Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

garom

New member
SHARP LC 46HD1E - epg

Witam!. Zostalem szczesliwym posiadaczem hd1. Mam niestety problem ktory pewnie wynika z mojej niewielkiej wiedzy a instrukcja nie opisuje tego jednoznacznie. W jaki sposob zmusic HD1 aby na liscie nadawcow EPG umiescil info o knalach satelitarnych? Dzilajac zgodnie z instrukcja moge zaladowac tylko stacje naziemne z anteny zwyklej.
Dziekuje z gory za pomoc.
 

Jimmy

New member
garom napisał:
Witam!. Zostalem szczesliwym posiadaczem hd1. Mam niestety problem ktory pewnie wynika z mojej niewielkiej wiedzy a instrukcja nie opisuje tego jednoznacznie. W jaki sposob zmusic HD1 aby na liscie nadawcow EPG umiescil info o knalach satelitarnych? Dzilajac zgodnie z instrukcja moge zaladowac tylko stacje naziemne z anteny zwyklej.
Dziekuje z gory za pomoc.

Witam,
Dostęp do EPG na kanałach satelitarnych masz po naciśnięciu niebieskiego przycisku. Przycisk "EPG" należy olać. Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
Quadrax napisał:
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy LC46-52HD1, do krórych również dołączyłem, dzięki temu forum. Jakość tego TV po prostu powala i nie pozwala odejść od ekranu. Oglądanie boksu na Canal+ sport HD to prawie masochizm - prawie boli. Jednak radość nie trwała długo - kilka dni. Z nieznanych przyczyn obraz zaczął się wieszać. Na początku sporadycznie, a teraz po kilkunastu sekundach. Na niekodowanych kanałach nie ma tego problemu. W pomocy technicznej C+ kazali wymienić moduł CI - warunkowego dostępu- z niego korzystam zamiast dekodera.

Witam,
Niestety ale współpraca tych telewizorów z modułami dostepu warunkowego jest kiepska. Podobno najgorzej jest z modułami Cyfry+. Ja uzywam Astona 2.18 do odbioru Cyfry i zdarza sie co kilka godzin, że obraz się wiesza na parę sekund - też nie jest to przyjemne. Powinniśmy to reklamować w Sharpie. Boję się jednak, że zmiana softu (jeśli będzie) może tu nic nie pomóc. Prawdopodobnie należałoby wymienić część układu tunera.
 

garom

New member
Hd1e

Jimmy napisał:
Witam,
Dostęp do EPG na kanałach satelitarnych masz po naciśnięciu niebieskiego przycisku. Przycisk "EPG" należy olać. Pozdrawiam

Dzieki za info. Czy moge jeszcze prosic o info dlaczego po wybraniu z Teletekstu programu do nagrania (przeszedlem calego asystenta i bylo ok) po wybraniu Archiwum NC (czerwony przycisk) mam komunikat brak wpisow. Telewizor byl na stand by i rozumiem ze nie musi byc wlaczony? Gd\ie szukac jeszcze co jest zapisane na dysku poza oczywiscie czerwonym przyciskiem.
 

kumus

New member
Cholrne EPG

Witam serdecznie:eek:k: :eek:k: :eek:k:
Mam HD1E od 3 tygodni telewizorek bardzo fajny, a jakość programów z Cyfry+ w HD rewelacja. Dziwię się troszkę ludziom, którzy kuopując Full HD i 100 Hz oczekują, że ten tv ma być dobry do wszystkiego (np. sygnał SD).
Oceniajcie ten sprzęt tylko przy wysokiej jakości sygnału, a nie jak odbiera na zwykłej antenie - bez sensu.
Ja mam problem z EPG - mam dekoder Cyfry+ przez HDMI i mój tv nie widzi
żadnego nadawcy - co zrobić Panowie ???:roll:
kumus
 

charusss

New member
Czy moglibyście polecić dobry TV LCD 46" z jak najlepszym obrazem ale bez zbędnych dodatków? Chciałbym mieć możliwość wyboru, bo póki co polecono mi na tym forum Sharpa XL 2E. Jeśli chodzi o kwotę to najlepiej do max 12tys.
Jeszcze pytanko - gdzie Waszym zdaniem najlepiej kupić taki TV? W sklepach typu media markt, elektroland, saturn czy np allegro?
 

km1963

New member
Bez reklam
charusss napisał:
Czy moglibyście polecić dobry TV LCD 46" z jak najlepszym obrazem ale bez zbędnych dodatków? Chciałbym mieć możliwość wyboru, bo póki co polecono mi na tym forum Sharpa XL 2E. Jeśli chodzi o kwotę to najlepiej do max 12tys.
Jeszcze pytanko - gdzie Waszym zdaniem najlepiej kupić taki TV? W sklepach typu media markt, elektroland, saturn czy np allegro?

Witam XL2 to dobry wybór ale popatrz jak świeci Toshiba 3030Z , Sony 3500X lub Philips 9732 a kup u Kikiego i za niewielką ( w stosunku do ceny Tv ) opłatą u siebie z Twoim sygnałem spośród ostatnich kandydatów wybierzesz optymalny dla Ciebie ( a cena będzie mniejsza niż w sklepach " dla idiotów " )

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD1 - to niezwykły telewizor . Ma płynność kinową zblizona do plazmy a ostrość LCD. Oczywiście pełne wyposażenie. Nagrody Eisa też za ładne oczy się nie dostaje
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720
I do 12.000 zł to najlepszy model.
Ale żeby być pewnym jakości - to na prezentację zaproponowałbym
47 V 80 JVC
47 Z 3030 Toshiba
50 Pioneer 5080

charusss - nie możliwości żebyś mając wybór u siebie w domu - był niezadowolony.

nagrywarka w HD 1- nagrywa z innych źródeł sprawdziliśmy.
 

Quadrax

New member
Moduł CI cyfry+

Problem z wieszaniem obrazu ustąpił po wymianie modułu na inny egzemplarz (dopiero 4-ty zaczął pracować). Jest jednak problem z Canal+ film HD. Obraz wiesza się po 2 minutach. Wyłączenie i włączenie TV pozwala oglądać ten kanał przez kolejne 2 minuty. W cyfrze nie mają pojęcia dlaczego tak się dzieje. W serwisie sharpa powiedzieli ,że problem jest znany i pracują nad nim wspólnie z Cyfrą. Nie jest to problem wyłącznie LC52HD1. Po kolejnym telefonie do cyfry poprosili o złożenie reklamacji i opisanie sytuacji co niebawem uczynię. Co do EPG to nie jest jeszcze nadawane w Polsce w technologi cyfrowej więc trzeba się uzbroić w cierpliwość albo nie kupować takich wyjechanych sprzętów.
 

staryy

New member
karta cyfry

Quadrax napisał:
Problem z wieszaniem obrazu ustąpił po wymianie modułu na inny egzemplarz (dopiero 4-ty zaczął pracować). Jest jednak problem z Canal+ film HD. Obraz wiesza się po 2 minutach. Wyłączenie i włączenie TV pozwala oglądać ten kanał przez kolejne 2 minuty. W cyfrze nie mają pojęcia dlaczego tak się dzieje. W serwisie sharpa powiedzieli ,że problem jest znany i pracują nad nim wspólnie z Cyfrą. Nie jest to problem wyłącznie LC52HD1. Po kolejnym telefonie do cyfry poprosili o złożenie reklamacji i opisanie sytuacji co niebawem uczynię. Co do EPG to nie jest jeszcze nadawane w Polsce w technologi cyfrowej więc trzeba się uzbroić w cierpliwość albo nie kupować takich wyjechanych sprzętów.
Cześć
A czy kartę cyfry wkładasz bezpośrednio, czy za pośrednictwem jakiegoś adaptera. Jeśli tak to jakiego adaptera, i gdzie go można kupić.
Pozdrzwiam Waldek K
 

Jimmy

New member
garom napisał:
Dzieki za info. Czy moge jeszcze prosic o info dlaczego po wybraniu z Teletekstu programu do nagrania (przeszedlem calego asystenta i bylo ok) po wybraniu Archiwum NC (czerwony przycisk) mam komunikat brak wpisow. Telewizor byl na stand by i rozumiem ze nie musi byc wlaczony? Gd\ie szukac jeszcze co jest zapisane na dysku poza oczywiscie czerwonym przyciskiem.
Witam,
Proponuję sprawdzić, czy zegar masz nie przestawiony (Ustawienia > Pozostałe> Czas i Data). Prawdopodobnie to było przyczyną, że nic się nie nagrało, albo nagrało się zupełnie coś innego.
 

charusss

New member
km1963 napisał:
Witam XL2 to dobry wybór ale popatrz jak świeci Toshiba 3030Z , Sony 3500X lub Philips 9732 a kup u Kikiego i za niewielką ( w stosunku do ceny Tv ) opłatą u siebie z Twoim sygnałem spośród ostatnich kandydatów wybierzesz optymalny dla Ciebie ( a cena będzie mniejsza niż w sklepach " dla idiotów " )

wybacz ale nie użyłeś żanych znaków interpunkcyjnych i cięzko mi zrozumieć głowną treść Twojego posta ;/
kto to Kiki? i o co chodzi z tymi cenami?
co znaczy świeci? tj działa porównywalnie/lepiej/gorzej?

dzięki za pomoc;)
 

km1963

New member
Bez reklam
charusss napisał:
wybacz ale nie użyłeś żanych znaków interpunkcyjnych i cięzko mi zrozumieć głowną treść Twojego posta ;/
kto to Kiki? i o co chodzi z tymi cenami?
co znaczy świeci? tj działa porównywalnie/lepiej/gorzej?

dzięki za pomoc;)

Witam

Moja propozycja to ostateczne porównanie wybranych przez Ciebie modeli w Twoim domu na sygnale który posiadasz na pokazie (za niewielką opłatą w stosunku do kosztów TV) organizowanym przez coraz większą grupę sklepów internetowych w tym prężnego handlowca posiadającego b.dużą ofertę na TV i atrakcyjne internetowe ceny o nicku KIKI ( post przed Tobą )

Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
km1963 napisałeś, że oprócz kikiego "coraz większa grupa sklepów internetowych" organizuje pokazy w domach: możesz się podzielić wiedzą, które to sklepy?

Pozdrawiam.
 

km1963

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
km1963 napisałeś, że oprócz kikiego "coraz większa grupa sklepów internetowych" organizuje pokazy w domach: możesz się podzielić wiedzą, które to sklepy?

Pozdrawiam.

Niestety nie pamiętam nazw firm ale czytałem na forum ( firma z Łodzi i chyba z Wroclawia lub Katowic )
może to był wątek " co gdzie kupić " a nie będąc na tę chwilę żywotnie zainteresowany zakupem nie zapisałem sobie - sorki

Pozdrawiam
 

Misiektt

New member
Witam,
Dzisiaj zakupiłem Sharpa 46-HD1 i powiem tyle, jak ktoś chce kupić telewizor to nie patrzeć na opinie na forum tylko dupe w troki i samemu obejrzeć, dla mnie wybór był trudny chciałem XL2 ale HD1 mnie przekonało dodatkowymi opcjami, obraz jak dla mnie jest bardzo dobry zarówno z SD jak i HD, jestem zadowolony. No i zaczną się porównania i opinie że to jest lepsze, że tamto, po prostu dla mojego oka najprzyjemniejszy wydawał się sharp. Samsungi mają przejaskrawione barwy i odbijającą powłokę, której nie nawidzę :) a co do innych modeli to już nikogo nie będę zamęczał. Może na PW.

Co do samego telewizorka mam pytanie jakie macie wersje Firmware telewizora, czy zauważyliście drganie obrazu via telewizja N :), po resecie tego gównianego tunera zaczęło dobrze grać.

Czytałem to forum od miesiąca i po prostu niestety na opini ludzi nie ma co polegać w przypadku podobnych modeli wybór zależy od naszego oka,
Ja mam X'Boxa 360 PS3, NTV i cyfre i potrzebowałem szybkiej matrycy. Samsung 46F86 niestety poległ przy Sharpie XL2/HD1 a HD1 wybrałem ze względów czysto ochotowych, bo miałem ochotę na tuner cyfrowy i na dysk twardy.

Co do porównania XL2/HD1E ja nie widziałem praktycznie większych róznic.

Jedyne co moge na koniec powiedzieć to to, że ten sharp doskonale wyświetla obraz z SD i z HD i zaznaczam ( dla mnie ) a stała koło mnie para i się zachwycała Samsungiem, więc jak już wcześniej napisałem każdy powinien kupować to co mu się bardziej podoba, bo z 2 000 różnych opinii ciężko coś zdecydować.
 

Misiektt

New member
kiki mogę prosić o pomoc, jak wyłączyć w HD1 overscan nie moge tego znaleźć, swoją drogą dzisiaj nabyłem ten model 46" i narazie jestem strasznie zadowolony, co jest też jego zaletą każde wejście można ustawić innaczej, fajna sprawa :D, mam Xboxa 360, PS3 i N tv no i testowałem dzisiaj na wszystkim, niestety mam białą nke i ma problemy z 1080 ale cóż :D, może to poprawią - objaw jakieś dziwne drżenie na 1080, przełączyłem nke na 720 i było ok. Co do PS3 i Xboxa smużenia nie zauważyłem żadnego jest jednym słowem bardzo przyjemnie :), czerń dobra, cóż mi wszystko odpowiada, a nagrywarka to mażenie spełnione :D.
 

Misiektt

New member
Dosyć ciekawą rzecz odkryłem, otóż obraz w HD1 mi dziwnie drżał i był przeskalowany, na dvd tragedia więc pogrzebałem ostro okazało się że zostałem obdarzony trefnym softem 2.9.4, który pełno był bugów, po updacie do 2.16.0.0 wszystko zaczęło wreszcie działać COOL :D, tak na przyszłość jakby ktoś inny miał problem
 
Do góry