Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

Philipslover

New member
Play i Accu - faktycznie moze troche overreact z mojej strony ale szukam pomocy, a caly czas pisaliscie ze TV powinien grac bardzo dobrze i ze Philips jest faktycznie najlepszy. Duzo slow ale nikt jakos nie moze konkretnie w tej kwestii pomoc.

Wnioskuje jednak z braku wypowiedzi na temat 3D ze widoczny crosstalk i lanie sie obrazu w 3D to jest norma w serii 8007. W takim przypadku TV pod tym wzgledem jest bezuzyteczny bo tak sie nie da ogladac. Po prostu oczy nie daja rady. Z tego co czytalem w nowej serii 9xxx jest jeszcze gorzej :(

Kolory to osobna historia - poczekam az ktos poda jakies parametry po kalibracji. Z ciekawosci. Kolego SZYBAL - jak masz ustawione te 6 slupkow (wlasne ustawienia barwy) ?

Pozdr,
 

play007

New member
Bez reklam
Philips serii 9 nie jest najlepszy jeśli chodzi o obraz 3D.Tylko i wyłącznie w 2D.
Chętnie bym zrobił ankietę na forum jak ważne i jak częste jest oglądanie materiałów 3 D na tv i czy wybór marki jest zależny od jakości przetwarzania trójwymiarowego i czy ma decydujace znaczenie przy kupnie tv.
Mój kolega kupił 1 rok temu plazmę Panasonica.Do wczoraj obejrzał.... jeden film 3D.A obawiam się że takich użytkowników jest więcej.Dla mnie wrażenia 3d są marginalne i nie wybierałbym nigdy tv w oparciu o tę funkcję.Od tego jest kino Imax.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Philipslover ty masz chyba jakiś trafiony model u mnie 3d chodzi świetnie kolory extra,daj spokój z tym marudzeniem zamów technika albo kalibracje .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Philipslover tak jak ci powiedzial Szybal zamow technika albo kalibracje bo albo nie wiesz jak to poustawiac co i nie dziwie sie nie kazdy musi to umiec albo masz trafiony jakis egz. Fakt faktemjak sie poczyta testy i jak rozmawialem z kalibratorem to on tez mowil ze 3d jest takie sobie i mowiel ze wiele modeli innych firm ma znacznie lepsze,ale to jest 3d ile tych filmow sie oglada w porownaniu do filmow 2 d???? Tak naprawde zeby 3d bylo super to jakosc musi byc z okulariow aktywnych a komfort ogladania musi byc z pasywnych i wtedy przy polaczeniu tych dwoch czynnikow bedzie super. I nie mam problemow w sensie zdrowotnym jelsi chodzi o aktywne poprostu na pasywnych jest to bardziej komfortowe co zreszta mozna poczytac ze wiekszosc uzytkownikow woli pasywne. Jesli chodzi o 3d to ogladalemu philipsa w serii 8 z ubieglego roku i tam bylo duzo , duzo gorzej jak w innych modelach tej samej polki innych firm. Ale to mowie z ubieglego roku byl model.
Szybal odnosnie filmow, to tak jak zauwazyles jestem z tych ludzi dla ktorych w tv moze zadnych kodekow nie byc bo mi to nie potrzebne kupuje filmy oryginalne lub wypozyczam, poprostu szanuje swoja prace jak i prace innych i nie sciagam zadnych filmow a dziekowac Bogu na razie stac mnie na kupowanie bluray czy dvd. Troszke moze przesadzilem z tymi kilkudziesiecioma filamami na bluray mam raptem ponad 50 filmow w tym 5 w 3d jeszcze na chwile obecna 2 na 3d chce kupic. Ja poprostu lubie filmy i koncerty i czesc filmow po jakims czasie sobie ogladam po raz drugi czy trzeci.... Juz co innego jest z fimami na dvd bo tych juz mam setki i do wielu juz czlowiek nie zaglada nawet ale jak sie kupilo to lezy. Ale niewatpliwie najlepszym sposobem dla ludzi ktorzy szanuja innych prace to jest wypozyczanie filmow, u mnie nowosc na bluray kosztuje 16 zl, dvd nowosc 12-13 zl. I nie mam problemow czy taki czy inny tv nie czyta tego czy tamtego u mni ema bc w miare dobry obra zna tyle na ile dzisiejsza technologia pozwala bo idealnego tv nie ma na stan dzisiejszy. Pozdrawiam
Lolek
 

Philipslover

New member
Leeonsjo prosba - ja nie mam technikow u mnie w okolicy. Jak bedziesz po tescie napisz prosze jakie ustawienia masz po kalibracji. Glownie chodzi mi wlasnie o kolory... 3-mam kciuki aby sie Tobie udalo osiagnac efekt przynajmniej taki jak w poprzednim modelu. Widze ze jedziemy na tym samym wozku...

Nie wiem dlaczego moja ostatnia wypowiedz zostala usunieta - ale to pozostanie tajemnica tutejszych moderatorow (no comment po prostu).

Szybal - postaram sie powiedziec to spokojnie. Mam juz spore doswiadczenie z TVkami. Ten model Phila ogolna jakosc barwy ma bardzo przyzwoita i dla wiekszosci uzytkownikow to wystarczy i jest super. Ja po prostu mam wieksze wymagania. Mam tez wrazenie ze model poprzedniego mojego Philka 42PFL9703 byl wyjatkowo udany pod tym wzgledem. Udalo mi sie go na tyle dobrze ustawic ze jakosc byla rewelacyjna nawet w stosunku do nowych TV (nie tylko nowego Phila). Nie wazne ... Najwazniejszy dla mnie teraz wykladnik to jest kolega Leeonsjo ktory ma podobne wrazenia i na jego odpowiedz czekam ...

Co do 3D to udaje mi sie powoli ogarnac ten temat. Mala wskazowka dla uzytkownikow. Absolutnie w przypadku trybu 3D nie mozna odpalac trybu Gra lub komputer - wowczas wlasnie obraz zaczyna sie mocno "lac". Bez tego juz jest na prawde calkiem fajnie. Jezeli komus nie przeszkadza lekki teatr to moze wlaczyc rowniez Pixel Perfect na minimum i gra gitara. Ciesze sie ze z tym jednym dochodze do ladu. Teraz tylko jeszcze te kolory ....
 

szybal

Banned
Leeonsjo prosba - ja nie mam technikow u mnie w okolicy. Jak bedziesz po tescie napisz prosze jakie ustawienia masz po kalibracji. Glownie chodzi mi wlasnie o kolory... 3-mam kciuki aby sie Tobie udalo osiagnac efekt przynajmniej taki jak w poprzednim modelu. Widze ze jedziemy na tym samym wozku...

Nie wiem dlaczego moja ostatnia wypowiedz zostala usunieta - ale to pozostanie tajemnica tutejszych moderatorow (no comment po prostu).

Szybal - postaram sie powiedziec to spokojnie. Mam juz spore doswiadczenie z TVkami. Ten model Phila ogolna jakosc barwy ma bardzo przyzwoita i dla wiekszosci uzytkownikow to wystarczy i jest super. Ja po prostu mam wieksze wymagania. Mam tez wrazenie ze model poprzedniego mojego Philka 42PFL9703 byl wyjatkowo udany pod tym wzgledem. Udalo mi sie go na tyle dobrze ustawic ze jakosc byla rewelacyjna nawet w stosunku do nowych TV (nie tylko nowego Phila). Nie wazne ... Najwazniejszy dla mnie teraz wykladnik to jest kolega Leeonsjo ktory ma podobne wrazenia i na jego odpowiedz czekam ...

Co do 3D to udaje mi sie powoli ogarnac ten temat. Mala wskazowka dla uzytkownikow. Absolutnie w przypadku trybu 3D nie mozna odpalac trybu Gra lub komputer - wowczas wlasnie obraz zaczyna sie mocno "lac". Bez tego juz jest na prawde calkiem fajnie. Jezeli komus nie przeszkadza lekki teatr to moze wlaczyc rowniez Pixel Perfect na minimum i gra gitara. Ciesze sie ze z tym jednym dochodze do ladu. Teraz tylko jeszcze te kolory ....
I oto chodzi trzeba spokojnie poeksperymentować Anie panikować ja mam ten model od czerwca więc miałem dosyć czasu ustawić obraz pod siebie,miałem też wymienioną matrycę i co dla ciebie może być istotne poprzednia miała dużo gorsze kolory nie wiem dla czego,a co do obrazu w 8007 ja mogę porównać z moim poprzednim 9706 oczywiście był lepszy.Polecam w 3d Madagaskar 3
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Madagaskar 3D efekt jest elegancki, aż byłem mile zaskoczony, a braciszek, odchylał głowę do tyłu bo bał się że go zawadzą te zwierzaki, najlepszy jest moment na początku filmu jak te zwierzaki mówią do kamery i zbliżają te swoje mordy hehe :). Dziś w epoce lodowcowej 4 już nie było takich efektów :p
 

szybal

Banned
Szybal - miales wymieniana matryce ??? Mozesz zdradzic co sie stalo - co nie tak bylo z matryca ze musiales ja wymienic ?
Jak poszukasz na wcześniejszych stronach opisałem wszystkie moje problemy od samego początku najpierw z softem potem z matryca dołączone też są zdjęcia,a jak chcesz kalibrować skontaktuj się z Kikim myślę że nieistotne gdzie mieszkasz kalibruja w całej Polsce.
 
Do góry