Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

Philipslover

New member
accu Twoje wypowiedzi sa troche dziwne. Kultura ok ale piszesz w taki sposob jakbys byl dealerem marki Philips. Do tego piszesz do osob ktore maja zalozone blogi i masz informacje o Philipsie z calej sieci i swiata. Jak cos jest o Philku to ty jestes pierwszy, ale nie wazne - nie o tym mowa.

Ja nie domonizuje bron Boze marki Philips czy telewizora i nie mam absolutnie porownania z innym modelem z tej samej serii. Po prostu szukam pomocy w ustawieniach tego TV - nie intereuje mnie jak on powinien swiecic czy wypowiedzi jaki to model 9707 jest zajebisty. Przydaloby sie raczej co rzeczowego i na temat.

Bardzo watpie ze tylko moj TV ma takie kolory i i problemy opisane w blogu. Zreszta kolega wyzej tez zauwazyl problem w tej kwestii...

Pozostaje tez problem wyraznego "lania" sie obrazu w 3D. Tutaj tez przydaloby sie pare porad co zrobic aby to wyeliminowac. Czy konieczne jest wlaczanie trbu Pixel Perfect aby cos zaradzic czy tez mozna to opanowac bez tego polepszacza i efektu teatru...

Play007 - ffs stary cale forum juz wie ze masz 60 calowego 9607 kupionego mega okazyjnie za 9200zl - no i ze Twoj TV ma nalepszy obraz na swiecie ;) Skoro zwracasz sie do mnie i chcialbys moze pomoc to doradz jak mozna jeszcze lepiej ustawic model z serii 8007...

Na koniec - moze jednak ktos robil profesjonalna kalibracje tego modelu ? Ustwienia kolorow bylyby bardzo mile widziane....
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Może moje wypowiedzi są dziwne dla Ciebie . Mnie to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza .
Mogę @Philipslover tak napisać , nie jestem i nie będę nigdy dealerem firmy Philips , a to z powodu ,że
wykonuję zupełnie inny zawód , nie związany z branżą audio - video.
W wolnych chwilach " z doskoku" trochę się zupełnie amatorsko interesuję dobrym sprzętem audio - video . Tak , mam różne kontakty z przyjaciółmi , którzy mają już bezpośredni dostęp do sprzętu audio oraz video . Jak coś mnie bardzo ciekawi to pytam i szukam interesujących mnie wiadomości , gdzie tylko
się da . Czy to źle ? A , że lubię szczególnie firmę Philips , czy firmę Sony , czy firmę Sonus Faber ,
nie istniejącą firmę California Audio Labs , firmę Accuphase, lub firmę Tannoy , to dlatego , że w poszczególnych wyrobach
audio i video zademonstrowały wysoką jakość i nieprzeciętne cechy swoich wyrobów , odróżniające je
od innych producentów. Jestem również ich użytkownikiem na co dzień . Staram się pisać neutralnie
o zaletach i wadach telewizorach z najwyższej półki firmy Philips czy firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
 

Philipslover

New member
No marki Sonus Faber, Tannoy (juz troche mniej) czy tak jak piszesz Accuphase to jest swiatowa extraliga. Zajebiste i dopracowane produkty.

Beda jednak w temacie na ta chwile nic sie konkretnego nie dowiedzialem ??? Nie wiem jak wyglada 3D u innych, albo po prostu glupio pisac uzytkownikom ze u nich tez jest kiepsko ;) Jakby to dziwnie nie brzmialo tak czasami jest.

Co do kolorow czekam na sugestie ...

Jest jeszcze cos o czym nie pisalem. Wydaje mi sie ze input lag matrycy jest troszke wiekszy niz w przypadku tego starszego 42PFL9703. Ciekawe czy kolega Leeonsjo ma tez takie wrazenie ? Minimalnie wieksze smuzenie przy niektroych scenach, ruchach.

Oczywiscie raz jeszcze zaznacze ze TV ma tez sporo plusow, ale w moim przypadku po prostu chcialbym rozwiazac istniejace problemy a nie piac z zachwytu nad tym co dobre ;)
 

play007

New member
Bez reklam
Play007 - ffs stary cale forum juz wie ze masz 60 calowego 9607 kupionego mega okazyjnie za 9200zl - no i ze Twoj TV ma nalepszy obraz na swiecie Skoro zwracasz sie do mnie i chcialbys moze pomoc to doradz jak mozna jeszcze lepiej ustawic model z serii 8007...
Kolego Philipslover zwróciłem Ci tylko uwagę że mylisz serię 9 z tego i ubiegłego roku.Nie zajmuję się zawodowo kalibracją więc zwróć się do człowieka którego posty cytujesz a zajmuje się tego typu usługami (za 300 zl) .I weż poprawkę że to i tamto forum które probujesz linkować daje bardzo często sprzeczne opinie.
Nigdy nie twierdziłem ze mój Philips ma najlepszy obraz na świecie(choć jest to bardzo prawdopodobne).Zwróć się do kolegi Kikiego który tu na forum robi testy on Ci wytłumaczy wady i zalety tego tv.Nie zajmuję sie zawodowo ustawieniami tv i Ci nie pomogę.Dla Twojej wiedzy powiem Ci że jestem wrogiem technologii edge led przez clouding (który moim zdaniem wystepuję w 99% tv krawędziowych) ... i dlatego Ci nie pomogę.
Całe forum prócz tego że mam Philipsa 9607 wie też że Ty masz problem z ustawieniami Philipsa 8007 .Czy coś z tego wynika? Chyba nie.
Kalibrację robi sie za pomocą kolorymetru ... a nie palcem w pilocie i nie na odległość bo każdy ma specyficzne warunki oświetleniowe w swoim mieszkaniu.Matryca matrycy nie równa.I każdy z nas ma inne oczekiwania względem jasności czy kontrastu czy poszczególnych barw.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolorymetr

A krytykowanie kolegi Accu za wieloletnią pomoc w zakresie produktów marki Philips i nie tylko jest w Twoich słowach delikatnie ujmując sporym nietaktem.Skoro jego wyjaśnienia Ci nie pomagają i tylko potrafisz krytykować zwróć się do kolegi ze strony skalibruj.pl (wszak on jest nieomylny) napewno tak Ci ustawi tv że będziesz mógł te wzorcowe nastawy wklejać na fora i pomagać innym niedoświadczonym użytkownikom.
Mnie nie przeszkadza czy ktoś jest sprzedawcą , dealerem czy zwykłym użytkownikiem.Ważne by potrafił się dzielić poglądami z innymi.To tyle.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Play007 - ffs stary cale forum juz wie ze masz 60 calowego 9607 kupionego mega okazyjnie za 9200zl - no i ze Twoj TV ma nalepszy obraz na swiecie Skoro zwracasz sie do mnie i chcialbys moze pomoc to doradz jak mozna jeszcze lepiej ustawic model z serii 8007...
Kolego Philipslover zwróciłem Ci tylko uwagę że mylisz serię 9 z tego i ubiegłego roku.Nie zajmuję się zawodowo kalibracją więc zwróć się do człowieka którego posty cytujesz a zajmuje się tego typu usługami (za 300 zl) .I weż poprawkę że to i tamto forum które probujesz linkować daje bardzo często sprzeczne opinie.
Nigdy nie twierdziłem ze mój Philips ma najlepszy obraz na świecie(choć jest to bardzo prawdopodobne).Zwróć się do kolegi Kikiego który tu na forum robi testy on Ci wytłumaczy wady i zalety tego tv.Nie zajmuję sie zawodowo ustawieniami tv i Ci nie pomogę.Dla Twojej wiedzy powiem Ci że jestem wrogiem technologii edge led przez clouding (który moim zdaniem wystepuję w 99% tv krawędziowych) ... i dlatego Ci nie pomogę.
Całe forum prócz tego że mam Philipsa 9607 wie też że Ty masz problem z ustawieniami Philipsa 8007 .Czy coś z tego wynika? Chyba nie.
Kalibrację robi sie za pomocą kolorymetru ... a nie palcem w pilocie i nie na odległość bo każdy ma specyficzne warunki oświetleniowe w swoim mieszkaniu.Matryca matrycy nie równa.I każdy z nas ma inne oczekiwania względem jasności czy kontrastu czy poszczególnych barw.
Kolorymetr

A krytykowanie kolegi Accu za wieloletnią pomoc w zakresie produktów marki Philips i nie tylko jest w Twoich słowach delikatnie ujmując sporym nietaktem.Skoro jego wyjaśnienia Ci nie pomagają i tylko potrafisz krytykować zwróć się do kolegi ze strony skalibruj.pl (wszak on jest nieomylny) napewno tak Ci ustawi tv że będziesz mógł te wzorcowe nastawy wklejać na fora i pomagać innym niedoświadczonym użytkownikom.
Mnie nie przeszkadza czy ktoś jest sprzedawcą , dealerem czy zwykłym użytkownikiem.Ważne by potrafił się dzielić poglądami z innymi.To tyle.

Specyficzne warunki oświetleniowe w swoim mieszkaniu?Jak Ci żarówka w żerandolu przejdzie to trzeba zrobić kalibracje na nowo? He raczej nie kalibracje robi się w ciemności hyba.
Czy możesz podać ustawienia twojego tv może zadziała?
 

play007

New member
Bez reklam
Specyficzne warunki oświetleniowe w swoim mieszkaniu?Jak Ci żarówka w żerandolu przejdzie to trzeba zrobić kalibracje na nowo? He raczej nie kalibracje robi się w ciemności hyba.
Czy możesz podać ustawienia twojego tv może zadziała?

Raczej żyrandolu oraz chyba.Radzę kupić słownik ortograficzny kolego Leeonsjo.
Specyficzne warunki oświetleniowe w mieszkaniu oznaczają że inaczej zachowuje się tv z matrycą matową a inaczej z matrycą błyszczącą.Stąd plazmy nie nadają się do nasłonecznionych pomieszczeń do oglądania w dzień ze względu na odbicia na ekranie w ciemnych scenach.I z tego banalnego powodu nie każdy tv nadaje się do każdych warunków oświetleniowych.Co innego sklep a co innego mieszkanie.Na tym etapie spora część kupujących popełnia kardynalny błąd.Zresztą klienci i tak wybiorą samsunga serii 8 lub lg gdyż ramka jest cienka i tv jest smukły.Taki trend.Mój Philips jest brzydki bo gruby i ma dużą ramkę.Albo stawiamy na obraz albo na obudowę.
Nie mogę podać ustawień mojego tv.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego play na jednym z tematow tylko nie pamietam na ktorym pisales ze masz najlepszy tv jaki jest dostepny i jedyny konkurent to moze bedzie sony 950 wiec jesli piszemy to juz pamietajmy co pisalismy... Zgadzam sie z toba ze nie potrzbnie kolega sie czepia Accu ze niby on z branzy co jest nieprawda bo nikt z branzy by nie krytykowal philipsa, a kolega czasem to robi za co go osobiscie cenie. Nie zgadzam sie, ze np polecasz do wytlumaczenia wad i zalet kolege Kikiego, ktory to wiadomo jest z branzy i tylko wylacznie chwali philipsa, a jedyna nie malze wada to oczywiscie jest zrobienie kalibracji i najlepiej u niego .... co zreszta co jakis czas pisze....co by zamowic kalibracje lub wziasc na test np 2 tv i sprawdzic samemu jak sie sprawdzaja w mieszkaniu.... osoba godna do polecenia to jest Accu bo to jest czlowiek ktory i zna sie na tym i jest obiektywny co do philipsa... jak trzeba to da czadu jak trzeba to pochwali... i to jest dla mnie cos co czlowieka powinno cechowac. A nie porownywac philipsa do ferrari, bo nigdy philips nie bedzie nawet namistka tej marki . Rowniez nie wiem kiedy kolega Maciek z konkurencyjnego forum pisal ze jest nie omylny, ja czegos takiego nie wyczytalem, a na pewno jest obiektywny bo jemu nie zalezy jaki tv skalibruje za kazdy wezmie tyle samo. A rozmawialem z nim kilkakrotnie i naprawde mozna wywnioskowac ze nei zalezy mu na tej czy innej marce tv - pisze to co uwaza i to co mu wychodzi po tescie z kalibracji. Ciesze sie ze tobie tv sie trafil dobry i ze generalnie jestes zadowolony tylko pamietaj miej dystans do tego co piszesz bo kupiles go za tyle co z gornej polki edge leda ktos kupi i twoj zachwyt nie jest obiektywny w 100% bo kupiles za mniejsza cene i sam powiedziales ze za ponad 14 tys bys nie kupil wiec bylbys zdany na edge leda lub full leda philipsa 46 cali lub lg full led. Pozdrawiam.
Lolek
 

szybal

Banned
Panowie w moim 8007 w smart tv jest poczta e mail wpisałem swój adres wszystko ładnie ściąga pocztę ale nie ma opcji żeby wybrana otworzyć ani pointerem ani strzałkami czy ktoś ma podobny problem ogólnie w tv Philips
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym kupił za 15.000 zł bo to najlepszy telewizor na rynku.

Pointera jeszcze nie sprawdzałem. Ale dziś sprawdzę.
Ale jeśli chcesz naprawdę dużo serfować w necie to bierz Dongla z androidem i tam masz różne klawiatury. Ta bardzo łatwo jest sterować pointerem.
I masz dziesiątki tysięcy aplikacji.
 

play007

New member
Bez reklam
Lolek wszystko się zgadza.Edge leda bym nie kupił bo nie toleruję tej technologii.46 cali to zbyt mały ekran do moich warunków.Na dziś te moje 60 cali przy materiale Hd jest dziwne małym ekranem.Nie kupiłbym tego ekraniu za 14 k nie z powodu iż nie jest tyle wart tylko z powodu iż tak wysokiej kwoty nie wydałbym na żaden tv.Tak nadal uważam że tylko Sony serii 9 może być konkurentem tego Philipsa gdyż w linkach i testach które chociażby zamieszcza Accu jest opinia ze obraz w 2d jest na nim nieprawdopodobny.No właśnie poleciłem Pana Macieja z konkurencyjnego forum do kalibracji.Ja prowadziłem prywatną korespondencję z jedną osobą że rzekomo Sony Hx850 to najlepszy tv na rynku (na hdtv.polska) ale ostatnio i na tamtym forum (też nie obiektywnym bo marka Sony jest uwielbiana do bólu) Sony serii 8 już dostaje spore cięgi.Problem jest taki że Hx850 widział każdy od pół roku a Philipsa serii 9 praktycznie nikt(poza posiadaczami) bo jest tylko na zamówienie.Więc trudno o krytykę Philipsa,Ja sam kupowałem w ciemno.
Jeśli ktoś z forum chętny to zapraszam do siebie by na własne oczy zobaczył co ten tv potrafi.
O Lg serii 9 już zapomniałem.Firma śmieszna z dwóch powodów : pierwszy to 80 zamiast 240 stref( w znanym 980s) a drugi to czarne poziome pasy w obrazie 3d który nigdy nie będzie full Hd.Za to firma Lg powinna mieć proces iż oznakowuje swoje tv full hd 3d.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kiki możesz odpowiedzieć co jest nie tak z tym obrazem w tym modelu 8007 może mam jakiś zły egzemplarz napisz jaki był obraz u Ciebie przed kalibracją?.Czy test będzie czy nie?żałuje że nie poczekałem z kupnem .
 

play007

New member
Bez reklam
Kiki możesz odpowiedzieć co jest nie tak z tym obrazem w tym modelu 8007 może mam jakiś zły egzemplarz napisz jaki był obraz u Ciebie przed kalibracją?.Czy test będzie czy nie?żałuje że nie poczekałem z kupnem .

Fakt Kiki przesadza test serii 8 Philipsa jest na hdtv.polska natomiast tu forumowicze czekają już 2 miesiące.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego play wszystko sie zgadza , ja tylko chce powiedziec ze inaczej ocenia sie produkt za ktory placi sie znacznie mniej niz normalnie on kosztuje tej chwili. Podobnie ma sie z kazdym innym produktem za ktory placi sie znacznie mniej niz tyle za ile on jest w sklepie wtedy nawet male mankamenty nie sa az tak widoczne i nie tak denerwuja kiedy by sie zaplacilo powiedzmy w twoim wypadku 5 tys wiecej. A propo lg to ja staralem sie zobaczyc te pasy w tym modelu i powiem ci ze w sklepie ja ich nie widzialem , malo tego kilku nas bylo i zaden z nas nic nie zobaczyl, natomiast roznica czy to jest pelne hd czy tez nie jest jak dla mnie oczywiscie bardzo nie duza. Co jest lepsze w lg to komfort ogladania jest to o niebo lepsze jak w przypadku kazdego innego tv z aktywnymi okularami. I jeszcze jedna sprawa to jasnosc nie ma problemu jak film jest dosyc jasny ale wez sobie obejrzyj harry pottera insygnia smierci cz 1 i 2 i zobaczysz jaka jest roznica miedzy aktywnymi a pasywnymi okularami gdzie okolo 70 % filmu to sceny ciemne , na lg znacznei lepiej taki film sie oglada. Ale wiadomo wszystko kwestia gustu. Jak czytales rozne testy wiekszosc ludzi woli wlasnie pasywne okulary wiec chyba dla ludzi takie ogladanie jest lepsze. Dla mnie 3d to gadzet fajnie jest miec ale najwaznejszy dla mnie jest obraz w 2d, choc tak jak mowie fajnie by bylo miec i 3d na takim poziomie zeby to sprawialo radosc. Ciekawy jestem czy ty bedziesz zadowolony z 3d ogladajac na swoim tv? Pozdrawiam
lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Witam kolego play wszystko sie zgadza , ja tylko chce powiedziec ze inaczej ocenia sie produkt za ktory placi sie znacznie mniej niz normalnie on kosztuje tej chwili. Podobnie ma sie z kazdym innym produktem za ktory placi sie znacznie mniej niz tyle za ile on jest w sklepie wtedy nawet male mankamenty nie sa az tak widoczne i nie tak denerwuja kiedy by sie zaplacilo powiedzmy w twoim wypadku 5 tys wiecej. A propo lg to ja staralem sie zobaczyc te pasy w tym modelu i powiem ci ze w sklepie ja ich nie widzialem , malo tego kilku nas bylo i zaden z nas nic nie zobaczyl, natomiast roznica czy to jest pelne hd czy tez nie jest jak dla mnie nie jest najmocnieszy w za. Co jest lepsze w lg to komfort ogladania jest to o niebo lepsze jak w przypadku kazdego innego tv z aktywnymi okularami. I jeszcze jedna sprawa to jasnosc nie ma problemu jak film jest dosyc jasny ale wez sobie obejrzyj harry pottera insygnia smierci cz 1 i 2 i zobaczysz jaka jest roznica miedzy aktywnymi a pasywnymi okularami gdzie okolo 70 % filmu to sceny ciemne , na lg znacznei lepiej taki film sie oglada. Ale wiadomo wszystko kwestia gustu. Jak czytales rozne testy wiekszosc ludzi woli wlasnie pasywne okulary wiec chyba dla ludzi takie ogladanie jest lepsze. Dla mnie 3d to gadzet fajnie jest miec ale najwaznejszy dla mnie jest obraz w 2d, choc tak jak mowie fajnie by bylo miec i 3d na takim poziomie zeby to sprawialo radosc. Ciekawy jestem czy ty bedziesz zadowolony z 3d ogladajac na swoim tv? Pozdrawiam
lolek

Dla mnie najważniejszy jest odbiór 2D.Za tydzień kupię bluraya i pewno pierwszy film 3d w moim życiu.Ja nawet na testowych materiałach Lg widzę poziome czarne linie.A konkurencyjne forum które też czasami cytujesz wręcz ośmiesza pasywne 3D full hd Lg.Na razie tylko oglądałem w TVP Hd program w strefie 3d- typu zabytki Kielc.Mało co wychodziło z ekranu raczej tylko głębia obrazu.Jak obejrzę pierwszy film to dam opinię- choć z testow zagranicznych wynika ze Philips serii 9 nie jest najmocniejszy w 3D.Okulary Philipsa załączone w zestawie są wygodne i pomimo iż mam okulary lecznicze nie odczuwam dyskomfortu.3d to gadżet.W 2d ten tv wymiata - taka czerń zajebista i poziom kontrastu równoważą z pewnością nawet gorszą jakość 3D.
Lolek jaki polecasz film 3D o najlepszych efektach - wychodzenia elementów z ekranu?
i uwierz mi nie chwalę go bo mam - stwierdzam już jedną wadę - pilot czasami się blokuje.
Mam konwersję materiału z 2d do 3d ale ta funkcja w żadnym tv nie powala na kolana to i w tym mi nie odpowiada.Co do ceny - tak jest koszmarnie drogi ale nawet seria 8 Philipsa nie jest tania jak na edge led.Osobiście wątpię by zwykły zjadacz chleba też szturmem kupował 55-65 calowe tv Sony serii 9.Też mają być koszmarnie drogie.We Francji za zakup mojego tv dostałbym 500 Euro.Ale Polska to dziki kraj - tu nie ma nawet 1zł upustu.Szkoda że nie ma z 5 cali wiecej ... bo chudnie w oczach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja za duzo nie ogladalem filmow w 3d, to co u sasiada ogladalem dopiero jak kupie caly sprzet to sobie poogladam. Ale harry pottera ogaldalem i w sumie bylo ok poza tym ze troszke ciemno, avatara ogaladaelm i tez bylo fajnie znaczy sie duzolepiej jak HP. Bajki podobno sa najlepiej zrobione jesli chodzi o 3d ale to mozna poczytac w necie co ludzie polecaja. Kilka ogaldalem urywakami bo juz kilka dziesiat mam filmow zakupionych na bluray w tym i 3d. Ale mowie nie bede polecal ci bo w calosci ich nie ogaldalem a tylko urywkami ogladalem. Moj sasiad ma soniaka 920 wiec na pewno u niego lepsze jest 3d jak u ciebie bedzie ale u ciebie tez powinno byc ok o ile lubisz 3d.... Wiadomo kilka ogaldalem w kinie ale to inny efekt. Na poczatek kup albo wypozycz avatara nie bedziesz zalowal :)
lolek
 

szybal

Banned
Kilkadziesiąt filmów blue Ray Lolek to majątek po co tobie tyle,ja oglądałem kilka filmów 3d efektów nie jest zbyt wiele ale ja już są to cieszą oko,ja osobiście kupiłem Blue ray Samsunga 3d a filmy wypożyczam .
 
Do góry