Sharp RD2 - wszystko o serii

motobartcompany

New member
Ja dzisiaj kupiłem 42RD2E cena 5600 zł, towar fabrycznie nowy, gwara 2 lata.

Na sprzęt czekałem 8 dni. odbiód osobisty w nowej soli.


Teraz od 2 godzin testuje TV, w sygnale SD gra naprawdę znakomicie( cyfowy polsat) żadnych smużeń

Zaraz będe podłanczał xboxa 360 po HDMI, wieczorem zdam relacje.

W porównaniu Do v2500 czerń w tym szarpie jest kiepściutka, a kąty oglądania beznadziejne. Telewizor lekko słychać, podobnie jak plazme panasonica takie lekkie syczenie z buczeniem.


Matryca równo podświetlona, 2 martwe piksele, jeden widoczny na czarnym tle drugi na białym . Dźwięk beznadziejny, podobny do tych z telefonów komórkowych, teelwizor jest bardzo ciężki, całość 42 kilo, dla porównania 46 calowy V2500 39 kilogramów. Telewizor jest dość gruby przez to też brzydki, ale to się przecież nie liczy. Acha menu przypomina dosa:) Jakość plastików pierwsza klasa, widać że to sprzęt z górnej półki


update:

jestem po godzinnej sesji z xboxem 360, konsole testowałem zarówno po HDMI, i komponent ( ach ta śmieszna przejściówka :))

100 HZ nie nadaje się do gier

Kameo - przy włączeniu 100 hz nad postacią robi się taka delitatna przeżroczysta otoczka, tak jak by rozgrzane powietrze, W normalny trybie gra jest płynna i działa w 30 fps, przy 100 hz robi się coś na wzór wyłączonego V-sync, gra działa płynniej ale są skoki animacji.

GRAW 2 - 100hz = brak vsync

Bioshock - przy 100 hz święcace elementy się "przepalają" i dziwnie błyszczą.

Co do smużenia to oczywiście występuje, i można między bajki włożyć posty niektórych użytkowników. W porównaniu do mojej byłej V2500 jest okoo 30 % mniejsze, ale zaciąganie na ciemnych scenach jest bardzo widoczne. 100Hz nic nie pomaga w zasadzie nie ma wpływu na smużenie.

Cały czas przeszkadza bardzo słaba czerń i kąty, obraz jest taki wyblakły i przejaskrawiony.

W SD telewizor gra bardzo dobrze, w hd pod konsolą tylko dobrze i nie stety przez słąbą czerń nie umywa się do v2500.

Niestety nie moge go sprzedać, to mój ostatni TV, małożonka postawiła warunki:) musze się przyzwyczaić, a mogłem brać plazme....

Jestem trochę zawiedziony, myślałem że ten TV będzie lepszy ale z tego co widze, to chyba za dużo sprzedawców go kiedyś reklamowało.

ps. moge nagrać filmiki ze smużeniem.
 
Ostatnia edycja:

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
do Motobartcompany

Ceść,z opisanych przez Ciebie wrazeń-fatalnie.
Przymierzam się do tego modelu,tylko 32'',i czytałem na forum że są jakieś
różnice:kraj produkcji,czas reakcji.
No i jak sie to przedkłada na podłączenie tv kablowej.
A swoją drogą jest ktoś na forum z Nowego Sącza,i moze mi odpowiedzieć
jak ten tv współpracuje z kablówką RTK.
Poczytałem trochę o zwykłych tv i trochę jestem zdezorientowany,ale chyba nie ma sensu kupować tych tv na dzien dzisiejszy,poza tym Rd2e
należy chyba do dobrej klasy?
 

motobartcompany

New member
jerry67

To po prostu zwykły telewizor LCD, z dużą ilością wad związanych z tą technologią, w tym wątku chyba za bardzo jest zachwalany, ale to napewno dobry TV.

Powiem ci szczerze, że ja mimo wady wzroku (astygmatyzm) widze więcej niż przeciętny człowiek.

Kupując plazme panasonica Pv70 odrazu zauwazyłem zielone krawędzie i powidoki, podobnie miałem z innymi telewizorami. Nie musze się w nic wpatrywać ja po prostu zauważe odrazu każdą wade.


Pytanie dla posiadaczy, jak zresetować -przywrócić wszystkie ustawienia fabryczne?
Dlaczego opcja 100 hz nie działa zawsze? na filmach DVD w trybie 480p wydaje mi się że 100 hz nie działa, jak przełącze DVD na 720p jest ok. Co ciekawe na divixach w 480p 100 hz działa.
Podobnie z cyfowym polsatem,na niektóych filmach tak jak by 100 hz "nie zatrybiało"
Czy u was też przy włączaniu TV na ułamek sekundy rozświetla się matryca-gaśnie i dopiero po 5 sekundach włancza się TV ?

Jakie macie ustawienia telewizora do trybu SD, gier czy filmów HD ?


 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Do Motobartcompany

Nie dobrze z tą wadą wzroku,jesteś wyczulony na detale których może nie
powinno się widzieć.Poza tym ultimatum od żony.
Skoro jesteś w stanie dostrzec drobne szczegóły,możesz coś zaproponować?(najchętniej coś z 100hz,chociaż jak piszesz,to też pozostawia do życzenia).Czyli jakie mógłbym wybrać "mniejsze zło"?
Czy miałeś okazję porównac inne tv?
JVC p80
Sony D3000
Panasonic lx 700
Zgadzam się że nie ma doskonałego tv bez wad,ale czytając opinie wielu osób,chciałbym dokonać trafnego wyboru.Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy , aby nie stresować się , skorzystać z prezentacji w domu. I niczego nie kupujesz w ciemno.
Dokładnie wiesz czy to jest to co sobie wymarzyłeś.
A zależności jest naprawdę wiele. po co się ich uczyć i przyzwyczajać się do złego obrazu ?
Jesli masz gwarancję Sharp Polska - podaj nr. fabryczny sprawdzę - dostaniesz kontakt do specjalisty. Również mocno pomaga kalibracja telewizora.
I 100 Hz ma wpływ na płynność.
 

Droid

New member
Saitou napisał:
Droid:
Na plazmach slabo sie znam, ale mysle ze np Panasonic TH-42PV70P albo PV700 bylby jak najbardziej na miejscu :) pierwszy ok 3.8k drugi ok 4.4k nei pytaj o roznice. Z reszta to nie topic o plazmach :p
Po drugie, nie kupuj telewizora na "zapas". Jesli przez najblizsze 3 lata nie bedziesz korzystal glownie z 720p lub tymbardziej 1080p to nie ma co kupowac teraz TV to obslugujacego. Za 3 lata TV Full HD beda duuuuuzo tansze, albo raczej za ta sama cene dostaniesz duzo lepszy model niz teraz.

to moze podpowiedz mi kiedy sie wykorzystuje 720p lub 1080p? skoro przede wszystkim tv ma służyć do oglądania cyfrowej kablówki i czasem dvd to może wystarczy mi jakiś tańszy model?
 

Droid

New member
Saitou napisał:
- telewizja HD, np n-ka
- konsole PS3, X360 (najczesciej 720p)
- filmy Blue-Ray, HD-DVD (1080p)
- komputer :p

wygląda na to, ze w najblizszym czasie nie będę korzystał z ww.
wystarczy mi tv do ogladania cyfrowej kablówki, dvd....konsoli pewnie jeszcze przez kilka lat nie kupię, a komp. mam podłączony do mniejszego lcd

no i znowu jestem w punkcie wyjścia, jakiego tv szukać, aby nie przepłacać za technologie, z których nie będę korzystał?
 

m7g

New member
motobartcompany napisał:
Ja dzisiaj kupiłem 42RD2E cena 5600 zł, towar fabrycznie nowy, gwara 2 lata.

Na sprzęt czekałem 8 dni. odbiód osobisty w nowej soli.


Co do smużenia to oczywiście występuje, i można między bajki włożyć posty niektórych użytkowników. W porównaniu do mojej byłej V2500 jest okoo 30 % mniejsze, ale zaciąganie na ciemnych scenach jest bardzo widoczne. 100Hz nic nie pomaga w zasadzie nie ma wpływu na smużenie.

Cały czas przeszkadza bardzo słaba czerń i kąty, obraz jest taki wyblakły i przejaskrawiony.

W SD telewizor gra bardzo dobrze, w hd pod konsolą tylko dobrze i nie stety przez słąbą czerń nie umywa się do v2500.

Niestety nie moge go sprzedać, to mój ostatni TV, małożonka postawiła warunki:) musze się przyzwyczaić, a mogłem brać plazme....

Jestem trochę zawiedziony, myślałem że ten TV będzie lepszy ale z tego co widze, to chyba za dużo sprzedawców go kiedyś reklamowało.

ps. moge nagrać filmiki ze smużeniem.

Witam,

:hmm: Cóż, widzę iż nie jesteś zbytnio zadowolony z zakupu - jedna rada na przyszłość - może zamiast wczytywać się w forum, objeżałyś matateriały producenta? Niechcę być złośiwy, ale widać tam, iż model 42"RD2, mimo tego samego oznaczenia, to niestety inny telewizor. Czyż zgodzisz się ze mną , że takie parametry jak : kontrast ( podstawowy oraz dynamiczny ) i czas reakcji mają istony wpływ na poziom czerni oraz smużenie ? Większość opini dotyczyła modeli 32" oraz 37" - tu te parametry wyglądają następująco - 1800 , 10000, oraz 4ms , u ciebie 1500, 6500, 6 ms - bez komentarza....

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
m7g napisał:
Witam,

:hmm: Cóż, widzę iż nie jesteś zbytnio zadowolony z zakupu - jedna rada na przyszłość - może zamiast wczytywać się w forum, objeżałyś matateriały producenta? Niechcę być złośiwy, ale widać tam, iż model 42"RD2, mimo tego samego oznaczenia, to niestety inny telewizor. Czyż zgodzisz się ze mną , że takie parametry jak : kontrast ( podstawowy oraz dynamiczny ) i czas reakcji mają istony wpływ na poziom czerni oraz smużenie ? Większość opini dotyczyła modeli 32" oraz 37" - tu te parametry wyglądają następująco - 1800 , 10000, oraz 4ms , u ciebie 1500, 6500, 6 ms - bez komentarza....

Pozdrawiam

Sharp sam się gubi w oznaczeniach parametrów. Czasy reakcji podane przez producenta są takie same dla każdego telewizora.

Wystarczy przecież sprawdzić na stronie

http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1632&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=7b438fd455
http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1630&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=93d3ba747c

Jak byk widać że każdy z rodziny RD2E ma 6 ms:) czas reakcji chyba ma najwiekszy wpływ na smużenie, a telewizor zaciąga tak samo jak moja V2500. Jeżeli ktoś mi nie wierzy -poproście a nagram filmik;)

Niektórzy w tym topiku pomylili pojęcia, 100HZ nie poprawia smużenia, jedynie poprawia płynność . to tak jak dana gra działa w 30 klatkach i 60 fps ( 100 HZ)

W przeciwieństwie do innych w tym topiku i nie tylko, mimo że posiadam dany sprzęt potrafie go skrytykowac, to dzisiaj rzadka umiejętność, dlatego podobne fora robią się bezsensu, bo po co nam opinia o sprzęcie w samych superlatywach?

ps. cos te linki nie działają, wystarczy wejsć na [SIZE=-1]www.sharp.pl i sprawdzić dane techniczne teelwizorów.
[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

photosmart

New member
motobartcompany napisał:
Jak byk widać że każdy z rodziny RD2E ma 6 ms:) czas reakcji chyba ma najwiekszy wpływ na smużenie, a telewizor zaciąga tak samo jak moja V2500. Jeżeli ktoś mi nie wierzy -poproście a nagram filmik;)

z chęcią rzuciłbym okiem na filmik ;)

pozdrawiam

photosmart
 

Rudeford

New member
Witam
Obecnie oprócz Panasa LX70 i 700(matryca IPS) praktycznie każdy zaciąga szczególnie czarny i czerwony kolor. RD2 testowałem na xbox360 i niestety wypada słabo pod tym względem. Duży wpływ na to mają ustawienia obrazu, im większa jasność i kontrast tym mniej zaciąga. Zmniejszcie sobie jasność to dopiero zobaczycie mega smugi:) Na pocieszenie napisze, że w Samsungach jest jeszcze gorzej(M86) i nawet 999Hz nie pomoże;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cube822

New member
motobartcompany napisał:
Jak byk widać że każdy z rodziny RD2E ma 6 ms:) czas reakcji chyba ma najwiekszy wpływ na smużenie[SIZE=-1][/SIZE]

A to dziwne bo ja mam Sharpa 37" RD2 i byla na nim naklejka 4 ms:D wiec chyba nie do konca jest to prawda ,ze czas reakcji jest taki sam we wszystkich modelach.
 

Pioro

New member
a czy jest taka opcja w rd2 37" zeby zobaczyc jaka jest roznica miedzy obrazem zwyklym a 100 hz, chociazby przez podzielenie ekranu na pol?
 
Do góry