Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

jarwisz

New member
Bez reklam
Konował napisał:
Witam

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, mianowicie w serii XD1E nie ma wejścia component, tylko zastosowana jest przejściówka (jak dla mnie kiepskiej jakości) do złącza PC-in. Jak już wielokrotnie można było przeczytać na tym forum, podłączenie sygnału z dobrego źródła dobrym kablem component (gdzie obraz przechodzi przez wszelkiej maści "polepszacze" w telewizorze) daje najlepszy efekt. Czy ta przejściówka może wpływać - wpływa niekorzystnie (może ktoś zwrócił na tą uwagę) na jakoś wyświetlanego obrazu? Jaki jest sens w przypadku takiego rozwiązania kupowania kabla za kilkaset złotych, jak po drodze sygnał przechodzi przez takie cudo?

pozdrawiam
Konował

tu się z tobą zgodzę
przejściówka nie należy do najwyższych lotów i bez sensu jest kupowanie "super kabla" aby puścić sygnał przez tą przejściówke
ale z drugiej strony masz HDMI i to powinno wystarczyć
 

wrx

New member
Bez reklam
lollypop napisał:
Wczoraz zakupiłem XD1 o rozmiarze 42". Obraz z SD nie zachwyca ale na szczęście nie po to kupiłem ten LCD. Dzisiaj jade po kabelek DVI-HDMI i podpinam go do kompa, gdzie już grzeją się materiały HD :).

Myślę, że udało mi się go kupic w korzystnej cenie, 6500 zł z polską gwarancją.

To czekamy na info jak "chodzi" material HD!
A nie lepiej bylo dolozyc 2000PLN i nabyc 46"?
 

lucius

New member
A ja mam trochę inne, dziwniejsze pytanie...:)
Mianowicie chciałbym zapytać o obraz, a dokładnie- dopiero niedawno podłączyłem mój 42XD1E do tv kablowej (analog), i zauważyłem, że na niektórych kanałach np. (Tvp, Tvn, Polsat), w niektórych audycjach nadawanych na poszczególnych kanałach, obraz mi się automatycznie rozszerza na cały ekran, z trybu "normalnego" na "kinowy" bodaj...
A jeśli dobrze się orientuję oprócz Canal+Film (w Polsce), nikt poza tym nie nadaje w 16/9...?
Więc o co może chodzić? Pytając lakonicznie...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyłącz automatyczne sterowanie i bedziesz miał spokój.

Jeśli chodzi o to złącze pod d-sub - to zostało przebadane przez firmy specjalistycznie i okazuje się że jest bardzo wysokich lotów.
 

gemboyrob

New member
Co wybrać?

Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich. Jestem też nowy w kwestiach telewizorów nowej generacji. Moje pytanie jest następujące: Jaki telewizor(model, rozmiar,marka powinienem wybrać? Moje myśli krążą wokół 37'', 40'', 42'' i 46'', ale najbardziej liczą się 42'' i 46''. Czy dobrym wyborem byłoby kupienie Sharpa LC-46 XD1E, czy LC-46 XLIE.
 
Ostatnia edycja:

mkacperski

New member
37XD1e czy 37XD2

Witam! Wczoraj kupiłem SHARP 37XD1e. Podłączyłem do DVD i Cyfry+ (ale stary dekoder, musze wymienić na nowszej generacji :) Kilka pytań:
---> w sklepie miałem wybór pomiędzy SHARP 37XD1e a 37XD2 (100Hz). Wybrałem XD1e, ze wzgledu na full HD. Czy to dobradecyzja? Mogę go jeszcze wymienić.. Prosze o porady!
--> obraz z dvd jest bardzo w porządku, ale na niektórych fikmach widzę lekkie smużenie przy sceenach z powolnym i dłuższym ruchem... czy to może zależeć od jakości dvd???

Będe wdzzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiscie że zależy od sygnału, a więc zarówno:
- od jakosci nagranej płyty / a z tym jest bardzo różnie/
- od jakości złącz / kto miał słabe przewody doskonale wie o tym/
- od jakości urządzenia / czasami różnice widać gołym okiem/
Jeśli nie zależy od kasy - to wybierz 37 XD2 / Jest sporo droższy/

gemboyrob - wejdź na priw - bo musisz odpowiedzieć na dużo pytań , aby porada miała jakikolwiek sens.
 

mkacperski

New member
Pytanie

Witam! Wczoraj kupiłem SHARP 37XD1e. Podłączyłem do DVD i Cyfry+ (ale stary dekoder, musze wymienić na nowszej generacji :smile: Kilka pytań:
---> w sklepie miałem wybór pomiędzy SHARP 37XD1e a 37XD2 (100Hz). Wybrałem XD1e, ze wzgledu na full HD. Czy to dobradecyzja? Mogę go jeszcze wymienić.. Prosze o porady!
--> obraz z dvd jest bardzo w porządku, ale na niektórych fikmach widzę lekkie smużenie przy sceenach z powolnym i dłuższym ruchem...

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi!

Będe wdzzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam.
 

helper

New member
Jarwisz, na pewno chodzi o LC37RD2E (100Hz)

Ps. XD1E zastąpi seria X20E, ale nie ma jej jeszcze w Europie.
 

lollypop

New member
A więc jestem już po 2 tygodniach testów tego lcd'ka i postanowiłem się podzielić z Wami moją subiektywną opinia na temat tego tv.

- sd - rozdzielczość matrycy robi swoje i niestety bardzo niekorzystnie wpływa na sygnał analogowy, przy dobrym sygnale z anteny obraz nawet znośny
- hd - 720p - sygnał podaje przez kabel hdmi-dvi, telewior stworzony do tych rodzielczości daje porażajacy efekt. Filmy w 720p wygladaja swienie, jednak nalepszy efekt uzyskałem właczając koncert metallica'ki z Seulu, materiał ten nie jest skarzony żadnymi filtrami stąd też boski obraz.
- 1080p - mam kilka filmów, wyglądają rewelacyjnie, jednak mój laptop już nie daje rady i nieco przycina. Będę musiał bo zmienic :).

Windows też wygląda rewelacyjnie z tym, że trzeba nieco pobawić się ustawieniami obrazu żeby czcionki były dobrze widoczne.

- component - ps2 - gierki wygladaja fajnie jednak jeżeli się przyjrzeć to widać delikante smużenie. Podczas rozgrywki to nie przeszkadza, ponieważ nie zwraca się na to uwagi. Technologicznie ps2 jest juz przestarzaly takze w przyszlości zakupie ps3.

Bardzo ciekawą sprawą jest to, że telewizor nie wspołpracuje z kablami hdmi-dvi o długości 5 m (dłuższych nie próbowałem). Poprostu komputer nie wykrywa panelu lcd. Próby wykonałem na kablach firmy hama oraz tech-link (seria wires), na dwóch egzemplarzach telewizorów. Ktoś wie dlaczego tak jest?

Wrażenia ogolne:

- telewizor oddaje duzo ciepla do tego ten upal i sauna w pokoju ;), wentulator już w drodze.
- kurz lepi sie do obudowy
- nie buczy :)
to chyba na tyle.
 

MyKey

New member
lollypop napisał:
A więc jestem już po 2 tygodniach testów tego lcd'ka i postanowiłem się podzielić z Wami moją subiektywną opinia na temat tego tv.

- sd - rozdzielczość matrycy robi swoje i niestety bardzo niekorzystnie wpływa na sygnał analogowy, przy dobrym sygnale z anteny obraz nawet znośny
- hd - 720p - sygnał podaje przez kabel hdmi-dvi, telewior stworzony do tych rodzielczości daje porażajacy efekt. Filmy w 720p wygladaja swienie, jednak nalepszy efekt uzyskałem właczając koncert metallica'ki z Seulu, materiał ten nie jest skarzony żadnymi filtrami stąd też boski obraz.
- 1080p - mam kilka filmów, wyglądają rewelacyjnie, jednak mój laptop już nie daje rady i nieco przycina. Będę musiał bo zmienic :).

Windows też wygląda rewelacyjnie z tym, że trzeba nieco pobawić się ustawieniami obrazu żeby czcionki były dobrze widoczne.

- component - ps2 - gierki wygladaja fajnie jednak jeżeli się przyjrzeć to widać delikante smużenie. Podczas rozgrywki to nie przeszkadza, ponieważ nie zwraca się na to uwagi. Technologicznie ps2 jest juz przestarzaly takze w przyszlości zakupie ps3.

Bardzo ciekawą sprawą jest to, że telewizor nie wspołpracuje z kablami hdmi-dvi o długości 5 m (dłuższych nie próbowałem). Poprostu komputer nie wykrywa panelu lcd. Próby wykonałem na kablach firmy hama oraz tech-link (seria wires), na dwóch egzemplarzach telewizorów. Ktoś wie dlaczego tak jest?

Wrażenia ogolne:

- telewizor oddaje duzo ciepla do tego ten upal i sauna w pokoju ;), wentulator już w drodze.
- kurz lepi sie do obudowy
- nie buczy :)
to chyba na tyle.

A jak sprawa wygląda z save'owaniem ustawień? Chodzi mi o to czy jeżeli zapisze ustawienia pod konkretny kanal (np. coby dobrze wyswietlał czcionki w Windzie) a potem przełączę na kanał wyswietlający sygnał z np. anteny (sd) to muszę każdorazowo zmieniać ustawienia (?) czy w jakiś sposób tv pamięta ustawienia poszczególnych źródeł ?
 

lollypop

New member
Niestety nie ma możliwości przypisania ustawień obrazu do danego kanału. Do wyboru mamy 5 ustawień, które możemy w dowolny sposób skonfigurować według własnych preferencji. Osobiście skalibrowałem sobie 3 do: SD, HDMI windows, HDMI filmy (na tym ustawieniu korzystam tez z ps2). Po zmianie źródła sygnału zmieniam tylko predefiniowane ustawienia i wszystko wygląda tak jak powinno.
 

MyKey

New member
Dzieki za błyskodp. i rzec musze że mnie uszczęśliwiłeś mocno bo miałem juz wizję każdorazowego gmerania w ustawieniach po zmianie źródła... Mam jeszcze jedno pytanko - ponieważ głównym żródłem sygnału będzie u mnie PieCyk i XD bedzie przede wszystkim pełnił funkcję monitora - chciałem zapytać jak oceniłbyś (np. skala 1-10) obraz po hdmi-dvi z kompa ? (chodzi mi nie o filmy tylko aplikacje tekstowe, gierki, stronki... pytam dlatego bo napisałeś że smuży na ps2 - ale to pewnie przez podłączenie...? i przy połączeniu hdmi-dvi przy 1080p z radeona1900 te efekt nie powinien chyba wystepować (nawet w grach) ??? )
I jeszcze ostatni wątek nurtujacy mnie mocno - który kabelek HDMI-DVI bys polecał ?
 

lollypop

New member
MyKey napisał:
Dzieki za błyskodp. i rzec musze że mnie uszczęśliwiłeś mocno bo miałem juz wizję każdorazowego gmerania w ustawieniach po zmianie źródła... Mam jeszcze jedno pytanko - ponieważ głównym żródłem sygnału będzie u mnie PieCyk i XD bedzie przede wszystkim pełnił funkcję monitora - chciałem zapytać jak oceniłbyś (np. skala 1-10) obraz po hdmi-dvi z kompa ? (chodzi mi nie o filmy tylko aplikacje tekstowe, gierki, stronki... pytam dlatego bo napisałeś że smuży na ps2 - ale to pewnie przez podłączenie...? i przy połączeniu hdmi-dvi przy 1080p z radeona1900 te efekt nie powinien chyba wystepować (nawet w grach) ??? )
I jeszcze ostatni wątek nurtujacy mnie mocno - który kabelek HDMI-DVI bys polecał ?
Aplikacje na lcd wygladaja bardzo dobrze i myślę, że będzie wpełni zadowolony korzystając z niego jako z monitora. Żeby czcionki były dobrze widoczne musiałem pobawić się trochę ustawieniami obrazu, ponieważ na standartowych ustawieniach producenta była jakas dziwna poświata pod nimi. Udało mi się to w 100% wyeliminować i teraz jest super.

Smużenie przez HDMI raczej nie występuje, piszę raczej ponieważ nie testowałem tego na grach a we filmach nie ma.

Sprawa kabla w tych lcd'kach jest dziwna ponieważ jak już pisałem wcześniej testowałem dwa kable 5cio metrowe i nie chciały wspołpracować. Aktualnie mam 2 metrowy "no name" narazie nie narzekam ale skusze się na jakaś firmóweczke.
 
Ostatnia edycja:

yareck

New member
37XD1E a data produkcji

W jednym ze sklepów "realnych" oferują atrakcyjną cenę za Sharpa 37XD1E.
Już byłem zdecydowany kiedy zobaczyłem, że nr seryjny to 701xxxx.
Wiem, że te modele w okresie marzec-kwiecień były mało dostępne na rynku.
Czy tu nie tkwi jakiś haczyk, że teraz ktoś sprzedaje panele ze stycznia ?
Wcześniejsze serie miały jakieś pojedyncze problemy z buczeniem, zawieszaniem się, czy powinienem przywiązywać wagę do daty produkcji ?
Mało który ze sklepów internetowych jest w stanie podać nr seryjny, dlatego wolałem pooglądać go najpierw na żywo ...
Jakie serie spotyka się ostatnio w dostawach ?
 

lollypop

New member
Mój ma numer 704xxxxxx... kupiłem go na poczatku maja.
Poczytaj dokładnie ten temat, ktoś pisał że ma serie 6xxxxxxxxx i już nie buczy.
 

ramadan

New member
42 Xd1e

Witam wszystkich!
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na forum...
Czy biorąc pod uwagę to, że mamy już końcówke maja (wady w tej serii, które miały byc zniwelowane od początku roku) oraz wszystkie wady i zlety 42" XD1E, to czy warto go teraz kupić za 6500 ?
Czy może czekać aż spadną ceny nowej serii?

Miałem możliwość wziąc na test 37" XD1E - działał bez zarzutu.
Czy równie dobrze będzie odbierał 42"? Czy też mam sie spodziewać pogorszenia parametrów (bo jajk pisaliście 42 jest najsłabszym z serii)?

Czy też może w tej cenie jest jakaś sensowna alternatywa?

Jestem początkujący w temacie, bardzo prosze o pomoc.
 
Do góry