Sharp RD2 - wszystko o serii

bemx2k

New member
Dzizes
Ludzie co wy zadajecie za pytania ????
5 klasa podstawowki czy cos podobnego ???

Jasne
Ze sie nadaje do gier , skoro to bardzo dobry w swojej klasie LCD
to dlaczego mialby sie nie nadawac ???
....ze niby Zenek z sasiedniej wioski Tak powiedzial :) ze sie nei nadaje
albo inny znawca agronom ;)

Nadaje sie i to bardzo dobrze , Ja czasami to i WWW potrafie godzine na nim czytac , bez zadnego uszczerbku na zdrowiu
Kwestia tylk o dobrania zdrowych ustawien kontrast ,jasnoasc podswietlenie zeby nie walilo po oczach jak na sklepowych polkach
 

rumcajs

New member
problemik

Witam
Panowie mam kłopot z uzyskaniem obrazu po podłączeniu kompa z RD2E.
Z kompa podłączyłęm wyjsciem na monitor do EXT_4 w telewizorku i ciemno.
Prosze o jakies wskazówki. :)
 

rumcajs

New member
Witam
wszystko zgrzebałem co tylko mozna ,az wiecie co poszedłem z powrotem do MM sprawdzić kabel-kupiłem od nich. Przewód wymieniłem i jest ok,jedem z pinów zwyczajnie był wbity do srodka.
Pozdrawiam:)





 

Droid

New member
witam

nie jestem nowy na forum (wcześniej sporo czytałem), ale jest to mój pierwszy post:

1. z opinii na forum wynika, że Sharp RD2 to dobry tv w swoim przedziale cenowym i dlatego właśnie na niego się zdecydowałem, jednak zastanawiam się jaki rozmiar wybrać 32 czy 37" (mam zamiar oglądać tv z 2,5-3m)?
tv będzie podłączony do osiedlowej, cyfrowej kablówka (Elsat w Poznaniu)

2. ceny w hipermarketach rtv są znacznie wyższe niż w necie, który sklep internetowy polecacie? oczywiście oprócz ceny ważna jest również obsługa i gwarancja naprawy w przypadku jakichkolwiek problemów

3. chciałbym ten tv zamontować na ścianie; jakie stojaki/wieszaki polecacie? czy montażu można dokonać samodzielnie czy lepiej zlecić to specowi?

4. na koniec jesczze pytanko: wyznaczyłem sobie budżet na tv w kwocie 5000zł (to jest max na tv, wysyłkę, wieszak na tv itp...), ale oczywiście nie muszę wydać wszystkiego, jeżeli nie Sharp 32/37RD2 to co polecacie? a może lcd to jest zły pomysł i lepiej poszukać plasmy w podobnej cenie?

bedę wdzięczny za wszelkie sugestie


pozdr.
 

Saitou

New member
Wg mnie:
1. Jesli nie planujesz ogladac materialow HD to lepiej kupic plazme 40+ cali, jakis model sprzed roku, zaplacisz mniej wiecej tyle samo a obraz bedziesz mial wiekszy i lepszej jakosci. (przy materiale SD, a o takim zastosowaniu piszesz)

2. Na ceneo lub skapcu przy kazdym sklepie masz opinie. Najlepiej chyba wybrac te z najwieksza iloscia komentarzy, ale dobrze tez by nie byl po drugiej stronie polski i przynajmniej zeby cie traktowali jak czlowieka przez telefon.

4. napewno 2.5-3m? lepiej zmierzyc, mozna sie zdziwic :) przy takiej odleglosci napewno nie mniej niz 37". Ale tak jak mowilem wczesniej, pomysl o 40+ calowej plazmie w podobnej cenie.

aha a jesli jednak LCD to do materialu SD warto zainwestowac w 100Hz (czyli RD2E :D) roznica jest naprawde wyrazna.
 
Ostatnia edycja:

Chris9

New member
dostepnosc w sklepach int.

szybkie info odnosnie RD2:
SHARP lc37rd2 - obecnie (i od 3 tyg.) nie do kupienia w sklepach internetowych z gwarancja sharp polska - (no chyba, ze za jakas kosmiczna cena, ja rozmawialem z okolo siedmioma sklepami o najnizszej cenie na skapcu lub ceneo - oczywiscie informuja, ze posiadaja owa gwarancje - ale to nie jest prawda).
Osobiscie czekam na dostawe do polskich magazynow sharpa, z informacji jakie posiadam wynika, ze w przeciagu tygodnia, dwoch powinny sie pojawic. I tutaj prosba do forumowiczow:
JEZELI KTOS BEDZIE WIEDZIAL, ZE RD2 SA JUZ W MAGAZYNACH SHARPA TO PROSZE O INFO. - pewnie nie tylko ja czekam.
 

Droid

New member
Saitou napisał:
4. napewno 2.5-3m? lepiej zmierzyc, mozna sie zdziwic :) przy takiej odleglosci napewno nie mniej niz 37". Ale tak jak mowilem wczesniej, pomysl o 40+ calowej plazmie w podobnej cenie.

aha a jesli jednak LCD to do materialu SD warto zainwestowac w 100Hz (czyli RD2E :D) roznica jest naprawde wyrazna.

zmierzyłem i wyszło mi, że odległość to ok. 3,5m więc 37" to minimum, natomiast jeżeli plasma w podobnej cenie to co byś polecał?

pewnie za jakiś czas hd materiał również się u mnie pojawi, trzeba być otwartym na nowości ;)

odnośnie gwary sharp polska, miałem podobną sytuację jak kupowałem Pianocrafta, albo sprzęt od oficjalnego dystrybutora na Polskę albo gwara realizowana za pośrednictwem sklepu, w którym kupowałem...wybrałem to drugie rozwiązanie, bo cena była o 500zł niższa co stanowiło ok. 25% wartości sprzętu, oczywiście jest to jakieś ryzyko, ale różnica w cenie była dość znaczna! w przypadku tv różnica jest jeszcze większa! w MM sharp 37rd2 kosztuje ok. 6kzł!!! w sklepie netowym o 1,5kzl mniej...
 

piotrwzk

New member
Czy 37-RD2E będzie dobrze współpracował z "n"-ką i w jaki sposób można podłączyć te urządzenia (component, hdmi)? Czy poprzez któreś z tych podłączeń będzie obsługiwane 100Hz? Czy ktoś sprawdzał działanie tunera cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T ? Czy to dobry wybór dla rodziców którzy głównie będą oglądać programy w SD ale również czasami HD dostępne w "n"-ce? Może jednak lepiej 37XD1E?
 

Saitou

New member
Droid:
Na plazmach slabo sie znam, ale mysle ze np Panasonic TH-42PV70P albo PV700 bylby jak najbardziej na miejscu :) pierwszy ok 3.8k drugi ok 4.4k nei pytaj o roznice. Z reszta to nie topic o plazmach :p
Po drugie, nie kupuj telewizora na "zapas". Jesli przez najblizsze 3 lata nie bedziesz korzystal glownie z 720p lub tymbardziej 1080p to nie ma co kupowac teraz TV to obslugujacego. Za 3 lata TV Full HD beda duuuuuzo tansze, albo raczej za ta sama cene dostaniesz duzo lepszy model niz teraz.

Piotrwzk:
Nie ma sensu im kupowac XD1. Przy sygnalach SD panel full HD bedzie niewykorzystywany, duzo bardziej oplaca sie zainwestowac w 100Hz
Jak podlczyc n-ke nie mam pojecia, wspolpracowal bedzie napewno i 100Hz tez pokaze co potrafi. Zanim naziemna telewizja do nas za gosci jeszcze troche czasu uplynie... wiec DVB-T na niewiele sie narazie zda, poza tym prawdopodobnie w polsce bedzie i tak w innym formacie nadawana telewizja i potrzebne beda jakies konwertery czy cus... nie znam sie, wiec pewnie nawet nie powinienem sie na ten temat odzywac :p

Pozdrawiam
 

piotrwzk

New member
Saitou napisał:
Droid:
Nie ma sensu im kupowac XD1. Przy sygnalach SD panel full HD bedzie niewykorzystywany, duzo bardziej oplaca sie zainwestowac w 100Hz
Jak podlczyc n-ke nie mam pojecia, wspolpracowal bedzie napewno i 100Hz tez pokaze co potrafi. Zanim naziemna telewizja do nas za gosci jeszcze troche czasu uplynie... wiec DVB-T na niewiele sie narazie zda, poza tym prawdopodobnie w polsce bedzie i tak w innym formacie nadawana telewizja i potrzebne beda jakies konwertery czy cus... nie znam sie, wiec pewnie nawet nie powinienem sie na ten temat odzywac :p

Pozdrawiam

Ja mam możliwość odbierania naziemnej cyfrowej która jest nadawana z nadajnika w Szczyrku (okolice Wisły). Wiem że narazie są nadawane 4 programy.
http://www.acme.com.pl/dvb-t/index.htm

Jeżeli 100Hz to poza tym Sharpem 37-rd2e jest jeszcze jakiś inny wybór wśród panasonica albo innych dobrych marek?
 

Saitou

New member
piotrwzk napisał:
Ja mam możliwość odbierania naziemnej cyfrowej która jest nadawana z nadajnika w Szczyrku (okolice Wisły). Wiem że narazie są nadawane 4 programy.
http://www.acme.com.pl/dvb-t/index.htm

Jeżeli 100Hz to poza tym Sharpem 37-rd2e jest jeszcze jakiś inny wybór wśród panasonica albo innych dobrych marek?

Wow fajnie :eek:k: daje nadzieje ze kiedys sie to rozrusza :) Swoja droga pewnie na forum gdzies jest o tym temat ale w tym gaszczu czasem ciezko sie odnalezc :p

100Hz ? To np. JVC P80 lub Panasonic LX700 ale tylko w 32" :(
 

piotrwzk

New member
Saitou napisał:
Wow fajnie :eek:k: daje nadzieje ze kiedys sie to rozrusza :) Swoja droga pewnie na forum gdzies jest o tym temat ale w tym gaszczu czasem ciezko sie odnalezc :p

100Hz ? To np. JVC P80 lub Panasonic LX700 ale tylko w 32" :(

wiesz może gdzie dostane 37-rd2e w cenie około 4500? Najlepiej na południu Polski, a najlepiej śląsku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzaj sam - najlepiej na prezentacjach w domu .
Bądziesz - kupując dla siebie wiedział na czym Tobie najbardziej zależy.
Do Sharpa - po prawie dwumesięcznej przerwie - wjechały 42 RD2.
pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

Chris9

New member
dostepnosc w sklepach int.

od miesiaca poluje na 37 z gwarancja sharp polska (szukam w sklepach internetowych) - jak narazie nie udalo mi sie. wiem, ze byly braki w magazynach sharpa, mam nadzieje, ze jak dojdzie dostawa 37 to wpadnie troche tych tv do sklepow za jakas rozsadna cene.
 
Do góry