Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

hzd

New member
Claudingu (jeszcze?) nie wypatrzyłem, czy jakichkolwiek wad matrycy, chociażby wspominanych gdzieś wcześniej niebieskich\fioletowych poświat dookoła sylwetek.

Głównym problemem jest ujarzmienie barw. I wynika to z baaardzo jasnej matrycy.
Myślę sobie, iż większość negatywnych opinii wynika z mnogości ustawień i przyzwyczajeń wizyjnych. Ten tivi to taki szaleniec na sterydach. I przyznać muszę tu racje marketingowej papce o większej przepuszczalności światła, i tym dodatkowym żółtym pixelu. To faktycznie działa, mówię bez bicia i nie popadając w ślepy zachwyt.

Jeszcze jedna rzecz. Szumy na czarnych partiach niektórych scen na TVP HD (Ranczo) Ale i poprzedni mój tiwi miał te problemy, choć jak napisałem była to plazma.

I na koniec, mała konkluzja. Przy dobrym sygnale cyfrowym, super czysty ostry obraz, bajka.
Przy nędznym sygnale, ripach, czy dużej kompresji, z telewizorka robi się odbiornik jak każdy inny.

Nie kręci Cie ustawianie, przestawianie, pindolenie z dziesiątkami opcji. Nie kupuj go. To nie Samsung ( bez obrazy ), to po prostu nie odbiornik z serii plug&play.
Trza się pomęczyć.
Ale juz po tygodniu, stwierdzisz ze było warto.
 

hzd

New member
Claudingu (jeszcze?) nie wypatrzyłem, czy jakichkolwiek wad matrycy, chociażby wspominanych gdzieś wcześniej niebieskich\fioletowych poświat dookoła sylwetek.

Głównym problemem jest ujarzmienie barw. I wynika to z baaardzo jasnej matrycy.
Myślę sobie, iż większość negatywnych opinii wynika z mnogości ustawień i przyzwyczajeń wizyjnych. Ten tivi to taki szaleniec na sterydach. I przyznać muszę tu racje marketingowej papce o większej przepuszczalności światła, i tym dodatkowym żółtym pixelu. To faktycznie działa, mówię bez bicia i nie popadając w ślepy zachwyt.

Jeszcze jedna rzecz. Szumy na czarnych partiach niektórych scen na TVP HD (Ranczo) Ale i poprzedni mój tiwi miał te problemy, choć jak napisałem była to plazma.

I na koniec, mała konkluzja. Przy dobrym sygnale cyfrowym, super czysty ostry obraz, bajka.
Przy nędznym sygnale, ripach, czy dużej kompresji, z telewizorka robi się odbiornik jak każdy inny.

Nie kręci Cie ustawianie, przestawianie, pindolenie z dziesiątkami opcji. Nie kupuj go. To nie Samsung ( bez obrazy ), to po prostu nie odbiornik z serii plug&play.
Trza się pomęczyć.
Ale juz po tygodniu, stwierdzisz ze było warto.

sieka- banding, wypatrzyłem tylko raz ( znów TVP HD ) wynika on jednak z dynamiki sygnału.
Jednakże materiały z BR, pozbawione bandingu.
Szukam dalej
 

sieka1975

New member
Sharp LC-60UQ10E

Calkiem niezle....
 

Attachments

  • 421-sharp_lp.jpg
    421-sharp_lp.jpg
    50,5 KB · Wyś: 119

MaciekVW

New member
też myślałem o tym TV, oglądałem go w niedziele i sprzedawca twierdzi, że ogólnie ma problem z czytaniem filmów z pendrive. Czytając test na innym forum to ten telewizor wypadł mocno przeciętnie nie mówiąc, że słabo:/ i teraz pytanie skąd takie dwie różne opinie o tym TV???
 

sieka1975

New member
Skąd??? Konkurencja... A teraz z innej beczki... Każdy tv jest dobry! W zależności ile chcesz na niego wydać i do czego go potrzebujesz? Nigdy nie znajdziesz tv perfekcyjnego, zawsze będą jakieś mankamenty. Dla jednych pewne rzeczy będą mniej ważne a dla innych więcej. Jeden wyda 2000tys i tv dla niego bedzie bajka! A inny wyda 10000tys i bedzie narzekal. Zadaj sobie pytanie do czego potrzebujesz tv? Co to sharpa. Zapytaj osob ktore go maja... jesli narzekają to dlaczego? I na co? Przemysl czy bedzie ci odpowiadal? Oglądales go w sklepie? Jakie twoje wrazenia? Nie sugeruj sie forum. Tylko wlasnym osądem
 

sieka1975

New member
Co do Sharp LC-60UQ10E to jest wiele opinii na plus jak i na minus... A jak szukasz opinii na forum to na kazdym jest inaczej. A na konkurencyjnym nie kupisz innego tv jak tylko samsung. A opinie o Sharpie to masakra... Wiec opierajac sie tylko na opiniach nic ciekawego nie ma do kupienia. Kazdy pisze ze tv trzeba zobaczyc i ocenic samemu. Kazdy ma inny gust. Ja tez szukam i nadal jeszcze nie wybralem. Ale opinie, zdjecia, filmiki od osób ktore maja ten model mile widziane:)
 

MaciekVW

New member
co do opinii o Sharpie to masz racje, odradzają na każdym kroku i dlatego mnie trochę zdziwiło dwie tak różne opinie na temat tego modelu. Na pewno cena jak na 60" jest atrakcyjna więc może warto...
 

sieka1975

New member
Jak to powiedzial KIKI zamow prezentacje w domu i ocen samemu... Kilka osób na tym forum kupilo i sa zadowoleni... tak wiec sam nie wiem. Moze poprostu konkurencji sie nie podoba ze na ten model jest popyt. Ja nie widze na tym forum opini typu "Tv do dupy oddaje! Porażka"
 

db86

New member
czytanie filmów

też myślałem o tym TV, oglądałem go w niedziele i sprzedawca twierdzi, że ogólnie ma problem z czytaniem filmów z pendrive. Czytając test na innym forum to ten telewizor wypadł mocno przeciętnie nie mówiąc, że słabo:/ i teraz pytanie skąd takie dwie różne opinie o tym TV???

nie wiem jak to wygląda z pendrive ale z dysku podpiętego odtwarza bez problemów
 
Do góry