sklep nando.pl?

ptychoo

New member
Nando

Przygotuj całą korespondencję przerowadzoną z nando. Najlepiej w kilku kopiach abyś mógł rozdawać na policji i prokuraturze. Ja już tak zrobiłem. Dzisiaj złożyłem doniesienie w sekcji przestępstw gospodarczych (ponad 2 godziny przesłuchania) oraz w eCard (to już wczoraj) za pomocą którego dokonałem platności.
 
Ostatnia edycja:

coyot

New member
knot napisał:
jedna rzecz mnie jeszcze dziwi zauważył ktoś że komentarze dotyczące "nando.pl" na ceneo są aż z przed roku dokładnie 2007-11-27 a najstarszy komentarz dotyczący "oskarmedia" jest z 2008-09-30 ?? to znaczyłoby że "nando.pl" było przed "oskarmedia" i działa już od roku ??
Wg moich informacji sklep nando został przejęty. Działał wcześniej i widocznie jakoś sobie radzili.
Taka metoda oszustów - odkupić sklep z jakąś renomą i zacząć oszukiwać.

Podobnie było z oskarmedia - wcześniej też zajmowała się tym inna firma. Nie wiem tylko jak działał.
 

ptychoo

New member
Nando

Przypuszczam że policja dużo nie wskóra ze swoja szybkością działania. W poniedziałek zorientowałem się że zostałem oszukany. We wtorek już byłem u Rzecznika Praw Konsumenta wczoraj i dziś miałem kontakt z Policją (może panikowałem, ale wyczułem pismo nosem) a Pan policjant każe mi jeszcze zaczekać bo to za któtki okres.:(

A teraz dla porownania eCard.
Wczoraj około 9 dzwonie do BOK eCard z informacją o podejrzenia przekrętu i podaje linki do forum.
Po południu dostaje wiadomość że zostały już podjęte pierwsze kroki.
Dzisiaj się dowiedziałem że to oni zamknęli sklep i zablokowali przelewy.
To się nazywa działanie
 

knot

New member
Ale jakie mamy szanse na odzyskanie pieniędzy jeżeli zablokowali im konto ? , ja im wpłaciłem tydzien temu przelewem bankowym Pko inteligo 2079zl.

tzn. że to nie policja zablokowala im konto i stronę tylko eCard ?
 
Ostatnia edycja:

coyot

New member
ptychoo napisał:
Wczoraj około 9 dzwonie do BOK eCard z informacją o podejrzenia przekrętu i podaje linki do forum.
Po południu dostaje wiadomość że zostały już podjęte pierwsze kroki.
Dzisiaj się dowiedziałem że to oni zamknęli sklep i zablokowali przelewy.
To się nazywa działanie
Policja działa b. wolno. A miejscowa policja z Ożarowa Maz. wiedziała o przekrętach oraz wiedziała że "firma" oddaje pieniądze i sprawa jest umarzana. Chcąc uniknąć całej papierologi proponowali czekanie. We wszystkich wcześniejszych sprawach kończyło się pomyślnie dla oszukanych. Zobaczymy jak będzie teraz.

Co do zamknięcia strony to nie eCard zamknął stronę. Ale niech tak zostanie. Nie to jest najważniejsze.

knot napisał:
tzn. że to nie policja zablokowała im konto i stronę tylko eCard ?
Rozmawiałem z miejscową policją i twierdzili, że nic nie mogą zrobić.
Nie będę pisał kto zamknął stronę bo uważam że nie musi to być teraz publicznie wiadome.
 
Ostatnia edycja:

ptychoo

New member
coyot napisał:
Nie będę pisał kto zamknął stronę bo uważam że nie musi to być teraz publicznie wiadome.

Może to nie oni zamknęli stronę ale i tak są bardziej skuteczni od Policji bo więcej zrobili w tej sprawie w ciągu 12 godzin niż Policja w ciągu kilku miesięcy.

Osoby które płaciły za pomocą eCard niech się zgłaszają do BOK eCard tel. +48 (22) 493 44 44 lub bok@ecard.pl
 

nendi

New member
nando.pl

Witam !

Nie jestem jedyną osobą, która została oszukana. Zamówiłem plazmę 4.12.2008r i zapłaciłem przelewem. Nie ma kasy, nie ma telewizora. Dzisiaj zgłosiłem sprawę do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Dowiedziałem się, że jeśli będzie więcej zgłoszeń to sprawę przejmie jedna jednostka Policji. Mam nadzieję , że uda się odzyskać pieniądze. Życzę tego wszystkim.
pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
policja, to tylko moze przyjac zgloszenie i ewentualnie przekazac je dalej, czyli przekaz sprawe prokuraturze!!! poczytajcie sobie jak to wyglada w praktyce.
 

Nordell

New member
Słuchajcie - nie wiem jak to jest ale kolega wpłacił pieniądze 2 dni temu tj 9 grudnia. Po południu dowiedziałem się o tej sprawie z nando.pl i powiązaniu z OskarMedia. Gość się zdenerwował, był na policji, wczoraj obdzwaniał i policje i ten sklep a dziś gdy się dowiedział o wczorajszej akcji odbierania kasy w Sochaczewie to równiez pojechał odzyskać kasę. Najpierw pod siedzibę prezesa potem do tego sklepu nando.pl. Kolo godziny 17 dostali telewizory a spod firmy wyjechał transport dpd z około 20 pudłami.
 

knot

New member
może lepiej tam pojechać ? ,przecież to to samo co "oskarmedia" i spróbować odzyskać pieniądze w temacie oscarmedia pisali że było tam sporo osób i odzyskali pieniądze , ja akurat jestem z trójmiasta wiec miałbym jakies 5 godzin podróży
 

coyot

New member
Nordell napisał:
Słuchajcie - nie wiem jak to jest ale kolega wpłacił pieniądze 2 dni temu tj 9 grudnia. Po południu dowiedziałem się o tej sprawie z nando.pl i powiązaniu z OskarMedia. Gość się zdenerwował, był na policji, wczoraj obdzwaniał i policje i ten sklep a dziś gdy się dowiedział o wczorajszej akcji odbierania kasy w Sochaczewie to równiez pojechał odzyskać kasę. Najpierw pod siedzibę prezesa potem do tego sklepu nando.pl. Kolo godziny 17 dostali telewizory a spod firmy wyjechał transport dpd z około 20 pudłami.
Może tak było. To jest tylko 20 tv, a powinno być przynajmniej kilkaset.
Ja to odbieram tak żeby trochę uspokoić resztę.
Jeżeli ktoś cie okłamuje dziesiątki razy to już mu nie uwierzysz, chociaż będzie mówił prawdę.

Życzę pozytywnego zakończenia wszystkim poszkodowanym.
 

knot

New member
Nordell napisał:
Słuchajcie - nie wiem jak to jest ale kolega wpłacił pieniądze 2 dni temu tj 9 grudnia. Po południu dowiedziałem się o tej sprawie z nando.pl i powiązaniu z OskarMedia. Gość się zdenerwował, był na policji, wczoraj obdzwaniał i policje i ten sklep a dziś gdy się dowiedział o wczorajszej akcji odbierania kasy w Sochaczewie to równiez pojechał odzyskać kasę. Najpierw pod siedzibę prezesa potem do tego sklepu nando.pl. Kolo godziny 17 dostali telewizory a spod firmy wyjechał transport dpd z około 20 pudłami.

Jezu, żeby to się okazało prawdą

ale czy ten kolega odzyskał pieniądze ?
 
Ostatnia edycja:

Nordell

New member
Możliwe że tak jest - ze dostali TV tylko ci najbardziej zdeterminowani. Trudno powiedzieć. Napisałem jak to dziś było. Życzę wszystkim którzy zamówili TV w tym sklepie by otrzymali swoje egzemplarze przed Świętami.
 

fagus

New member
Zerowanie listingu opinii

knot napisał:
witam ponownie, wysłałem do nich meila z żądaniem zwrotu pieniędzy na moje konto inaczej daje sprawe do prokuratury, zobaczymy czy odpowiedzą, jedna rzecz mnie jeszcze dziwi zauważył ktoś że komentarze dotyczące "nando.pl" na ceneo są aż z przed roku dokładnie 2007-11-27 a najstarszy komentarz dotyczący "oskarmedia" jest z 2008-09-30 ?? to znaczyłoby że "nando.pl" było przed "oskarmedia" i działa już od roku ??
Nie wiem jak UF cośtam to sobie załatwiło, ale kiedy w sierpniu i wrześniu pojawiła się masa opinii negatywnych dla Oscara, wszystkie wcześniejsze opinie zostały usunięte z Ceneo.
 

krystianen

New member
hej

co mam zrobic niestety tez kupilem tv w tym sklepie za 2965 zł.
Kupilem go 9.12.08 zapalcilem przelewem. Nie wiem czy mam czekac na rozwoj wydazen czy odrazu domagac sie zwrotu kasy przez policje.... czy tez moze jechac tam osoboscie (dajcie znac wrazie czego gdzie jechac)
 

tommygray

New member
dyskusja

Do nendi i krystianen

Chciałbym być złym prorokiem ale chyba już pozamiatane. Wpiszcie w google oskarmedia, kliknijcie na pierwszą pozycje(sklep oskarmedia, ten sam właściciel co nando) i na stronie bedzie link do dyskusji i będziecie wiedzieć wszystko

pozdrawiam i powodzenia!!!!!
 

radkow

New member
Ten kolega to ja. Juz jestem w domu z odebranym telewizorem. Najpierw od 10-tej do 14-tej czekalem z reszta pod Oscarem, a pozniej zadzwonilem z ciekawosci do nando sprawdzic czy odbiora tel i okazalo sie, ze odebrali i zaprosili po odbior skoro jestem w poblizu.

Pojechalem, poczekalem na transport i o 18:15 mialem Tv w aucie i do jazda 2 godziny do domu.
Szczerze Panie wygladaly na uczciwe.
 
Do góry