Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze tak byc szybal ze inne kamerki nie maja takiej mozliwosci, aczkolwiek mysle ze wiele ludzi z kamery nie korzysta i nie dokupuje specjalnie jesli takowej nie ma w zestawie. A propo juz testu i slow ze ten model wiele innych zostawia tv daleko to jak na razie zaden z testow ktore byly widoczne w sieci a nawet na konkurencyjnym forum nikt tak nie napisal, ale moze to kwestia testujacego i sentymentu do danej marki :) Bo nawet rozmawialem z testujacym ten model i jakos super super specjalnie zachwycony to nie byl co oczywiscie nie przesadza o tym ze tv jest fajny tylko szkoda ze tak slabo dostepny.
Lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Tv jest fajny tylko w idiotycznej cenie.Płacić majątek za edge leda tylko po to by mieć ambilight to bzdura.55 cali za 8,9k to kpina .Za 6,7k masz Sony HX850 kwestia tylko dokupienia okularów 3d.A wątpię by Philips 8007 miażdzył w jakości tego Sony.
Jak ktoś lubi nie pełne full hd w 3d i woli pasyw to za 9k( u niektórych sprzedawców nadal po 10-12k) ma LG55LM960V full leda - mocno lg tnie ceny ostatnio.
http://allegro.pl/lg-55lm960v-lodz-i2671076590.html
a dla fanów innej technologii bardzo dobra plazma 55 cali St50 Panasa za jedyne 5,3k.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Wszystko się zgadza, ale ja osobiście miałem kiedyś przygodę z serwisem sony i naprawdę nie polecam .Jak dla mnie serwis jest też bardzo ważny.
 

accu

New member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, ale ja osobiście miałem kiedyś przygodę z serwisem sony i naprawdę nie polecam .Jak dla mnie serwis jest też bardzo ważny.

Witam,

Nagrywasz programy telewizyjne na podłączony dysk do telewizora. Jeżeli tak , to napisz na ten temat.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test Philipsa 6007 jest już na stronie:
philips-47pfl6007-3d-beleving.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/88...li-zupelnie-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Test Philips 8007 właśnie się wpisuje i jest to rewelacyjny telewizor.
Ma lepszą płynność w każdym kierunku niż Sony, ma lepsze blokowanie szumów, ma genialne blokowanie drgań. A amblight tworzy magię kina.
 

andrju75

New member
Witam.KiKi zapytanie z prośbą póki test się jeszcze nie ukazał -odnośnie modelu Philipsa 8007 ,chciałbym poprosić Ciebie o sprawdzenie w 8007:
-czy tv obsługuje systemu plików NTFS?
-jak z odtwarzaniem multimediów np.divix ,mkv(z dźwiękiem:AC3 oraz DTS)?Czy czyta polskie znaki tekst (jak tak to w jakim formacie?)?
-sposób wyświetlania płynności na filmach (czy występuje charakterystyczny teatr?).Jeżeli tak,czy jest jakaś regulacja,żeby ten efekt
zmniejszyć?
-czy odblaski sprawiają problem przy oglądaniu?
-równomierność podświetlenia matrycy
-szybkość reakcji na zmianę programów (DVB-T)
Ps.Czytałem gdzieś,że bardzo powolne jest menu w tym TV,zmiana programów itp.-na ile to jest prawda?Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Programy zmienia normalnie, bez żadnych opóźnień.
Równość podświetlenia matrycy. Tu będzie jak zawsze wiele kontrowersji.
Model który miałem, miał bardzo równe podświetlenie.
Ma bardzo dobrą powłokę antyrefleksową - więc refleksy nie przeszkadzają w oglądaniu.
Ma rewelacyjną płynność - a sposób zmniejszenia nadpłynności będzie w teście.
(jest już w teście zaczepionym Philipsa PFL 6007)
Nie sprawdzałem NTFS - ale powinien działać
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam, wiecie o czym marze zeby zrobic debate jak na prezydenta miedzy np dwoma Panami jeden to nasz szacowny kolega Kiki, a drugi szacowny kolega z konkurencyjnego forum ktory robi testy miedzy innymi tez robil test 8007. Bo czytajac zapowiedzi Kikiego to niemalze 180 stopni na odwrot:
konkurencyjne forum np : bardzo powolne menu, slaba plynnosc badz jak kto woli nadplynnosc wiec jak kto testujacy w czasie rozmowy z moim kolega powiedzial albo takie cos sie lubi albo trzeba kupic inny tv, sony 850 wg niego duzo lepiej ruch oddaje i za znacznie mniejsze pieniadze. Czern dobra ale nie jakas powalajaca wszystkich na nogi. Teraz test francuski tego tv odnosnie podswietlenia tylko ze tam byl tv 55 cali i tam zdecydowanie mozna bylo zobaczyc ze juz nie jest tak dobrze. Kiki niemalze o wszytkich tych rzeczach pisze na odwrot i gdzie jest prawda w takim razie kto robi test patrzac tylko na to cio soba reprezentuje tv, a kto robi test majac w tym konkretny cel??? Pozdrawiam
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapomnielem tez wam przekazac odnosnie zamowienia tego tv w euro agd i nie wiem skad nasz kolega kto mu udzielil takich informacjto o czym pisal wczesniej ale mi pan powiedział ze faktycznie tv mozna zamowic nie spodoba sie ok nie placisz i to jest ich problem ale nie ma opcji zeby podlaczyc go i sprawzdac np przez 30 czy 40 min na swoim materiale. Poprostu przychodzi sie patrzy czy tv jest w calosci podoba sie to ok nie podoba sie, to wychodzi sie ze sklepu i tyle. Gosc na infolinii rowniez powiedzial to samo ze nie ma opcji sprawdzania tv w sklepie. Pamietajcie o tym....
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Zapomnielem tez wam przekazac odnosnie zamowienia tego tv w euro agd i nie wiem skad nasz kolega kto mu udzielil takich informacjto o czym pisal wczesniej ale mi pan powiedział ze faktycznie tv mozna zamowic nie spodoba sie ok nie placisz i to jest ich problem ale nie ma opcji zeby podlaczyc go i sprawzdac np przez 30 czy 40 min na swoim materiale. Poprostu przychodzi sie patrzy czy tv jest w calosci podoba sie to ok nie podoba sie, to wychodzi sie ze sklepu i tyle. Gosc na infolinii rowniez powiedzial to samo ze nie ma opcji sprawdzania tv w sklepie. Pamietajcie o tym....
Lolek

Witam,
Zgadza się , tylko rozpakują i oglądasz czy wszystko jest całe i są dołączone akcesoria.Sprzętu nie
podłączają do gniazdka sieciowego.
Istnieje możliwość taka tylko wtedy , gdy telewizor ktoś zamówił , lecz zrezygnował z zakupu , a
sklep przeznaczył ten egzemplarz do sprzedaży w tym sklepie o ile nie postanowił inaczej.
Dla mnie jest to oczywiste , przecież trzeba połączyć podstawę telewizora z telewizorem , powyciągać
wszystkie akcesoria z zabezpieczeń .Co innego jak sklep zamówił sam dany model telewizora do sprzedaży
w sklepie , wtedy jak najbardziej można wszystko sprawdzić , bo telewizor będzie do tych czynności
przygotowany.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

play007

New member
Bez reklam
Taka debata jest raczej niemożliwa bo te fora a raczej moderatorzy lub właściciele a i pewno część piszących się zwalcza.Użytkownik jak czyta testy tego samego modelu to jest w szoku.Prawdy nie pozna nigdy nikt na podstawie samych testów.Chyba że sam się przekona organoleptycznie.Dlatego wszyscy mamy tak duże watpliwości co Lolek słusznie zauważyłeś.
To wojna w stylu Sharp(Panasonic)-Sony.
 

szybal

Banned
Bardzo powolne menu i smart tv było w 9706 tam żeby wpisać coś np. w youtobe trzeba był masakrycznie długo czekać na każdą literkę ,w 8007 tego nie ma z klawitury wpisuje się szybko i bardzo wygodnie od kiedy mam ten nowy soft chodzi idealnie .(raz na jakiś czas po dłuższej przerwie w użytkowaniu nie reaguje na pilota i trzeba odłączyć zasilanie żeby zaskoczył ale w porównaniu z tym co było nie jest źle).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu widzisz jak jest.... tylko tak sie zastanawiam jaki to sprzedawca i w ktorym sklepie powiedzial ze niby to wszystko mozna posparwdzac, bo to poprostu bzdury nie da rady tego sprawdzic, poza samym wygladem i czy wszystko jest ok. Szybal tez tak slyszalem a ty to potwierdzasz ze zeszloroczna seria byla bardzo powolna, a teraz jest lepiej, ale jakby nie patrzec konkurencyjne forum mowi inaczej i telefonicznie jak pisalem kumpel rozmawial to naprawde czlowiek powiedzial ze myslal ze bedzie juz duzo lepiej jak w zeszlym roku, natomiast tez powiedzial ze sama plynnosc w tamtym roku uwaza ze byla lepiej dopracowana jak w tej chwili, ze byla ta posrednia funkcja ktora pozwalala jakis kompromis uzyskac. Wiec ja sam juz glupi jestem bo nie ma powodu zeby tamten czlowiek oklamywal nie ma w tym zadnego celu, natomiast tez nie wiem czy zauwazyliscie bo to tez jest bardzo widoczne jak Kiki pisze cos o danym modelu to on pisze cos w tym stylu : " w moim egz. nie ma tego czy tamtego...." i to sie powtarza czesto. I teraz znowu jest pytanie czy to oznacza ze do niego trafiaja same super egz. czy cos sciemnia, bo naprawde przynajmniej kilka jest takich rzeczy ze naprawde mozna sie zastanowic nad prawdomuwnoscia w tescie na temat pewnych rzeczy. W jego egz. podswietlenie jest ok , to jak to sie dzieje ze w egz. na konkurencyjnym forum podswietlenie jak i czern nie jest taka jak to wg Kikiego ze powala. A w tescie francuskim na 55 calach juz w wogole bylo porownywalnie do tego co inni pokazuja. Ja poprostu chcialbym i mysle ze nie tylko ja zeby pisac naprawde uczciwie, bo tak czytajac testy jednak sie odnosi dosyc rozne zdanie co do testu ktory zaraz zobaczymy wszyscy. Ale wiadomo czym sie dzisiejszy swiat sie rzadzi i mysle ze jeszcze dlugo dlugo nic sie nie zmieni w tym temacie. Ja wiem jedno jak nie zobacze fizycznie tego tv na oczy i nie bede mogl sie chociaz z godzine pobawic to kupuje pewnie panasonica, na szczescie ja mam czas ale szkoda tych ludzi ktorzy mysla o tym modelu a nie moga poprostu naocznie zobaczyc tv zeby sie moc samemu przekonac jaki on jest...Pozdrawiam
Lolek
 

szczuro

New member
wyglada na to, ze ja bede kupowal w ciemno i sie przekonam jak TV do mnie dojdzie, poki co opieram sie na tym co pisza w necie i w odniesieniu do wczesniejszych modeli, na wszelkie testy i tak biore poprawke, kinomaniakiem nie jestem wielkim, ale jak nie bedzie plynnosci w filmach i podczas meczu to bede zly, na drobne niedopracowania moge przymknac oko, ale jak cos definitywnie jest zwalone to doprowadza mnie to do szalu, nie jest to TV w koncu za 1500 zl, wiec placac prawie 3x tyle, czegos mozna oczekiwac od TV - wczesniej rozwazalem tez samsunga seria 6, po drodze jescze sharp byl, a poczatkowo byla seria 5507, miala byc 7007 lub 8007, ale IMO troche za duzo sobie zycza, wiec zostala seria 6007
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Zgadzam się z Tobą Lolek126 , że telewizor , który zamierzamy kupić , a już w szczególności , gdy wybieramy go z tzw. "górnej półki", należy samemu na "live" zobaczyć , oczywiście podłączonego
do gniazdka zasilania w energię elektryczną.To nie ulega żadnej wątpliwości.Czy kupimy w tym
sklepie , w którym oglądamy , czy wybierzemy może później zakup tego modelu w sklepie internetowym
,to już odrębna kwestia , ważne że osobiście zetknęliśmy się z modelem telewizora , którego zamierzamy
kupić. Osobiście czekam spokojnie na kolejne aktualizacje oprogramowania w serii 8007 i 9x07 , brak
jest przecież działania funkcji kursora , brak WI-FI Smart Screen . Jak to firma Philips uzupełni w oprogramowaniu , to podejmę próbę osobistego zapoznania się z tymi telewizorami . Planuję zakup
pod koniec stycznia 2013 r. , więc mam trochę czasu , na razie mój "Filipek" pracuje nienagannie,
niedługo "stuknie" mu 9000 godzin pracy , a myślę , że powinien ze 30000 godzin wytrwać , pracując
jako "monitorek" , bo w tym charakterze świetnie się sprawdza.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W tym temacie jest pelna zgodnosc bo ja sobie nie wyobrazam czlowieka myslacego wydajacego konkretny pieniadz na cos czego nie widzi lub tylko moze zaufac komus kto testuje i jeszcze do tego jak dolozyc ze u innych taki test wychodzi grubo inaczej to juz w wogole nie ma mowy o zakupie takiego tv nie mogac sie nim chociaz przez godzine pobawic . Dlatego dla tych co chca kupic philipsa naprawde zastanowcie sie 2 razy czy chcecie tv ktorego nie widzicie na oczy, a ktory ktos tam prezentuje robiac test gdzie jeszcze tak jak wspomnialem wczesniej u innych wychodzi inaczej. Nie w tym rzecz zebym odradzal bo tak jak pisalem wielokrotnie ten tv jest w moim kregu zainteresowania ale tylko wtedy kiedy bedzie mozna zobaczyc i pobawic sie nim w innym wypadku philips na mnie nie zarobi o ile w wogole mozna mowic ze philips zarabia na sprzedazy tv w Polsce ...... Accu moze sie zdarzyc ze w tym samym czasie bedziemy kupowac tv moze tak sie stanie ze takie same tv kupimy :) choc Ty chyba bardziej na soniaka stawiasz 850...
lolek
 

andrju75

New member
Witam.Rozbieżności są niesamowite co do testów Philipsa 8007-ale większość co przeczytałem w sieci to raczej niezbyt zgodne z tym co sądzi KiKi.Sam nie wiem co o tym myśleć,w co wierzyć?Ps.Na Waszym miejscu (lolek126,accu) to celowałbym w Sony KDL-55HX955-to chyba będzie pewniak,wystarczy,że będzie jeszcze lepiej niż w 850.Pozdrawiam.
 
Do góry