Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

szybal

Banned
Wszystko się zgadza ale większość pisze o tym czy o tamtym a nie ma tego tv więc ja jeszcze raz powtarzam menu w 55 8007 chodzi normalnie problemy były na początku w pierwszych modelach.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Odpowiem krótko. Oczywiście " piękniejszy świat" ujrzymy na telewizorze o wielkości przekątnej ekranu 55 cali , lecz telewizor musi spełniać parę warunków , aby tak się stało .
Kolorystyka powinna być zbliżona do naturalnej , podświetlenie jednolite , dobra była płynność obrazu oraz czerń głęboka . Można wtedy również zastosować lepsze , płaskie głośniki , aby tony niskie miały trochę" basu ", a tony wysokie i średnie były dźwięczne .
Na dzień dzisiejszy jest niewiele telewizorów spełniających te wymogi .(kilka - nie wymieniam , aby nie
uznano mnie za stronniczego)
Wtedy oglądany obraz 2D w HD nabiera "odpowiedniego wymiaru" , możemy oglądać obraz z większej
odległości nie tracąc szczegółów i głębi . Jest to wtedy naprawdę "duża frajda".
Również obraz 3D nabiera "rumieńców" , choć dla mnie to tylko miły gadżet.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

andrju75

New member
Napiszę tak:stawiam na jakość obrazu,płynność i skalowanie SD,równość podświetlenia matrycy oraz szybkość reakcji(menu,przełączanie kanałów itp.).A wbudowane głośniki to drugorzędna sprawa.Dobry tv podłączamy do wzmacniacza i problem rozwiązany.Gówna w stylu smart tv (zaraz za to mi się dostanie)mogą być a nie muszą.Telewizor ma dobrze wyświetlać obraz.A odtwarzanie plików video przez usb-można kupić w granicach 250zł dobry odtwarzacz ,który nie będzie miał problemów z różnymi formatami,napisami,kodekami itp.Ps. szybal (bez urazy,ważne ,że jesteś zadowolony-doceniam to) -jesteś jedyną osobą,która tak chwali model 8007.Chciałem być wierny tej marce(jak na razie moja ulubiona).Ale płynność tzn.tak zwany,,teatr" czy ,,opera mydlana" w TV uważam za poważną wadę.A z uwagi ,że jestem troszkę niecierpliwy to interfejs,przełączanie programów ma być na normalnym poziomie.A nie,że naciskam pilota i są chwilowe przerwy jakby pilot nie reagował.Nie za tą kasę!.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Piszą o jakiejś promocji Philipsa na reklamie Euro AGD, która wyświetla się na tym forum ale ja wchodząc na stronę tego sklepu nie widzę takiej promocji :x To chyba jakaś ściema ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dobre głośniki to nie jest drugorzędna sprawa w telewizorze wbrew pozorom. ( w dodatku drogim )
Jak już , to amplituner do zestawu głośników kina domowego . Natomiast , jeżeli masz dobrą parę kolumn to owszem , wtedy oczywiście może być
dobry wzmacniacz dwukanałowy , czemu nie , ja korzystam z takiego połączenia , gdy oglądam koncerty i filmy z odtwarzacza Blu-ray.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam odnosnie dzwieku to tak mozna sie spierac pewnie ze fajnie by bylo miec dobre glosniki w swoim tv ale niestety takie czasy ze coraz wezsze sa tv i ciezko cos usadowic zeby to gralo choc na dobrym poziomie w doslownym zanczeniu tego slowa. Accu nie wiem czy sie zgodzisz ale jak tak sie czyta testy i to co np mowil mi jeden z testujacych i kalibtujacych tv to twoj wlasnie model 9705 ma najlepsze glosniki jakie byly i sa dostepne w serii 9. Na pewno 9706 ma gorsze glosniki jak twoj bo pamietam jak dzisiaj jak wlaczylem 9705 i lecial koncert queen to naprawde oczy przecieralem ze cos takiego potrafi zrobic tv. Wiec znajac zycie to 9707 tez nie bedzie mial lepszych od tych co sa wsadzone w twoim modelu. Andrju na szczescie widzisz jeszcze nie ma tak w Polsce ze musimy kupic koniecznie cos co nie do konca ci sie podoba, skoro uwazasz ze te wady ktore sa widoczne dla mnie i moich znajomych, zreszta mozna o tym pocztytac w necie wiec nowosci zadnej nie ma w tym co nasza czworka zauwazyla w sklepie to poprostu musisz zdradzic philipsa i kupic taki tv ktory te rzeczy na ktorych ci zalezy beda lepiej sie sprawowaly niz to ma miejsce w serii 8. Innego wyjscia nie masz, zreszta nie tylko ty:) A ze np w zamian za to moze bedziesz mial gorsza czern niz ta w philipsie to trudno na cos trzeba sie zdecydowac bo nie ma idealnego tv na chwile obecna jaki by to nie byl model takiej czy innej firmy. I odnosnie wielkosci to powiem ze ja jestem z tych co im wiekszy tym lepszy rozmiar tv, niestety na chwile obecna zona nie pozwala mi kupic 65 calowego tv, ( bo twierdzi ze to juz szafa, a nie tv ) to kupie 55 cali ale mowie wam jak zobaczylem 955 soniaka w 65 calach to naprawde wrazenie robi wielkosc i wykonanie tego modelu.Choc dla zwyklego ogladania np wiadomosci czy cos w tym stylu to az taki rozmiar niepotrzebny jest, wiec moze faktycznie najlepszym sposobem na rozwiazanie wielkosci jest poprostu zakupienie kiedys projektora do ktorego jakos jeszcze nie moge sie przekonac ....
Pozdrawiam
lolek
ps Musio a w euro agd philips 8007 nie podrozal w ostanich dniach , bo mi sie wydaje ze 200 zl czy cos kolo tego podrozal.
 
Ostatnia edycja:

jarasdz

New member
Witam uprzejmie ,

Proszę zobaczyć , czy masz uruchomioną opcję szybkiego startu telewizora , która może uruchamiać się automatycznie
lub też jest opcja trybu ręcznego . Jeżeli ta opcja szybkiego startu jest aktywna , to ja bym z niej zrezygnował i następnie na kilka minut wyłączył telewizor całkowicie z sieci zasilającej.(wyciągnął wtyk
kabla zasilania z gniazdka sieciowego)
Spróbuj , może pomoże .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dzięki Accu chyba pomogło. Po paru dniach testu będzie pewne

pozdrówki
jarasdz
 

z3

New member
Bez reklam
Witam w koncu pojechalismy i obejrzelismy ten tv z moimi kumplami i tak zaczne od tego ze bylo nas czterech i tak jeden ma w domu samsunga d 8000, drugi soniaka 820 i trzeci soniaka 920 i do tych modeli koledzy porownywali.(...)

Nie mam obecnie pojęcia jak świeci ten tv ale przecież to ze śmiechu można się przekręcić przy takim "porównaniu". Kolega ma w domu i porównuje do tego co w sklepie :lol: w sumie 4 osoby :lol:. Powinszować pomysłu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dawałem Ci kontakt do źródła - zadzwoń on Ci powie.
Potwierdzone jest że Pilipsa ma TVN Player gotowy do wprowadzenia.

Dodatkowo w przyszłym roku na CES ma być zaprazentowana( uruchomiona?) nowa platforma multimedialna wspólna dla - Philipsa , Toshiby, Sharpa, LG, Loewe. To ma być podobno coś z innej półki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie mam obecnie pojęcia jak świeci ten tv ale przecież to ze śmiechu można się przekręcić przy takim "porównaniu". Kolega ma w domu i porównuje do tego co w sklepie :lol: w sumie 4 osoby :lol:. Powinszować pomysłu

Sympatyczny kolego czlowieku wielu pomyslow ja rozumiem ze ty masz wiele ich na to zeby zobaczyc ten model i ocenic w warunkach domowych... ale jakbys przeczytal to bys wiedzial ze ten tv mozna obejrzec bodajze w 4 lub 5 sklepach media expert i u Kikiego. Wiec nie ma mozliwosci zeby zamowic do siebie do domu i jak sie nie spodoba to podziekowac , chyba ze wybierzez kolege Kikiego to wtedy zaplacisz powiedzmy za pliwo i cos tam jeszcze... ale nie wszyscy np chca kupic u Kikiego - wiec dalej pozostaje to samo ...zenada. Druga sprawa nie bardzo rozumiem co tak sie dziwisz ze kolega szybal ma w domu ten tv a my go nie mamy zobaczylismy go w sklepie i co oznacza ze to w wogole nie ma zadnego sensu?? Otoz ma bo plynnosc obrazu , szybkosc menu, katy, kolory mozna posprawdzac i w sklepie. A tak jak widac szybal inaczej odczuwa to co my odczuwalismy i to co grupa osob sie nam przygladala. Wiadomo to nie jest to samo i ja to zawsze podkreslam ale lepiej to niz kupowac kota w worku i zobaczyc taka plynnosc jak ma ten model.... co nie oznacza ze to zly tv tylko osoba kupujaca go musi cos takiego lubic lub tolerowac czy tez przyzwyczaic sie do tego typu obrazu. A philips to nie jest sony ( ktory rowneiz ma mln w plecy ) a jednak na premierze tv w kazdym z ssalonow ma moze nie duzo ale po 2 szt. zarowono w 55 calach jak i 65 calach swoj nowy model 955. I oba modele znacznie drozsze od philipsa serii 8 a jednak sa i beda za kilka tygodni dostepne w wiekszej ilosci szt. Poprostu wiecej mozna zobaczyc szt. ferrari w salonie w Warszawie czy mercedesow klasy s jak tv philipsa za 8 tys ale w koncu to jest cos, wiec jak moze to byc dostepne w normalnych sklepach. Dlatego trzeba jechac 200 km zeby cos takiego zobaczyc. To jest chore i trzeba to leczyc. I prosze cie na koniec nic nie pisz o jakis pomyslach i obrazac ludzi nie wiedzac o ludziach calkowicie niczego. Kazdy ma prawo pisac to co uwaza i nikt nikomu nie bedzi edyktowal co i kiedy ma pisac.
lolek
 

totmes526

New member
Philips 6000 i 8000

Sympatyczny kolego czlowieku wielu pomyslow ja rozumiem ze ty masz wiele ich na to zeby zobaczyc ten model i ocenic w warunkach domowych... ale jakbys przeczytal to bys wiedzial ze ten tv mozna obejrzec bodajze w 4 lub 5 sklepach media expert i u Kikiego. Wiec nie ma mozliwosci zeby zamowic do siebie do domu i jak sie nie spodoba to podziekowac , chyba ze wybierzez kolege Kikiego to wtedy zaplacisz powiedzmy za pliwo i cos tam jeszcze... ale nie wszyscy np chca kupic u Kikiego - wiec dalej pozostaje to samo ...zenada. Druga sprawa nie bardzo rozumiem co tak sie dziwisz ze kolega szybal ma w domu ten tv a my go nie mamy zobaczylismy go w sklepie i co oznacza ze to w wogole nie ma zadnego sensu?? Otoz ma bo plynnosc obrazu , szybkosc menu, katy, kolory mozna posprawdzac i w sklepie. A tak jak widac szybal inaczej odczuwa to co my odczuwalismy i to co grupa osob sie nam przygladala. Wiadomo to nie jest to samo i ja to zawsze podkreslam ale lepiej to niz kupowac kota w worku i zobaczyc taka plynnosc jak ma ten model.... co nie oznacza ze to zly tv tylko osoba kupujaca go musi cos takiego lubic lub tolerowac czy tez przyzwyczaic sie do tego typu obrazu. A philips to nie jest sony ( ktory rowneiz ma mln w plecy ) a jednak na premierze tv w kazdym z ssalonow ma moze nie duzo ale po 2 szt. zarowono w 55 calach jak i 65 calach swoj nowy model 955. I oba modele znacznie drozsze od philipsa serii 8 a jednak sa i beda za kilka tygodni dostepne w wiekszej ilosci szt. Poprostu wiecej mozna zobaczyc szt. ferrari w salonie w Warszawie czy mercedesow klasy s jak tv philipsa za 8 tys ale w koncu to jest cos, wiec jak moze to byc dostepne w normalnych sklepach. Dlatego trzeba jechac 200 km zeby cos takiego zobaczyc. To jest chore i trzeba to leczyc. I prosze cie na koniec nic nie pisz o jakis pomyslach i obrazac ludzi nie wiedzac o ludziach calkowicie niczego. Kazdy ma prawo pisac to co uwaza i nikt nikomu nie bedzi edyktowal co i kiedy ma pisac.
lolek

Brawo lolek126

W dniu dzisiejszym wybrałem się do sklepów Euro RTV do Rzeszowa / od Mielca gdzie mieszkam to 70 km /, oczywiście po wcześniejszym zaciągnięciu informacji o modelu 55PFL6007 na infolinii.
Chciałem go oczywiście przynajmniej !!!!!! zobaczyć na własne oczy.
Sympatyczna pani na infolinii poinformowała, iż na 100% model jest dostępny w 2 sklepach Euro w Rzeszowie jako wystawowy.
Niestety dostępny to on jest ale w magazynie sklepu, w związku z tym nie mogłem obejrzeć nawet jego pudła, he, he,he. Obsługa nie bardzo się kwapiła , żeby go choć wyjąć z puda i podłączyć.
I to jest właśnie chore i tak jak mówisz, trzeba to leczyć. Tylko jak?
Przekonałem się tylko do wielkości. Cienka ramka w modelach 55" sprawia, że model 55" nie wydaje się już taki ogromny.
Zamówię chyba przez stronę internetową Euro RTV.
Pozdrawiam serdecznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg. mnie troche tez zalezy od \Kikiego i od nas samych jak bedziemy mowic ze wszstko jest ok i ze to jest normalne ze w 45 mln kraju tv za powiedzmy 6 czy 8 tys nie mozna normalnie zobaczyc, to tak bedzie i nic sie nie zmieni , bo na to lekarza nie ma niestety. Pacjentami jestesmy my sami, gdzie po czesci sie zgadzamy na to wszystko bo wiekszosc wlascicieli tych tv nie powie nic glosno na NIe na ten temat. I dlatego jest jak jest - tv za 110 tys soniaka mozna zobaczyc co prawda w Warszawie w jednym sklepie a tv philipsa za 6 czy 8 tys nie mozna bo mowi sie ze to tv nie dla normalnych zjadaczy chleba ( przy czym tym samym obraza sie ludzi ). A do tego mowi ktos ze to jest normalne .... To musi sie zmienic zeby ludzie byli traktowani jak na to zasluguja a jesli nie to poprostu kupuje sie inny tv innej marki, ktory rowniez sie podoba i sprawi przyjemnosc w ogladaniu ,a na pewno nie trzeba za nim jezdzic przez pol Polski zeby go zobaczyc , dotknac i choc troszke sie nim pobawic - pomimo ze to nie to samo co by mozna bylo sprawdzic na spokojnie w zaciszu domowym.
lolek
Ps Tomes a propo rozmiaru to tak jak napisales spokojnie mozesz brac 55 cali teraz to zupelnie inne tv jak kiedys jesli chodzi o wielkosc. Do tego jakby takich wpisow jak np twoj bylo 100 to tez mialoby to jakis odzew a czy , cztery osoby nie mzienia tego bo philipsowi nie zalezy w wogole na tym zeby to zmienic- bo ta sytuacja jest juz od kilku lat, malo tego kiedys bylolepiej, bo tak jak jest w tym roku to juz w wogole jest nie porozumienie jesli chodzi o dostepnosc.
 
Ostatnia edycja:

Leszcom

New member
Witam wszystkich,

Właśnie nadrobiłem zaległą lekturę tego wątku i mam pewne uwagi co do "wad" telewizora serii 8007. Powiem szczerze, że nie widziałem jeszcze jak ten TV świeci, ale temat "teatru" poruszałem już kilka razy na różnych forach. Ale do rzeczy, chodzi mi o to, że efekt tzw teatru nie jest wg mnie wadą ale właściwością. Całe życie oglądaliśmy tv z judderem i nikt dzisiaj nie mówi, że filmy skaczą/zacinają się i że to jest wada i mocno ona przeszkadza. Dziś jak pokazują nam różne firmy (producenci TV lub producenci filmów, patrz James Cameron), że można oglądać inaczej to mówimy, że to jest wada. Ja tego tak nie odbieram i tak jak napisałem wyżej dla mnie jest to "właściwość". Nie bronię tutaj Philipsa, bo rzeczywiście mógłby zrobić ustawienia pośrednie między judderem a teatrem i to można wg mnie uznać za wadę. Dlatego proszę o przemyślenie interpretacji słowa "wada" odnośnie efektu teatru, bo oferując takie a nie inne opinie, osoby nie zaznajomione z tematem mogą stwierdzić, że ten czy inny telewizor jest do bani bo ma efekt teatru. Rzeczywistość jest tak naprawdę trochę inna i wg mnie 90% ludzi nie zaznajomionych z tematem nie widzi (nie przeszkadza im) ten efekt, ale widzą znakomity obraz podobny do tego za oknem. :) Statystykę opieram na podstawie opinii wszystkich moich znajomych i rodziny, którzy przesiedli się z CRT i oglądają teraz FullHD na plazmach i lcd.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Ja sam wolę płynny obraz, jednak zbyt duży teatr też mi przeszkadza.

Pozdrawiam
Leszcom

PS. Zgadzam się z Wami, że dostępność jest do bani i trzeba to leczyć. Niestety jest tylko jeden sposób: nie kupować, bo tylko tak możemy pokazać swój sprzeciw. Oczywiście wszystko ma swoje + i -. Jak nie będziemy kupować to pozostanie jedna firma co dobrze się pokazuje (sprzedaje) i niestety wtedy będzie jeszcze gorzej, bo zostaną tylko "oni" i będą dyktować dostępność, a przede wszystkim ceny. Także tak źle i tak niedobrze :-(

PS2. A może trzeba by słać listy do producentów i wytykać im błędy. Może to coś da, nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Dla chcących poświęcić trochę swojego , bezcennego ,wolnego czasu zapraszam serdecznie do zapoznania się
z kolejnym testem telewizora firmy Philips 46PFL8007K/12 dostępnym na stronce:

Review: Philips 46PFL8007K (PFL8007 serie) 3D LCD TV | 3DTV Magazine
Wczoraj ten telewizor miałem możliwość obejrzeć osobiście . Podłączony był do odtwarzacza Blu-ray .
Skorzystałem z okazji i odtworzyłem plansze testowe firmy Burosch wypalone na płycie DVD .
Moje spostrzeżenia ,jako zwykłego "szarego Kowalskiego" to , że telewizor miał jednolite podświetlenie , kolorystyka nawet na ustawieniach
fabrycznych , bez żadnego ustawiania dodatkowego była dobra , dźwięk dobry . Na odtwarzanym filmie na zauważyłem , żeby obraz miał "nadpłynność", w każdym razie dla mnie obraz był OK .
Niektóre opinie o tym telewizorze , które pojawiły się na forum , moim , skromnym subiektywnym zdaniem są z "lekka" przesadzone i mają się nijak do rzeczywistości.





Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Accu ja cały czas twierdzę że najwięcej negatywnych opinii piszą ludzie którzy tego tv na oczy nie widzieli.To naprawdę dobra seria.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam moim zdaniem to nie ma co piany bic jelsi chodzi o ten aspekt tego tv bo dla jednego jest to wada dla innego nie , trzeciemu sie podoba, czwartemu nie i tak bedzie ciagle. Ja tylko chce napisac ze wszytskie filmy ogaldam te same i te same sceny mam pozapisywane i wiem jak wygladala ta scena opisana we wczesniejszym poscie( i nie chodzi o tylko te jedna scene oczywiscie ) na lg 960, na panasie wt 50, samsungu es 8000, sony hx 850 czy juz nie wspomne o soniaku 950 i moim zdaniem oczywiscie to wylacznie moje zdanie i akurat w tym wypadku moich kolegow ktorzy na codzien maja inne tv i jakos mogli sie ustosunkowac do tego co zobaczylismy. Stwierdzamy ze jest duzy teatr i dla mnie jest to wada. Ale najwazniejsze uwazam ze jesli np koledze szybalowi sie podoba ten tv i ten obraz to jest to swietosc i tyle to jest najwazniejsze bo to on ma ten tv i on powinien byc zadowolony. I jak jest to tylko sie cieszyc. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Gwoli ścisłości Lolek 126 , to Ty stwierdzasz:| , a Twoi koledzy nic nie stwierdzają , bo nie widać ich
wypowiedzi na forum.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Accu ja cały czas twierdzę że najwięcej negatywnych opinii piszą ludzie którzy tego tv na oczy nie widzieli.To naprawdę dobra seria.

Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Philips 46PFL8007K/12 to moim zdaniem niczym nie ustępuje np.telewizorowi firmy Sony 46HX850 , a w paru aspektach wyposażenia go przewyższa :|.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry