Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

emaks

New member
Pytanie techniczne

Czy może ktoś wie z koleżeństwa dlaczego nie działa telegazeta na Cyfrze+ w modelu XD1E? W innym telewizorze idzie bez problemu.
Może jakieś ustawienia?
 

Jimmy

New member
km1963 napisał:
Dzięki :)
To też jest info
Dokładniej chodziło mi o porównanie tunera w TV do C+ ( może jerrytom opisze jak miał taką możliwość ) lub N-ki
A w rozwiązaniu Twojego problemu nie pomoże Serwis Sharp ? rozmawiałeś ?
Z posiadaczem TV powinni podzielić się inormacjami o tunerku ( podać szczegóły parametry na stronie internetowej też by nie zaszkodziło a napewno pomogło w sprzedaży - gdzie marketing:rolleyes: )

I pozwolę sobie wrócić do pytania o Twoje wrażenia

" jaka jest dla Ciebie ( człowieka z wrażliwym uchem ) różnica między Dolby Virtual Surround ( czy też Dolby Prologic2 - nie wiem jakie są różnice i który w nim jest ) w HD1 a SRS TruSurround w XL2 ( jeśli porównywałeś ) lub czy dżwięk w tym TV jest "namiastką" kina domowego wg Twojej oceny a może da się podpiąć suba i wykorzystać istn głośniki ( możesz opowiedzieć po swojemu - fachowo:grin: )

Dzięki za odpowiedzi a spostrzeżenia własne mile widziane "

Pozdrawiam

Witam,
Niestety serwis Sharpa nie ma zielonego pojęcia o tunerach satelitarnych, nie ma też dokładniejszych instrukcji. Wygląda, że są kompletnie nieprzygotowani do obsługi technicznej tych telewizorów (za trudne) :confused: .
Co do dźwieku, nie miałem możliwości porównania HD1E z XL2. Głośniki w TV są słabe bo prostu nie mogą być lepsze przy takich rozmiarach i takim upakowaniu. Niezależnie więc czy to będzie Dolby Virtual Surround(zawsze to będzie "sztuczne" surround) czy prawdziwe Dolby Prologic, dźwięk odtwarzany na głośnikach telewizora nie będzie rewelacyjny. Podłaczenie suba na pewno pomoże, ale nie za wiele.
HD1E rozpoznaje sygnały Dolby 5.1 czy 2.0 ale uważam, że znacznie lepiej jest podłączyć tego TV do zewnętrznego amplitunera i głośników czy zestawu tzw kina domowego, aby móc mieć naprawde dobry dźwięk. Ja przy odtwarzaniu wszystkich płyt dźwięk puszczam przez zewnętrzny amplituner (Yamaha).
Jeśli chodzi o Cyfrę+ to ma ona najbogatszą ofertę programową/filmową, ale z dźwiękiem jest bardzo kiepsko - tylko na niektórych kanałach jest czasami Dolby.
Pozdrawiam
 

jerrytom

New member
km1963 napisał:
Dzięki :)
To też jest info
Dokładniej chodziło mi o porównanie tunera w TV do C+ ( może jerrytom opisze jak miał taką możliwość )

Witam,
Wywołany do tablicy ;) odpowiadam:
Używałem krótki czas starego tunera philipsa (bez mozliwosci ogladania w HD) i obraz był bardzo kiepski. Generalnie czym lepszy i nowszy LCD tym bardziej potrzebuje DOBREGO sygnału. Dlatego zdecydowałem się na w/w rozwiązanie t.j. Sharp + moduł Astona. Ogólnie jestem zadowolony, ponieważ zwłaszcza w HD obraz to miód z bezyną ;) Do minusów tego rozwiązania zaliczam w/w problemy z zatrzymywaniem się obrazu (bardzo rzadko - raz na 3 dni przez kilka sekund) a na Canal+ HD brak polskich napisów i EPG.

Jeśli chodzi o dźwięk, to ten z LCD-ka używam tylko do ogladania TV zwłasza programów informacyjnych, reszta leci przez zestaw Kina domowego ( Denon + głośniki Vifa).

Generalnie to bardzo podoba mi się wzornictwo i wykonanie. Obraz jest świetny ale potrzebuje dobrego sygnału - tam gdzie w programach jest HD jest super, bez HD - niekoniecznie.

Pzdr wszystkich,
Jerrytom
 

km1963

New member
Bez reklam
Dzięki Jimmy i jerrytom

Wrażenia z użytkowania TV SHARPA HD1 jakimi podzieliliście się na forum tylko ugruntowały mnie w przekonaniu że nie jest to topowy model ani flagowy ( jak go reklamują :p ) bo ani modny ani popularny może trendy a na pewno nie najlepszy ( nie posiadający naj. parametrów ) nie „świecący” najlepiej ale za to najdroższy wśród swoich braci – czyli inny.

Pozwolę sobie na zakończenie mojego zainteresowania tym modelem ( nawet jeśli się powtarzam ) na małe podsumowanie dlaczego napisałem jak wyżej ( może ktoś skorzysta – zaoszczędzi czasu na porównania )
Punktem odniesienia będzie z rodziny Skarpa model XL2 który moim zdaniem jest liderem w tej firmie ( podobnie jak zrobił to misiaczekmarek ) od lewej HD1 do XL2

1. Full HD LCD Panel (1920×1080 Pixels) Full HD LCD Panel (1920×1080 Pixels)
2. 46” , 52” 42” ,46” , 52”
3. Brak HD ready 1080p (1080p/24Hz )
4. 100Hz 100Hz
5. 3000:1 panel kontrast (15 000 – dynamiczny) 2000:1 panel kontrast (10 000 )
6. RGB plus II RGB plus
7. czas reakcji matrycy 4 ms czas reakcji matrycy 4 ms
8. TruD Trident ?
9. HDMI *2 HDMI *3
10. USB brak
11. audio – Dolby Prologic2 SRS TruSurround
11. coaxial- koncentryk cyfrowe wyjście optyczne
12. tuner HD brak
13. tuner 2*DVBT ( mpeg-2 - niestety ) PIP tuner DVBT ( mpeg-2 ) brak
14.10 bitowy panel? czy przetwarzanie z 8 na 10 10 bitowy panel
15. AquosPixel2 ( de-juddering SD ) AquosPixel3 ( de-juddering SD i HD )
16. design – ładny ale szeroka ramka ładny - SlimLine – wąska ramka
17. waga i pobór mocy (52”) 42kg , 335 W 29kg , 280W
18.HDD brak
19. pilot-super pilot-super


Jak widać tuner HD , twardy dysk , funkcja PIP , dodatkowa składowa koloru – zielony , inny rodzaj dźwięku oraz port USB czy też wyższy kontrast nie uprawniają do tak znaczącej różnicy cenowej bo parametry ma niewiele lepsze ( kontrast , RGB II ) a brak 1080p/24Hz czy mpeg-4 ( niestety w obu przypadkach ) czyli nie patrzenie w przyszłość to już błąd marketingowy .
Powoli ale zrozumiałem że znajdzie się klient który nie chce mieć za dużo skrzynek , kabelków a nie widząc różnicy ( każdy subiektywnie ocenia to co widzi ) kupi ten TV ( mimo ceny ). Choć szkoda:cry: że nie powstał w Sharpie ( na razie ) TV który w sobie posiadał wszystko naj. ( patrz Pionier i Kuro produkt naj. i cena też a konkurencja pozostała daleko w tyle ) takiego właśnie chciałem kupić a tak to albo XL2 albo Toshiba 3030 „albo nic” ;) ... czekać na nowy model czy na spadek ceny:niewiem:
Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@km1963

Witam,
Boję się km1963, ze z takim podejściem nie kupisz żadnego telewizora. Seria HD1E ze względu na nagrywarkę HD (dysk twary)i tuner satelitarny musi być droższa od XL2, który nie ma tych rzeczy i który ma lekko gorsze parametry obrazu, a jedynie to co lepsze to opcję dźwięku TrueHD. Wszystko zależy czego oczekujesz od telewizora.
Takie porównywanie i ciągłe wyczekiwanie na nowe modele nie ma końca. Ja sam przez 2 lata nastawiałem się na kupno telewizora SED, który deklasuje wszelkie LCD i plazmy, ale z powodu przegranego procesu sądowego przez Canon i Toshibę z Nano Proprietory, telewizory SED ujrzą światło dzienne nie wcześniej jak za 3-5 lat, jeśli w ogóle, bo będą znacznie droższe od LCD, plazm i od wchodzacych w przyszłym roku telewizorów OLED i TMOS.
Reasumując, każdy nawet najlepszy wybór dokonany dziś okaże się złym wyborem za kilka lub kilkanaście miesięcy, tak to już jest w tym elektronicznym biznesie.
Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Boję się km1963, ze z takim podejściem nie kupisz żadnego telewizora. Seria HD1E ze względu na nagrywarkę HD (dysk twary)i tuner satelitarny musi być droższa od XL2, który nie ma tych rzeczy i który ma lekko gorsze parametry obrazu, a jedynie to co lepsze to opcję dźwięku TrueHD. Wszystko zależy czego oczekujesz od telewizora.
Takie porównywanie i ciągłe wyczekiwanie na nowe modele nie ma końca. Ja sam przez 2 lata nastawiałem się na kupno telewizora SED, który deklasuje wszelkie LCD i plazmy, ale z powodu przegranego procesu sądowego przez Canon i Toshibę z Nano Proprietory, telewizory SED ujrzą światło dzienne nie wcześniej jak za 3-5 lat, jeśli w ogóle, bo będą znacznie droższe od LCD, plazm i od wchodzacych w przyszłym roku telewizorów OLED i TMOS.
Reasumując, każdy nawet najlepszy wybór dokonany dziś okaże się złym wyborem za kilka lub kilkanaście miesięcy, tak to już jest w tym elektronicznym biznesie.
Pozdrawiam

Witam

Moim celem było tylko pokazanie że HD1 nie jest i nie powinien być nazywany flagowym TV Sharpa to starsza konstrukcja z "fjuczersami"

HD1 powinien być droższy ale nie o tyle czyli 3500-4000 PLN ( dysk i tuner tyle nie kosztują )

A XL2 jest bardzo dobrym ( parametrami ) TV i wygrywa stosunkiem ceny do jakości

I rzeczywiście jestem na rozdrożu bo choć oczekiwanie umila mi Panas lx 700 to wcześniej mając XD1 wiem co tracę ( panas też jest ok ale to tylko 32" i nie full a to widać i nikt mnie nie przekona :D )

Poczekam jeszcze trochę na dalszą strategię Sharpa - marzec CeBIT( SED-y o OLED-y to nieokreślona przyszłość nie mówiąc o cenie )
Osobiście spodziewam się modelu który połączy najlepsze rozwiązania i może doda coś jeszcze:)

A HD1 kupiłbym gdyby kosztował niewiele więcej niż XL2 wyglądał jak XL2 ( bez SlimLine ) miał 10 bitowy panel ( większa gradacja kolorów ) posiadał 1080p/24Hz czyli dwa w jednym a takiego TV nie ma :(

Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@km1963

Witam,
Ponieważ wcześniej nie miałem czasu przyjrzeć się dokładniej twojej liści porównawczej HD1E / XL2E, zrobiłem to teraz i chyba coś tu nie gra. Ciekaw jestem skąd wziąłeś niektóre dane. Na stronach internetowych Sharpa rzeczywiście trudno znaleźć szczegółowe informacje, ale na stronie francuskiej są i chyba powinny rozwiąć twoje niektóre wątpliwości - vide http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_lcd_16_9/lc46hd1e_spec.html , Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Ponieważ wcześniej nie miałem czasu przyjrzeć się dokładniej twojej liści porównawczej HD1E / XL2E, zrobiłem to teraz i chyba coś tu nie gra. Ciekaw jestem skąd wziąłeś niektóre dane. Na stronach internetowych Sharpa rzeczywiście trudno znaleźć szczegółowe informacje, ale na stronie francuskiej są i chyba powinny rozwiąć twoje niektóre wątpliwości - vide http://www.sharp.fr/produits/televiseurs_lcd_16_9/lc46hd1e_spec.html , Pozdrawiam

Jeśli tylko popełniłem błąd to zaraz skorygujemy :)
Proszę o wskazanie gdzie ( nie kumam w tym języku )
Jak dla mnie to z tych najważniejszych między innymi :
- brak trybu kinowego 24/Hz
- brak TruD HD
- brak AquosPixel3
w modelu HD1 (jak dla mnie " dużo dość")

Pozdrawiam
 

Paczek27

New member
Na francuskiej stronie jest napisane, że XL2 E ma odtwarzanie 24Hz (czy to oznacza, ze ma 24p i że jest prawdziwym full HD?) oraz, że ma 3 wejscia HDMI. Na stronach polskich sklepów internetowych nie ma wiadomości o 24Hz i podane jest, że ma 2 wejścia. Sony się chwali, że ma ileś mega pikseli. Ile ma ten Sharp(6,2 jest napisane na tej francuskiej stonie)? Zastanawiam się między tym Sharpem, Samsungiem F86 BD, Philipsem i Toshibą Z3030D. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
 
Ostatnia edycja:

staryy

New member
Jimmy napisał:
Witam,
Już wcześniej używałem modułu Aston z kartą Cyfry na Humaxie PVR8000. Podłączyłem ten tuner do LC-46HD1E żeby mieć możliwość nagrywania i oglądania różnych kanałów w tym samym czasie. Obraz jest gorszy niż przez tuner telewizora, ale nie mogę tego powiedzieć na pewno bo musiałem użyć do połączenia zwykły kabel scart (euro).Ten już dość stary (4letni) model Humaxa nie ma obsługi HD ani złącz HDMI, ani component.

Pytanie do wszystkich posiadaczy Sharp LC-46/52HD1E: czy ktoś odbiera na nim programy z dwóch lub więcej satelitów przez wbudowany tuner DVB-S (nie przez zewnętrzny tuner lub dekoder platform cyfrowych) i jeśli tak - jakie mają pojączenia z antenami/konwerterami?
Ja mam podłączone dwie satelity bezpośrednio do sharpa
Waldek
 

mk5461

New member
Paczek27 napisał:
Na francuskiej stronie jest napisane, że XL2 E ma odtwarzanie 24Hz (czy to oznacza, ze ma 24p i że jest prawdziwym full HD?) oraz, że ma 3 wejscia HDMI. Na stronach polskich sklepów internetowych nie ma wiadomości o 24Hz i podane jest, że ma 2 wejścia. Sony się chwali, że ma ileś mega pikseli. Ile ma ten Sharp(6,2 jest napisane na tej francuskiej stonie)? Zastanawiam się między tym Sharpem, Samsungiem F86 BD, Philipsem i Toshibą Z3030D. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

XL2E ma tryb 24p (24Hz) - przetestowany z PS3, choć nie znalazłem opisu w jaki sposób robi pulldown (gdzieś pisali, że 2:2 a nie 5:5). Na ekranie wyswietla w parametrach obrazu tylko 24Hz.

Prawdziwy Full HD to teraz jak słyszałem tylko taki, który ma tuner HD. Telewizory o rozdzielczości 1080P bez tunera HD oznaczane są teraz "HD Ready 1080p" (i tak jest napisane na pudełku Sharpa).

Ma 3 HDMI 1.3 - 2 z tyłu i jedno z boku.

Sharp ma 6.2 M pikseli, tak jak wszystkie Full HD (a właściwie "HD Ready 1080p" według aktualnej nomenklatury). Te 6.2 milionów jest naciągane - bo wynika chyba z pomnożenia rozdzielczości - 1024x1080 przez 3 kolory pikseli - 1080*1920=2073600*3=6220800.

Trudno doradzić - każdy ma inne priorytety. Trzeba zobaczyć na takim materiale, jaki będziesz oglądał. Jeżeli chodzi o XL2E to uważam ten TV za wart polecenia (choć nie porównywałem go z Toshibą a ta zbiera teraz dobre opinie).
Ja osobiście mam zatrzeżenia do menu wyboru programu TV - w Sharpie XL1E było wygodniejsze i ładniejsze. Mam też wrażenie, że XL1E lepiej wyświetlał słaby sygnał SD (ale może to być złudzenie - nie mogłem ich porównać obok siebie na tym samym sygnale).

Więcej znajdziesz w wątku o XL2E
 

km1963

New member
Bez reklam
mk5461 napisał:
XL2E ma tryb 24p (24Hz) - przetestowany z PS3, choć nie znalazłem opisu w jaki sposób robi pulldown (gdzieś pisali, że 2:2 a nie 5:5). Na ekranie wyswietla w parametrach obrazu tylko 24Hz.

Prawdziwy Full HD to teraz jak słyszałem tylko taki, który ma tuner HD. Telewizory o rozdzielczości 1080P bez tunera HD oznaczane są teraz "HD Ready 1080p" (i tak jest napisane na pudełku Sharpa).

Ma 3 HDMI 1.3 - 2 z tyłu i jedno z boku.

Sharp ma 6.2 M pikseli, tak jak wszystkie Full HD (a właściwie "HD Ready 1080p" według aktualnej nomenklatury). Te 6.2 milionów jest naciągane - bo wynika chyba z pomnożenia rozdzielczości - 1024x1080 przez 3 kolory pikseli - 1080*1920=2073600*3=6220800.

Trudno doradzić - każdy ma inne priorytety. Trzeba zobaczyć na takim materiale, jaki będziesz oglądał. Jeżeli chodzi o XL2E to uważam ten TV za wart polecenia (choć nie porównywałem go z Toshibą a ta zbiera teraz dobre opinie).
Ja osobiście mam zatrzeżenia do menu wyboru programu TV - w Sharpie XL1E było wygodniejsze i ładniejsze. Mam też wrażenie, że XL1E lepiej wyświetlał słaby sygnał SD (ale może to być złudzenie - nie mogłem ich porównać obok siebie na tym samym sygnale).

Więcej znajdziesz w wątku o XL2E

Witam

W XL2 ( a nie ma w HD1 ) jest że "tryb kinowy" 1080p/24Hz jest rozpoznawany i wyświetlany ( spełnia wymogi standaryzacji dla oznaczenia HD Ready 1080p ) ale obrabia sprzętowo sygnał nie 2:2 ale 3:2 (swoją drogą czy widać różnicę;) )

Dawne oznaczenia takie jak Full HD czy też Full HD 1080p zostały zastąpione oznaczeniem HD Ready 1080p i aby taki TV mógł takie oznaczenie posiadać to musi spełniać takie wymagania ( podaję za innym forum ):

wyświetlać obraz z rozdzielczością min. 1920x1080
posiadać możliwość wyświetlenia sygnałów 1080i, 1080p bez overscanu (dotyczy sygnału podawanego przez złącza cyfrowe)
posiadać złącze component oraz DVI/HDMI
wyświetlać sygnał 1080p z taką częstotliwością z jaką został przyjęty lub z wyższą
akceptować sygnały:
- 720p @ 50/60 Hz i 1080i @ 50/60 Hz przez component
- 720p @ 50/60 Hz, 1080i @ 50/60 Hz i 1080p @ 24/50/60 Hz przez DVI/HDMI
HD Ready pozostaje i wtedy TV nie jest 1920*1080
HD TV 1080p oznacza posiadanie tunera HD

Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@km1963

km1963 napisał:
Jeśli tylko popełniłem błąd to zaraz skorygujemy :)
Proszę o wskazanie gdzie ( nie kumam w tym języku )
Jak dla mnie to z tych najważniejszych między innymi :
- brak trybu kinowego 24/Hz
- brak TruD HD
- brak AquosPixel3
w modelu HD1 (jak dla mnie " dużo dość")

Pozdrawiam

Witam,
Jeżeli rzecywiście interesują cię te telewizory to sugeruję jednak więcej poczytać i ew. używając internetowego translatora (BableFish i in.) poczytać na niemieckich i francuskich portalach.
Fakty wyglądają inaczej.
Sugerowałeś, że HD1E nie ma MPEG4, tymczasem zarówno DVB-T jak i DVB-S mają MPEG 2 i MPEG 4.

Twierdzisz, że HD1E brakuje True D i True HD, a po co mają mieć jeśli telewizory są 100Hz. Tak więc i HD1E i XL2E nie mają True D/HD, ale za to obydwa mają 100Hz. True D/HD jest tu już niepotrzebne.

Wydaje mi się że brak Aquos Pixel III w HD1E wynika z tego, że nie jest już tam potrzebny wobec kontrastu statyczny/dynamiczny 3.000/15.000 w porównaniu do XL2E - 2.000/10.000 + Pixel III.

Zarówno w specyfikacjach jak i broszurach Fiche produit complète znajdziesz informacje, że obydwa telewizory są zarówno HD Ready jak i Full HD 1080 P. Posiadany przeze mnie LC46 HD1E ma tryb kinowy.

Wydaje mi się, że próbujesz nagiąć dane do swej tezy zupełnie nie tam gdzie trzeba
 

Paczek27

New member
Więc jakie tv w tym momencie są FULL HD z tunerem HD? Samsung F86BD albo jakieś Toshiby i Philipsy są Full HD i mają ten tuner? A może ktoś porównywał Tego Samsunga z Sharpem? Słyszałem z dwóch źródeł, że kontrast powyżej 2000:1 (statyczny) nie jest wychwytywany przez oko człowieka. Czy to prawda? Sorry, że pytam na tym forum, ale na innych nie dostaje odpowiedzi, bo ludzie za wszelką cenę chcą pochwalić swój ulubiony TV. Tutaj tego nie odczułem, więc jeśli wiecie, to proszę o odpowiedź.
 

mk5461

New member
Jimmy napisał:
Witam,
Twierdzisz, że HD1E brakuje True D i True HD, a po co mają mieć jeśli telewizory są 100Hz. Tak więc i HD1E i XL2E nie mają True D/HD, ale za to obydwa mają 100Hz. True D/HD jest tu już niepotrzebne.

Pozwole sie nie zgodzić...
100Hz nie wyklucza TruD - przykład: XL1E ma TruD i 100Hz; XL2E ma układ Trident spełaniający te same zadania co TruD i też 100Hz. Pełni on różne funkcje np deinterlacera, DNR.
TruD to zastrzeżona nazwa układu Micronasa, więc w XL2 nie ma TruD bo tam użyli układu produkcji Trident Microsystems.


Jimmy napisał:
Zarówno w specyfikacjach jak i broszurach Fiche produit complète znajdziesz informacje, że obydwa telewizory są zarówno HD Ready jak i Full HD 1080 P. Posiadany przeze mnie LC46 HD1E ma tryb kinowy.
To ciekawe - czy udało Ci się uzyskać tryb 24p z BluRay? Nie pytam o opcję "Tryb filmu" w menu, bo to nie to. Chodzi o tryb 24Hz przy wyświetlaniu materiału z BluRay (w informacji na ekranie powinno się wtedy pojawić 24Hz....) Pytam, bo według specyfikacji HD1E nie ma 1080p/24p.
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
Ciekawe czemu w tak drogim TV jak HD1 E zrezygnowali z 24p. Przecież w tańszym modelu XL2 E jest 24p. Na niektórych stronach znalazłem informacje, że HD1 E ma TruD. Czy system w XL2 E jest lepszy od TruD w XL1 E?
 

mk5461

New member
Paczek27 napisał:
Ciekawe czemu w tak drogim TV jak HD1 E zrezygnowali z 24p. Przecież w tańszym modelu XL2 E jest 24p. Na niektórych stronach znalazłem informacje, że HD1 E ma TruD. Czy system w XL2 E jest lepszy od TruD w XL1 E?

Być może gdy projektowali HD1 nie mieli jeszcze implementacji układu Trident? A ponieważ TruD nie wspiera 24p, więc pewnie dlatego HD1 nie ma 24p. O ile pamiętam, to HD1 pojawił się nieco wcześniej niż XL2... Mniej więcej równo z XL1E - a tam też jest układ Micronasa... Tak tylko głośno myślę....
Jeżeli chodzi o porównianie TruD i Trident, to moim zdaniem TruD w XL1E lepiej sobie radził z sygnałem SD niż Trident w XL2E. Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Nie miałem możliwości porównania tych dwóch TV obok siebie.


Pytanie czy bardziej Ci zależy na HDD i tunerach w HD1 czy na 24p w XL2E?
 

Paczek27

New member
HDD mam w N'ce. Jeżeli obraz na tych tv jest podobny, a technologicznie XL2 E jest nawet lepszy czy bardziej zaawansowany od HD1 E, to wybór jest prosty. Tylko czy jest jakiś lepszy TV (byc moze Full HD z tunerem HD) za podobne pieniądze co XL2 E. Np.: Samsung F86 BD.
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
Jeżeli rzecywiście interesują cię te telewizory to sugeruję jednak więcej poczytać i ew. używając internetowego translatora (BableFish i in.) poczytać na niemieckich i francuskich portalach.
Fakty wyglądają inaczej.
Sugerowałeś, że HD1E nie ma MPEG4, tymczasem zarówno DVB-T jak i DVB-S mają MPEG 2 i MPEG 4.

Twierdzisz, że HD1E brakuje True D i True HD, a po co mają mieć jeśli telewizory są 100Hz. Tak więc i HD1E i XL2E nie mają True D/HD, ale za to obydwa mają 100Hz. True D/HD jest tu już niepotrzebne.

Wydaje mi się że brak Aquos Pixel III w HD1E wynika z tego, że nie jest już tam potrzebny wobec kontrastu statyczny/dynamiczny 3.000/15.000 w porównaniu do XL2E - 2.000/10.000 + Pixel III.

Zarówno w specyfikacjach jak i broszurach Fiche produit complète znajdziesz informacje, że obydwa telewizory są zarówno HD Ready jak i Full HD 1080 P. Posiadany przeze mnie LC46 HD1E ma tryb kinowy.

Wydaje mi się, że próbujesz nagiąć dane do swej tezy zupełnie nie tam gdzie trzeba

Witam

Cieszę sie iż piszą na forum w tym wątku równiż Ci jak user mk5461
( to nie ja z innym nickiem :D ) bardziej dociekliwi ale martwi że Naszych różnic w spojrzeniu na porównywane modele Sharpa nie stara się rozstrzygnąć wyjaśnić osoba ( może KIKI , Ktoś z Sharpa ? ) która wie najwięcej
Nie sam zadzwonię:p i dopytam bo jak widać materiały dostępne w UE są różne i ich interpretacja też

Papierowo jest tak jak napisałem czyli :
- AquosPixel2 ( de-juddering SD ) AquosPixel3 ( de-juddering SD i HD )
- 10 bit panel wyjaśnię ale niewątpliwie zwiększa gradację kolorów - usuwa niweluje pasteryzację
- posiadanie TruD i jednoczesne 100 Hz to nie to samo ale wyjaśnił mk5461
- w XL2 włączenie 1080p 24Hz powoduję brak jakiejkolwiek obróbki - np wyłączone 100 Hz
- a dlaczego "France" i u nas bo nie "niemiaszki" pokazują stare oznaczenia a nie jak "angole" i stare i nowe czyli dodatkowo HD Ready 1080p to już inna sprawa ale z przyczyn jakie opisałem w poście co kryje się pod oznaczeniem zgodnym z normą określoną przez EICTA HD1 nie spełnia warunku ( bo nie ma 24Hz - trybu kinowego jak nie wierzysz w specyfikację to jak napisał mk5461 - spróbuj )
Swoją drogą wprowadzenie nowych oznaczeń i tak wprowadza szum informacyjny

Moje pisanie nie jest dyskredytowaniem decyzji podjętych lub dopiero podejmowanych wśród forumowiczów a jedynie pokazaniem iż HD1 nie jest najlepszym ( najnowocześniejszym) TV z rodziny Sharpa a jedynie i osobiście ubolewam :( "innym"

Info z Sharp Polska tuner DVBT w HD1 tylko mpeg2

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Quadrax

New member
Problem z mrożeniem obrazu w LC52HD1

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy LC46-52HD1, do krórych również dołączyłem, dzięki temu forum. Jakość tego TV po prostu powala i nie pozwala odejść od ekranu. Oglądanie boksu na Canal+ sport HD to prawie masochizm - prawie boli. Jednak radość nie trwała długo - kilka dni. Z nieznanych przyczyn obraz zaczął się wieszać. Na początku sporadycznie, a teraz po kilkunastu sekundach. Na niekodowanych kanałach nie ma tego problemu. W pomocy technicznej C+ kazali wymienić moduł CI - warunkowego dostępu- z niego korzystam zamiast dekodera.
Po wymianie nie mam w ogóle obrazu na kodowanych kanałach. Na pozostałych jest. Co może być przyczyną? Mam nadzieję, że to nie wina TV, bo przeraża mnie wizja transportu 52 cali do serwisu. Moduł CI jest zakupiony w Cyfrze więc powinien działać.
 
Do góry