Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal powiedz ktore wejscie hdmi w tv 8007 jest dedykowane jako ARC - kanal zwrotny audio ? Chodzi mi o to czy ktores na bocznym panelu czy jakies wejscie z tylu tv. Bo na tescie serii 7 nie widac tego tak jak to jest np w panasie gdzie jest napisane przy hdmi napis wlasnie arc. Pozdrawiam
Lolek
 

szybal

Banned
Szybal powiedz ktore wejscie hdmi w tv 8007 jest dedykowane jako ARC - kanal zwrotny audio ? Chodzi mi o to czy ktores na bocznym panelu czy jakies wejscie z tylu tv. Bo na tescie serii 7 nie widac tego tak jak to jest np w panasie gdzie jest napisane przy hdmi napis wlasnie arc. Pozdrawiam
Lolek
Nie mam pojęcia ,jestem poza domem jeszcze 2 tyg. więc nie mam jak sprawdzić.
 

accu

New member
Bez reklam
Szybal powiedz ktore wejscie hdmi w tv 8007 jest dedykowane jako ARC - kanal zwrotny audio ? Chodzi mi o to czy ktores na bocznym panelu czy jakies wejscie z tylu tv. Bo na tescie serii 7 nie widac tego tak jak to jest np w panasie gdzie jest napisane przy hdmi napis wlasnie arc. Pozdrawiam
Lolek

Witam ,

Choć pytanie jest nie jest kierowane do mnie już Tobie odpowiadam . Wszystkie pięć gniazda HDMI tj. dwa
z boku i trzy z tyłu mają funkcję ARC (Audio Return Channel).:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Dziękuję i tak nie miałem pojęcia o co mu chodzi.

Witam,
Takie gniazdo jest bardzo funkcjonalne . Kiedy telewizor dostaje bezpośrednio sygnał audio i video
z anteny TV w takim przypadku nowy kanał zwrotny audio pozwoli na przesłanie strumienia audio
do amplitunera w oparciu o połączenie HDMI bez potrzeby dodatkowych połączeń kablowych.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu orientujesz sie czy takie hdmi z ARC to jest to specjalne HDMI ( chodzi o kontrukcje ) czy to jest kwestia elektroniki w samym juz tv? Bo tak sie zastanawiam czemu jedni daja np jedno takie wejscie a inni np 5 ...
Szybal jest to bardzo fajna sprawa jak Accu napisal poprostu nie musisz kupowac kolaksjala lub optyka zeby miec dzwiek z amplitunera np podczas ogladania jakiegos filmu na HBO ;-) tylko poprzez ten kabel leci ci dzwiek przetworzony przez amplituner. Wystarczy tylko miec amplituner z ta opcja i kabel hdmi 1.4 .
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Accu orientujesz sie czy takie hdmi z ARC to jest to specjalne HDMI ( chodzi o kontrukcje ) czy to jest kwestia elektroniki w samym juz tv? Bo tak sie zastanawiam czemu jedni daja np jedno takie wejscie a inni np 5 ...
Szybal jest to bardzo fajna sprawa jak Accu napisal poprostu nie musisz kupowac kolaksjala lub optyka zeby miec dzwiek z amplitunera np podczas ogladania jakiegos filmu na HBO ;-) tylko poprzez ten kabel leci ci dzwiek przetworzony przez amplituner. Wystarczy tylko miec amplituner z ta opcja i kabel hdmi 1.4 .
Lolek

Witam,
Wszystkie 5 gniazd HDMI w tym modelu telewizora firmy Philips obsługują specyfikację HDMI 1.4
, natomiast w telewizorach innych firm jedno gniazdo HDMI obsługuje specyfikację HDMI 1.4
a pozostałe obsługują specyfikację HDMI 1.3. Połączenie HDMI 1.3 pracuje tylko w jedną stronę , czyli od amplitunera
do telewizora , natomiast audio w odwrotnym kierunku nie przejdzie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie to wiem, tylko wiesz tak sie zastanawiam czy to jakos specjalnie wiecej kosztuje ze albo w deko starszych w wogole nie ma tego albo daja np tylko jedno takie wejscie. Choc w sumie to jelsi to jakos wiecej kosztuje to 1 w zupelnosci wystacza takie wejscie. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Ja w swoim "Filipku" mam tylko jedno takie gniazdo , z tyłu telewizora , pierwsze , patrząc od bocznej
ścianki i jest ono opisane.Wystarcza z powodzeniem , choć moim skromnym zdaniem jak by było na
bocznej ściance to w niektórych wypadkach byłoby poręczniej je użyć , ale i tak jest dobrze ,
bo usytuowane jest do dołu:) a nie na wprost.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ze spoko jedno w sumie wystarczy i najwazniejsze ze jest ono do dolu a to naprawde na palcach mozna policzyc gdzie takie jest wejscie hdmi wszyscy maja z regoly teraz juz na boku, a co by szkodzilo wlasnie jedno z ARC dac z tylu i do dolu lepiej kabel jest polozyc i mozna kupic wtedy krótszy odcinek . A tak jak np ja kupilem hdmi vand den hula serii flat i kupilem go 1,5 m bo mialem kupic 46 cali i by wystarczyl teraz koncepcja sie zmienila kupuje 55 cali i niestety nowka kabel nie smigany bedzie pewnie zbedny chyba ze polacze tuner cyfrowy z tv ale to przesada deko kablem za 370 zl laczyc takie urzadzenie jak dekoder sat. A moze ktos chcialby kupic w dobrej cenie ??? :) Pozdrawiam.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wreszcie doczekałem się na miarodajny test napisany przez cenionego recenzenta Johna Archer
z Trusted Reviews , dotyczący telewizora firmy Philips 46PFL8007 . Ukazał on się w dniu 4 października 2012 r. na trzech stronach. Wszystkich chętnych do zapoznania się z tą recenzją zapraszam na stronę;

Philips 46PFL8007 review - TV - Trusted Reviews
Konkluzja: bardzo dobry obraz w 2D , jednolite podświetlenie , dobry dźwięk , słabszy troszeczkę w 3D , czyli dobry , bardzo dobry pilot do obsługi zdalnej telewizora , funkcja Perfect Natural Motion nie do końca dopracowana.(należy wyłączyć)
Cena za wysoka . Ocena ogólna:9/10 czyli pełna rekomendacja.:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Panowie czegoś nie potrafię zrozumieć.Dlaczego cena w ,,euro.."modelu 46"8007 jest 6699zł : Philips 46PFL8007K - Dobra cena w Sklepie RTV EURO AGD a model niższy- 46"7007 kosztuje 8999zł :Philips 46PFL7007K - Dobra cena w Sklepie RTV EURO AGD ???Ps.Lolek126 na trustedreviews.com(uważam tę stronę za rzetelną) Philips 46''8007 jest troszke wyżej oceniony od flagowca Panasonica TX-L47WT50(tym modelem byłeś wstępnie zainteresowany)np.philips -2D Picture Quality10/10 panasonic-2D Picture Quality 8/10.Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to jest euro agd :) jak wchodzil panasonic seria wt i dt to seria slabsza dt byla drozsza od wt :) takei maja poprostu pojecie o tym co sprzedaja. Inaczej nie mozna tego wytlumaczyc ...
Lolek
 

szybal

Banned
Witam.Panowie czegoś nie potrafię zrozumieć.Dlaczego cena w ,,euro.."modelu 46"8007 jest 6699zł : Philips 46PFL8007K - Dobra cena w Sklepie RTV EURO AGD a model niższy- 46"7007 kosztuje 8999zł :Philips 46PFL7007K - Dobra cena w Sklepie RTV EURO AGD ???Ps.Lolek126 na trustedreviews.com(uważam tę stronę za rzetelną) Philips 46''8007 jest troszke wyżej oceniony od flagowca Panasonica TX-L47WT50(tym modelem byłeś wstępnie zainteresowany)np.philips -2D Picture Quality10/10 panasonic-2D Picture Quality 8/10.Pozdrawiam.
Panowie to jest pomyłka sklepu nic tylko zamawiać a jak przyjdzie i powiedzą że cena jest wyższa to do sądu z nimi za oszukiwanie konsumenta ,jestem prawie pewny że się tam komuś pomyliło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu to wez mi napisz jak to tlumaczyc gosc pisze ze ulepszacz jest do kitu ze nie nalezy go uzywac to jak go nie bedziemy uzywac to bedzie troche szarpalo obraz jak bedzie dosyc szybki ruch - czyli cos w tym stylu co pisal testujacy na konkurencyjnym forum. To jak zrobic w tym tv zeby ruch byl taki jak np w sonym hx 850 czy panasonicu wt 50 ? Bo tak patrzac z boku to albo wlasnie wlaczamy ulepszacz i mamy teatr albo wylaczamy ale nie ma takiego plynnego ruchu jak maja te dwa tv wymienione wyzej.Rozumiem ze owy ulepszacz nalezy wg niego wylaczyc ogladaj 2d jak i 3d czy zle zrozumialem? Zreszta widac jest ze testujacemu 850 sie bardzo podoba wiec jak nawet kupisz 850 to bedziesz na pewno zadowolony.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem pewien czy to pomylka czy oni tak maja, bo jak pytalem sie na infolinii odnosnie panasonicow to powiedzieli mi ze oni maja taka strategie, wiec albo jest to tak jak piszesz ze to pomylka albo faktycznie ktos u nich jakos dziwnie podchodzi do pewnych tematow. Ale pozniej ceny juz na panasy ulegly zmianie i ju zbylo normalnie :)
Lolek
 

andrju75

New member
Accu to wez mi napisz jak to tlumaczyc gosc pisze ze ulepszacz jest do kitu ze nie nalezy go uzywac to jak go nie bedziemy uzywac to bedzie troche szarpalo obraz jak bedzie dosyc szybki ruch - czyli cos w tym stylu co pisal testujacy na konkurencyjnym forum. To jak zrobic w tym tv zeby ruch byl taki jak np w sonym hx 850 czy panasonicu wt 50 ? Bo tak patrzac z boku to albo wlasnie wlaczamy ulepszacz i mamy teatr albo wylaczamy ale nie ma takiego plynnego ruchu jak maja te dwa tv wymienione wyzej.Rozumiem ze owy ulepszacz nalezy wg niego wylaczyc ogladaj 2d jak i 3d czy zle zrozumialem? Zreszta widac jest ze testujacemu 850 sie bardzo podoba wiec jak nawet kupisz 850 to bedziesz na pewno zadowolony.
Lolek
Proponuję ,żeby coś na temat ,,ulepszacza" w 8007 napisał jedyny posiadacz tego modelu w Polsce-szybal.Czy używając go mamy przysłowiowy,,teatr" ?Czy wyłączając ,będzie szarpało obraz np.w szybkich akcjach(brak płynnego ruchu)?Ps.Mój brat ma Samsunga C650 i na filmach(np.mkv z usb) w tym tv występuje straszny ,,teatr".
 
Do góry