Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Golibroda

New member
Nie mam XL2 ale uszkodzene piksele (a jest tej wady kilka rodzajów) powstaja w procesie technologicznym oraz podczas początków użytkowania.

Piotr

Proszę nie cytować poprzednika
 

mogiel

New member
Okej, rzeczywiście, przekazy sportowe na innych kanalach wygladaja duuuzo lepiej... Troche sie uspokoilem :) Z tym magicznym pudelkiem UPC to tak sie spodziewalem, ze moze wygladac... czekam rowniez na sygnal cyfrowy.

Macie moze jeszcze jakies rady dla pocztkowego uzytkownika xl2 ? Jakies Wasze ustawienia, czy robic kalibracje (nie mam jeszcze zrodla HD) ?

Zamowilem nowego Fergusona D-880hx, proste, tanie, podobno dobre DVD z wyjsciem HDMI, podaje sygnal do 1080p (ciekawe jaki efekt ???). Jednak dzisiaj dostalem mejla, ze sprawa sie opozni, jakies strajki w Gdyni... swoja droga ciekawa sprawa :)

Moze polecicie jakies fajne DVD ? Mam jakiegos Philipsa DVP3142, ktorego wycignalem za friko z programu 5 PLUS :)))))

Ogolnie jestem zielony w kwestii video - audio i dopiero sie ucze, tak zeby fajnie wygladalo i gralo. Za jakis czas bede chcial jakies kino domowe sobie strzelic. Ale musze czekac, az zonka przeboleje te kilka tysi na TV.

Mam pytanie jeszcze o ta gwarancje, czy karta tylko z pieczatka agito.pl jest powinna pozwolic mi spokojnie spac ?

Pozdrawiam wszystkich wlascicieli SHARPów !!!!
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
napisz czy widzisz różnicę między włączonym 100Hz a wyłączonym
(do mojego 42XL2E mam największe pretensje za słabą kompensację ruchu, szczególnie przy obrotach kamery, a 100Hz niewiele pomaga)
 

Jimmy

New member
mogiel napisał:
Okej, rzeczywiście, przekazy sportowe na innych kanalach wygladaja duuuzo lepiej... Troche sie uspokoilem :) Z tym magicznym pudelkiem UPC to tak sie spodziewalem, ze moze wygladac... czekam rowniez na sygnal cyfrowy. ...
Podobno już w kwietniu UPC będzie puszczać sygnał cyfrowy. Osobiście jednak bym radził, jeśli masz jakąkolwiek mozliwość zainstalowania anteny satelitarnej na elewacji lub dachu, przejść na odbiór satelitarny. W porównaniu do kablówki obraz jest znakomity, znacznie więcej kanałów i zapewniam, ze będziesz zadowolony z tego LCD.
 

Driver1

New member
Mam ten sam model tj 46xl2e i nie mam ani 1 martwego pixela. Przed kupnem bardzo tego sie balem. W sklepie powiedzialem ze obawiam sie martwych pixeli - umowa byla taka ze jak znajde w ciagu 2 tygodni martwe pixele to wymieniaa mi tv na nowy.
 

piowa

New member
Witam
Zamierzam kupić TV. Po przejrzeniu forum i wizycie w Media Markt wybór padł na Sharp LC 46XL2E. Czy moglibyście polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy gdzie ten LCD oferowany jest w dobrej cenie z gwarancją Sharp Polska?
pozdrawiam
 

bulek

New member
Takich typowych martwych pikseli mam ze 3, a oprócz tego kilkanaście dużo drobniejszych (według serwisu Sharpa to jest źle naklejona folia, która nie podlega reklamacji... cokolwiek to znaczy). Oficjalnie musiałbyś mieć ok. 60 martwych pikseli, żeby ci wymienili, z tym że podobno już przy 20 nie robią problemu.
 

Driver1

New member
Źle naklejona folia powodowalaby efekt ciemniejszych plam szczegolnie widzialnych na jasnych obrazach! Taki efekt moze byc spowodowany np jesli tv byl przyniesiony z dworu- jesli jest np deszczowa pogoda- do cieplego pomieszczenia. Wtedy folia przykleja sie przez wilgoc i tak powstaja te ciemne plamy. Jesli chodzi o pojedyncze malutkie punkciki to przypuszczam ze sa to martwe piksele a nie zadna folia!!

Wiem ze jakis % martwych pikseli nie stanowi podstawy do reklamacji- jak pisalem wczesniej mialem umowe ze jesli znajde choc 1 to wymiana na nowy - przypuszczam ze wadliwego wcisneli by komu innemu.
 

akcent76

New member
Obawiam się, że budzika nie ma...
Pytanie jednak bardziej na czasie - jak przestawiliście godzinę?

BTW, kiedyś pytałem, teraz odpowiem (może komuś się przyda): txt po hdmi via dekoder cyfry nieosiągalny.
 

Primer

New member
Udałem się do sklepu w celu wymiany o dziwo nie było problemu,dostałem zapakowana fabrycznie sztukę pojechałem do domu włączam telewizor-BINGO na ciemnym tle zero świecących punktów,poprzednio były,postanowiłem sprawdzić na białym tle no i zrobiło mi sie mniej wesoło na samym srodku piękny martwy pikselik.Czy takie sytuacje przytrafiają się również w przypadku innych firm czy może wspaniały Japonski Sharp to za przeproszeniem gówno z którego trzeba zrezygnować bo kolejne wymiany nic nie dadzą a mogą sprawę pogorszyć np znów dostanę tv z 10 czerwonymi pikselkami ?
 

chico99

New member
akcent76 napisał:
Obawiam się, że budzika nie ma...
Pytanie jednak bardziej na czasie - jak przestawiliście godzinę?

Witam, mam 46X20 ale w XL2 pewnie jest tak samo, przełączyłem na chwilę tv na tvp1 z kablówki i zmiana godziny nastąpiła automatycznie. Pozdrawiam
 

chico99

New member
Witam, pozwolę sobie wyrazić moją opinię, mam 46X20, drugiego z kolei. Pierwszego wymieniałem ze względu na bad i subpixle. Naliczyłem kilkanaście sztuk. TV był z polską gwarancją. Drugiego wziąłem z gwarancją niemiecką i jest ok. A tak nawiasem mówiąc telewizor jest super. Pozdrawiam
 

akcent76

New member
chico99 napisał:
akcent76 napisał:
Obawiam się, że budzika nie ma...
Pytanie jednak bardziej na czasie - jak przestawiliście godzinę?

Witam, mam 46X20 ale w XL2 pewnie jest tak samo, przełączyłem na chwilę tv na tvp1 z kablówki i zmiana godziny nastąpiła automatycznie. Pozdrawiam

Zasysa z telegazety, tyle, że txt po hdmi w cyfrze nie działa...
:roll:
 

mogiel

New member
Hoodzielec napisał:
napisz czy widzisz różnicę między włączonym 100Hz a wyłączonym
(do mojego 42XL2E mam największe pretensje za słabą kompensację ruchu, szczególnie przy obrotach kamery, a 100Hz niewiele pomaga)

Faktycznie, duzej (zauwazalnej ? ) roznicy nie ma. Jednak przypuszczam, iz 100Hz pokazuje swoje mozliwosci dopiero przy HD ... chyba, ze sie myle i 100Hz Sharpa jest dziadoskie...
 

Driver1

New member
Primer napisał:
Udałem się do sklepu w celu wymiany o dziwo nie było problemu,dostałem zapakowana fabrycznie sztukę pojechałem do domu włączam telewizor-BINGO na ciemnym tle zero świecących punktów,poprzednio były,postanowiłem sprawdzić na białym tle no i zrobiło mi sie mniej wesoło na samym srodku piękny martwy pikselik.Czy takie sytuacje przytrafiają się również w przypadku innych firm czy może wspaniały Japonski Sharp to za przeproszeniem gówno z którego trzeba zrezygnować bo kolejne wymiany nic nie dadzą a mogą sprawę pogorszyć np znów dostanę tv z 10 czerwonymi pikselkami ?

Jesli mialbym taka mozliwosc to wymienilbym na nastepny egzemplaz. Nie wiem jak innym ludziom ale mnie chocby 1 martwy pixel dzialalby na nerwy.
 

grzesl

New member
duszek na czerni

Witam,
mam LC42Xl2E + N (wejscie hdmi) dobrym kablem
zauwazyłem pewnien objaw ktory mnie zaniepokoil, otoz
jak obraz sie wygasi (zmiana planu w filmie, przejscia miedzy scenami, litery koncowe) i zostaje czarne tlo to widac zarys poprzedniej sceny (jak by zostal obraz w 2 kolorach, przy czym czarny jest czarny a jasny o 2 tony ciemniejszy od czarnego ale widoczny, tak jak by obras sie nie odswierzyl, pozostawiajac ostatnia klatke. Jak przesuna sie napisy (tu widac najlepiej).

ustawienie fabrycze,
wlaczony OPC,
100Hz,
temp kolorów -srednia
film -zaawansowane (normalne) nie ma znaczenia
active contrast - wlaczony

co moze byc nie tak ?
 
Do góry