Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i podanie numeru tygodnia 2012 r. w którym telewizor został
wyprodukowany. Wychodzi na to , że tydzień fikcyjny , który podałem dla przykładu pokrył się z rzeczywistym .
W rzeczywistości tych podstawowych nastaw obrazu nie jest za wiele . Trzeba po prostu samemu
eksperymentować , poczytać trochę o poszczególnych funkcjach "polepszaczy". Zasadniczy jak dla
mnie parametr obrazu w telewizorze firmy Philips , jakim jest ustawienie odcienia personalnego , tj.
prawidłowych wartości kolorów RGB (czerwonego , zielonego , niebieskiego ), bez kolorymetru się
nie ustawi . Można również skorzystać z profesjonalnej kalibracji , ale moim skromnym zdaniem jest
jeszcze na to za wcześnie . Telewizor niech sobie "trochę" pogra i pokaże swoje zalety i wady .
Pojawią się w międzyczasie nowe aktualizacje oprogramowania jedne lepsze inne gorsze , może jakieś
poprawki będą istotne . Softy nie zawsze wprowadzają istotne zmiany , ale warto sobie je zgrywać
na komputer , aby ewentualnie móc przywrócić starszą wersję oprogramowania przy której telewizor
dobrze pracował . Jeszcze raz trzeba eksperymentować , z reguły obraz zgodny ze swoimi preferencjami jest najlepszy , a podawane wartości parametrów obrazu w różnych testach są różnej
wartości i nie przywiązywałbym do nich większej wagi . Są tylko jedną z pomocnych ewentualnie opcji .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Accu zrobiłem tak jak napisałeś ,jak do tej pory pamięta zobaczymy za parę dni.
A o te ustawienia pytam z ciekawości jak już wiesz ja ustawiłem wszystko na max i obraz bardzo mi się podoba może nie tylko ja mam taki gust.
 

Sorn

New member
Ceny 8007 prawie cały czas takie same. Od czasu pojawienia się na skąpiec.pl czy ceneo to chyba o 50 zł spadło :)

Cały czas mało sklepów ma dostępne te tv. Chciałbym ,żeby do połowy stycznia cena zeszła do 6000 jeśli zejdzie to kupię.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jak przywrócić ustawienia fabryczne bo nie wiem czy za dużo nie namieszałem w ustawieniach obrazu.
Napisy czyta sub i srt.Nawet polskie znaki wyświetla czcionka fajna,mogło by być ustawienie wielkosci.
Brakuje w plikach mkv wyboru scieżki dzwiękowej leci chyba pierwsza.Plusem jest dzwięk puczczony przez optyk na ampli jest wtedy dolby 5.1 lub 2.0 a nie PCM wtedy amlituner go dekoduje.
 
Ostatnia edycja:

Philipslover

New member
Panowie ja wlasnie nabylem 46PFL8007 i co do podwietlenia to nie mam zastrzezen - nie ma praktycznie zadnego cloudingu, czy innych przebarwien. Czern jest super i biel rowniez.

Niestety telewizor ma jeden bardzo duzy mankament - ma jakis dziwny i to spory problem z przejsciem kolorow. Tzn efekt jest taki jabky w komputerze wlaczyc palete 64k barw zamiast 16 milionow. Ten problem wyszedl rowniez w testach najwyszej serii 9707 na polskim portalu i nie tylko (moge przeslac link na priv). Grzebalem juz sporo w ustawieniach i jedyne co pomoglo troche chociaz to zakryc to jest tryb GRA. Na koncu to kliknalem i jest troche lepiej. Ta minimalizacja TV (4cm grubosci) ma jednak swoje wady jak widac. W moim starym Philipsie 42Pfl9703 (chyba taki to byl model) clouding byl spory ale kolory doslownie perfekt. Tutaj niestety z tym nalezy chyba sie pogodzic.Moze jak bede mial chwile walne fote :) Dodam ze spedzilem juz sporo czasu na testach tego TV i ustawieniach.

Teraz kolejny pozytyw. Zajebiste jest polaczenie cienkiej ramki z nowa wersja Ambilight. W poprzednim moim modelu bylo to fajne - teraz jest rewela. Na prawde jest to cos ! Do tego pilot tez wzorowy.

Niestety jeszcze jedno "ale", ale tutaj moze ktos pomoze. TV albo ma bardzo kiepskie 3D albo cos trzeba ustawic. Czy odpalam material na PC czy na PS3 czy tez film z BD to wszedzie lekko smuzy i sa bardzo wyrazne cienie za postaciami. W np grze Killzone 3 widac postac i zaraz obok jej "ducha" - na pc to samo. Przy przesuwaniu obrazu wszystko sie "leje". Koszmarna sprawa. Pytanie tutaj do posiadaczy juz tego TV czy z tym sobie poradzili ?

To na tyle. Telewizor dobry ale ma swoje niestety wady ...
 

accu

New member
Bez reklam
Jak przywrócić ustawienia fabryczne bo nie wiem czy za dużo nie namieszałem w ustawieniach obrazu.
Napisy czyta sub i srt.Nawet polskie znaki wyświetla czcionka fajna,mogło by być ustawienie wielkosci.
Brakuje w plikach mkv wyboru scieżki dzwiękowej leci chyba pierwsza.Plusem jest dzwięk puczczony przez optyk na ampli jest wtedy dolby 5.1 lub 2.0 a nie PCM wtedy amlituner go dekoduje.

Witam uprzejmie ,

Nic nie mogłeś namieszać , proszę nie martwić się "na zapas".
Aby przywrócić ustawienia fabryczne należy nacisnąć przycisk Menu Główne (ikonka domku) i proszę
wybrać opcję :Konfiguracja , i nacisnąć przycisk:OK . Dalej trzeba wybrać kolejno opcje: Ustawienia telewizora>Ustawienia ogólne>Ustawienia fabryczne i nacisnąć przycisk OK . Dalej nacisnąć przycisk OK,
aby potwierdzić . Następnie proszę nacisnąć przycisk :Wstecz (na klawiszu jest strzałka w poziomie która przechodzi małym łukiem w linię prostą ),jeżeli to konieczne to kilkukrotnie , aby zamknąć menu.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

@Philipslover,

O jakiej przypadłości serii 9x07 piszesz , pierwsze słyszę , i to piszesz to tak tajemniczo .
Proszę podać źródło , z którego podajesz "takie sensacje" , wtedy będzie to wiarygodne , na razie
to zupełnie nie potwierdzona przez żadne źródło wiadomość .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziś firma Philips wydała nowy soft :000.150.048.014 zip 146.28MB . Przeznaczony jest dla użytkowników zamieszkałych w Holandii i korzystających z usług telewizyjnych firmy UPC . (wyeliminowanie usterek podczas skanowania kanałów telewizyjnych - kablowych)


Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

Philipslover

New member
Qrcze KIKI wlasnie nie mialem zadnej profesjonalnej kalibracji. Byloby swietnie gdyby ktos kto mial takowa przeslal jak ma ustawione kolory w TV 46PFL8007. Byloby bardzo milo to przetestowac. Generalnie TV z tego co widze ma tendencje do wpadnia w zielen, ale dosc powszechne.

Accu nie wiem czy tutaj mozna podawac linki ale chodzilo mi o tegoroczna recenzje modelu ze znaczkiem 9706 (wkradl sie maly blad).

hxxp://blog.*********************************.pl/2012/08/philips-pfl-9706k-test-czy-tv-zasluzyl-na-nagrode-eis/

Gdzies po srodku recenzji jest mowa :
Prawdopodobnie sterownik matrycy nie dysponuje wystarczającą precyzją, aby móc wyświetlić płynnie 8 bitowy kolor

Jest tez podany przyklad obrazu. Faktycznie moj TV 8007 ma podony problem.

Acha co bardzo wazne probuje TV ustawic oczywiscie bez zadnych Perfect Pixel poprawiaczy bo nie znosze efektu teatru. To o tyle trudne ze wlasnie bez tego efektu trudniej osiagnac bardzo dobra jakosc. Redukcja szumow i Zmniejszenie usterek MPEG tez mam wylaczone bo wlaczenie tego powoduje ze obraz sie robi troche cyfrowy i pojawiaja sie drobne "kafle"

Generalnie bardzo lubie marke Philips - martwi mnie jednak to ze moj stary 42PFL9703 pod wzgledem ostrosci i kolorow dalo sie ustawic perfekcyjnie a z tym nowym modelem jest niezly bigos.

Powoli zastanawiam sie sie czy nie jest winny blyszczacy panel. Poprzedni model mialem mat. Troche zaluje ze nie poczekalem az stanieje 46PFL9707 - chociaz caly czas daje szanse serii 8007.

Aaaa na komputerze obraz w grach juz jest na znacznie lepszym poziomie. Czasami sa przebarwienia i dziwne przejscia kolorow ale ogolnie jest bardzo fajnie.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Nic nie mogłeś namieszać , proszę nie martwić się "na zapas".
Aby przywrócić ustawienia fabryczne należy nacisnąć przycisk Menu Główne (ikonka domku) i proszę
wybrać opcję :Konfiguracja , i nacisnąć przycisk:OK . Dalej trzeba wybrać kolejno opcje: Ustawienia telewizora>Ustawienia ogólne>Ustawienia fabryczne i nacisnąć przycisk OK . Dalej nacisnąć przycisk OK,
aby potwierdzić . Następnie proszę nacisnąć przycisk :Wstecz (na klawiszu jest strzałka w poziomie która przechodzi małym łukiem w linię prostą ),jeżeli to konieczne to kilkukrotnie , aby zamknąć menu.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dzięki nie było widoczne bo trzeba było w menu zjechać niżej strona nie wyświetla całego menu ustawienia ale dzięki tobie szukałem aż znalazłem.
Właśnie podłączyłem moduł CI aston i karta cyfry i śmiga(spliter też).Jeżeli chodzi o ten brak kolorów to też to zauwarzyłem nawet moja żona powiedziała że coś ten obraz gorszy niż na starym tv @Philipslover też miałem ten model tylko 9603 obraz był fajny bez żadnych ustawień starczyło przewodnikiem kilka plansz kliknąć i wsio.Nie pisałem bo myślałem że żle go ustawiłem może ten czujnik światła mam wrażenie że jest obraz fajny za chwilę przychodzę i znowu jakiś blady jakbym foli ochronnej z ekranu nie odkleił:)Czy jest ktoś może kiki który udostępni konfigurację tego telewizora po kalibracji.
 

Philipslover

New member
Leeonsjo dokladnie i za diabla rogatego nie idze tego normalnie ustawic. Zastanawiam sie tak jak pisalem czy to wina blyszczacej matrycy czy ta minimalizacja do wielkosci obrazka na scianie nie odbija sie przypadkiem na jakosci. Wszyscy w reckach pisza brilliant 2D a kolory leza w stosunku do starego Phila :)

Obraz na ta chwile przy tunerze cyfrowym mam taki ze zamiast zrobic upgrade od starego 9703 to mam downgrade ;)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Znam ten blog , osoby ,która wykonuje kalibrację profesjonalną telewizorów . W tym przypadku chodzi
o kalibrację modelu telewizora firmy Philips 46PFL9706 K/02 we Wrocławiu . Wysyłał nawet zapytanie
do firmy Philips , lecz nie napisał w blogu , czy mu firma Philips odpisała. Ale konkluzja p.Macieja jest
jednak na koniec bardzo pozytywna dla tego modelu , nie wiadomo czy ewentualny problem przez
niego zauważony w jednym egzemplarzu , powtarza się w innych egzemplarzach , dlatego nie można
zaraz uogólniać , bo znam użytkowników tego modelu telewizora i żaden problem taki nie występuje.
Jest również wiele bardzo pozytywnych opinii i testów o tym modelu .Trzeba być neutralnym i zbyt
szybko nie wyciągać pochopnych wniosków , jeżeli się samemu nie zetknęło osobiście z danym modelem telewizora . Nie można zresztą oceniać na podstawie pojedynczych opinii .



Pozdrawiam, :)
accu
 

play007

New member
Bez reklam
Kolego Philipslover 9706 to seria ubiegłoroczna.Z tego roku jest 46 cali 9707 lub mój 60 cali 9607 .Życzę Ci i wszystkim by kolory w Twoim egzemplarzu były takie jak u mnie.
 

totmes526

New member
Witam uprzejmie ,

Widać od razu , że na bieżąco nie czytasz tego wątku , bo byś zauważył zapewne , że ten test jest dawno
dostępny w tym wątku .
"No rychło w czas" - znasz takie powiedzenie.

Pozdrawiam,:)
accu

Właśnie, że czytam na bieżąco, tylko przeoczyłem, rzecz ludzka się pomylić, pozdrawiam serdecznie :oops:
 
Do góry