Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

robson5

New member
Także miałem wątpliwą przyjemność zamówienia w tym niby sklepie ID zamówienia: 112649. Scenariusz taki sam: wpłata, 10 dni oczekiwania, wycofanie zamówienia teraz prawie miesiąc oczekiwania. Oprócz obietnic i zapewnień nic nie dostałem. Zadzwoniła do mnie miła panienka i poprosiła o podpisanie dokumentów. Te dokumenty według mnie to kolejne oszustwo i krętactwo fmy OM. Dałem im czas do poniedziałku potem zgłaszam to w prokuraturze właściwej miejscu zamieszkania i w Warszawie na Chocimskiej.
 

Posen

New member
Wpłaciłem za telewizor w pierwszym tygodniu września, pod koniec miesiąca wycofali się z transakcji, pieniędzy nie zwrócili.
Dzisiaj rano przekazałem sprawę do Kancelarii Prawnej.
Kolejne emaile traktuję jako grę na zwłokę.
 

ttomek6

New member
rekompensata - UFC ..

Zgodnie z sugestią UFC zwróciłem się mailem do was ws. rekompensaty. i niestety cisza. Co jest czy to było na serio, czy tylko bleuf ? Przetrzymano moje pieniądze, zabrano czas, musiałem pisać i słać listy, telefonować wielokrotnie i rekompensata wydaje mi się szansą na wyrównanie i zadośćuczynienie z waszej strony.. - chętnie skorzystam ! czekam na odpowiedź od UFC.. Tomek

Innym życze opwodzenia.
Sprawdźcie w KRS ponoć kapitał wzrósł do 1 mln zł - jeśli tak to koryguje moje posty o UFC sp. z o.o. o kapitale 50 000 pln
 

Zoosiek

New member
Zawiedziony i oszukany..

W czwartek czyli dzisiaj minął u mnie termin zwrotu gotówki zgodnie z umową podpisaną z firmą OM o przejęciu wierzytelności , niestety firma jak należało przewidzieć nie wywiązała sie z kolejnej umowy i zwrotu pieniędzy w dalszym ciągu nie ma,po numerach zamówień mozna stwierdzić że oszukanych klientów jest bardzo dużo i zapewne nie styka środków na zwroty......DanielZ.
 

homuk19

New member
kolejny raz oszukany

W dniu 6-pażdziernika otrzymałem maila podpisanego imiennie przez Pana Andrzej Maierbar w którym po raz kolejny poproszono o dane do przelewu wraz z obietnicą zwrotu pieniędzy - " Gwarantuję Państwu, że stosowne przelewy zostaną uruchomione najdalej w ciągu 2 dni roboczych od otrzymania przeze mnie informacji, o które proszę. Mam nadzieję, że sprawne dokonanie rozliczenia pozwoli na zakończenie trwającego zamieszania oraz na zrewiduje Państwa opinie nt. naszej Spółki. "
Kolejny raz wysłałem dane , 2 dni robocze minęły i jak zwykle pieniędzy brak . Ile warte są gwarancje Pana Maierbar ??? . A ktoś miał złudzenia iż firma UF prostuje biznes który się wykoleił , jednak pozostaje tylko droga prawna.
ID 112160
 

MichalUK

New member
wyslijcie im wezwanie do zaplaty z okreslonym terminem w którym mają zwrócić pieniądze POCZTĄ (priorytet z potwierdzeniem odbioru); dzieki temu bedziecie mieli dokument bardzo pomocny w sądzie!

ja odpisalem na tego maila i otrzymalem kase

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym dokonałem przeglądu realizacji obowiązków Spółki wynikających ze złożonej przez nas oferty przejęcia zobowiązań poprzedniego właściciela sklepu internetowego "Oskarmedia".
Stopień realizacji zwrotów wpłat w zestawieniu z ilością otrzymanych i podpisanych umów oraz określonymi w nich terminami oceniam jako zadowalającą.
Z drugiej strony natknąłem się na artykułowane przez Państwa sygnały zamieszczane na na forum internetowym hdtv.com.pl, świadczące o krytycznej ocenie podjętych przez Spółkę działań, a nawet więcej - sugerujące wprost jej nieuczciwe działanie.
Wobec powyższego uprzejmie proszę w trybie pilnym (24 h na dobę) o zwrotne przesłanie pełnych danych do przelewu wpłaconych przez Państwa kwot wraz z otrzymanym nr zamówienia, zamieszczając w tytule wiadomości "A. Meierbar dane do zwrotu wpłaty". Gwarantuję Państwu, że stosowne przelewy zostaną uruchomione najdalej w ciągu 2 dni roboczych od otrzymania przeze mnie informacji, o które proszę. Mam nadzieję, że sprawne dokonanie rozliczenia pozwoli na zakończenie trwającego zamieszania oraz na zrewiduje Państwa opinie nt. naszej Spółki.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko74

New member
UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS vel OSKARMEDIA zastanawia mnie dlaczego wpakowaliście się w taki kłopot jakim było przejęcie OSKARMEDIA. Czy nie lepszym rozwiązaniem było stworzenie całego przedsięwzięcia od zera.

Czy też może to takie przejęcie dla przejęcia, tak jak tu niektórzy sugerowali aby przetrzymać trochę dłużej kasę wpłaconą w lipcu,sierpniu,wrześniu 2008. Niby chęć rekompensowania odsetkami za zwłokę jest aktem przeczącym takiemu procederowi, aczkolwiek pewne niedomówienia istnieją i wynikające z tego tytułu "nieporozumienia".

Według mnie przy Waszych cenach, do sukcesu brakowało Wam tylko i wyłącznie akceptowania różnych form płatności w tym przy odbiorze, sprzedaży towaru który macie na półkach lub wiecie na 100% że w ciągu max dwóch dni go będziecie w stanie wysłać, dostępności infolinii o czasie oczekiwania do max 5 minut i to z wyraźnym komunikatem o konieczności oczekiwania, skrócenia czasu odpowiedzi na emaile do max 24 godzin. A tak to się trzeba teraz na odkręcać, bo zgodnie z zasadą jeden zadowolony klient przyciągnie jednego nowego, natomiast jeden niezadowolony odstraszy dziesięciu. Na renomę trzeba sobie zapracować latami a niszczy się ją w jeden dzień.

Na chwilę obecną to świetni jesteście w przepychankach prawniczych, ale to nie ma nic wspólnego z handlem - handel to nie sąd. W handlu rządzi klient, który płaci i wymaga, albo towaru albo zwrotu kasy (po anulowaniu zlecenia) bez zbędnych ceregieli.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

TommyJr

New member
I ja w koncu otrzymalem zwrot swoich pieniedzy. Kase wplacilem 20.08 i 09.10 ja otrzymalem, takze prawie 2 miesiace minely. Mam nadzieje, ze wczesniej czy pozniej wszyscy otrzymaja swoje pieniadze.

Dzieki HDTV.COM.PL ze jestes ;)
 

Posen

New member
Uwaga! Wczoraj otrzymałem na moje nazwisko z pełnym adresem przesyłkę reklamową. Podejrzewam firmę IFG vel Oskar o sprzedaż danych osobowych klientów. Przesyłka zawierała gazetkę poradnikową i jest w bardzo kolorowej kopercie.

Jeżeli ktoś również taką otrzymał, proszę o wpisy na forum.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nasze adresy plączą się po świecie, więc to może być najwyklejszy przypadek. Nie szukajmy na siłę chłopca do bicia.

Co to był za poradnik? :)

ArtS :)
 

Tudruk

New member
opinie

Zmierzam kupic TV w internecie tak jak wiele innych artykułów więc z uwaga prześledziłem ten wątek a także opinie o sklepie na Ceneo.pl
Wnioski nasuwają się same:
Sklep oszukał w taki czy inny sposób wielu ludzi.
Właściciel umiejętnie zasiał ziarno podejrzliwości wobec nieprzychylnych opinii.
Ponadto proszę zwrócić uwagę na posty tzw "zadowolonych klientów" na portalu ceneo a zwłaszcza na te pisane (ok 10) tego samego dnia pomiędzy godz. 3 a 4 rano!!!
Zastanawia mnie czy ktoś kto pisał te posty ( niewątpliwie jedna osoba uczuciowo lub zawodowo związana z firmą) nie pomyślał że internauci to osoby myślące i dociekliwe.
Pozdrawiam wszytkich.
 

Grzechulo

New member
Tak, ja tez sie uwazalem za "myslacego" i "dociekliwego" a jednak sie dalem zlapac... na usprawiedliwienie mam tylko to, ze cale mieszkanie sobie wyposazylem na necie i nigdy nie mialem problemow. poprostu obnizylem poziom czujnosci i cyk :D ale "dzieki" oSKARMEDIA poziom wrocil tam gdzie byc powinien zawsze :D
 

Marcin2765wr

New member
UWAGA !!!! Pożegnacie się z kasą i telewizorem!!!!

Uwaga na ten sklep!!! Zamówiłem tam tv plazma panasonic, pieniądze na ich konto wpłynęły 27.08. (dziś jest10.10) i dotej pory nie mogę odzyskać pieniędzy. zrezygnowałem z zamówienia po ponad miesiącu zwodzenia, że jeszcze chwilę , że już jutro itp. Teraz już prawie drugi miesiąc staram się odzyskać kasę i ta sama sytuacja, chcą przeniesienia wierzytelności (co zresztą zrobiłem) idalej kasy nie ma. W poniedziałek oddaję do prokuratury (zam. nr 111054)
 

MichalUK

New member
Firma Kłamie !!!

Wystawiłem opinie na ceneo dla tego sklepu po czym otrzymałem ich riposte w której FIRMA PERFIDNIE KŁAMIE!!!!

Odpowiedź sklepu OSKARMEDIA: Klient uzyskał wypłatę stosownie do zawartej umowy przelewu wierzytelności. Przepraszamy za zamieszanie wywołane koniecznością zawarcia tejże umowy. W dalszym ciągu deklarujemy wobec każdego Klienta gotowość do wypłaty ustalonej indywidualnie rekompensaty.

NIE PODPISYWAŁEM, nie obiecywałem, że podpisze i nie zamierzam podpisać żadnej umowy przlewu wierzytelności! Pieniądze odzyskałem bo to moje pieniądze a nie ich! A ta rekompensate to sobie wsadzcie! Życzę wam, że w końcu ktoś was zniszczy i skończy się ten cały proceder!
 

Zoosiek

New member
Oszukany po raz drugi!

Jedni nic nie podpisywali a zwrot otrzymali inni podpisując mieli skrytą nadzieję że podpis na umowie do czegoś zobowiązuje ale teraz kiedy twrmin zapłaty minął a pieniędzy dalej nie ma na koncie i znowu zaczynają sie obiecanki że za 48 godzin itd....to wiem że owszem podpis ma znaczenie ale uczciwego człowieka, ile będą nas jescze zwodzić nie wiem ale choć nadzieja matka głupich nadal mam nadzieję na zwrot pieniędzy.....Daniel Z
 

spuma

New member
od jakiegoś czasu przyglądam się wypowiedziom na tym forum i widzę, że pomimo "deklaracji" wyprostowania sprawy przez nowych właścicieli Oskarmedia - wcale do tego nie dochodzi. Klienci są zwodzeni, sprawa wciąż przeciągana, pozyskiwane informacje od OM wprowadzają w błąd.
Co Państwo myślicie o grupowym zgłoszeniu sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta - jednego w wybranym mieście (może Warszawa?). Osoby zainteresowane przesłałyby drogą pocztową lub mailową do rzecznika swoją historię i dokumentację opatrując to jednym hasłem, by było od razu wiadomo czego dotyczy. Z pewnością wyłoniłby się z tego obraz "uczciwego" sprzedawcy. Materiału będzie pewnie sporo co pokaże skalę problemu i da też gwarancję obiektywizmu. Wszyscy tutaj narzekają na nieuczciwość - może warto coś z tym zrobić? Jeśli my konsumenci nie będziemy walczyć o własne prawa to nikt tego za nas nie zrobi... z pewnością nie przedsiębiorca ;)
No nie mówiąc o prokuraturze - ten wątek był poruszany wcześniej.
Co Państwo o tym myślicie?
 

Zoosiek

New member
Oskarmedia....

Firma oskarmedia dokładnie wie co robi i co najgorsze robi to zapewne zgodnie z prawem ,bo inaczej juz dawno by przestali działać,wszystko jest podparte papierkami ,umowami itd...ja rozmawiałem już z prawnikiem z Federacji Konsumentów i on powiedział że firma stosuje prąktyki naruszające interesy konsumentów a czy to podlega pod paragraf, myślę że raczej nie ,choć może sie mylę nie jestem fachowcem,a po drugie to nasze prawo sprzyja raczej ludziom nieuczciwym i przestępcom ,wystarczy popatrzeć kto i co robi tam na górze a co dopiero jakiś tam sklep......czy kogoś to obchodzi....oprócz nas poszkodowanych.
 

spuma

New member
skoro prawnik z Federacji uznaje postępowanie OM za naruszające zbiorowe interesy konsumentów - to znaczy, że jest to niezgodne z prawem... a tacy przedsiębiorcy działają, czy też nie ponoszą konsekwencji, bo mało kto chce podjąć jakiekolwiek działania zasłaniając się twierdzeniem "kogo to obchodzi" ;) z pewnością przy kontynuacji sprawy będzie to obchodziło kontrolowanego przedsiębiorcę i przyszłych jego klientów...
jeśli podjęli już Państwo wysiłek kontaktu z prawnikiem/rzecznikiem konsumentów - to czy nie warto dokończyć sprawę? UOKIK działa prężnie - jak wynika z jego raportów i komunikatów - i nie zajmują się tylko telekomunikacją i bankami :) więc dlaczego nie miałby się zająć sklepem z dużej - jak mówią - grupy finansowej? jak się nie podejmie działania to nie ma co liczyć na efekty
 

ttomek6

New member
do mediów

- procedurę cesji trzeba przejść, lub zwrócić może poprzednia firma. Jeśli działacie w tym kierunku i nic to idźcie do mediów..
Wysłałem informację że jestem zainteresowany REKOMPENSATĄ i cisza !!!
 

Zoosiek

New member
Ufffff......

Wielka ulga....właśnie dostałem skan potwierdzenia przelewu gotówki na moje konto,późno wysłany przelew więc pieniądze na koncie zobaczę pewnikiem jutro,jak tylko będę dysponował wolną chwilą zgłoszę sprawę tego sklepu do rzecznika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jak radził mi prawnik z Federacji Konsumentów,sklep to handel a to co praktykuje OSKAR handlem nazwać nie można i ktoś powinien sie temu przyjrzeć z bliska,a podsumowując zakupy w tym sklepie to wyszły na dobre tylko mojej żonie bo stres gigant spowodował że zgubiła ze 3kg......a ja chciałem kupić tylko telewizor a nie dietę cud.....pozdrawiam i cierpliwości życzę oczekującym na zwrot.....DanielZ.
 
Do góry