Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Pablo111111

New member
Ja czekam na TV marki TOSHIBA 40ZF355DG już miesiąc. Wpłaciłem kwotę 4.200 zł i ciągle nic. Kontakt z firmą OSKAR Media graniczy z códem, a jak sie już dodzwonisz to ludzie który tam pracują nie potrafią nic wiarygodnego powiedzieć, np. informacja, że telewizor bedzie u mnike w konkretnym dniu, a od dwóch tygodni jest pakowany i wyjeżdza i nie może dojechać.
Ostatnio przestali odpowiadać nawet na e-maile. Sytuacja zaczyna powoli mnie "zapalać". I pewnie jeżeli nie dostanę przesyłki jeszcze przez tydzień to sięgnę do innych środków.
 

mmsm

New member
Poimo, że ja sprzęt otrzymałam (co prawda gwarancji dalej nie mam i pewnie juz jej nie otrzymam) z ciekawością śledzę losy oskara. Po lekturze ostatnich postów myślę, że miałam naprawdę wiele szczęścia. A kwestia odpowiedzi firmy jest dla mnie całkowicie magiczna. Nie rozumiem jak może nie być następstwa prawnego...jaka dobra wola?, cesja wierzytelności. Co za stek bzdur. Podpiszecie cesję na Upwarda i z automatu tracicie możliwość występowania z roszczeniami wobec oskara. A następstwo prawne, przejęcie zarówno zobowiązań i należności to obowiązek następcy prawnego. Przecież plan takiego połączenia w przypadku połaczenia, przejęcia/czy też zwiększenie kapitałów po aporcie (Oskar - to była osoba fizyczna prowadząca dziaalność gospodarczą, a Upward to spółka prawa handlowego, IFG zresztą też) musi akceptować Sąd gospodarczy, a akceptacja ta znajduje odzwierciedlenie w KRSie. I tyle. Zastanawia mnie tylko fakt, że cudowne połaczenie firm nastąpiło formalnie 10.09, moja f-ra jest z 05.09 i wystawił ją Upward-nie Oskar, w którym zamawiałam sprzęt... Myślę że w przypadku tych Klientów którzy nie mogą ani odzyskać pieniędzy ani zrealizować zamówienia policja i prokuratura to jedyne rozsądne rozwiązanie. Tym bardziej że im dalej tym widać że gorzej...
 

bocian50

New member
Na policję już zgłosiłem, jednak policja poinformowała mnie, że takie sprawy lepiej jest zgłaszać od razu do prokuratury, co też i w poniedziałek rano uczynię. Sprawa jest już zgłoszona do Inspekcji Handlowej na Sienkiewicza w Warszawie, przygotowałem także doniesienie do Izby Skarbowej. Oszustów trzeba dusić w zarodku, choć głupio mi, że dałem się oszukać, niestety nie mam doświadczenia w kupowaniu przez internet.

Inni oszukani powinni to także uczynić i to jak najszybciej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bocian i słusznie uczyniłeś, a co do doświadczenia w zakupach cóż zawsze trzeba być rozważnym i nie kierować się najniższą ceną i to już jest połowa sukcesu!!!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To, że trzeba kierować się rozumem i doświadczeniami (najlepiej innych) to oczywistość, ale niska cena nie musi być synonimem oszustwa. Wczoraj zamówiłem w pewnym sklepie (którego nie ma na skąpcu, czy ceneo, ale jego właściciel ma ponad 1000 pozytywów na allegro) kolumny Dali Ikno 6. Cena była 500PLN niższa niż w najtańszym. Sklep istnieje fizycznie, ale asortyment kolumn, czy wzmaczniaczy ma dosyć uboki (wcześniej tylko car audio). Zaufania nie mam, więc wybieram przesyłkę za pobraniem. Wczoraj o 15:00 złożyłem zamówienie, o 15:30 potwierdziłem je telefonicznie, a dzisiaj o 10:00 był u mnie kurier z kolumnami (przesyłka 30PLN - jak pogadałem z właścicielem sklepu). Jest jedno "ale": kolumny były importem z pominięciem oficjalnego dystrybutora, co niosło za sobą dwie konsekwencje:
- gwarancja tylko 2 letnia (zamiast 5) i realizowana door-to-door przez sklep (W sumie wygodne, o ile sklep nie padnie - małe ryzyko),
- brak instrukcji po polsku (dla mnie żaden problem: była po angielsku i duńsku) - zresztą: montaż podstawek i tak był przedstawiony na obrazkach.
Ponieważ o wiedziałem o tych drobiazgach, to byłem świadomy dlaczego cena jest niższa ponad 15% (a swoją drogą nieźle jesteśmy w Polsce łojeni na cenach elektroniki - "biedni" Niemcy płacą 15-30% mniej za ten sam sprzęt...)

A co do nabitych w butelkę: część nie wiedziała, co ryzykuje (zdarza się), ale część zaryzykowała (dla niższej ceny) wiedząc o tym, że sklep wymiguje się od realizacji zamówień i dostała za to nauczkę (niestety, nadal pod tym względem Polska to dżungla)...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
rozsądek i rozwaga

Pejotpe, gratuluję dobrego zakupu. To po pierwsze. Po drugie rozsądek i rozwaga nie wyklucza zakupów w niskich cenach. Jak to jest teraz u nas modne użyłem pewnego skrótu myślowego. Można kupować tanio, ale z rozwagą! Ty sprawdziłeś sklep, który miał dużo pozytywnych opinii. O pewnych niedogodnościach wiedziałeś.

Jednakże co niektórzy wiedząc co ryzykują, wiedząc, że sklep jest bardzo kontrowersyjny i jest bardzo wielu ludzi, którzy zapłacili a nie otrzymali towaru - kupują w nim !!! A później.... cóż później szukają pomocy, są źli. A wystarczyło troszkę poczytać i dołożyć 50zł i mieć spokój.

Wiem, że mądry Polak po szkodzie i łatwo kogoś krytykować, ale tak jak napisałem rozsądek i rozwaga - to przede wszystkim.

Życzę wszystkim tylko udanych zakupów.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Co do niskich cen, zauważyłem że EUro RTv zaczynają dawac dobre ceny. Nie na wszystkie artykuły ale np lustrzankę kupiłem taniej niż na allegro a w tej samej cenie co w sklepach internetowych. To co chciałem sprawdziłem na ich stronie www po czym zamówiłem bezpośrednio w sklepie co pozwoliło kierownikowi na dodatkowy rabat. Czasami warto się przejśc do euro rtv bo ceny mają czasami świetne a cały katalog z aktualnymi cenami znajduje się na ich www. Do tego nie robią problemów jak coś nie działa... kupiłem aparat gdzie wyświetlacz lcd miał mały clouding(tak wiem zboczenie hehe), poszedłem na drugi dzień i wymienili mi od ręki bez żadnego gadania. Masażer nie działał dali nowy. Zrobiłem trochę off top ale może to komuś pomoże w przyszłości przy zakupach elektroniki.

pozdro trzymam kciuki za poszkodowanych przez oskar media
 

zbyszko74

New member
Korzystajcie czasami z:

- infoveriti.pl - czasami można te 9,90 wydać na pełny raport, ale darmowy już dużo powie o historii - obecny właściciel się reaktywował po dwu letnim okresie bycia w UPADŁOŚCI. Z tymi samymi udziałowcami.

- http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Podmiot.aspx?nrkrs=0000230481 - UPWARD FINANCIAL COMMUNICATIONS

- http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Podmiot.aspx?nrkrs=0000265887 - REAL ESTATES AND FINANCING

W jednym z wcześniejszych postów ( http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=243426&postcount=118 ) podane są dane przed przejęciem. Obecnie według wyciągu z KRS nie ma już na liście reprezentantów spółki Real Estates And Financing Pana Artura Eckerta.

Współczuję wszystkim co dali się nabrać, aczkolwiek nie zawsze co złote, złotem być musi.

Wszyscy co zostaliście oszukani zbierzcie się i poszukajcie dobrego prawnika co będzie Was reprezentował jako grupę inaczej zginiecie w prawniczym bełkocie, którym posługuje się osoba podpisująca się jako Zespół OSKARMEDIA, a widać że jest oblatana w prawie, a kupujących traktuje jak prawników. "A my tu lud prosty co chciał tanio kupić i w prawie nie piśmienny, dla Nas jest jedna i prosta zasada: jest zapłata jest towar, nie ma towaru jest natychmiastowy zwrot pieniędzy, bez zbędnego prawniczego gadania".

Prośba do Zespół OSKARMEDIA - czy możecie się ustosunkować do http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=254352&postcount=241 ?

PS. Według danych z ceneo.pl OSKARMEDIA akceptuje płatność przy odbiorze - kolejna informacja wprowadzająca kupujących nie czytających regulaminów w błąd. Zresztą regulaminu nie daje się czytać - wygląda na to że nie wiedzą co to jest formatowanie tekstu, a znają tylko opcję kopiuj/wklej - ja przynajmniej widzę na ich stronach zlepek słów. Zresztą strona wyglądem odstrasza.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
ja tez ostanio kupiłem lustrzanke w euro i było dozo taniej niz na alegro . powiem jedno alegro jest populane a dla jeleni wrescie sie moze skonczy ten bałagan i oszustwo gdzie towar jest sprzedawany duzo drozej niz markietach
 
Oskar media

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że pomimo zamieszczonych na niniejszym forum nieprzychylnych opinii nt. sklepu "Oskarmedia" Spółka "Upward Financial Communications Grupa IFG" w dalszym ciągu będzie zawierać umowy przelewu wierzytelności ze wszystkimi Klientami sklepu, którzy złożyli zamówienia przed dniem 10.09.2008. i w konsekwencji wchodząc w prawa nowego wierzyciela regulować zobowiązania poprzedniego właściciela sklepu w zakresie dostawy sprzętu lub zwrotu dokonanej wpłaty (wedle uznania Klienta). Ponieważ trudno jest nam prowadzić w dalszym ciągu prowadzić dyskusję, w której przeważają argumenty o tak niskim poziomie merytorycznym prosimy o zgłaszanie się wszystkich zainteresowanych, którzy wyrażą chęć do kontaktu z zespołem obsługi sklepu w celu uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie ; w szczególności zapraszamy wszystkich anonimowych "pokrzywdzonych".
Informujemy również, że trwa procedura, o której informowano wcześniej dotycząca rejestracji podwyższonego do kwoty 1.000.000. zł kapitału zakładowego Spółki. Oprócz zabezpieczenia finansowego transakcji prowadzonych w przyszłości z Klientami Detalicznymi zgromadzone środki posłużą do kontynuowania procesu akwizycji kolejnych sklepów internetowych branży, tak jak kilku dotychczas zakupionych, które już działają pod naszymi auspicjami. Mamy nadzieję, że również te okoliczności zostaną tak samo skrzętnie odnotowane przez internetowych poszukiwaczy. Jednocześnie wyrażamy daleko idące rozczarowanie dla braku mozliwości tychże w zakresie ustalenia zaplecza kapitałowego Grupy IFG oraz publikowanych jej okresowych wyników finansowych.
Z poważniem,
Zespół OSKARMEDIA
 

alucard84

New member
ciekawe,ciekawe:/trudno w to jest jakos uwiezyc po tym wszystkim..sam czekam na zrealizowanie zamowienia(ID zamówienia: 114783)i nawet przelew nie jest zaksiegowany wiec co mamy o tym myslec?wiezyc?uregulujcie wszystkie zobowiazania wtedy wszyscy beda zadowoleni:)
 

tula

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

To sobie ,,jeszcze poczekasz".
Ja mam dosyć wysłuchiwania tych ściem !!!!
Jutro odwiedzam prokuratora i z nim niech podpisują jakieś umowy.
Zasada jest prosta:
,,KLIENT " jest od tego by zapłacić za sprzęt
,,SKLEP" jest od tego aby dostarczyć towar, lub zwrócić pieniądze
,,POLICJA I PROKURATOR "jest od tego ,aby ścigać krętaczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alucard84

New member
pewnie tak..odczekam wyznaczony czas..10 dni by nie bylo niedomowien..ale po uplywie tego czasu tez ide do prokuratora o czym juz panow ze sklepu poinformowalem:)
 

tula

New member
Moje zamówienie ma numer o około 1000 niżej
To zobacz ile można zarobić na ,,samych odsetkach'' skoro wszyscy ,,CZEKAJĄ", a nikt tam nie kupił ,,cukierków" za 5 zł
Na tym polega cała tajemnica długiego księgowania pieniążków.
 

alucard84

New member
no fakt..w sumie chce odzyskac lub dostac to co sie mi nalezy..co robia z pieniedzmi mnie nie interesuje,poki wszytko jest jak byc powinno a w przypadku tego sklepu tak nie jest niestety:/
 

bocian50

New member
Anonimowych pokrzywdzonych zaprasza się celem podpisania umowy przelania wierzytelności na firmę, która nie ma prawnych zobowiązań do przejęcia długów firmy Oskar. Czyli wszystko zależy od dobrej woli firmy przejmującej. A tę jest raczej trudno podejrzewać o taką dobrą wolę, bo jeszcze nikt żadnych należności nie otrzymał.
Czy firma Oskar uważa, że tu tylko sami naiwni piszą?
Mam informację, że w ostatni piątek, kilka osób podpisało takie umowy, obiecano im przelać pieniądze w poniedziałek rano. No, ale skoro trwa akcja podwyższania kapitału zakładowego spółki do miliona złotych, to ciekawe czy zobowiązanie podjęte w piątek w stosunku do grupy, która podpisała tę nieszczęsną umowę zostaną zrealizowane.
To będzie dowód na to, czy taka dobra wola rzeczywiście istnieje. Będę miał takie informacje od pokrzywdzonych, o czym wszystkich tu poinformuję.
Ja takiej umowy nie podpiszę, natomiast ci wszyscy, którzy zostali oszukani powinni udać się na ul. Chocimską 28, prosto do prokuratury właściwej do podjęcia sprawy, z uwagi na siedzibę firmy Oskarmedia i tej drugiej firmy.
 
Ostatnia edycja:

tula

New member
Mi środę obiecano telewizor. W piątek(10-ostatni dzień do realizacji)powiedziano ,że nie zrealizują zamówienia i kasę będę miał w ciągu 48 godzin.Dzisiaj już przysłali dwa razy tą swoją umowę .Żeby zamówić ten telewizor u nich musiałem sprzedać swój stary(1-rok) i pożyczyć kasę
NIE PRZEPUSZCZĘ IM TEGO !!!!!
Jest jeszcze kilka asów w rękawie
 

sebek2007

Banned
Oskar Media napisał:
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że pomimo zamieszczonych na niniejszym forum nieprzychylnych opinii nt. sklepu "Oskarmedia" Spółka "Upward Financial Communications Grupa IFG" w dalszym ciągu będzie zawierać umowy przelewu wierzytelności ze wszystkimi Klientami sklepu, którzy złożyli zamówienia przed dniem 10.09.2008. i w konsekwencji wchodząc w prawa nowego wierzyciela regulować zobowiązania poprzedniego właściciela sklepu w zakresie dostawy sprzętu lub zwrotu dokonanej wpłaty (wedle uznania Klienta). Ponieważ trudno jest nam prowadzić w dalszym ciągu prowadzić dyskusję, w której przeważają argumenty o tak niskim poziomie merytorycznym prosimy o zgłaszanie się wszystkich zainteresowanych, którzy wyrażą chęć do kontaktu z zespołem obsługi sklepu w celu uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie ; w szczególności zapraszamy wszystkich anonimowych "pokrzywdzonych".
Informujemy również, że trwa procedura, o której informowano wcześniej dotycząca rejestracji podwyższonego do kwoty 1.000.000. zł kapitału zakładowego Spółki. Oprócz zabezpieczenia finansowego transakcji prowadzonych w przyszłości z Klientami Detalicznymi zgromadzone środki posłużą do kontynuowania procesu akwizycji kolejnych sklepów internetowych branży, tak jak kilku dotychczas zakupionych, które już działają pod naszymi auspicjami. Mamy nadzieję, że również te okoliczności zostaną tak samo skrzętnie odnotowane przez internetowych poszukiwaczy. Jednocześnie wyrażamy daleko idące rozczarowanie dla braku mozliwości tychże w zakresie ustalenia zaplecza kapitałowego Grupy IFG oraz publikowanych jej okresowych wyników finansowych.
Z poważniem,
Zespół OSKARMEDIA


W TAKIM RAZIE PROSIMY O NAZWY SKLEPÓW ZARÓWNO INTERNETOWYCH JAK I STACJONARNYCH KTÓRYCH PRZEJELIŚCIE.
 

maxus3000

New member
Wedlug mnie cale to przejecie sklepu jest tylko sposobem na wykiwanie klijentow , co rowiez potwierdza polityka firmy : tylko produkty po pare tysiecy . Firma zekomo zostala przejeta przez inna firme , a dalej dziala pod tym samym adresem w internecie . Mi sie szczesliwie udalo odebrac telewizor od tego pseudo sklepu . Zycze powodzenia reszcie ktorzy nie moga sie doprosic swojego sprzetu .
 
Do góry