Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uważaj bo Sharp na cztery modele od dziś / XL2 i X 20 / obniżył ceny . Twój też podlaga obniżce.
 

leszcz

New member
Golibroda napisał:
To chociaż powiedz z jakich sugerowanych do jakich sugerowanych ??

P.

szczerze powiem to bylem dziś w kilku sklepach w Bydgoszczy i o żadnych obnizkach nikt nic nie wie.........
no i zadałem sobie trud zadzwonienia pod Toruń do fabryki i ....... też nic nie wiedzą ..............

ciekawe co .......:hmm:
 

kdorabia

New member
hej, witam wszystkich, to moja pierwsza wypowiedz na forum, pomimo ze siedze tutaj juz dobre kilka miesiecy :)

od srody jestem szczesliwym posiadaczem 42XL2E :)
jak narazie moge potwierdzic ze:

- nie widze fioletu, caly czas jest ladna, gleboka czern
- wszystko chodzi jak najlepiej, zero martwych pikseli, etc
- ustawienia obrazu takze spisalem z forum i naprawde obraz wyglada swietnie
- podlaczylem kablowke ASTERa i sygnal SD jest naprawde swietny, nie spodziewalem sie az tak pozytywnych wrazen
- sygnal z kompa stacjonarnego po DVI-HDMI smiga bezproblemowo, filmiki wygladaja REWELACYJNIE

mam jednak pewien problem, bycmoze juz ktos sie napotkal na to i moze mi pomoc, mam laptop - MacBooka, w nim jest zlacze miniDVI, mam przejsciowke miniDVI->DVI, nastepnie zakupilem kabel DVI-HDMI, niby wszystko super, ale gdy podlaczam pod telewizor to wyswietla komunikat ze nieprawidlowy sygnal i nic nie chce isc, a czasami wyskakuje na chwile rozszerzona czesc pulpitu (ale to tylko gdy ustawie 800x600 - zadna wyzsza sie w ogole nie zalacza) - ale gdy na to rozszerzona czesc pulpitu przenosze okno to obraz przerywa i z powrotem komunikat ze nieprawidlowy sygnal, probowalem wszystkiego nie wiem co zrobic
laptop pracuje pod wodzami Windowsa XP, wiec nie jest to chyba wina samego systemu :( czy ktos jest w stanie mi pomoc?

zawsze sprawdzalem na odswiezaniu 60Hz, wszystkie rozdzielczosci od 800x600 do 1920x1080

pzdr,
konrad
 

janla

New member
kdorabia napisał:
mam jednak pewien problem, bycmoze juz ktos sie napotkal na to i moze mi pomoc, mam laptop - MacBooka, w nim jest zlacze miniDVI, mam przejsciowke miniDVI->DVI, nastepnie zakupilem kabel DVI-HDMI, niby wszystko super, ale gdy podlaczam pod telewizor to wyswietla komunikat ze nieprawidlowy sygnal i nic nie chce isc, a czasami wyskakuje na chwile rozszerzona czesc pulpitu (ale to tylko gdy ustawie 800x600 - zadna wyzsza sie w ogole nie zalacza) - ale gdy na to rozszerzona czesc pulpitu przenosze okno to obraz przerywa i z powrotem komunikat ze nieprawidlowy sygnal, probowalem wszystkiego nie wiem co zrobic
laptop pracuje pod wodzami Windowsa XP, wiec nie jest to chyba wina samego systemu :( czy ktos jest w stanie mi pomoc?

Jaka masz grafike w tym jabolu?
Jesli masz nVidia lub ATI to sprawdz ustawienia wyswietlania wielu ekranow w nView/CCC. Jesli masz ustawiony wyswietlacz pojedynczy to zmien na clone.
pozdrawiam,
Janusz
 

sin111

New member
1. Ma ktos problemy z odtwarzem filmow blu-ray na pelnym ekranie. Wszystkei filmy maja paski u gory i dolu - niezaleznie czy dam w menu obrazu pelny czy piksel na piksel - jak jestesmy przy oddaniu full hd - 1920 x 1080 pixeli wiec powinno byc na calej wielkosci ekranu a tymczasem paski wystepuja. Wie ktos czy i jak da sie to zmienic.
2. Przy odtwarzaniu z dekodera Ferguson 8900 przez HDMI opcje rozszerzenia ekranu sa tylko piksel na piksel oraz pelny - nie ma innych mozliwosci zmiany obrazu - w instrukcji na stronie 29 pisze ze jest wiecej opcji ale ja ich nie mam...
 

krzynek1

New member
sin111 napisał:
1. Ma ktos problemy z odtwarzem filmow blu-ray na pelnym ekranie. Wszystkei filmy maja paski u gory i dolu - niezaleznie czy dam w menu obrazu pelny czy piksel na piksel - jak jestesmy przy oddaniu full hd - 1920 x 1080 pixeli wiec powinno byc na calej wielkosci ekranu a tymczasem paski wystepuja. Wie ktos czy i jak da sie to zmienic.
2. Przy odtwarzaniu z dekodera Ferguson 8900 przez HDMI opcje rozszerzenia ekranu sa tylko piksel na piksel oraz pelny - nie ma innych mozliwosci zmiany obrazu - w instrukcji na stronie 29 pisze ze jest wiecej opcji ale ja ich nie mam...

to ze filmy sa na blu rayu nie znaczy jeszcze ze maja AR 1,77, niestety

dodatkowe opcje dotyczace dopasowywania obrazu do ekranu o ktorych pisszesz sa dostepne dla sygnalu analogowego, dla HDMI jest tylko piksel na piksel i pelny
 

kdorabia

New member
janla napisał:
Jaka masz grafike w tym jabolu?
Jesli masz nVidia lub ATI to sprawdz ustawienia wyswietlania wielu ekranow w nView/CCC. Jesli masz ustawiony wyswietlacz pojedynczy to zmien na clone.
pozdrawiam,
Janusz

w MacBooku mam intel 945 i standardowa zintegrowana z tym grafike, wiec powinno byc bezproblemowo, probowalem zarowno CLONE, rozszerzenie pulpitu jak tez wyswietlanie TYLKO na ekranie telewizora
 

Jimmy

New member
sin111 napisał:
1. Ma ktos problemy z odtwarzem filmow blu-ray na pelnym ekranie. Wszystkei filmy maja paski u gory i dolu - niezaleznie czy dam w menu obrazu pelny czy piksel na piksel - jak jestesmy przy oddaniu full hd - 1920 x 1080 pixeli wiec powinno byc na calej wielkosci ekranu a tymczasem paski wystepuja. Wie ktos czy i jak da sie to zmienic.
2. Przy odtwarzaniu z dekodera Ferguson 8900 przez HDMI opcje rozszerzenia ekranu sa tylko piksel na piksel oraz pelny - nie ma innych mozliwosci zmiany obrazu - w instrukcji na stronie 29 pisze ze jest wiecej opcji ale ja ich nie mam...
Mogę tylko dodać do tego co napisał Krzynek, że prawdopodobnie nie ma dużo filmów w formacie 16:9 na bluray i na takie widocznie nie trafiłeś. Co do Fergusona to osobiście nie miałem z nim doświadczeń, ale sprawdź czy ma opcje zmiany rozdzielczości na wyjściu HDMI typu 576i, 576p, 720p, 1080i. Jeśli tak, ustaw na 576p, a wtedy będziesz mógł skalować ekran w telewizorze w pełnym zakresie. Pozbędziesz sie wtedy bocznych pasów, a jak już będziesz miał co oglądać na kanałach HD, co bywa rzadko, możesz sobie przestawić na 1080i lub 720p.
 

maciek_bor

New member
Witam,
czy ktoś z posiadaczy 46XL2E wie jak można przełączać podstrony w telegazecie?
Nie udało mi się nic wyczytać w instrukcji.
 

Primer

New member
Nowy Sharp i martwe piksele, prosze o pomoc!

Witam wszystkich od kilku dni jestem posiadaczem Sharpa 46xl2 i mam w zwiazku z tym pytanie do osób posiadajacych telewizory xl2, czy na waszych ekranach są widoczne uszkodzone piksele jeżeli tak to ile,dlaczego one wogóle powstają, czy można taka wadę reklamować.
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
 

Glimmer Twins

New member
kdorabia napisał:
mam jednak pewien problem, bycmoze juz ktos sie napotkal na to i moze mi pomoc, mam laptop - MacBooka, w nim jest zlacze miniDVI, mam przejsciowke miniDVI->DVI, nastepnie zakupilem kabel DVI-HDMI, niby wszystko super, ale gdy podlaczam pod telewizor to wyswietla komunikat ze nieprawidlowy sygnal i nic nie chce isc, a czasami wyskakuje na chwile rozszerzona czesc pulpitu (ale to tylko gdy ustawie 800x600 - zadna wyzsza sie w ogole nie zalacza) - ale gdy na to rozszerzona czesc pulpitu przenosze okno to obraz przerywa i z powrotem komunikat ze nieprawidlowy sygnal, probowalem wszystkiego nie wiem co zrobic
laptop pracuje pod wodzami Windowsa XP, wiec nie jest to chyba wina samego systemu :( czy ktos jest w stanie mi pomoc?

pzdr,
konrad

witaj,

to chyba jest jednak problem systemu. Mam MacBook'a Pro i na systemie maca (Os) śmiga bez problemów - rozpoznaje nawet dokładnie producenta i typ LCD. Na Windowsie nie dałem rady i sobie odpuściłem.
 

mogiel

New member
Witam,
od Wielkiego Piątku jest właścicielem 42xl2e... sprzęt zakupiony na agito.pl, wbrew przestrogom - poszło okej, sprzet sprawnie dostarczony.

Z uwagi na brak czasu nie mialem niestety do tej pory mozliwosci sie nim pobawic oraz ocenic zakupu. Dopiero od wczoraj poswiecilem mu pare chwil.

I niestety nie jest dobrze.
- zona twierdzi, zebym przywozil z powrotem starego Panasonic Quintrix;

- ogladam teraz mecz Polska - USA i nie da sie tego ogladac, zarowno ze wzgledu na gre Polakow (wlasnie skonczyla sie I polowa) jak i na obraz;

O ile DVD daje rade, o tyle obraz z SD niestety nie nadaje sie...

sygnal z UPC Warszawa.
- o ile zblizenia i pierwszy plan w meczu jeszcz okej, tak dalekie plany nie daja sie ogladac, wyswietlane reklamy na stadionie (tablice dookola boiska) czesciowo rozmazane, napis TYSKIE (!!!) jestem w stanie przeczytac, ale "sponsor reprezentacji" juz nie bardzo - podobnie ze ŚNIEŻKĄ.

- 100hz rzecz jasna wlaczone - bawie sie teraz ustawieniami - moze cos pozmianiam ? jakies rady w tej kwestii ?

- druga sprawa - mam dostep do 3 kanalow Canal Plus przez takie dziwne pudelko GENERAL INSTRUMENT i kolejny zonk ... wlasnie na tych trzech platnych kanalach prawy boczny koniec ekranu (tak ze 1cm szerokosci, moze mniej) faluje, tak jakby sie rozmazywal, nie wiem jak to nazwac... czy ktos z Was mial taki efekt ? ten efekt jest tylko na tych 3 kanalach, reszta jest okej.

Prosze o rady !

pzdr
 

mogiel

New member
Witam,
od Wielkiego Piątku jest właścicielem 42xl2e... sprzęt zakupiony na agito.pl, wbrew przestrogom - poszło okej, sprzet sprawnie dostarczony.

Z uwagi na brak czasu nie mialem niestety do tej pory mozliwosci sie nim pobawic oraz ocenic zakupu. Dopiero od wczoraj poswiecilem mu pare chwil.

I niestety nie jest dobrze.
- zona twierdzi, zebym przywozil z powrotem starego Panasonic Quintrix;

- ogladam teraz mecz Polska - USA i nie da sie tego ogladac, zarowno ze wzgledu na gre Polakow (wlasnie skonczyla sie I polowa) jak i na obraz;

O ile DVD daje rade, o tyle obraz z SD niestety nie nadaje sie...

sygnal z UPC Warszawa.
- o ile zblizenia i pierwszy plan w meczu jeszcz okej, tak dalekie plany nie daja sie ogladac, wyswietlane reklamy na stadionie (tablice dookola boiska) czesciowo rozmazane, napis TYSKIE (!!!) jestem w stanie przeczytac, ale "sponsor reprezentacji" juz nie bardzo - podobnie ze ŚNIEŻKĄ.

- 100hz rzecz jasna wlaczone - bawie sie teraz ustawieniami - moze cos pozmianiam ? jakies rady w tej kwestii ?

- druga sprawa - mam dostep do 3 kanalow Canal Plus przez takie dziwne pudelko GENERAL INSTRUMENT i kolejny zonk ... wlasnie na tych trzech platnych kanalach prawy boczny koniec ekranu (tak ze 1cm szerokosci, moze mniej) faluje, tak jakby sie rozmazywal, nie wiem jak to nazwac... czy ktos z Was mial taki efekt ? ten efekt jest tylko na tych 3 kanalach, reszta jest okej.

Prosze o rady !

pzdr
 

mogiel

New member
acha... jeszcze jedno, tez dopiero wczoraj sie zorientowale, iz gwarancja ktora dostalem (SHARP, Karta gwarancyjna) jest tylko podbita pieczatka magazynu AGITO, nie ma wpisanego modelu, numeru fabrycznego, daty zakupu oraz podpisu sprzedawcy. Czy dla swojego dobra, spokojnego snu mam robic o to awanture agito ?

pzdr
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
nie przejmuj sie tym meczem Polska - USA!
to nie wina telewizora
też mam 42XL2E i nie dało sie tego meczu oglądać (mam kablówkę Aster i Cyfrę+)
aby sie odstresować i porównać z normalnym sygnałem tę rzadką kupę jaką daje na meczach TVP przełączyłem w tym samym czasie na inne kanały sportowe i... wszystko było OK: na Eurosporcie leciało kolarstwo torowe, a na Polsacie Sport piłka - jedno i drugie bardzo dobre jak na SD :)
 

bulek

New member
mogiel napisał:
druga sprawa - mam dostep do 3 kanalow Canal Plus przez takie dziwne pudelko GENERAL INSTRUMENT i kolejny zonk ... wlasnie na tych trzech platnych kanalach prawy boczny koniec ekranu (tak ze 1cm szerokosci, moze mniej) faluje, tak jakby sie rozmazywal, nie wiem jak to nazwac... czy ktos z Was mial taki efekt ? ten efekt jest tylko na tych 3 kanalach, reszta jest okej.
Mam 46XL2E i dokładnie ten sam efekt. Byli u mnie goście z UPC dwa razy... wymieniali dekoder, ale bez rezultów. Na wszystkich kanałach zakodowanych jest ten efekt... po prostu przedpotopowy dekoder nie wyrabia. Jeden z techników powiedział mi, że widział to już na wielu LCD. Ostatecznie UPC zajęło stanowisko, które w skrócie (i złośliwie) można określić tak: "Nic z tym nie możemy zrobić, a jak dalej będzie pan zgłaszał problem, to wypowiemy umowę". Pozostaje czekać na sygnał cyfrowy - dziś jakieś szczegóły mają ogłosić.
 
Do góry