Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

MarekGr

New member
Proszę Was o wyjaśnienie dwóch spraw, bo chyba czegoś nie rozumiem:

pkonrad - w czym telewizor kupiony z węgierskiego źródła różni się od telewizora kupionego od polskiego dystrybutora?

Hoodzielec - wizytówka buyer100 z Allegro to jednak 91% pozytywnych komentarzy. Z tego wynika, że olbrzymia większość była zadowolona z zakupów a tylko nieliczni nie. Dlaczego więc uogólniasz na minus?
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
"uogólniasz na minus"?
czy ty piszesz poważnie????
a czytałeś dokładniej te negaty? zarzuty są b.poważne!
nawet jakby mieli 99% pozytywów i 1% takich negatów to nie tknąłbym takiej aukcji
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
MarekGr napisał:
pkonrad - w czym telewizor kupiony z węgierskiego źródła różni się od telewizora kupionego od polskiego dystrybutora?

Wszystkie telewizory które NIE POCHODZĄ Z POLSKIEGO KANAŁU DYSTRYBUCYJNEGO firmy Samsung, nie są serwisowane przez autoryzowane serwisy Samsunga w Polsce - czyli defakto nie masz gwarancji na sprzęt. Więcej informacji na ten temat: http://www.samsung.com/pl/support/servicePolicyWarranty.do

MarekGr napisał:
Hoodzielec - wizytówka buyer100 z Allegro to jednak 91% pozytywnych komentarzy. Z tego wynika, że olbrzymia większość była zadowolona z zakupów a tylko nieliczni nie. Dlaczego więc uogólniasz na minus?

91% pozytywnych komentarzy dotyczny wszystkich transakcji na Allegro. Zarówno kupna jak i sprzedaży. Jak popatrzymy na statystyke komentarzy tylko za sprzedane przedmioty to mamy:
pozytywne - 120
neutralne - 6
negatywne - 19
To nam daje juz zupełnie inny wynik - mniej niż 80% pozytywnych komentarzy.
 

MarekGr

New member
pkonrad napisał:
(...)czyli defakto nie masz gwarancji na sprzęt.
Federacja Konsumentów: "Często, kupując towar, otrzymujemy od sprzedawcy dokument gwarancyjny. W przypadku ujawnienia się wady wydaje nam się, że jest to jedyna podstawa do dochodzenia roszczeń i tylko od gwaranta.
W rzeczywistości jednak mamy prawo reklamować towar przede wszystkim u sprzedawcy, który ponosi odpowiedzialność ustawową (z mocy prawa) za sprzedany nam towar."

pkonrad napisał:
(...)To nam daje juz zupełnie inny wynik - mniej niż 80% pozytywnych komentarzy.
Być może 15% negatywnych ocen to za duża liczba. Przeczytałem te komentarze - zauważyłeś, że np. są 3 negatywy od waldess (a więc 15%) wysyłane co kilkadziesiąt sekund? A odpowiedzi sprzedającego na negatywy (a w szczególności "dogadywanie" się kupującego i sprzedającego aby usunąć swoją wymianę zdań) nie wskazują wcale jednoznacznie winnego. Oczywiście nie powinno być żadnych "wpadek", ale realnie nawet najlepsze sklepy czy banki mają wpadki i niezadowolonych klientów. Tylko że one mają kasę na to, aby zatuszować takie sprawy. I zakładamy, że pozytywów nie wpisują znajomi właściciela a negatywów konkurencja.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@MarekGr nie probuj bronic OskarMedia bo golym okiem widac ze to kant. Co z tego, ze maja iles tam pozytywnych komentow? Ludzie kupujac u nich sprzet czytaja wlasnie te negatywy i to wystarcza. Dziwne ze wszystkie negatywy sa akurat w podobnym czasie wystawiane? moze konto kiedys nalezalo do kogos uczciwego? OskarMedia wg mojej opinii to oszusci i naciagacze i nigdy bym u nich nie kupul sprzetu.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
MarekGr napisał:
Federacja Konsumentów: "...W rzeczywistości jednak mamy prawo reklamować towar przede wszystkim u sprzedawcy, który ponosi odpowiedzialność ustawową (z mocy prawa) za sprzedany nam towar."

Ciekawe jak zareklamujesz sprzęt u sprzedawcy, jeżeli za pół roku zwinie interes i firma przestanie istnieć :grin:
 

MarekGr

New member
Moja przygoda z Oscar Media właśnie dobiegła końca. Dziś zadzwonił pracownik firmy aby umówić się na dostawę - i po pół godzinie kamerę miałem już w domu. Tak więc podsumowując - od złożenia zamówienia do dostawy towaru do domu minęło dokładnie 6,5 dnia (w tym 2 dni weekendu, a licząc od potwierdzenia wpłaty 2,5 dnia roboczego). Wynik naprawdę niezły. W tym czasie dostałem 5 maili od firmy i jeden telefon. Jedyne do czego się mogę przyczepić, to dziwna dla mnie polityka firmy oddzielnego dostarczania faktury i gwarancji listem poleconym (mam dopiero dostać).

Kamera była oryginalnie zapakowana, z nalepką Panasonic Polska.

Z moich doświadczeń sklep oceniam więc pozytywnie.

Wiem, że tę kamerę kupuje również inny użytkownik, który pisał do mnie na priv (złożył zamówienie dzień później), a który nie wypowiadał się chyba publicznie na tym forum. Może i on opisze swe doświadczenia?
 

uz1gm

New member
Oskar Media

Złożyłem zamówienie na kamerę Panasonic zamówienie jeden dzień po Marku-Gr. (koresponowalismy) Przed południem w poniedziełek pieniądze nie były jeszcze zaksiegowane. Postanowiłem zrezygnowac z zakupu. Napisałem e-mail że rezygnuje z zakupu i pieniadze dzis przed południem były u mnie na kącie. Teraz żałuje bo kupił bym kamere jak Marek-Gr moze 2 dni pożniej ale taniej niż w sklepie. Spanikowałem ze zostane oszukany. W sumie skep wstosunku do mnie był uczciwy- nieterminowy ale uczciwy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak masz tak słabe nerwy, nie ryzykuj. Księgowanie może potrwać nawet dwa dni. To typowe. Przy pisaniu słowa konto sprawdź słownik. ;)

ArtS :)
 

judzin666

New member
uz1gm napisał:
Złożyłem zamówienie na kamerę Panasonic zamówienie jeden dzień po Marku-Gr. (koresponowalismy) Przed południem w poniedziełek pieniądze nie były jeszcze zaksiegowane. Postanowiłem zrezygnowac z zakupu. Napisałem e-mail że rezygnuje z zakupu i pieniadze dzis przed południem były u mnie na kącie. Teraz żałuje bo kupił bym kamere jak Marek-Gr moze 2 dni pożniej ale taniej niż w sklepie. Spanikowałem ze zostane oszukany. W sumie skep wstosunku do mnie był uczciwy- nieterminowy ale uczciwy.
to moze ja dorzuce swoje 3 grosze... 01.08.2008 zlozylem w firmie Oskar Media na kamere Panasonica HDC-HS9 (nr zamowienia 108114). Zaplacilem za nia poprzez platnosci.pl dnia 05.08.2008. Do dnia 12.08.2008 wplata nie byla zaksiegowana (dowiedzialem sie tego piszac do nich maila,co sie dzieje z moim zamowieniem).Tym wieksze bylo moje zdziwienie,poniewaz link,za pomoca ktorego moglem sledzic zamowienie,pokazywal,ze platnosc za kamere zostala odnotowana. Przeslalem wiec 12.08 potwierdzenie przelewu mailem.Poniewaz na to juz nie bylo odpowiedzi,wiec wystawilem stosowna opinie na ceneo. W miedzyczasie probowalem sie jeszcze dodzwonic do tej firmy. Udalo mi sie dopiero w kolejnym dniu.Niemalze natychmiast po ukazaniu sie opinii na ceneo (moja ocena tego sklepu to: Zbych,Data napisania postu : 2008-08-12 15:39:51) ,status zamowienia zmienil sie na...odrzucony. w czasie rozmowy telefonicznej,konsultant wyjasnil mi,ze to efekt tej opinii na ceneo. Teraz w kolejnych mailach dowiaduje sie,ze nie zwroca mi pieniedzy,bo nie zostaly zaksiegowane (dzisiaj jest 14.08 a przypominam,ze pieniadze wplacilem 05.08). Wszelka korespondencje ze sklepem jestem w stanie udostepnic. Teraz to juz tylko chce zwrotu pieniedzy i niczego wiecej. W kazdym razie nie zamierzam na to czekac dlugo,tylko zloze zawiadomienie o tej sytuacji w instytucji do tego przeznaczonej. i tyle...
pzdr.

Zbych
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Zbych czy @judzin666 ja na prawde nie rozumie jak mozna placic przelewem kilka tys dla firmy "no name"? :hmm: Naprawde nie zal Wam kasy? Poza tym same negatywne opinie na forum a ludzie dalej ufaja ze ktos da im sprzet niemal za darmo... eh
 

mobor

Banned
Szczerze powiedziawszy- nie jest mi żal tych którzy dali sie nabrac bo zrobili to świadomie !

Tylko ostatni frajer wpłaca pieniądze z góry na konto kogoś kogo nie zna, nigdy nie widział i niczego o nim tak na prawdę nie wie. Pomijam juz fakt ze to niezgodne z prawem
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ręce i biust opadają. Po prostu chęć zaoszczędzenia kilku złotych prowadzi do tak mało racjonalnych zachowań.

ArtS :)
 

judzin666

New member
Ramzes765 napisał:
Poza tym same negatywne opinie na forum a ludzie dalej ufaja ze ktos da im sprzet niemal za darmo... eh

problem w tym,ze dopiero dzisiaj zaczalem kopac w necie odnosnie opinii n/t tego sklepu...jak patrzylem wczesniej na ceneo,to nie odbiegali od sredniej...inna sprawa,ze tych pozytywow to mogli sami sobie nastukac (zreszt :-/ dzisiaj juz nic nie zrobie,ale w poniedzialek zglosze sprawe,gdzie trzeba...gorzka to nauka. teraz slowo do tych,co im nie zal takich jak ja: nie oczekuje ani zalu,ani wspolczucia,ani tego,zeby mnie ktos poglaskal po glowie.chcialem tylko opisac to,co sam przeszedlem. do forumowicza MarekGr: co w tych zakupach,ktorych dokonales takiego bylo,ze sie udzielasz na wszystkich serwisach zakupowych (ceneo,skapiec,nokaut) i wypisujesz,jakie wspaniale i bez klopotow zakupy w oskarmedia poczyniles?

Pozdroofka

Zbych
 

_MarSs_

New member
Czytając ten wątek przypomina mi się świetny film: "Łowca jeleni" pasuje tutaj zarówno tytuł jak i ostatnia scena z udziałem Christophera Walkena. Ale tam facet miał traumę wojenną, a tutaj? Po co samemu pchać się w kłopoty???

Polska to piękny kraj - jelenie jak malowane :)
 

MarekGr

New member
Ponieważ byłem wywołany kilka razy do tablicy, to pozwolę sobie odpowiedzieć.

Subaru75: na forum nie ma żadnej weryfikacji kto pisze posty i czy ma prawo posługiwać się podawanym podpisem (dotyczy to zwłaszcza przedstawicieli firm). I tylko o to mi chodziło, że wystarczy podpisać się jako firma i natychmiast post staje się wiarygodny (a podpisany innym nickiem już nie).
Co do Allegro, to nie kupowałem u buyer100 a kupowałem w firmie Oskar Media z ustalonym adresem, Regonem i NIPem. Nie miałem więc możliwości sprawdzić "logu" buyer100 a w serwisach o OskarMedia nie było wielu informacji. Zresztą tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego to konto na Allegro zostało zablokowane (może po prostu przestali sprzedawać na Allegro i przerzucili się na sklep internetowy prosząc o wyłączenie konta?). Przed złożeniem zamówienia sprawdzałem numer stacjonarny aby upewnić się, że to nie krzak. I tu uwaga - nie miałem takich przygód jak opisują inni (może dlatego, że nie dzwoniłem na 0 801... tylko na 22 349...) i dodzwoniłem się za drugim razem. Rozmowa była miła i rzeczowa.
subaru75 napisał:
Posty typu "wpłaciłem celowo, zaryzykowałem, udało się " jak dla mnie to posty pisane tą samą ręką, co założyła ten sklep.
Wybacz, ale to zwykła insynuacja. Jestem gotów podać ci moją komórkę na priv. Prawda była taka, że postanowiłem wymienić swoją starą Sony Hi-8 na coś nowszego, bo za kilka dni jadę na urlop i chcę zrobić dobre zdjęcia. Najpierw wybrałem e-cyfrowe.pl, bo wyglądała na "porządną" firmę blisko mego miejsca pracy i mógłbym osobiście odebrać kamerę. Niestety po złożeniu zamówienia poinformowano mnie, że czas realizacja powyżej 10 dni (dokładnie nie wiadomo kiedy), bo nie ma u dystrybutora. Zrezygnowałem, bo nie mogłem tyle czekać. Szukałem następnego sklepu gdzieś w Warszawie z rozsądną ceną i szybkim terminem realizacji - i postanowiłem spróbować z OskarMedia (mieli zdecydowanie najlepszą cenę - niższą o 400zł od najbliższej konkurencji - i stwierdzili, że mają kamerę na stanie). Mógłbym kupić oczywiście w renomowanym sklepie z bardzo dobrymi recenzjami i z odbiorem natychmiastowym i płatnością przy odbiorze za jedyne 3900 zł (MediaMarkt :D) - ale ja frajer (to do Ciebie mobor ;)) postanowiłem kupić za 2100. Wybacz.

judzin666 napisał:
co w tych zakupach,ktorych dokonales takiego bylo,ze sie udzielasz na wszystkich serwisach zakupowych (ceneo,skapiec,nokaut) i wypisujesz,jakie wspaniale i bez klopotow zakupy w oskarmedia poczyniles?
Czy miałem iść za głosem stada wbrew temu, czego osobiście doświadczyłem? Właśnie to było niezwykłe, że było inaczej niż miało być. Jeśli można pisać opinię nagatywną na kilku forach, to dlaczego nie można pozytywnej?
Ofiarą tej paniki padł uz1gm, który wycofał się z transakcji po jednodniowym opóźnieniu potwierdzenia wpłaty.

Przepraszam, że wyłamałem się z głównego nurtu i kupiłem w tym nieszczęsnym sklepie, a na dodatek zostałem dobrze obsłużony, nie zostałem okantowany i miałem jeszcze czelność o tym pisać. Będę musiał jakoś z tym żyć filmując piękne zabytki basenu Morza Śródziemnego :p

Nikogo nie zachęcam ani nie zniechęcam do zakupów w OskarMedia - "róbta co chceta" :)
 

MarekGr

New member
Rozumiem, że pracujesz w Allegro i wiesz dokładnie jaka była przyczyna zawieszenia.
Ja mogę opierać się tylko na informacji pod ikoną "Zawieszenie konta Użytkownika jest na ogół konsekwencją naruszenia zasad, które obowiązują na Allegro" i dalej są podane również przyczyny nie wynikające ze złamania regulaminu (np. "usunięcie danych osobowych z bazy danych (na prośbę Użytkownika)".
Mogę domyślać się, że było to jakieś naruszenie regulaminu ale nie ma takiej pewności.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Może przestańmy debatować na temat przyczyn zamknięcia konta na Allegro. Jeśli ktoś nie chce tam handlować, to po prostu nie handluje. Nie jest wymagane zamykanie konta. Tak więc fakt jego zamknięcia wydaje się jednak podejrzany.

Marku, masz prawo bronić sklepu, ale przyznasz, że angażujesz się nieco ponad miarę. Poczekajmy na inne głosy. Być może te nieudane próby zakupów są sporadyczne i nagłośnione, a może coś jest na rzeczy?

Z coraz większym zaskoczeniem obserwuję wymianę opinii użytkowników, którzy zarejestrowali się tutaj tylko w tym celu. Ja wiem, że aktywność na forum może mieć różną genezę, ale przyznacie, że jest to dziwne. Dlatego z coraz większym niedowierzaniem przyjmuję zarówno głosy za, jak i przeciw.

Nie traktujcie tego, jako dyskryminację nowych członków forum. Jednak sami chyba przyznacie, że o wiele wiarygodniej brzmi głos osoby obecnej na forum od jakiegoś czasu i której wpisy dotyczą różnych spraw, a nie tylko opinii o sklepach.

ArtS :)
 
Do góry