Sharp RD2 - wszystko o serii

deniro24

Member
Bez reklam
kuba380 napisał:
napewo jest duzo roznica miedzy 4ms a 8ms !! A system 100Hz obniza smużenie o ponad połowe to bardzo dużo:) Teraz nowe Tv powinne miec wszytkie technologie 100Hz!

Z całym szacunkiem, to co napisałeś to jest oczywsiste w teorii i Ameryki nie odkryłeś. Czytając Twoje posty widzę tylko teoretczne podejście do tematu, bez obrazy ale jak widzę Twój post to go poprostu już pomijam. Pytam Kikiego (lub kogos kto również sprawdzał ten tv w praktyce), gdyż miał okazję zapoznać się z tym modelem w praktyce. Na papierze Sharp RD2 wygląda bajecznie, ale papier to nie wszystko niestety.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Byłem w MM i oglądąlem tego samsunga M86. Z zadnego ale to z żadnego kąta czerń nie była tak kiepska jak na tych zdjęciach, które są powyżej. Obok stał sharp XD1 i czarń była o wiele gorsza, wręcz szara. Tak wiec uważam ze moża było lepiej ustawic parametry samsunga.
 

kaszawgarnku

New member
Chodzac troche po sklepach przekonalem sie ,ze bardzo trudno porownac cokolwiek w takich warunkach. Sprzedawcy maja wlasna polityke sprzedazy i ustawiaja roznie telewizory, podaja rozne sygnaly lub po prostu tv znajduja sie w roznych miejscach. Czesto te same modele graja swietnie lub kiepsko w zaleznosci od sklepu itp.
Po to jest to forum aby pasjonaci technologii HD wymieniali sie opiniami. Ja mam wiele szacunku dla osob takich jak KIKI ,ktozy wykonuja wiele pracy, poswiecaja swoj czas i wykonuja testy abysmy wszyscy byli madrzejsi.
Pewnie wyjaśnienie jakie ustawienia stosowane sa przy testach wyjasniło watpliwosci.
 

kuba380

New member
deniro24 napisał:
Z całym szacunkiem, to co napisałeś to jest oczywsiste w teorii i Ameryki nie odkryłeś. Czytając Twoje posty widzę tylko teoretczne podejście do tematu, bez obrazy ale jak widzę Twój post to go poprostu już pomijam. Pytam Kikiego (lub kogos kto również sprawdzał ten tv w praktyce), gdyż miał okazję zapoznać się z tym modelem w praktyce. Na papierze Sharp RD2 wygląda bajecznie, ale papier to nie wszystko niestety.
No wiem ze nie odkrylem Ameryki ale to jest logiczne ze musi byc roznica miedzy 8ms a 4ms!! Wiekszosc osob ma tu podejcie teoretyczne !! A jak bys wiedzial to tez widzialem jak swieci ten Sharp testy kikiego potwierdzily to co juz wiedzialem od dawa ze to znakomity Tv!! A ja sam nie widzialem zebys wrzucil jakies testy :hmm:Nie kazdy ma mozliwosci zeby porownywac miedzy soba Tv! Wiekszosc osob sie pyta co uwazamy o danych telewizorach i ja pisze:) Bo juz bardzo dlugo czytam o Tv bo mi sie to podoba!I troche o nich wiem :cool: I nie muszisz moich postow czytac grzeje mnie to czy je czytasz czy NIE;)Sa ludzie co je czytaja ! Bez urazy
 

mk1976

New member
kocur108 napisał:
szkoda że niemożna było porównać RD2E do WLT68p bo obydwa to HDReady i 100Hz niemcy się zachwycają tą Toshibą
Nietylko Niemcy, w Anglii również ten model cieszy się dużą popularością, u nas mało rozreklamowany
 
C

cavarr

Guest
kuba380 napisał:
do xbox360 zal nawet nie ma wejscia HDMI! teraz wersja nowa elite weszla i ma hdmi wogole niezly shit to xbox !! graficznie gry kijowo wygldaja za niedlugo wejdze demo killzona 2 i to zmiecie wszytko!!!bez urazy!! jestem obiektywny!!taksmo xbox jest za drogi :p
Ty jesteś obiektywny ?? lol, XBox 360 praktycznie w każdej "multiplatformowej" grze prezentuje lepszą jakość grafiki i framrate od PS3, a reszta tytułów prezentuje porównywalną jakość. Co do killzon 2 to programiści odpowiedzialni za tą grę nie pokazali NIC, tylko render 2 lata temu, który nie ma z grą "nic" wspólnego.
co do cen to:
XBox 360 Premium - 1399zł
PS3 60GB- 2399zł
więc....
kuba380 napisał:
Tez tak myslalem ale trudno :) i tak by wygral z panasonickiem sharp :p
jasne, jak na razie to panasonic biję RD2 prawie po każdym względem, a twoje niepotwierdzone niczym komentarze są żałosne i wprowadzają użytkowników forum w błąd

kuba380 pomyśl zanim coś napiszesz

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
cavarr napisał:
Ty jesteś obiektywny ?? lol, XBox 360 praktycznie w każdej "multiplatformowej" grze prezentuje lepszą jakość grafiki i framrate od PS3(reszta prezentuje podobną jakość, a exlusivy miażdżą). Co do killzon 2 to programiści odpowiedzialni za tą grę nie pokazali NIC, tylko render 2 lata temu, który nie ma z grą "nic" wspólnego.
co do ceny to:
XBox 360 Premium - 1399zł
PS3 60GB- 2399zł
więc....
jasne, jak na razie to panasonic biję RD2 prawie po każdym względem, a twoje niepotwierdzone niczym komentarze są żałosne i wprowadzają użytkowników forum w błąd

kuba380 pomyśl zanim coś napiszesz



pozdrawiam

cavarr,

jakbyś był tak uprzejmy i naświetlił, w czym Panasonic bije na głowę RD2 to będę zobowiązany :grin:
 

Xardas

New member
kuba380 napisał:
do xbox360 zal nawet nie ma wejscia HDMI! teraz wersja nowa elite weszla i ma hdmi wogole niezly shit to xbox !! graficznie gry kijowo wygldaja za niedlugo wejdze demo killzona 2 i to zmiecie wszytko!!!bez urazy!! jestem obiektywny!!taksmo xbox jest za drogi :p


wogole nie jestes obiektywny -- mialem okazje porownywac obie konsole i pisanie ze xbox360 to shit jest klamstwem

1. widze ze nie ja 1 zwaracm ci uwage - pomimo twojego mlodego wieku mozna przymknac oko na twoja ''prozę'' pisemną ale odpusc sobie teksty typu to jest shit a to jest fajne bo to mam.

2. faktycznie xbox 360 jest tanszy o tausena ale jesli dokupic naped Hd + wi-fi to mamy cene jak za pleja ktora ma w/w w standadzie (mimo wszystko uwazam ze blue-ray przegra wyscig z hd )

nastepnym razem pomysl a pozniej cos napisz
 

kuba380

New member
Xardas napisał:
wogole nie jestes obiektywny -- mialem okazje porownywac obie konsole i pisanie ze xbox360 to shit jest klamstwem

1. widze ze nie ja 1 zwaracm ci uwage - pomimo twojego mlodego wieku mozna przymknac oko na twoja ''prozę'' pisemną ale odpusc sobie teksty typu to jest shit a to jest fajne bo to mam.

2. faktycznie xbox 360 jest tanszy o tausena ale jesli dokupic naped Hd + wi-fi to mamy cene jak za pleja ktora ma w/w w standadzie (mimo wszystko uwazam ze blue-ray przegra wyscig z hd )

nastepnym razem pomysl a pozniej cos napisz
haha ale sie usmialem lepszy xbox360 ! To jest twoje zdanie ! Kazdy ma prawo do swojego zdania!! No hit forza 2 na xbox360 wyglada zalosnie i to ma byc sprzet next gen!!bez HDMI!troche smieszne !od forzy duzo lepiej wyglada GTHD a jak obadasz 5 to juz wogole! A co do killzona po co maja pokazywac co chwile jakies filmiki!! Za niedlugo bedzie demo i obadasz i juz sony potwierdzilo ze bedzie taka grafa!! Juz na tym zakoncze bo nie bede spamowal!TO JEST DZIAL O SHARPIE RD2E A NIE O PS3!pozdrawiam

No tez jestem ciekawy czy panasonic wygra ze sharpem!Mam nadzije ze kiki wrzucic jakies zdjecia!
 
Ostatnia edycja:

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
-

32RD2E, 37RD2E jest według mnie idealny do PS3. Myślę, że w matrycach poniżej 42"-46" nie warto robić FULL HD. A oto trochę faktów i informacji o PS3 i X360.

1. Są 2 wersje xboxa 360, jedna z dyskiem, druga bez. Przez to robią gry, które nie wykorzystują dysku.

2. Można dokupić napęd HD-DVD, ale i tak żaden developer nie zrobi gry na HD-DVD, ponieważ poniósłby straty(mało ludzi ma napęd HD-DVD do X360)

3. http://www.eproductwars.com/dvd/index.cfm Blu-ray wygrywa, prowadzi w sprzedaży 3:1.

4. Microsoft popełnił wielki błąd, nie wydając X360 z HD-DVD. Jak już mówiłem, według mnie przez najbliższe 2-3 lata nie będzie na X360 gry HD-DVD. Będą gry na HD-DVD, jak M$ wycofa z rynku X360 bez dysku, z dyskiem i Elite, i wprowdzi wersje tylko z HD-DVD.

5. Sam chętnie kupiłbym X360, ale jednak powyższe informajce mnie zniechęcają.

6. Wszyscy mówią, że na PS3 jest mało gier. W takim czasie po premierze X360 było więcej? Nie powiedziałbym.

7. Wszyscy mówią, że gry na PS3 są drogie. A JAKIE MAJĄ BYĆ WY @$#&%!$
Są na blu-ray i to w Europie niedawno była premiera PS3. A na X360 są na DVD. Płyta DVD kosztuje może z 80 gr, a blu ray co najmniej 40zł. No wiecie, 80gr, bo jednak to developer kupuje te płytki(i to ile), a nie szary obywatel.

8. Mówią, że PS3 jest ciężkie. Sorry, ale Sony wbudowało w niego zasilacz.

9. M$ nazwał 7 generację konsol "Erą High-Definition". Też mi HD, jak nie ma nawet X360 wyjścia HDMI (Elite ma).

A oto wady PS3:

1. Obudowa przyciąga kurz.

2. Na razie brak odtwarzanie różnych tych avi, itd, ale to się zmieni, jak wprowadzą nowe oprogramowanie.

3. Na razie nie wykorzystana moc procesorów(za jakieś rok, dwa będą już super gierki wykorzystujące MOC)
 
C

cavarr

Guest
ot
helper napisał:
cavarr,
jakbyś był tak uprzejmy i naświetlił, w czym Panasonic bije na głowę RD2 to będę zobowiązany
clip_image001.gif
kaszawgarnku napisał:
Cavarr,
przylaczam sie do prosby. Napewno inni forumowicze beda zainteresowani Panasonikiem ktory bije na glowe rd2. pozdr
Jesli chodzi o sygnał SD to oba TV: Panasonic 32 LX700 i Sharp 32RD2E prezentują podobną jakość sygnału :) choć wg mnie LX700 radzi sobie minimalnie lepiej(jest to moja subiektywna ocena)
co do czerni, odwzorowania kolorów i kątów to bezapelacyjnie LX700 jest tu liderem
Następnym aspektem, który przemawia za wyborem LX700 jest dźwięk, który u Sharpa nie jest najwyższych lotów, w LX700 daję radę
Co do szybkości samej matrycy to LX700 jest tu gorszy od RD2E, ale różnica nie jest duża:D

ostatnim + LX700 jest cena

pozdrawiam
kuba380 napisał:
haha ale sie usmialem lepszy xbox360 ! To jest twoje zdanie ! Kazdy ma prawo do swojego zdania!! No hit forza 2 na xbox360 wyglada zalosnie i to ma byc sprzet next gen!!bez HDMI!troche smieszne !od forzy duzo lepiej wyglada GTHD a jak obadasz 5 to juz wogole! A co do killzona po co maja pokazywac co chwile jakies filmiki!! Za niedlugo bedzie demo i obadasz i juz sony potwierdzilo ze bedzie taka grafa!! Juz na tym zakoncze bo nie bede spamowal!TO JEST DZIAL O SHARPIE RD2E A NIE O PS3!pozdrawiam

No tez jestem ciekawy czy panasonic wygra ze sharpem!Mam nadzije ze kiki wrzucic jakies zdjecia!
Zgadzam się z Tobą, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale każdy na tą "opinię" może odpowiedzieć.
Co czynię.
Co do Forzy 2 to po części podzielam twoją opinię, ale żeby pisać, że Forza 2 wygląda żałośnie jest śmieszne. Gra pod względem wizualnym prezentuje się dobrze, ale nie rewelacyjnie jak to było w poprzedniej części na XBOX pierwszej generacji. Zaś "słabszą grafikę" rekompensuje setkami samochodów, trasami oraz niespotykaną grywalnościa. Powiedz mi ile jest dostępnych samochodów, trybów gry, tras w GTHD, a ile w F2 ?? co do GT5 to co mam obadać jak o tej grze nic praktycznie nie wiadomo, wiadomo tylko, że kiedyś ma wyjść :lol:
Co do HDMI to zgadza się, że Core i Premium nie posiadają tego złącza, ale nie jest to aż taki mankament, gdyż jakość uzyskiwana na VGA(update poprawia znacząco obraz) i Component jest bardzo dobra.
Sony obiecywało złote góry, a co z tego wyszło lol

jedwym napisał:
32RD2E, 37RD2E jest według mnie idealny do PS3. Myślę, że w matrycach poniżej 42"-46" nie warto robić FULL HD. A oto trochę faktów i informacji o PS3 i X360.

1. Są 2 wersje xboxa 360, jedna z dyskiem, druga bez. Przez to robią gry, które nie wykorzystują dysku.
i co z tego ??

jedwym napisał:
2. Można dokupić napęd HD-DVD, ale i tak żaden developer nie zrobi gry na HD-DVD, ponieważ poniósłby straty(mało ludzi ma napęd HD-DVD do X360)
i co z tego ?? gry wydawane na DVD są gorsze ??
jedwym napisał:
3. http://www.eproductwars.com/dvd/index.cfm Blu-ray wygrywa, prowadzi w sprzedaży 3:1.
tu się zgadzam
jedwym napisał:
4. Microsoft popełnił wielki błąd, nie wydając X360 z HD-DVD. Jak już mówiłem, według mnie przez najbliższe 2-3 lata nie będzie na X360 gry HD-DVD. Będą gry na HD-DVD, jak M$ wycofa z rynku X360 bez dysku, z dyskiem i Elite, i wprowdzi wersje tylko z HD-DVD.
Wg mnie to Sony popełniło błąd wydając konsolę z błękitnym laserem, gdyż cena stacji do grania wzrosła znacząco, a jak wiadomo konsolę kupuje się dla gier, a nie dla filmów wysokiej rozdzielczości(tak to widzę). Sony zapomniało o najważniejszym aspekcie, grach.
Co do samego napędu HD-DVD to MS zawsze podkreślał, że gier na owy napęd nie będzie. Więc nie wiem po co podajesz takie info, masz jakieś potwierdzenie powyższych informacji ?? daj link, poczytamy
jedwym napisał:
5. Sam chętnie kupiłbym X360, ale jednak powyższe informajce mnie zniechęcają.
twój wybór
jedwym napisał:
6. Wszyscy mówią, że na PS3 jest mało gier. W takim czasie po premierze X360 było więcej? Nie powiedziałbym.
jak możesz to podaj ile gier dostępnych wraz z premierą X360 i PS3 ;), a nie piszesz „Nie powiedziałbym”
jedwym napisał:
7. Wszyscy mówią, że gry na PS3 są drogie. A JAKIE MAJĄ BYĆ WY @$#&%!$
Są na blu-ray i to w Europie niedawno była premiera PS3. A na X360 są na DVD. Płyta DVD kosztuje może z 80 gr, a blu ray co najmniej 40zł. No wiecie, 80gr, bo jednak to developer kupuje te płytki(i to ile), a nie szary obywatel.
możesz podać mi skąd masz takie info, że płyta "blu ray" kosztuję firmy produkujące gry 40zł, a DVD DL 80gr ??
jedwym napisał:
8. Mówią, że PS3 jest ciężkie. Sorry, ale Sony wbudowało w niego zasilacz.
jedwym napisał:
9. M$ nazwał 7 generację konsol "Erą High-Definition". Też mi HD, jak nie ma nawet X360 wyjścia HDMI (Elite ma).
up
jedwym napisał:
A oto wady PS3:
1. Obudowa przyciąga kurz.
2. Na razie brak odtwarzanie różnych tych avi, itd, ale to się zmieni, jak wprowadzą nowe oprogramowanie.
3. Na razie nie wykorzystana moc procesorów(za jakieś rok, dwa będą już super gierki wykorzystujące MOC)
wiesz takie gdybanie: teraz nie ma, ale w przyszłości na pewno będzie
liczą się fakty



kocur108 napisał:
koledzy to się zaczyna robić offtop
sorry z mojej strony koniec ot, ale nie lubię jak ktoś nagina pewne fakty



pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak chcecie zobaczyć gdzie są wyjścia w RD2E to jest instrukcja obsługi: http://esupport.sharp.pl/html/om/in...=DESC&OrderBy=Title&SearchString=rd2&iStart=0



Cytat:Napisał jedwym
32RD2E, 37RD2E jest według mnie idealny do PS3. Myślę, że w matrycach poniżej 42"-46" nie warto robić FULL HD. A oto trochę faktów i informacji o PS3 i X360.

1. Są 2 wersje xboxa 360, jedna z dyskiem, druga bez. Przez to robią gry, które nie wykorzystują dysku.

i co z tego ??

Jak będzie np. GTA IV to na X360 nie będzie można ściągnąć map i dodatków.

2. Cytat:Napisał jedwym
2. Można dokupić napęd HD-DVD, ale i tak żaden developer nie zrobi gry na HD-DVD, ponieważ poniósłby straty(mało ludzi ma napęd HD-DVD do X360)

i co z tego ?? gry wydawane na DVD są gorsze ??

No raczej są gorsze. Na DVD zmieści się tylko 8GB gry, a na blu-ray 50GB.

Cytat:Napisał jedwym
4. Microsoft popełnił wielki błąd, nie wydając X360 z HD-DVD. Jak już mówiłem, według mnie przez najbliższe 2-3 lata nie będzie na X360 gry HD-DVD. Będą gry na HD-DVD, jak M$ wycofa z rynku X360 bez dysku, z dyskiem i Elite, i wprowdzi wersje tylko z HD-DVD.

Wg mnie to Sony popełniło błąd wydając konsolę z błękitnym laserem, gdyż cena stacji do grania wzrosła znacząco, a jak wiadomo konsolę kupuje się dla gier, a nie dla filmów wysokiej rozdzielczości(tak to widzę). Sony zapomniało o najważniejszym aspekcie, grach.
Co do samego napędu HD-DVD to MS zawsze podkreślał, że gier na owy napęd nie będzie. Więc nie wiem po co podajesz takie info, masz jakieś potwierdzenie powyższych informacji ?? daj link, poczytamy

Ale dlaczego MS nie wydało z HD-DVD? Byłyby lepsze gry przecież. Link nie dam bo to wymyśliła moja chora wyobraźnia. Wogóle to MS robi tak, że najpierw wydaje konsole HD bez wejścia HDMI, potem wersje Elite z HDMI, a zapewne niedługo wyda z HD-DVD. Żeby jak najwięcej kasy zarobić.

Cytat:Napisał jedwym
6. Wszyscy mówią, że na PS3 jest mało gier. W takim czasie po premierze X360 było więcej? Nie powiedziałbym.

jak możesz to podaj ile gier dostępnych wraz z premierą X360 i PS3 , a nie piszesz „Nie powiedziałbym”

No dobra. Tu masz rację. Nie pamiętam ile było w czasie premiery X360, ale myślę, że było podobnie.

Napisał jedwym
7. Wszyscy mówią, że gry na PS3 są drogie. A JAKIE MAJĄ BYĆ WY @$#&%!$
Są na blu-ray i to w Europie niedawno była premiera PS3. A na X360 są na DVD. Płyta DVD kosztuje może z 80 gr, a blu ray co najmniej 40zł. No wiecie, 80gr, bo jednak to developer kupuje te płytki(i to ile), a nie szary obywatel.

możesz podać mi skąd masz takie info, że płyta "blu ray" kosztuję firmy produkujące gry 40zł, a DVD DL 80gr ??

No to blu-ray około 35zł, a DVD 1zł. Jednak jest to różnica. I wogóle, to na początku też takie drogie były gry na PS3. A na allegro już za 150 zł mozna kupić sobie RFOM.


Cytat:Napisał jedwym
A oto wady PS3:
1. Obudowa przyciąga kurz.
2. Na razie brak odtwarzanie różnych tych avi, itd, ale to się zmieni, jak wprowadzą nowe oprogramowanie.
3. Na razie nie wykorzystana moc procesorów(za jakieś rok, dwa będą już super gierki wykorzystujące MOC)

wiesz takie gdybanie: teraz nie ma, ale w przyszłości na pewno będzie
liczą się fakty

Now wiesz. Ja jestem fanboyem :blagam: :blagam: PS, ale jednak PS3 ma jakieś wady.
 

Xardas

New member
kuba380
''haha ale sie usmialem lepszy xbox360''

widac ze masz takze problem z czytaniem ze zrozumieniem - nigdzie nie napisalem ze xbox jest lepszy od ps3 i odwrotnie.

obie konsole sa ciekawe - nie wykluczone ze i Ps3 kupie jak wyjda konkretne tytuły...

-------------------------------------------------------------------------
ten sharp wydaje sie idealny dla iksa - ja poczekam jeszcze na full hd - szkoda ze z Rd nie ma wiekszych rozmiarow niz 42'
 

kojak_ct

Member
Panowie. Coś mi w tych testach nie gra. Przecież sam kiki powiedział, że w końcu M86 to pierwszy LCD, który daje czerń jak plazma i kątów nie ma! A teraz? Wygląda najgorzej ze wszystkich a w rzeczywistości najgorsza jest Toshiba niestety i sporo odstaje od np XD1E. Miałem 42X3030D i powiem, że w dzień czerń ma bardzo dobrą ale w nocy nie da się jej oglądać tak świeci matryca na szaro! A kąty? Jakie kąty jak przy 5 stopniach obraz robił się niebieski? Chyba mam jeszcze foty to wstawię. Kąty u szarpa są zdecydowanie lepsze ale najlepsze ma M86. Takie są moje obserwacje.

Update:
42X3030D (FullHD)


42WL66 vs 42XD1E


40M86


I czemu jest taka różnica? Dodam, że niczego nie faworyzuję tylko szukam dobrego LCD dla siebie i PS3. :/

PS. Shit. Da się jakoś zmniejszyć te zdjęcia? Pomyliłem linki z imageshach. :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry