Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Przełączanie kanałów to 4-5 sek -sat przez modół aston 2.6 nie wiem jak kanały naziemnie bo nie mam anteny.
Menu lekko mułowate ale do akceptacji dość fajne.Teatr jest jak chcesz mieć fajny obraz . Wyłączysz ulepszacze to tracisz na jakości obrazu.

Ja mam takie pytanie:
internet> you tube> po wybraniu obojętnie jakiego filmiku wyskakuje info o wtyczce adobe flash player i odnośnik działa strona adobe się otwiera wyskakuje info o systemie linuks do wyboru werja linuks i potem tylko miga kreska oczekiwania (ala klepsydra) i nic .Udało się komu zainstalować tą wtyczkę .Bez tej wtyczki nie da się żadnego filmiku obejrzeć z żadnej stronyDodam że nie chodzi mi o te you tube co jest w smart tv tylko bezpośrednio ze strony you tube.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Dzisiaj w południe na krótko zajrzałem do sklepu Media Expert . Stał rozpakowany i podłączony do odtwarzacza Blu-ray firmy Sony jeden telewizor firmy Philips model 46PFL6007K/12 z włączonym dwustronnym Ambilight . Wykonanie zewnętrzne tj. nie budzi żadnych zastrzeżeń . Obraz trudny
do oceny z uwagi na sztuczne oświetlenie stoisk z wieloma telewizorami . Przygotowywany był
do ekspozycji model 46PFL7007K/12 , ale nie podłączony jeszcze . Wykonanie obudowy nie
budzi żadnych zastrzeżeń , wygląda bardzo solidnie i ładnie się prezentuje:-| . W magazynie (na zapleczu sklepu) znajduje się kilka egzemplarzy telewizorów 46PFL8007K/12 , z których jeden będzie eksponowany ,
lecz na razie wszystkie są w fabrycznych opakowaniach . W rozmowie z obsługą działu RTV dowiedziałem
się , że nie dostali modeli 40PFL8007K/12 i 55PFL8007K/12 na stan sklepu . Można jednak w tych
wielkościach przekątnych ekranu zamówić , lecz niestety wiąże się to na dzień dzisiejszy z wpłaceniem
zaliczki w kwocie 200 zł . To powinno się zmienić , ale na razie , jeżeli telewizorów nie ma na stanie sklepu to jest tak jak napisałem powyżej .Mają mieć dostawę , lecz dokładny termin jest jeszcze nie
ustalony .
Niemniej pojawiła się "iskierka" , że dostępność do tych serii telewizorów będzie coraz większa , no i
z czasem jeszcze trochę stanieją .
Ładnie prezentowały się telewizory firmy Sony serii HX850 w wielkościach 40" (4499 zł) i 46"(5499 zł).
Prezentowały ładny obraz 3D. Wykonanie obudów nienaganne.:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Witam oglądam kolejne filmy w 3d i naprawdę jestem pod wrażeniem co nowszy film to lepsze efekty i głębia no i ambilajt robi swoje,jeżeli ktoś jest przed zakupem tv z serii 8 polecam 55cali ,na początku są obawy że za duży ale po powieszeniu zaraz mijają.
 

play007

New member
Bez reklam
Ja obejrzałem dziś na 9607 Avatara trzeci raz w 3D i nadal jestem w szoku.Taki obraz.Tylko martwi mnie że to tylko 60 cali - spokojnie w takiej jakości filmu przydałby się większy tv.No ale Phil większych nie robi a po drugie koszt 70 czy 80 calowego w tak doskonałej jakości obrazu kosztowałby chyba najwięcej na rynku.Polecam wam zakup w Media Markt jest promocja Prometeusz 3D na blu ray za 69 pln.Dobra cena.
 

szybal

Banned
Ja obejrzałem dziś na 9607 Avatara trzeci raz w 3D i nadal jestem w szoku.Taki obraz.Tylko martwi mnie że to tylko 60 cali - spokojnie w takiej jakości filmu przydałby się większy tv.No ale Phil większych nie robi a po drugie koszt 70 czy 80 calowego w tak doskonałej jakości obrazu kosztowałby chyba najwięcej na rynku.Polecam wam zakup w Media Markt jest promocja Prometeusz 3D na blu ray za 69 pln.Dobra cena.
I Madagaskar 3 3d naprawdę niezły ubaw dla dużych i małych :)
 

jarasdz

New member
Witam,

od prawie 2 miesięcy jestem właścicielem 55PFL8007 i niestety mam trochę problemów. Prawie miesiąc tv był w naprawie (wymiana matrycy, nierównomierne podświetlenie). Teraz mam problem z samoczynnym załączaniem się TV. Jeśli oglądam tv przez np. 1 godzinę i go wyłączę to za około 10 - 20 minut sam się ponownie załącza. Jeśli zdążę go wyłączyć szybko tj. w ciągu 1 min to już pozostaje wyłączony. Natomiast jeśli trochę popracuje to po wyłączeniu ponownie za kilkanaście minut się włącza.
W poniedziałek będę dzwonił do serwisu co z tym fantem dalej robić :sad:
 

szybal

Banned
Witam,

od prawie 2 miesięcy jestem właścicielem 55PFL8007 i niestety mam trochę problemów. Prawie miesiąc tv był w naprawie (wymiana matrycy, nierównomierne podświetlenie). Teraz mam problem z samoczynnym załączaniem się TV. Jeśli oglądam tv przez np. 1 godzinę i go wyłączę to za około 10 - 20 minut sam się ponownie załącza. Jeśli zdążę go wyłączyć szybko tj. w ciągu 1 min to już pozostaje wyłączony. Natomiast jeśli trochę popracuje to po wyłączeniu ponownie za kilkanaście minut się włącza.
W poniedziałek będę dzwonił do serwisu co z tym fantem dalej robić :sad:
Współczuje miałem podobne przygody z 46 8007,wiem jak to jest,jak na razie mój 55 8007 działa bardzo dobrze,tak jak pisał Accu data produkcji ma znaczenie czym nowszy tym lepiej działa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam w koncu pojechalismy i obejrzelismy ten tv z moimi kumplami i tak zaczne od tego ze bylo nas czterech i tak jeden ma w domu samsunga d 8000, drugi soniaka 820 i trzeci soniaka 920 i do tych modeli koledzy porownywali. Zaczne ze nie jestem entuzjasta philipsa poprostu albo cos mi sie podoba i to chwale albo nie podoba i nie chwale.... najpierw +: bardzo dobre wykonanie naprawde nie ma sie czego czepnac i patrzac np na serie z tego roku philipsa serii 5 to tam we wszystkich egz jakie ja widzialem to masakra jesli chodzi o wykonanie, tutaj jest bardzo dobrze. Choc wydaje mi sie i kolegom ze do czyszczenia lepsza jest matryca ze szkla, ale mozemy si emylic oczywiscie....Ambilight nie dalo sie sparwdzic bo wiadomo to sklep, ale kazdy wie ze jest to bardzo dobry patent i kazdy to przyzna , a ten kto twierdzi ze jest inaczej to albo zazdrosci ze sam tego nie ma albo udaje ze to zbedny gadzet.
Kolejna sprawa to dzwiek jak na tv to faktycznie jest dobrze nawet wiecej jak dobrze, koledzy przyznali ze z kazdym z tych trzech tv ktore maja to u nich jest gorzej.... choc wg mnie w modelu 9705 byl lepszy dzwiek i zreszta mozna to tez bylo wyczytac w testach 9706 jak pisano ze w poprzednik dzwiek posiadal lepszy... ale nie ma co sie czepiac jest naprawde dobrze. Kolory fajne , koledzy tam ustawiali na tyle ile sami potrafili i na ile mieli wiedze o philipsie ale podobaly sie kolory wszystkim. Czern to ciezko sprawdzic bo jasno w sklepie ale na tyle ile sie dalo to philipsie wygladalo to lepiej niz w 820 i d 8000.
Minusy; wolne menu i to jest wg naszych odczuc naprawde odczuwalne w stosunku do innych modeli ale mysle ze po jakims czasie poprostu czlowiek do tego przywyknie i jest to juz potem dla niego naturalne ze tak to wyglada w philispie. Ale nie watpliwie jak ktos ma inny tv to odczuje ze wolniej to wszystko sie odbywa jak np w/w tv. 3d dla mnie to jakis gadzet ale wszyscy stwierdzilismy ze jest najgorsze 3d moze to nie jest jakies niesamoiwte duze odczucie gorszego obrazu ale koledzy szczegolnie od sonego stwierdzili ze u nich jest to lepiej pomimo ze ich tv to ubiegloroczne. Ja osobsicie tez uwazam ze sony, panasonic czy lg robi lepsze 3d. Ale 3d to wiadomo nie jst to cos super waznego - fajnie je miec dobre ale ciac nikt sie nie bedzie. Najgorsza sprawa dla nas zreszta nie tylko dla nas bo kilka osob sie nam przygladalo i tez obserowalo to plynnosc obrazu i tutaj zgodze sie z Szybalem ze albo kolega Szybal nie widzi tego albo mu to nie przeszkadza. Podobnie tez kolega Maciek z konkurencyjnego forum mowil ze kupujac philipsa tez trzeba lubic taki obraz z teatrem, lub jesli sie tego poprostu nie widzi. My na kilku filmach sprawdzalismy plynnosc : gwiezdne wojny, transformers, liga niezwyklych dzentelmenow, matrix i co by nie uczynic to chcac zeby obraz nie rwal sie to musi byc ulepszacz wlaczony a ten powoduje teatr i to jest dla mnie i dla kumpli bardzo odczuwalne. Nie wiem jak to jest w serii 9 z tego roku ale jesli tez sa dwie opcje albo wlaczona albo wylaczona funkcja ulepszacza to faktycznie czlowiek musi lubic taki obraz bo inaczej ciezko sie oglada dla kogos gdzie taki ruch jest poprostu uciazliwy. Mi taka plynnosc nie odpowiada , moze po ogladaniu kilkunastu czy kilkudziesieciu godzin jak wzrok sie przyzwyczai moze to juz staje sie normalne ale na szybkiego to nie bardzo to wyglada..... i ostatnia sprawa deko z podswietleniem wydawalo nam sie ze z jednego roku jest nie do konca takie jakie powinno byc ale generalnie podswietlenie bylo w porzadku w tym egz. wiec faktycznie wazne chyba jest to ktory to tydzien produkcji tv jest....
Reasumujac jesli komus nie przeszkadza powolne menu i taka playnnosc jaka prezentuje ten model to egz jest wart polecenia bo jest i ladny i dobrze wykonany tylko trzeba trafic na dobry egz nie jak to mialo miejsce w przypadku wczesniejszego modelu przez Szybala czy tez z nowu kolejnego kolegi ktory opisuje ze tez ma problemy z tym modelem. Czego nie powinno byc bo pieniadze sa konkretne i kazdy chce miec za te pieniadze sprawny tv z takimi wadami i zaletami jakie ma konkretny model danej marki wynikajace z danej technologii. Sprawdzany byl na filmach z dvd, bluray i bluray 3d. Pozdrawiam.
lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Twojej wypowiedzi Lolek126 zabrakło jednego konkretu , jakiej wielkości przekątnej ekranu był oglądany
telewizor i można było spytać lub samemu zobaczyć z tyłu telewizora z jakiego tygodnia produkcji
był ten telewizor , bo myślę , że telewizor stał , a nie wisiał na ścianie. (etykiety są również na opakowaniu telewizora , więc sprawa jest banalnie prosta do sprawdzenia)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

andrju75

New member
Witam.accu a myślisz ,że pytania w stylu:-jakiej wielkości przekątnej ekranu był oglądany(seria 8007) ma jakieś znaczenie?Chyba tylko w podświetleniu matrycy.Nie podlega wątpliwości ,że seria jest świetnie zrobiona,rewelacyjny ambilight.Ale jednak większość narzeka na strasznie powolne menu,przełączanie programów itp.(mam mieć zdecydowanie gorzej niż w tv kineskopowym-nie dziękuję,nie za te pieniądze)Takie rzeczy są niedopuszczalne w TV w kosztach powyżej 5-6 tys.zł lub więcej.Wydając tyle kasy chce tv prawie idealny.Kolejnym potężnym minusem tego tv(jak pisze lolek126)jest charakterystyczny teatr(brak jej regulacji,żeby ten efekt zmniejszyć).No chyba,że komuś to nie przeszkadza.Dla mnie to poważna wada przekreślająca ten model.Jednak jak bym miał wybrać to postawiłbym na Sony 46-55"HX850-model zdecydowanie lepszy pod tym względem od serii Philipsa 8007.Ps.lolek126 chyba poczekamy na najbliższe nowości od Sony (HX950).Za miesiąc CES 2013.Zobaczymy co producenci wystawią.Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

od prawie 2 miesięcy jestem właścicielem 55PFL8007 i niestety mam trochę problemów. Prawie miesiąc tv był w naprawie (wymiana matrycy, nierównomierne podświetlenie). Teraz mam problem z samoczynnym załączaniem się TV. Jeśli oglądam tv przez np. 1 godzinę i go wyłączę to za około 10 - 20 minut sam się ponownie załącza. Jeśli zdążę go wyłączyć szybko tj. w ciągu 1 min to już pozostaje wyłączony. Natomiast jeśli trochę popracuje to po wyłączeniu ponownie za kilkanaście minut się włącza.
W poniedziałek będę dzwonił do serwisu co z tym fantem dalej robić :sad:

Witam uprzejmie ,

Proszę zobaczyć , czy masz uruchomioną opcję szybkiego startu telewizora , która może uruchamiać się automatycznie
lub też jest opcja trybu ręcznego . Jeżeli ta opcja szybkiego startu jest aktywna , to ja bym z niej zrezygnował i następnie na kilka minut wyłączył telewizor całkowicie z sieci zasilającej.(wyciągnął wtyk
kabla zasilania z gniazdka sieciowego)
Spróbuj , może pomoże .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.accu a myślisz ,że pytania w stylu:-jakiej wielkości przekątnej ekranu był oglądany(seria 8007) ma jakieś znaczenie?Chyba tylko w podświetleniu matrycy.Nie podlega wątpliwości ,że seria jest świetnie zrobiona,rewelacyjny ambilight.Ale jednak większość narzeka na strasznie powolne menu,przełączanie programów itp.(mam mieć zdecydowanie gorzej niż w tv kineskopowym-nie dziękuję,nie za te pieniądze)Takie rzeczy są niedopuszczalne w TV w kosztach powyżej 5-6 tys.zł lub więcej.Wydając tyle kasy chce tv prawie idealny.Kolejnym potężnym minusem tego tv(jak pisze lolek126)jest charakterystyczny teatr(brak jej regulacji,żeby ten efekt zmniejszyć).No chyba,że komuś to nie przeszkadza.Dla mnie to poważna wada przekreślająca ten model.Jednak jak bym miał wybrać to postawiłbym na Sony 46-55"HX850-model zdecydowanie lepszy pod tym względem od serii Philipsa 8007.Ps.lolek126 chyba poczekamy na najbliższe nowości od Sony (HX950).Za miesiąc CES 2013.Zobaczymy co producenci wystawią.Pozdrawiam.

Witam uprzejmie ,
Dla mnie ma . Moim skromnym , subiektywnym zdaniem obraz generowany przez telewizor o przekątnej ekranu
55" , a przez telewizor o przekątnej ekranu 46" , to dwa "odrębne światy".
Nie ma telewizorów prawie idealnych . Moim zdaniem telewizor firmy Sony 46" HX850 wcale nie jest zdecydowanie lepszym od telewizora firmy Philips 46"PFL8007K . Są na tym samym poziomie . Z oboma "obcowałem" osobiście , więc wyrobiłem sobie o nich zdanie subiektywne.
Zarówno jeden jak i drugi posiadają swoje zalety , ale również i wady . O jakości obrazu telewizorów o przekątnej ekranu 55" firmy Philips 8007 jak i firmy Sony HX850
się nie wypowiadam , bo nie miałem możliwości ich osobiście oglądać "w akcji".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiec tak zaczne od cali to byl 55 cali, jesli bylby mniejszy nie pojechalibysmy go zobaczyc... ale fakt nie napisalem tego, moja wina :). Teraz co do patrzenia na date produkcji to faktycznie mozna bylo zobaczyc , ale nam wszystkim zalezalo przede wszystkim zobaczyc tv w akcji, a podstwlenie to wiadomo ze trzeba kupowac ten tv z jak najpozniejsza data produkcji wtedy jest szansa ze trafi sie na egz pozbawiony wad technicznych i z dobrym podswietleniem, a nie wad odnosnie samej technologii ktore beda i sa nie uniknione i trzeba na cos sie zdecydowac na czym czlowiekowi najbardziej zalezy. Teraz sprawa menu Andrju to wyglada w ten sposob ze jesli jestes przwyczajony do szybkiego menu to na 100% to zauwazysz bo to jest poporostu odczuwalne czy jak kto woli namacalne.... ale szybal z tym zyje i jakos to mu nie przeszkadza, nie zebym to ignorowal, bo tak jak napisales wydajesz kase i chcesz zeby to chodzilo nie gorzej jak za tv powiedzmy ktory ktos zaplaci 4 tys. A jest tak ze ktso daje 4 czy 5 tys i to menu chodzi u niego szybciej...Jeden z ludzi ktory nam sie przygladal stwierdzil ze on ma samsunga es 7000 i patrzac jak chodzi menu to mozna w tym czasie podkoczyc do kuchni po piwo na seans . Oczywiscie przesadzil ale reakcje ludzi byly odczuwalne. 3d tak jak wspomnailem da sie z tym zyc co prezentuje philips i napisze raz jeszcze i jest to moje zdanie i kolegow ktorzy maja te tv ktore wymienilem ze jest to najgorsze 3d z tej polki. Ale nie zeby bylo zle na pewno jest lepiej jak rok temu w serii 8. Natomiast najgorsza sprawa to jest plynnosc i to nie podlega zadnej dyskusji dla kogos kto lubi filmy z akcja tak jak ja lubie czy tez moi znajomi. Naprawde dla kogos kto widzi ten teatr jest to nie do przyjecia i zeby mi dawali 2 ambilighty to nie wiem czy jestem w stanie sie do takiego obrazu przyzwyczaic , chyba zeby faktycznie to polegalalo na tym ze po jakims czasie czlowiek sie przyzwyczaja i jest ok .... Ale patrzac ze wydaje sie powiedzmy 8200 - 8600 to jednak chcialoby sie zeby bylo lepiej. Ale patrzac calosciowo to jesli te mankmaenty komus nie przeszkadzaja to tv jak najbardziej mozna kupic bo ladnie wyglada dobrze zrobiony tylko oby byl pozbawiony wad technicznych ktore to niestety posiada ta seria. Jedno jest pewne jesli ktos chce kupic philipsa proponuje na oczy zobaczyc jak u niego si ema wlasnei plynnosc bo naprawde mozna sie zdziwic jesli ktos jest przyzwyczajony do czegos innego niz to co pokazuje philips jesli chodzi o ten aspekt. A i dla informacji uzywam tych samych filmow i nie malze te same akcje ogladam na wszytskich tv ktore do tej pory sobie ogladalem i sie nimi bawilem.
lolek

Ps troszke odbiegne od tematu - Andrju wspomniales odniosnie 950 ( w Polsce bedzie wylacznie model 955 i jak na razie niby wylacznosc maja sklepy sony aczkolwiek juz na allegro widzialem tylko o 1000 drozej jak w sklepach SC ) to ja dzisiaj juz ogladalem go i godzinke sie juz nim bawilem a jutro jade do Sony store na oficjalna prezentacje tego modelu jak to mowia za zamknietymi drzwiami :) na razie reakcji nie pisze bo jeszcze jutro chce posprawdzac na innych filmach i na dvd. Na razie powiem tyle ze wykonanie i to co zobaczylem plus mniejsza cena niz zapowiadano robi wrazenie duze :) i pozytwyne.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Co wy się czepiacie tego menu ja naprawdę nie widzę problemu wszystko chodzi normalnie,a jak ktoś zamieni kineskop na LCD to może mieć wrażenie teatru bo jego oczy nie są przyzwyczajone do takiej jakosci:) po za tym ile siedzisz w tym menu że by robić z tego problem.
 

totmes526

New member
Pfl 8007

Witam uprzejmie ,
Dla mnie ma . Moim skromnym , subiektywnym zdaniem obraz generowany przez telewizor o przekątnej ekranu
55" , a przez telewizor o przekątnej ekranu 46" , to dwa "odrębne światy".
Nie ma telewizorów prawie idealnych . Moim zdaniem telewizor firmy Sony 46" HX850 wcale nie jest zdecydowanie lepszym od telewizora firmy Philips 46"PFL8007K . Są na tym samym poziomie . Z oboma "obcowałem" osobiście , więc wyrobiłem sobie o nich zdanie subiektywne.
Zarówno jeden jak i drugi posiadają swoje zalety , ale również i wady . O jakości obrazu telewizorów o przekątnej ekranu 55" firmy Philips 8007 jak i firmy Sony HX850
się nie wypowiadam , bo nie miałem możliwości ich osobiście oglądać "w akcji".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam, pytanie do accu - te dwa odrębne światy to na korzyść 46" czy 55", pozdrawiam serdecznie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal tak to prawda caly czas sie nie siedzi w menu ale tak jak napisal Andrju ze jak sie placi to i sie wymaga i widac to jest dla ludzi jakis defekt ( ja osobsicie potrafilbym z tym zyc ) bo kazdy na to zwraca uwage, poza toba, ale i w testach tez kazdy o tym pisze, czy te zmozna wyczytac na forach zagranicznych.... A jesli chodzi o crt to nie jest kwestia ludzi ktorzy naogladali sie tego co mieli do tej pory i tej jakosci oferowanej w crt,a tej ktorej oferuje philips, tylko to ludzie mowia ktorzy maja porownywalne modele i widza co maja u siebie i widza co jest w tym modelu. Prawda jest taka ze philips to skrzanil i nie ma dwoch zdan jesli chodzi o ten aspekt nie moze byc taka funkcja z mozliwoscia albo wlaczenia albo wylaczenia. Bo np 850 sonego ruch ten jest normalny, panasonic wt 50 , ruch jest normalny, lg 960 ruch jest normalny ( na tych samych filmach, w tych samych akcjach filmu ) i czy mozna z reka na sercu powiedziec ze ten model philipsa jest o niebo lepszy z jakoscia obrazu od tych co wymienilem tutaj jesli chodzi o ten aspekt? Raczej nie, przynajmniej ja tak nie uwazam. Tobie sie podoba i jest ok i nikt w to nie watpi ze jest inaczej ale jest iles ludzi plus testy sa i to sie podkresla ze nie jest tak jak powinno byc. Bo teatr w tv jak dla mnie i nie tylko dla mnie to nie jakosc super danego tv do ktorej ktos sie nie umie przyzwyczaic tylko wada tv i wina goscia ktory nad tym myslal tworzac ten konkretny model.
Najwazniejsze jest to, a przynajmniej ja tak uwazam ze tobie to odpowiada tylko chodzi o to zeby nie wmawiac komus ze cos jest biale jak jest np czarne i tyle. Kazdy ma prawo do swojego zdania i dlatego swiat jest ciekawy i pelen niespodzianek.
lolek

ps. a propo wolnego chodzenia menu - Kiki lubi dawac przyklady tv z samochodem to ja tez ci podam przyklad: tylna wycieraczka w samochodzie jak ktos takowa posiada uzywana jest powiedzmy 1/3 mniej w ciagu roku w stosunku do wycieraczek przednich. Czy to oznacza ze ona moze chodzic o polowe wolniej jak powinna chodzic w rzeczywsitosci ? Tylko dlatego ze uzywana jest mniej .....? Pozdrawiam i nie bierz tego do siebie , bo ja nadal uwazam ze philips seria 8 to fajny tv ale pod kilkoma warunkami ktore opisalem wczeniej. Tylko ja jestem normalnym uzytkownikiem, a nie entuzjasta danej firmy i tym sie roznie, oceniam to co widze bez wzgledu na ile dana firme lubie. Bo place i wymagam tak jak to kolega Andrju napisal.
 
Do góry