Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

bocian50

New member
dlaczego nie powiadomiliście policji i prokuratury

Jestem sierpniowo-wrześniowym klientem. Nie mam ani sprzętu ani pieniędzy. Jeżeli nie otrzymam do końca tygodnia zwrotu pieniędzy, idę na policję i do prokuratury. Nie rozumiem dlaczego nie zrobicie tego samego.
Dlaczego chronicie oszusta? Ilu jeszcze klientów musi oszukać?
Oni żeby Wam oddać pieniądze, muszą znaleźć kolejnych naiwnych, którzy im wpłacą, ale to jest możliwe tylko do czasu. Tak kręci się ten "biznes".
 

alucard84

New member
jestem tu nowy i rejstruje sie tylko by dolaczyc to tych "naiwnych" ktorzy dokonali zakupu w tym sklepie..dokladnie to zakupu jeszcze nie bylo bo dokonalem przelewu i jak narazie jakos nie dotarl..dokonany byl w 18.09 w prawdzie to nie dlugo ale coz..po przeczytaniu tych opini to jestem bliski zawalowi:(dlaczego wczesniej tu nie trafilem to bym nie dokonywal tam zakupu..ciekawe jak to bedzie..
 

Artur'79

New member
Przyznam że to co tu przeczytałem zaszokowało mnie. Co prawda sam prowadzę swoją małą działalność i wiem że Polsce brakuje jeszcze wiele do standardów cywilizowanego państwa, ale przykład Oskar Media oraz drugiego opisywanego tu sklepu - topmarket'u - pokazuje że ten stosunkowo ciągle jeszcze świeży rynek sklepów internetowych to w dużej mierze "dziki zachód". Dobrze że są takie fora jak to, na których można poczytać i po głębszym wgryzieniu się i poznaniu stopnia obiektywizmu poszczególnych użytkowników, wyrobić sobie własne zdanie, przykładając uwagę tylko do wypowiedzi odpowiednich ludzi. Dziękuję wam że jesteście.. :) Sam za kilka miesięcy będę kupował TV + kino domowe i dzięki wam nie tylko będzie mi łatwiej wybrać co, ale i OD KOGO kupić. Stopień rozwuju i zróżnicowania technologii HD w ostatnich latach - zwłaszcza dla osoby która nie obserwowała go na bieżąco - może naprawdę zadać bólu przy wyborze... :) A jeśli jeszcze do tego dodamy nowe formy sprzedaży, które kuszą atrakcyjnością cenową ale nie zawsze są pewne... mamy już kompletny bałagan, który w jakiś tam sposób porządkujecie... Na dłuższą metę, pozostaje mieć nadzieję że z czasem będzie coraz mniej takich pseudo-firm i pseudo-handlowców, bo nie każdy musi mieć czas i chęci by poświęcić w sumie kilka-kilkanaście godzin na przeglądanie forów... szczerze współczuję wszystkim którzy musieli się uszarpać nieraz po 2 miesiące żeby dostać z powrotem pieniądze. Znam podobne (jeśli nie co do treści to co do tego że trzeba się naużerać by cokolwiek załatwić) przykłady ze swojej własnej "działki" i niestety wygląda na to, że czemu by się w Polsce nie przyjżeć bliżej, to ciągle jesteśmy w Unii krajem drugiej kategorii...

Pozdrawiam Artur
 

alucard84

New member
teraz sie tak zastanawiam co z tym fantem robic:confused: czy czekac jeszcze czy od razu do nich pisac o anulowanie i zwrot kasy...tak sie wkopac..jestem wsciekly sam na siebie..wyslalem im niedawno maila ze do piatku ma sie cos ruszyc co do zamowienia..plis o rady
 

jtd

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Sklep OSKAR MEDIA powinien zostac! Jest on odbiciem sie w lustrze, kara dla wszystkich skapych i pazernych na pieniadze ludzi tego swiata, pokuta i nauczka na zycie, ze to nie one powinny kierowac nami samymi i swiatem wogole.
 

Artur'79

New member
To że NIE POWINNY to prawda, ale to nie oznacza automatycznie że każdy kto szuka najniższej ceny jest pazerny. Nie wszyscy zarabiają po 10-20k netto żeby 200-300 zł nie robiło im różnicy. Ludzie mają rodziny, dzieci, niepracujące żony, mają choroby, wahania dochodów i nasze wspaniałe państwo które łupi ich przy każdej okazji, a też chcą się cieszyć telewizorem HD czy kinem domowym. Nie zrównuj naiwności z pazernością bo to niemalże zrównanie stopnia winy oszukanego i oszusta...
 

RheeTCT

New member
jtd - stanowczo protestuję!
Nie ma absolutnie nic złego w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.Dla jednego to obsługa "na czerwonym dywanie" z ceną niegrającą roli,a dla innego najniższa możliwa cena.Tak jak napisał mój przedmówca różne są motywy poszukiwania najtańszych ofert i nikomu nic do tego.
 

darcun

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Moim zdaniem Sklep OSKAR MEDIA powinien zostac! Jest on odbiciem sie w lustrze, kara dla wszystkich skapych i pazernych na pieniadze ludzi tego swiata, pokuta i nauczka na zycie, ze to nie one powinny kierowac nami samymi i swiatem wogole.

Moim skromnym zdaniem, należy zawsze dobrze się zastanowić przed wypisywaniem podobnych głupstw.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@jtd - idąc Twoim rozumowaniem równie dobrze można stwierdzić, że złodzieje powinni kraść np. samochody i będzie to kara dla tych który nie wykupili sobie poliscy AC :bober:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zoosiek

New member
Zwrot pieniędzy...

Na dziś miałam obiecany zwrot gotówki ale oczywiście żadnych pieniędzy na koncie nie ma,dzwoniłam chyba ze 6 razy chcąc porozmawiać z kierownikiem bo właściciel to tylko nie boi sie na forum wypowiedzieć ale żeby stanąć twarzą w twarz z klientem to odwagi nie ma ,ale oczywiście kierownika nie było cały dzień a pod koniec pracy to wyłączono telefon .Nikt nie ma odwagi cywilnej zmierzyć się z nabitymi w butelkę klientami.Jedyne pocieszenie to takie że podobno ma być dostawa telewizorów Samsunga ,tylko że one już jadą 3 tygodnie , więc mała szansa żeby w końcu dojechały....Jak uda mi się porozmawiać z kierownikiem to napiszę .....
 

Artur'79

New member
Mnie się raczej wydaje że oni nie tyle co nie mają odwagi co jest to celowe działanie mające na celu (jak to już tutaj pisano) jak najdłuższe przetrzymywanie czyichś pieniędzy na rachunku... z czego płyną jak wiadomo odsetki. Po co więc mają z kimś rozmawiać jak i tak wiedzą że pieniądze oddadzą mu za miesiąc... :( niestety w Polsce na Policję idą dopiero ci którym nie oddano pieniędzy w ogóle a telefony w sklepie w którym "dokonali zakupu" przestały w ogóle odpowiadać. (sklep NKTElectro). Dzięki temu paru nierobów z panem właścicielem tego sklepu (który się tu zresztą wypowiadał) na czele ma swoją niszę na której żeruje. Mnie to nie dotyczy więc nie chciało mi się szukać, ale popatrzcie sobie ludzie w necie, na pewno znajdziecie jakiś paragraf na to że spółka przetrzymuje wasze pieniądze mimo że odstąpiliście w regulaminowym czasie od umowy...
 

alucard84

New member
wczoraj wyslalem do nich maila o bardzo "dosadniej" tresci i dzis poproszono mnie o wyslanie im potwierdzenia dokonania przelewu..ciekawe czy to cos da:/od 17.09 czekam i przelew nadal nie zaksiegowany:(
 

Zoosiek

New member
Oskarmedia

Po rozmowie z prawnikiem z Federacji Konsumentów dowiedziałam się że praktyki tego sklepu naruszają interesy konsumentów i tak robić nie wolno,a co robią z naszymi pieniędzmi nie wiadomo.Ale zauważyłam jedno że w tym ich sklepie to najwięcej jest towarów wartościowych czyli telewizorów a mniej wartościowych to na palcach jednej ręki można policzyć ,czyli chodzi o to żeby wpłaty były jak największe.Niechby sobie przez te regulaminowe 10 dni trzymali kasę ale potem powinni sami oddać z przeprosinami że się nie wywiązali z umowy a nie żeby się trzeba było upominać!!!!Ja osobiście cały czas mam przed oczami wypowiedź właściciela o ich "uczciwości" i mimo że nadzieja matka ......głupich.....liczę na zwrot gotówki....

Ps. Wyczytałam w poprzednich postach :cytuję pana A.Eckerta" w tym miejscu ponawiam swój wcześniej ogłoszony apel o wskazanie jakiegokolwiek przypadku osoby, która może wykazać uszczerbek spowodowany transakcją przeprowadzoną ze sklepem OSKARMEDIA " no chwila a My czekający na nasze pieniądze to niby nie jesteśmy oszukani , a jeśli nie to bez towaru i pieniędzy kim jesteśmy?
 
Ostatnia edycja:

bocian50

New member
oszustwa sklepu

Otrzymałem dzisiaj taką odpowiedź na moje żądanie zwrotu pieniędzy za niedostarczony laptop skierowane do Oskar Media:

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupa Kapitałowa IFG przejęła kilka sklepów internetowych branży RTV-AGD działających na terenie kraju, m.in. sklep "OSKARMEDIA"
Wobec powyższego wszelkie informacje dotyczące żądań zwrotu płatności dokonanych na rachunek bankowy poprzedniego właściciela sklepu lub monitów w sprawie terminu realizacji złożonych przed datą przejęcia sklepu tj. 10.09.2008 są na bieżąco przekazywane przez obecną obsługę sklepu osobom do tego zobligowanym z mocy prawa.
Uprzejmie zaznaczam, że Spółka "Upward Financial Communications Grupa IFG" nie posiada formalnych możliwości jak również prawnego obowiązku wywiązywania się z realizacji wyżej wskazanych żądań, co oczywiście nie oznacza że zarządowi Spółki jest obojętny los Klientów, którzy nie dokonali płatności na rachunek bankowy Spółki. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że jedyną dopuszczalną możliwością przejęcia i pokrycia przez Spółkę zobowiązań byłego właściciela sklepu jest zawarcie stosownej umowy przelewu wierzytelności w trybie art. 509 k.c.

Informuję również, że pracownicy Spółki świadczący obsługę sklepu zostali poinstruowani o konieczności udzielania wszelkiej możliwej pomocy w powyższym zakresie tematycznym.
W przypadku prowadzenia dalszej korespondencji odnoszącej się do niniejszego tematu urpzejmie proszę w tytule wiadomożci zamieścić dopisek "A. Meierbar Pion Nadzoru IFG"

Z poważaniem,
Andrzej Meierbar
Pion Nadzoru IFG
Zespół Klienta Detalicznego
Upward Financial Communications
Grupa I.F.G.
Spółka z o.o.
05-850 Ożarów Mazowiecki
ul. Poznańska 57 Jawczyce
tel. 0801 79 80 99 fax 022 722 31 22


Jak więc widać, zostaliśmy nabici w butelkę - czyli klasycznie oszukani. Jest to skopiowany ze strony internetowej sklepu komunikat, oraz dodane nowe dane adresowe.
Widać, że teraz takie maile otrzymują ci co bardziej stanowczo domagający się zwrotu pieniędzy, świadczy to ewidentnie o tym, że wyschło już źródło napływu pieniędzy do firmy Oskar Media i nie mają oni już z czego oddawać pieniądzy nabitym w butelkę klientom, o ile od początku o taki sposób zdobywania pieniędzy nie chodziło.

Polecam kierowanie spraw podobnych do moich tu:

Informacje o przestępstwach prosimy przekazywać bezpośrednio do najbliższej jednostki policji lub anonimowo pod podany numer policyjnej infolinii w godzinach 13:00 - 21:00 0800 120 226
 

Zoosiek

New member
Oszukani..

Ja również dostałam to pismo ale zadzwoniłam tam i należy to wydrukować,podpisać i wysłać do sklepu a oni jako że przejęli również zobowiązania sklepu będą oddawać pieniądze -cytat"
W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że jedyną dopuszczalną możliwością przejęcia i pokrycia przez Spółkę zobowiązań byłego właściciela sklepu jest zawarcie stosownej umowy przelewu wierzyteności w trybie art. 509 k.c. , - " pożyjemy ,zobaczymy.......
 
Oskar Media

Szanowni Państwo,
nie możemy zgodzić się ze stawianymi na tym forum zarzutami dotyczącymi rzekomo dokonywanych przez nas nadużyć czy łamania prawa. Stanowisko obecnego właściciela sklepu - Spółki Upward Financial Communications Grupa IFG stanowi przykład wyrażanej chęci rozwiązania kwestii realizacji wszystkich zamówień dokonanych przed 10.09.2008., a co za tym idzie również kwestii płatności. Nie ma jednakże innego sposobu jak uzyskanie przez Spółkę wiążącego tytułu prawnego dla takich działań. Zawarcie umowy przelewu wierzytelności (takie umowy są już zawierane) jest właśnie wskazywanym przez Spółkę sposobem. Nie możemy bowiem dokonywać jakichkolwiek operacji finansowych ze strony Spółki odnoszących się do transakcji, które nie zostały ze Spółką zawarte. Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że składane przez nas oferty świadczą przede wszystkim o świadomości istnienia korporacyjnej przyzwoitości a samo ich składanie nie wynika z obowiązku prawnego. Żałujemy, iż świadomość prawna autorów postów jest umiejscowiona na tak niskim poziomie wiedzy prawniczej natomiast nie zmienia to naszego stanowiska w przedmiocie sposobu dokonywania przez nas rozliczeń "odziedziczonych" wraz z nabyciem sklepu "OSKARMEDIA".
Informujemy również, że wszystkie zamówienia opłacone i złożone po dniu 10.09.2008. (dacie formalnego przejęcia sklepu) zostały już zrealizowane lub są w trakcie realizacji zgodnie z regulaminem sklepu oraz że nie notujemy żadnych opóźnień w ich wykonywaniu, występujących poprzednio.
Będziemy wdzięczni za zamieszczanie uwag nt. proponowanych przez nas rozwiązań. Prosimy jednak, aby ich poziom merytoryczny kwalifikował je do udzielania odpowiedzi mieszczących je przynajmniej na minimalnym poziomie znajomości prawa.
Zespół sklepu OSKARMEDIA
 

bocian50

New member
Proszę wobec tego zwrócić pieniądze. Przecież to jest klasyczne przeciąganie sprawy, dawanie wam czasu może na to aby zwinąć interes i zniknąć.
Co wydrukować? Co podpisać?
Ten mail - to nie jest żaden dokument do podpisania!
Ja już jestem po rozmowie z policją, najlepiej jest zgłosć sprawę do prokuratury i tylko zależy od tego czy jest nas więcej poszkodowanych, to wtedy możemy się domagać albo wszczęcia dochodzenia albo wszczęcia postępowania karnego.
Trzeba przygotować dowody wpłaty, korespondencję ze sklepu i zgłosić sprawę do prokuratury.
Ja w każdym razie już szykuję dokumenty, bo wyraźnie widzę, że nadziei na otrzymanie zwrotu wpłaconych pieniędzy nie ma, a firma gra tylko na zwłokę. To jest zwykłe wyłudzenie i oszustwo.
Oddajcie pieniądze, a nie wypisujcie głupstw o nieznajomości prawa.
Ciekawa jestem na mocy jakiego prawa Oskarmedia został przejęty przez nową firmę, upadłościowego?
 
Ostatnia edycja:

Zoosiek

New member
Oskarmedia

Pragnę sprostować pewne fakty.kiedy na stronie sklepu zmieniały się dane firmy wyraźnie napisane było że zmiana statusu firmy nie ma wpływu na dotychczasowe zamówienia czyli te do dnia 10. 09.2008 , w tej chwili już jest to wycięte a firma stała sie nagle dobrym duchem który nie musi a chce zwrócić klientom pieniądze...Należy im się OSKAR ale czy za oszustwo czy za dobroduszność.....hhhmmmmm
 

DarkAvenger

New member
Przyznam, że, mimo że jestem prawnikiem, nie rozumiem argumentacji nowego właściciela Oskar Media. Jaka cesja?

Są dwie możliwości: albo nowy właściciel kupił całe przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55(1) KC od dotychczasowego właściciela. Wtedy odpowiada z nim solidarnie za wszystkie jego dotychczasowe zobowiązania istniejące, chyba że w chwili nabycia nie wiedział o nich mimo zachowania należytej staranności.

Albo, jeżeli Oskar media działał w formie spółki handlowej, np. sp. z o.o. mogło wchodzić w grę nabycie udziałów w tej spółce, ale w takim przypadku nie miałoby to znaczenia dla sytuacji kontrahentów. Z ich perspektywy cały czas mieliby do czynienia z tym samym podmiotem i tymi samymi zobowiązaniami wynikającymi ze złożonych zamówień, a tylko zmieniłby się udziałowiec Oskar Media, czyli „właściciel” spółki.

Gdyby chodziło o nabycie tylko poszczególnych części majątku (nie stanowiących przedsiębiorstwa, ani jego zorganizowanej części), to w ogóle nie mielibyśmy do czynienia z jakimś następstwem prawnym, klienci Oskar Media dalej byliby klientami Oskar Media, które po prostu sprzedało komuś określoną część swojego majątku.

Także proszę może wyjaśnić dokładniej, o co chodzi z tą cesją z art. 509 KC, która rzekomo jest wymagana. Kto ma na kogo cedować roszczenia wobec kogo?

~~~~

Art. 55(4). Nabywca przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego jest odpowiedzialny solidarnie ze zbywcą za jego zobowiązania związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa lub gospodarstwa, chyba że w chwili nabycia nie wiedział o tych zobowiązaniach, mimo zachowania należytej staranności. Odpowiedzialność nabywcy ogranicza się do wartości nabytego przedsiębiorstwa lub gospodarstwa według stanu w chwili nabycia, a według cen w chwili zaspokojenia wierzyciela. Odpowiedzialności tej nie można bez zgody wierzyciela wyłączyć ani ograniczyć.

Art. 509. § 1. Wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (przelew), chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania.
§ 2. Wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry