Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

ArtS007

New member
Bez reklam
Głownym może nie, ale można w ten sposób mieć jakiś kapitał obrotowy.

W każdym razie wpłacanie czegokolwiek na konto firmy, która do tego niejako zmusza, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co inego, gdy mam wybór między różnymi formami płatności, szczególnie w przypadku pobrania.

ArtS :)
 

darowawa

New member
oskar media

Zamówiłem tv panasonic - hehehe dopiero potem trafiłem na Wasze posty ... no trochę mi kopara opadała. Zobaczymy jak wyjdzie.:confused:
 

robertw3d

New member
A ja sobie ostatecznie darowałem sporty ekstremalne i kupiłem u KiKiego (BIG THX!) Pionnera 4280XA i jestem wniebowzięty - co z tego, że ma gorszą rozdzielczość od PY85, ale jakość obrazu jest NIEZIEMSKA! Pierwsze testy z DVD (nie mam jeszcze kablówki) po prostu wcisnęły mnie w fotel :-D koniec z codziennym przeglądaniem ceneo :-D
 

robertw3d

New member
Kiedyś miałem okazję porównywać na sygnale SD w Macro - był właśnie Pioneer i Panasonic (ale chyba 80ka) - generalnie obraz na Pioneerze był o niebo lepszy - chciałoby się rzec nie z tego świata :)
Zresztą na Pioneera od zawsze miałem chrapkę, ale nie było mnie na niego stać - dopiero po ostatnich obniżkach pojawiła się szansa, którą wykorzystałem. I póki co jestem strasznie zadowolony :-D Jak puściłem Katedrę Tomka Bagińskiego, to po prostu odleciałem :)
 

johnnyw81

New member
no i chciałem dać im szansę, ale jak mi na infolinii mówią....po 45 min. czekania(firmowy tel.:) ), że nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze własnym!!! to ja bardzo przepraszam, niech sami u Siebie kupują jak tacy warci zaufania - zwłaszcza po opiniach w internecie.


P.S. To mój pierwszy post, więc witam Wszystkich.
 

angelika11

New member
Produkty Kategorii B

Firma Oskarmedia sprzedaje produkty bez gwarancji polskiego dystrybutora, pochodzą one z poza polskiego obiegu czyli jeżeli Oskarmedia jest spólką z.o.o. po jakimś czasie może zamknąc działalność a poprzez ograniczone prawo dla tego typu działalności konsument musi sobie sam naprawiać sprzęt, i to może słono kosztować niż zaoszczędzone 50 zł. Ponadto podejżewam że towar pochodzi z rynków zachodnich jak się reklamuje ta firma INF jest firmą międzynarodową i jest to towar pochodzący ze zwrotów od klientów w innych krajach czyli tzw. kategoria B. W Niemczech sklep nie pozwoli sobie na wysłanie sprzętu juz oglądanego czy naprawianego gdyż bardzo szybko zepsuło by to mu opinie, więc sklepy z tego regionu szukają zbytu na te towary we wschodnim regionie. Przykładowo czołowy sklep Niemiecki lider na kelkoo czy idealo ma ok 1 000 000 euro zwrotów i naprawianych produktów rocznie i gdześ musi to sprzedać więc sprzedają to na wschodzie. Powstały przygraniczne magazyny gdzie sprzęt naprawiany z takich zwrotów mozna kupić za niewielkie pieniądze, myslę że takie łaszczenie się to jest skórka za wyprawkę, tymbardziej że oskarmedia jest spółką z.o.o. , czyli działa na zasadzie ograniczonego prawa i już za rok mogą klienci zostać bez ochrony prawnej.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem sprzedaży towarów zwróconych z pewnością istnieje, ale nie można z góry zakładać, że wszystko z prywatnego importu posiada taką przeszłość. O tym, że niska cena często wiąże się z prywatnym importem i problemami gwarancyjnymi pisałem już nieraz. Niestety, nadal dla wielu osób nie jest to argument. Najwyżej później widzi się wypowiedzi z prośbą o polską instrukcję. Ostatnimi czasy pojawiły się jednalk wpisy mogące świadczyć nawet o sklepach-oszustach. Może to nieco ucywilizuje panujące poglądy. Naprawdę lepiej zapłacić parę złotych więcej i mieć pewność dokonania bezpiecznego zakupu.

Jak już wspomniałem w innym wątku, forma spółki z o.o. nie jest sama przez się podejrzana. Oszustem można być w każdej postaci.

ArtS :)
 

angelika11

New member
towar kategorii B

Tylko szkoda że spółka Oskarmedia nie informuje klientów o fakcie posiadania w ofercie urządzeń po naprawie czy zwrotach w krajach zachodnich. Myslę że Polacy nie są śmieciarzami a z doświadczenia wiem że Oskarmedia nie zapłaciło grosza tzw. podatku smieciowego jak to robia legalni importerzy w Polsce.
 

nieudanybalet

New member
zamówienie w oskar media

Cześć wszystkim!
Na wstępie chiałem zaznaczyć, że żałuję, że nie znalazłem tego wątku wcześniej i złożyłem zamówienie w oskar media.
Co prawda, nadal mam nadzieje, że zobaczę swój telewizor, ale czytając wszystkie opinie, zaczynam w to watpieć. Chciałbym chociaż szybko odzyskać kase, bo czekanie kilka miesięcy!!?? Szok!
14 sierpnia złożyłem zamówienie na Toshibę 40zf255dg, ponieważ zwabiła mnie rewelacyjna cena, a połowicznie tylko pozytywne opinie na ceneo, zdawały mi się wystarczające.
Pieniądze przelałem 15 sierpnia, a następnego dnia spłynęły na wskazane konto.
Zostały zaksięgowane przez oskarmedia 20 sierpnia, po czym status zamówienia, został zmieniony z: nowe, na: otrzymano zapłatę. 25 sierpnia otrzymałem meila, który mówił, że zamówienie jest w trakcie realizacji. Jutro upływa 7 dzień od zaksięgowania, a więc tv, miałby być do odbioru właśnie jutro. Wysłałem więc meila, w którym pytałem o stan mojego zamówienia (nie ma żadnych szans na dodzwonienie), na co otrzymałem nastepującą odpowiedz:
Witamy
SZANOWNI PAŃSTWO, UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ZGODNIE Z WCZEŚNIEJSZYMI
ZAPOWIEDZIAMI ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE ROZMOWY PROWADZONE PRZEZ NASZEGO
PARTNERA FINANSOWEGO - GRUPĘ KAPITAŁOWĄ IFG - ZMIERZAJĄCE DO PRZEJĘCIA

KILKU SKLEPÓW INTERNETOWYCH BRANŻY RTV I AGD W POLSCE. Z UWAGI NA
KONIECZNOŚĆ INTEGRACJI SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH W DNIACH 26-29.08.2008.
NIE BĘDĄ REALIZOWANE BIEŻĄCE WYSYŁKI ZAMÓWIONEGO SPRZĘTU. WYRAŻAMY
PRZEKONANIE, ŻE PO ZAKOŃCZENIU PROCESU POŁĄCZENIA SKLEPÓW ZNACZĄCO
POPRAWI SIĘ POZIOM OBSŁUGI KLIENTA DETALICZNEGO. PRZEPRASZAMY ZA
WSZELKIE NIEDOGODNOŚCI. Z POWAŻANIEM, ZESPÓŁ OSKARMEDIA

Oznacza to, że musiałbym teraz czekać co najmniej do poniedziałku, ale w między czasie, trafiłem na ten wątek i domyślam się, że z odebraniem sprzętu będą problemy. Daje im czas do jutra (będę się starał z nimi skontaktować), a w przeciwnym razie będę występował o zwrot pieniędzy.

Czy ktoś z forumowiczów otrzymywał u nich już zwrot? Po jakim czasie? Co najlepiej jest robić?

O rozsztrzygnięciu sprawy będę informował.
 

darcun

New member
Bez reklam
Ostrzeżenie dla klientów!

W sklepach internetowych najbezpieczniej jest dokonywać zakupów,płacąc za towar przy odbiorze.
Jeżeli sklepy żądają przedpłaty lub zapłaty w 100% za towar przed jego dostarczeniem ,to ślicznie podziękujcie i szukajcie innego sklepu.
Przecież jest tyle sklepów gdzie nie oszukują,szybko dostarczają zamówiony towar i nie żądają pieniędzy przed dostawą towaru.
Moja rada: jeśli sklep żąda pieniędzy przed dostarczeniem towaru,to szukajcie innego sklepu.
Uwaga! - kuszenie niskimi cenamy zawsze jest podejrzane,a więc i ryzykowne. :hmm:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tego, co wiem, poza podejrzanie długo przetrzymywanymi wpłatami, ta firma jeszcze nikogo nie naciągnęła. W sąsiednim wątku są wpisy dotyczące sklepu, który pobrał wpłaty i praktycznie zniknął. To oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy, jednak rokowania wyglądają nieciekawie. Firma OscarMedia być może zbyt optymistycznie podchodzi do pobierania wpłat. Może po prostu powinni zmienić sposób prowadzenia handlu i wproiwadzić bezproblemowe dostawy za pobraniem. Moim zdaniem tylko w ten sposób mają szansę na poprawę mocno nadszarpniętej reputacji. Kwestie logistyczne są na pewno niełatwe i nie zawsze brak towaru jest obiektywnie spowodowany przez ostatni element łańcucha dostaw. Ale tego oczywiście nie wiemy. Nie chcę w każdym razie podejrzewać, że firma świadomie pobiera wpłaty i dysponuje przez ten czas tanim kapitałem obrotowym. Koszty utraconej reputacji są większe, niż ewentualne zyski z takich praktyk.

ArtS :)
 

nieudanybalet

New member
Usiłowałem się dzisiaj dodzwonić do firmy okar media (ponad godzinę!), a kiedy już się przebiłem, od konsultanta telefonicznego dowiedziałem się tylko, żebym się nie denerwował, że są w trakcie przejmowania innego sklepu i, że ze względu na integrację systemów informatycznych nie realizują teraz zamówień. Gdy zacząłem się pytać, o to, kiedy moje zamówienie będzie zrealizowane, gość się po prostu bezczelnie rozłączył!
Wysłałem meila z wystąpieniem o zwrot kwoty za zamówienie. Teraz, już nie wiem co robić.
Ktoś na forum (Judzin666), miał już sytuację ze zwrotem pieniędzy od nich. Mam nadzieję, że i mnie się to uda.
Czy ktoś mógłby poradzić, do jakiej instytucji można coś takiego zgłosić? Wydział do walki z przestępczością gospodarczą? Coś innego?
Najwyrazniej firma ta nie realizuje żadnych zamówień, tylko w niedozowlony sposób gospodaruje pieniędzmi wpłacanymi na ich konto. Chyba można coś zrobić, żeby to ukrócić!!??
 

portalis

New member
Przymierzałem się do zakupu w sklepie OSKAR MEDIA. Przejrzalem posty na ich temat, w tym także wypowiedzi wlasciciela firmy. Bardzo zniechecające i dające do myślenia jest ograniczenie zakupów za pobraniem... Wyslałem do tej firmy email z prostym pytaniem, dostałem potwierdzenie z automatu: "Państwa e-mail został zarejestrowany w naszej bazie danych. Jeżeli będzie to konieczne odpowiedzi udzielimy w możliwie krótkim czasie, na ogół w terminie 24 godzin. Z poważaniem, Firma Oskar."
Żadnej odpowiedzi nie dostałem, widocznie uznano że nie jest to konieczne. Telewizor kupiłem przez internet w innej firmie, panowie ze sklepu go przywieźli, ustawili, uruchomili i dopiero wtedy płacilem. W stosunku do oferty OSKAR MEDIA zaplacilem ok. 50 zł więcej i nie żałuję takiej "straty".
 

darowawa

New member
oskar media

darowawa napisał:
Zamówiłem tv panasonic - hehehe dopiero potem trafiłem na Wasze posty ... no trochę mi kopara opadała. Zobaczymy jak wyjdzie.:confused:

ósmego dnia po zaksięgowaniy wpłaty tv doszedł do mnie. Kontakt z nimmi prawie żaden, cokolwiek pocztą przysyłaja, ale cena jest OK. Ogólnie jak kto woli czy czekać 3 dni czy 5 nie wiem czy inne firmy sa szybsze chyba to idzie podobnie. Chyba główny problem w komunikacji kilent - sklep.:cool:
 

valcat

New member
Uważałbym bardzo. Zrezygnowałem z zakupu w tym sklepie mimo niższej ceny. 100% przedpłaty przy zakupie TV za 5000 zł to przesada.
I najważniejsze: firma to prywatny dom w którym NIGDY nikogo nie można zastać. Kumpel kilka razy pocałował klamkę.
ODRADZAM!!!
Dodatkowo te takie super promowane produkty (o cenie niższej o np 1000 zł od konkrencji) są niedostępne. Mi powiedziano że jak najbardziej są ale trzeba czekać i nie wiadomo ile.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
parę słów o tej grupie kapitałowej działającej w europie środkowo-wschodniej:
REAL ESTATES AND FINANCING POLSKA GRUPA I.F.G. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
właściciele oraz ich wkłady:
MAŁECKI ANDRZEJ JERZY 40% 20 000,00
ECKERT ARTUR ROBERT 60% 30 000,00
Wysokość kapitału zakładowego
Określono 50 000,00 zł
Czym sie zajmuje spółka:
Przedmiot działania wg PKD
70 31 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI
65 22 Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW
15 1 PRODUKCJA, PRZETWÓRSTWO I KONSERWOWANIE MIĘSA I PRODUKTÓW MIĘSNYCH
15 20 Z PRZETWARZANIE I KONSERWOWANIE RYB I PRODUKTÓW RYBOŁÓWSTWA
15 4 PRODUKCJA OLEJÓW I TŁUSZCZÓW POCHODZENIA ROŚLINNEGO I ZWIERZĘCEGO
15 6 WYTWARZANIE PRODUKTÓW PRZEMIAŁU ZBÓŻ, SKROBI I PRODUKTÓW SKROBIOWYCH
15 8 PRODUKCJA POZOSTAŁYCH ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH
20 30 Z PRODUKCJA WYROBÓW STOLARSKICH I CIESIELSKICH DLA BUDOWNICTWA

Zas właścicielem sklepu internetowego jest:
Właściciel: ARTUR ECKERT, BARBARA ECKERT
Nazwa firmy: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE OSKAR ARTUR ECKERT

Jedyne co te dwie firmy łączy to ten sam właściciel - nie maja żadnych powiaza własnościowych miedzy sobą.

Wszystkie te dane są jawne i ogólnodostępne w KRS.

I jeszcze parę rzeczy
"Sklep OSKARMEDIA (oskarmedia.abc24.pl), prowadzi swoją działalność w ramach międzynarodowej Grupy Kapitałowej IFG, która w głównej mierze świadczy usługi finansowe w kilkunastu krajach Europy.
Na terenie Europy Środkowo-Wschodniej interesy tejże Grupy są reprezentowane przez niżej podpisanego.
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "OSKAR", prowadzi wspomniany sklep internetowy na zlecenie jednej ze spółek Grupy - Real Estates and Financing Grupa IFG Polska sp. z o.o. (nr rej. KRS 0000265887), która jest jednocześnie formalnym gwarantem sprawności i legalności sprzętu oraz podmiotem samodzielnie kredytującym zakupy ratalne dokonywane przez P.T. Klientów."
Kredytujący? Przecież wszystko sprzedają za przedpłata...

"Sklep OSKARMEDIA realizuje tygodniowo dla Klientów Detalicznych około 200 dostaw sprzętu elektronicznego " zaś w jedenej odpowiedzi na opinie w ceneo "NASZ SKLEP DZIAŁA STOSUNKOWO OD NIEDAWNA A JUŻ BLISKO 300 KLIENTÓW CIESZY SIĘ Z UŻYTKOWANIA ZAKUPIONEGO U NAS SPRZĘTU" (data tej odpowiedzi to równo miesiac w stosunku do pierwszego komentarza na ceneo). Czyli albo sie przechwala - albo na 800 klientów miesiecznie - 300 dostaje srpzet - reszta zwrot kasy (a firma zarabia niezle na procentach).
 

Seavolv

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Większość sklepów jest spółka z o.o tylko nie wszystkie mają takie podejście do klienta.

A apropo Oskara ten sklep mnie zadziwia :D przeglądam od jakiegoś czasu oferty na ceneo samsunga i widzę że oskar zawsze musi być pierwszy :D zawsze musi być tanszy od konkurencji :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry