Sharp RD2 - wszystko o serii

kuba380

New member
kaszawgarnku napisał:
Kiki opędziłeś się z robotą ? i dasz radę podać testy RD2 vs. inni zawodnicy ? Wielu na to czeka.
pozdr

wogole cos kikiego nie ma na forum od jakiegos czasu chyba chlop zapadl sie pod ziemie:D:p:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś skończyłem zdjęcia - ale zaczepię je jutro . Bo jest tego dużo.
To naprawdę zajmuje dużo czasu .
Tym bardziej ze również sprawdziłem 52 XD1 i 507 XD oraz Hitachi
Od rana będę je podczepiał sukcesywnie .
A miałem dwa wyjazdy służbowe - więc nie byłem na miejscu.
Ale są.

a i jeśli ktoś chce na maila proszę podanie adresu na priv.
Zdecydowanie lepiej widać.
 

Xardas

New member
kiki dzieki za zdjecia - potwierdza sie ze Sharp to b.dobry tv

jak dla mnie to:

1.Sharp
2.Toshiba - jaki to model ?
3.Samsung
 

kuba380

New member
Wyczekiwane fototesty Sharpa RD2E!! Testy przeprowadził kiki ale ja je umieszcze bo chce odciążyć kikiego:cool: Konkurenci Sharpa to:


SAMSUNG 40M86BD
-Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
-Kontrastu 15,000:1
-Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1
-Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia
-Czas matrycy 8ms
CENA: 6800zł

TOSHIBA X3030D
-
Rozdzielczość 1366x768
-Czas matrycy 8ms

-Kontrast 3200:1
-Złącza: 2xHDMI, SCART x2, Component x1
Cena: ??

VS

SHARP RD2E
-Rozdzielczość 1366x768
-Kontrast 10000:1
-Złącza HDMI x2, SCART x2, Component AV/S-video; PC-in
-Czas Matrycy 4ms!!! A nie tak niektórzy mówili że 6ms!!
-System 100Hz
-TruHD-niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
CENA: Model 32cale 4200zł a 37 5400zł będą dostępne 42 ale nie wiadomo kiedy. Między modelami 32 a 37 nie ma różnicy w parametrach tylko rozmiar.

FOTOTESTY:
Sharp
p1000230pm8.jpg


TOSHIBA


p1000231xj7.jpg



SAMSUNG


p1000232ld7.jpg



TERAZ KĄTY;

p1000237wm7.jpg


p1000240tn8.jpg


p1000243jn6.jpg


p1000244jp9.jpg


CZAS MATRYCY:

TOSHIBA



p1000267np8.jpg



SHARP



p1000272ia6.jpg


SAMSUNG

p1000276pp3.jpg



TO JEST ZDANIE KIKIEGO!!
A spostrzeżenia są nastepujące :
1.Żaden z porównywanych telewizorów nie miał takiej płynności jak Sharp RD2 . Zdeklasował Samsunga i Toshibę

2. Najbardziej łagodne kolory były w Toshibie

3. Zdecydowanie najwięcej szczegółów miał Loewe Modus

4. Najgorzej z czernią nie wymuszoną radził sobie Samsung.

5. Najlepszą płynność w SD ma Sharp .

To są pierwsze spostrzeżenia

PS; Podoba się Wam jak przedstawiłem testy ?? Mam nadzieje że tak :) Kiki nie masz pretensji że wrzuciłem te foty? Starałem się chciałem to zrobić jak najlepiej:) Jak sie podoba to mozecie mi zwiekszyc reputacje :p:p
 
Ostatnia edycja:

Zoltyy

New member
Dzieki za testy

Dzieki za wklejenie fotek testowych. Jesli chodzi o plynnosc to widac znaczna roznice miedzy RD2 a reszta, RD2 katy tez ma nienajgorsze.
Oj chyba mam faworyta - zobaczymy co pokaze soba JVC P80 jak juz wejdzie na rynek.
 

jtd

New member
Bez reklam
To jest niemozliwe zeby samsung tak odstawal od reszty! Jeszcze nie tak dawno kiki pisal, ze testowal samsunga i stwierdzil ze ten model wogole nie posiada katow, a tu taka lipa? Katy straszne, brak czerni, wogole inczej to wyglada niz moje naoczne obserwacje w sklepach.
 

helper

New member
LC42RD2E widziałem w MM w Bydgoszczy w cenie 7999,-
Podłączone do zwykłego DVD z HDMI i poprzez spliter HDMI. Sygnał wychodził również do Samsunga i Philipsa (jakiś model full HD z Ambilightem). Leciało demo Philipsa. Pierwszy raz słyszałem, aby sprzedawcy w MM tak zachwalali Sharpa mając obok nowego Samsunga :niewiem:

Ale rzeczywiście to, co zwraca w RD2 uwagę to płynność i odzwierciedlenie czerni. Mam wrażenie, że te telewizory są inaczej podświetlane niż inne modele Sharpa.
 

kuba380

New member
Tez mnie to zaskoczylo ze Sharp ma matryce 4ms a zobczylem to po naklejce na sharpie! Osobiscie uwazam ze Sharp zdecydowanie jest lepszy od Toshiby x3030d i samsunga m87b . Szkoda ze kiki nie zrobil zdjec z sygnalu SD i HD.Chodzi mi o takie normalne zdjecia nie zadne owoce itp:):D Kiki dzieki za fotki. Wiem juz jakiego Tv kupie pod PS3:cool:Fajnie ze wam sie podoba prezentacja testow:p
 

kuba380

New member
do xbox360 zal nawet nie ma wejscia HDMI! teraz wersja nowa elite weszla i ma hdmi wogole niezly shit to xbox !! graficznie gry kijowo wygldaja za niedlugo wejdze demo killzona 2 i to zmiecie wszytko!!!bez urazy!! jestem obiektywny!!taksmo xbox jest za drogi :p
 

kaszawgarnku

New member
Wielkie dzieki dla KIKI-ego za zdjecia oraz opinię. Także KUBIE 380 za zaczepienie na forum aby wszyscy mogli je obejzec. Wnioski takie jak wszyscy, Sharp robi coraz lepsze telewizory i rd2 kladzie konkurencje na łopatki. Ponieważ u mnie sygnał SD jeszcze długo bedzie dominował to zachowanie z takim sygnalem jest najwazniejsze. Na dzis kupilbym 42 rd2 sharpa. Poniewaz zona preferuje kryterium estetyczne wykonania skrzynki a tylko faceci sa na tyle spaczeni ze porownuja jakies tam fotki , musze przedstawic wiecej kandydatów. Wiec chyba powinienem poczekać na nowe JVC (ale okropnie wyglada) lub 100 HZ full hd sharpa tez do 42 xd1 mnie mocno przekonują. Czy jest szansa aby te modele lepiej zagrały w SD i miały małe smuzenie ? Czy to jest kwestia szybkiej matrycy czy 100 Hz (smuzenie)? To chyba te 100 HZ rozmywa obraz że wszystko jest pokryte bardziej jednolitym kolorem i brak ,,marmurków,,. Spotkalem sie z opinia ze Samsungi trudno wyregulowac na domowe ustawienia ? Czekamy wszyscy teraz na dłuzszy opis od Kikiego. Pozdrowienia
 

kuba380

New member
System 100Hz niweluje o ponad polowe smużenia to bardzo duzo! I jeszcze ta bardzo szybka matryca 4ms. Na 100 % biore sharpa32 rd2e!! Kiki i ma do ciebie pytanie w ktorym miejscu jest wejscia w sharpie HDMI (z prawej z lewej czy na srodku):confused: Malo waze ale tak sie pytam :)
 

corning

New member
Muszę przyznać, że również czekałem na nowe zdjęcia porównawcze, aczkolwiek liczyłem na konfrontacje Sharp RD2 vs Panasonic LX700... a może jeszcze nic straconego?
 

deniro24

Member
Bez reklam
Kiki testowałeś tego Sharpa na sygnale SD? Czym w praktyce objawia się to 4ms i 100Hz przy sygnale SD? (tzn czy jest naprawdę duża różnica w stosunku do tv 8ms i bez 100Hz).


P.S.
Kiki jak byś znalazł trochę czasu to mógłbyś odpisać mi na PW, którą do Ciebie wysłałem.

Pozdrawiam.
 

kuba380

New member
napewo jest duzo roznica miedzy 4ms a 8ms !! A system 100Hz obniza smużenie o ponad połowe to bardzo dużo:) Teraz nowe Tv powinne miec wszytkie technologie 100Hz!
 
Do góry