Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

WIP

New member
Jakim kabelkiem podłączacie xl2e z komputerem??Ja próbowałem DVI-D HDMI i niestety ciemny ekran:(
 

bulek

New member
Próbowałeś przełączać rodzielczości na PC? Czarnego ekranu nie powinieneś mieć nigdy, bo jak coś nie pasuje, to mój TV pisze, że otrzymał obraz w nieobsługiwanym formacie.
 

WIP

New member
Rozdzielczości na PC zmieniałem po kolei wszystkie możliwe.Gdy chciałem zmienić rozmiar obrazu(chyba drugi guziczek pod klapką)powinno zostać wyświetlone menu trubu panoramicznego(między innymi powinna tam być opcja piksel na piksel) niestety menu się nie odpala tylko na środku wyskakuje komunikat "obraz nie może zostać wyświetlony w trybie panoramicznym" czy jakoś tak..
 

bulek

New member
Nie wiem na ile możesz sterować odświeżaniem. TV nie lubi niektórych. Mi udało się wysłać 24, 25, 50 i 60 Hz, a inne powodowały komunikat, który podajesz. W mojej karcie właściwie moge nawet wybrać, czy wysłać z przeplotem, czy bez. Piksel na piksel w menu pojawia się kiedy TV dostaje obraz HD.
 

WIP

New member
Udało mi się w końcu wyświetlić obraz ale po odpięciu monitora(podłączony tylko tv).Karta to 7800gt która ma dwa wyjścia DVI.Jedno do tv,na drugim przejściówka DVI-D-SUB do monitora.Może tu tkwi problem? wypuszczane dwa sygnły cyfrowy i analogowy?W każdym razie jak są podpięte dwa to obrazu brak
 

bulek

New member
Może to głupie pytanie, ale... mam nadzieję, że jak masz podpięty monitor, to oprócz przypięcia samego TV uaktywniasz drugi ekran (np. poprzez rozszerzenie desktopu) we właściwościach grafiki?
 

detomasso

New member
od 2dni jestem szczesliwym posiadaczem telewizora lcd Sharp LC-42XL2E.
mam problem z posortowaniem programow wedlug wlasnego uznania.
kiedy wchodze w opcje USTAWIENIA PROGRAMOW tv rzada kody PIN...
czy mozecie pomoc?
 

czaras

New member
Proszę o poradę

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy XL2e. Od jakiegos czasu intensywnie przegladam fora w poszukiwaniu wiedzy potrzebnej do zakupu tv i po przeczytaniu mnostwa postow i kilkunastu wizytach w sklepach na wizji lokalnej zdecydowalem, ze bedzie to sharp w wersji xl2e - 46 cali. I wszystko byloby cacy, gdyby nie ostatnia wizyta w nowo otwartym Saturnie w Poznaniu, gdzie akurat podczas mojej wizyty na wszystkich telewizorach lecialy dosc dlugo napisy koncowe jakkiegos filmu. Obraz w sharpach 46xl2 i x20e byl zupelnie beznadziejny. Poprostu przesuwajacy sie tekst okrutnie sie klatkowal. Te same napisy w stojacych obok philipsach byl piorunujaco plynny. Pogrzebalem w menu sharpa, ale po sprawdzeniu parametrow na oko wydawalo sie,ze wszystko jest ustawione na parametrach fabrycznych.
Czy spotkaliscie sie moze z takim efektem i czy ktos z Was mial mozliwosc porownania xl2e z philipsami (np. PFL9632) ? Szczerze mowiac philipsy zrobily na mnie (nie tylko podczas tej ostatniej wizyty) lepsze wrazenie i o ile mi wiadomo, sprawuja sie lepiej przy slabszych sygnalach (glownie takie ogladam). Decyzja o sharpie zapadla ze wzgledu na cene, na philipsa niestety musialbym jeszcze dozbierac pewnie przez jakies 3 miesiace, ale moze warto ???
 

bulek

New member
detomasso napisał:
kiedy wchodze w opcje USTAWIENIA PROGRAMOW tv rzada kody PIN...
Jakimś cudem chyba sam ustawiłeś kod, albo może poprzedni właściciel go ustawił. Najlepiej z nim pogadać, a jak nie to musisz go zresetować zgodnie z procedurą opisaną w instrukcji.
 

detomasso

New member
zgadza sie - jeden z domownikow wprowadzil nieswiadomie kod. korzystajac z intrikcji zrobilem reset i juz wszystko gra:)
dziekuje za pomoc!
 

robwiel

New member
Mam problem z LC42Xl2E, kupiony wczoraj
podlaczylem HDTV z aster:
SD bez problemów,

Obraz cyfrowy:
- kanały w stylu HBO HD, wszystko działa świetnie, doskonały obraz
- prawie wszystkie pozostale kanaly DTV (tvn, polsad, discovery itd) - tragedia, nie ma obrazu lub jest 1 klatka na sekunde/ przerywany dzwiek

czy ktos spotkal sie z tym problemem? odeslac TV czy zrobic moze FW upgrade?
 

Jimmy

New member
robwiel napisał:
Mam problem z LC42Xl2E, kupiony wczoraj
podlaczylem HDTV z aster:
SD bez problemów,

Obraz cyfrowy:
- kanały w stylu HBO HD, wszystko działa świetnie, doskonały obraz
- prawie wszystkie pozostale kanaly DTV (tvn, polsad, discovery itd) - tragedia, nie ma obrazu lub jest 1 klatka na sekunde/ przerywany dzwiek

czy ktos spotkal sie z tym problemem? odeslac TV czy zrobic moze FW upgrade?
Sugerowałbym najpierw sprowadzić kogoś z Aster. Czy przez FW upgrade miałeś na myśli upgrade oprogramowania telewizora? Soft, który jest na stronie sharp.de jest najprawdopodobniej tym samym, który masz zainstalowany, więc upgrade jest bez sensu. Jeśli Aster stwierdzi, że wszystko jest OK, nie ma żadnych przepięć itp, no to wtedy chyba zwrot TV do sklepu.
 

robwiel

New member
Dzięki za szybką odpowiedź, FW telewizora faktycznie najnowszy,
dla pewności wgrałem go ponownie (2gb stick też działał).

Aster (aster.pl) - dawnie ACN/astercity.

Może nie do końca HDTV ale 'oferta cyfrowa'.

Gadałem z nimi wczoraj, zrobili zdalnie kolejny upgrade softu w dekoderze (tak na marginesie to załamka ich sprzętem - 1 wejście/1 wyjście scart) po upgradzie kilka dodatkowych kanałów zaczęło działać sprawnie, pozostałe w takim stanie jak wcześniej.

Jeśli nie rozwiążą problemu w ciągu miesiąca (kiedy kończy się darmowy dostęp do HBO itd) trzeba będzie rezygnować.
 

mass85

New member
Witam

Od jakiegos czasu probuje podjac decyzje o zakupie TV i niestety przychodzi mi to bardzo ciezko. Ogledziny w sklepach na niewiele sie zdaja, wiec fajnie by bylo sprawdzic sprzet u siebie w domu, ale pytanie kto taka mozliwosc oferuje?

Udalo mi sie zawezic swoj obszar zainteresowan do dwoch modeli: Pioneer PDP-4280XD i Sharp LC-46XL2E. Nie potrafie podjac decyzji, poniewaz brak mi doswiadczenia w obcowaniu z tymi TV. Gdyby ta plazma miala 46", to bym sie w ogole nie zastanawial, jednak nie ma. Dlatego kusi mnie ten Sharp, ale jest tez jedna rzecz, ktorej sie obawiam. Jaki obraz oferuje ten telewizor dla SD. Zaznaczam, ze ogladam praktycznie tylko Cyfre+, dlatego jestem ciekaw, czy LCD sobie dobrze radzi z takim sygnalem. W marketach z elektronika LCDki daja fatalny obraz przy tv satelitarnej, poza tym irytuje mnie strasznie ten snieg/szum/niestabilnosc kolorow. Jednak to dam rade przelknac, bo TV bede ogladal z 4m. Na pewno jednak nie zaakceptuje tego fatalnego rozmycia konturow, ktore widzialem w sklepie. Z drugiej storny mialem dzis mozliwosc zobaczenia jakiegos TV Sharp z HD Ready w Centrum Cyfry+. Wlaczony byl TVN i obraz co prawda byl ostry, ale tez i zasniezony(mrowienie obrazu, zwlaszcza przy najazdach kamery) do tego stopnia, ze ciezko by mi bylo to zaakceptowac. TV nie mial wiecej niz te 40", a stalem w odleglosciok 3m.

Co poradzicie?

pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@mass85

Mam Sharpa LC-46XL2E od 3 miesięcy. Mam też odbiornik satelitarny Technisat Digicorder HD S2, moduł Aston 2.18 i kartę Cyfry+. Jak dotąd jestem bardzo zadowolony z obrazu zarówno HD jak i SD. Zniekształcenia obrazu w sklepach wynikają w większości przypadków ze złych instalacji np rozdzielanie sygnału na wiele telewizorów, przy którym występują duże straty na jakości. Jakość obrazu na tym telewizorze bardzo zależy od jakości sygnału z zewnętrznego źródła.
 

mass85

New member
Tak, wiem, ze jakosc sygnalu jest kiepska w marketach i to mocno wplywa na LCD, jednak nawet w Blue Rayu obraz jak dla mnie jest kiepski, nienaturalne kolory i ta ich niestabilnosc/szum.

Dzis bylem jeszcze raz w Media Markt i po rozmowie ze sprzedawca, a takze lekturze posta jednego z forumowiczow, ktory u siebie w domu porownywal wlasnie te dwa wczesniej wspomniane telewizory oraz jakis JVC, jestem juz zdecydowany.
Te 4 dodatkowe cale nie zrekompensuja mi duzo gorszego obrazu, dlatego kupuje Pioneera.
 

akcent76

New member
Od dwóch dni stoi u mnie nowy (a jakże) XL2E. Pierwsze wrażenia - mieszane. Sygnał po Cyfrze (nie HD) i nagrywarka/odtawrzacz DVD (po HDMI). O ile po HDMi obraz jest dobry, tak po Cyfrze już niekoniecznie. Zakładam, że to kwestia kabla (Scart), któy wraz ze zmianą dekodera na HD również zostanie zmieniony, jednak do CRT faktycznie LCD jeszcze daaaaaleko. I powiem szczerze - nie patrzcie na to, co w sklepie. Jeżeli macie możliwość zamówić prezentację w domu, koneicznie skorzystajcie z tej wygody. Ja wydałem blisko 7kPLN za 42'' TV, głównie dla sportu, i szczerze powiedziawszy nie jestem z tego wyboru zadowolony.

Druga sprawa. Odległość. Jeżeli ktoś chce zakupić 42' i chce oglądać z odległości ca. 2m, to się może zdrowo przeliczyć. Optymalna odległość to IMO 3-3,5m. Z bliższej odległości (na sygnale Cyfry) można dostać ataku serca ;) z powodu nienajlepszej (delikatnie mówiąc) jakości i płynności.

Kolejna sprawa. Obraz na HDMI jest w nieproporcjonalny. Zapewne wiecie o co chodzi, więc nie będę się kompromitował opisami. Pytanie brzmi, czy sygnał puszczony po HDMI zawsze będzie, powiedzmy - nieproporcjonalny, wypełniający cały ekran w jakiś 75-80%? To samo zauważyłem na innym LCD 42'' podłączonym pod "N". Tam, w opcji kanałów HD, obraz ulegał przeskalowaniu. In minus ofkors. W Sharpie oraz na odtwarzaczu Sony, wszelkie ogólnodostepne ustawienia zostały dopasowane, w moim przekonaniu, tak, jak należy. Oczywiście nie wykluczam pomyłki, ale... ;))

I wreszcie ostatnia sprawa. DVB-T. Czy oprócz anteny należy uzbrajać się w "coś jeszcze"? Pytam, bo sprzedawca był... (żenła) nie do końca zorientowany i próbował wmówić mi jakieś dziwne rzeczy. Z tego, co czytałem powinienem jedynie zakupić anteny cyfrowej i to wszystko. Mieszkam ok. 25 km od nadajnika, tak więc o zasięg jestem spokojny.

No i to chyba tyle na tę chwilę. Aha, na uwagę zasługuje pilot, który swoim designem deklasuje część najbliższej konkurencji (nie wiem, jak w Toshibie i JVC) w postaci Samsunga i Philipsa.
Nie ma problemu kątów. Na razie nie zauważyłem rażącego oczy części grupowiczów koloru różowego. Czerń naprawdę poprawna. Tylko czekać na upowszechnienie sygnału HD.

Aha, zabijcie mnie, ale testowałem na kilku obrazach technologię 50 oraz 100Hz i naprawdę jestem w kropce. Nie widzę różnicy :( ;).
 

Glimmer Twins

New member
Mam co prawda Sharpa XD1 a nie XL2 ale z Cyfry obraz jest ekstra (z wyjątkiem niektórych kanałów). Radzę postawić tylko na dobry tuner do Cyfry np Humax HDCI 2000 lub nowy iCord, połaczyć po HDMI i powinna szczęka opaść. Myślę że należy zapomnieć o oryginalnych tunerach z Cyfry+ (moje subiektywna ocena).
 
Do góry