Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

michal7777

New member
Obraz ze żródła 1080p

marek1984 napisał:
MyKey napisał:
Ja potwierdzam ze mozna uzyskac 1080p.

Jak wygląda obraz przy sygnale z PC 1080p (rozumiem że podłączany był kabelkiem Dvi-HDMI skoro udało się uzyskać 1080p) - wyraźny i ostry jak żyleta (czy są jakieś wady ?)
pytam dlatego że spotkałem się z obiekcjami na innym forum co do wyświetlania przy podłączeniu Dvi - HDMI ?
 

kcv

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Jako nowy user, choć zaglądałem na to forum dosyć często, chciałbym podziekować za dużo ciekawych rzeczy które tu, dzięki Wam, poznałem.
Wracajac do tematu, po przeczytaniu o wielu LCD-ekach i PDP, zdecydowałem się na XD1E 37". Muszę jeszcze "tylko:evil:" przekonać moją towarzyszkę życia.
I tu mam pytanie. Myślałem o 42" lub 46", ale żona stwierdziła, a muszę brać jej zdanie pod uwagę, że to za dużo do 20m². Przegladając tabelki odległości, wydaje mi się, że do oglądania z ok.3m 42" lub 46" jest ok. A może za blisko? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwesti?
Jak kupię, to na 100% podziele się obszernie moimi wrażeniami.
 

imek10

New member
Również chciałbym powitać wszystkich na forum.
Po wnikliwym przeczytaniu większości postów na forum zdecydowałem się około dwa miesiące temu na zakup telewizorka LC-42XD1E. Co do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Mam pod niego podpięty tuner Cyfry+ i komputer, na którym uzyskuje 1080p. Jakość z Cyfry jest zadowalająca, natomiast filmy w full HD to poezja. Jak na razie jedyny problem jaki się pojawił to dość głośne bzyczenie (buczenie) po wyłączeniu telewizora pilotem. Było to na tyle denerwujące że postanowiłem zadzwonić do serwisu Sharpa. Pan stwierdził, że znany jest im ten problem i od razu zgadł model telewizora który mam wraz z wielkością matrycy!!! Po około tygodniu przyjechała do mnie ekipa serwisowa, wymieniła jakąś płytę i problem zniknął.
Mam natomiast do was pytanie. W jaki sposób objawia się u was „buczenie” podczas oglądania TV? U mnie słychać raczej nie „buczenie” ale delikatny pisk wysokich tonów. Nasila się on tym bardziej im bielszy jest wyświetlany obraz na matrycy, natomiast nie zależy on od ustawienia natężenia podświetlania lamp. Cały czas zastanawiam się czy ten pisk to to słynne „buczenie” i czy dzwonić w tej sprawie do serwisu? Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak na produkty z Sharp Polska cena 11.300 zł - to dobra cena.
Nie mówimy tu o śmiesznych gwarancjach. Co prawda od kilku dni ceny trochę spadły - ale nie jest to z całą pewnością 9000 zł .

Kcv
- LCD 37 Xd1 , będzie dobrą wielkością do Twojego pokoju, chyba ze masz tylko sygnał HD - to mozesz sięgać nawet po 46 " o ile kasy wystarczy .

Sygnał w 1080 p jak i w 720 p - co prezentowaliśmy gościom i dziennikarzom podczas wręczenia Złotych Pixeli w Warszawie - to spełnienie marzeń.
pozdrawiam
 

jso

New member
Witam !

Co znaczy "śmieszna gwarancja" czy kilkanaście sklepów które znalazłem
w internecie z ceną poniżej 10 000 zł za 46" nie dają gwarncji producenta :?:

Pozdrawiam !
 

michal7777

New member
gwarancja ?

jso napisał:
Witam !

Co znaczy "śmieszna gwarancja" czy kilkanaście sklepów które znalazłem
w internecie z ceną poniżej 10 000 zł za 46" nie dają gwarncji producenta :?:

Pozdrawiam !

No właśnie - tym bardziej że połowa z nich ewidentnie pisze - GWARANCJA SHARP POLSKA... ?
zdaję sobie sprawę że część z nich ma sprzęt sprowadzany z Raichu z tamtejszą gwarancją - ale sporo zamieszcza wpis jak powyżej...
więc jak to jest ?
 

marceli3

New member
Sharp LC-42XD1E mozna juz na skapcu kupić za 6990zł czy warto wziąść ten model za tą cene i czy ktoś jednoznacznie moze stwierdzić, gdzie ten model ma produkowana matryce?
 

kcv

New member
kiki napisał:
...

Kcv
- LCD 37 Xd1 , będzie dobrą wielkością do Twojego pokoju, chyba ze masz tylko sygnał HD - to mozesz sięgać nawet po 46 " o ile kasy wystarczy .
...
Kasy by wystraczyło, ale FULL HD jak narazie tylko z "n-ki". Wiekszość materiału to niestety SD i dużo w tym DviX/XviD i DVD. Zostaję przy 37". Kiedyś może więcej cali , jak będzie więcej TVHD oraz BR i HD-DVD.
Może OLED albo LaserTV:?:

Jeszcze jedno pytanie. XD1e ma tuner DVB-T, jaki? MPEG-2 czy 4?? Odbieram z eteru Skrzyczne i stąd moje pytanie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przyciśnij sklep to się naprawdę dowiesz jaka jest gwarancja.
I z pewnością nie jest to Sharp Polska.
Poziom ryzyka zostawiam kupujacemu, szczególnie jak ktoś wydaje 10.000 zł .
XD1 ma DVBT w kompresji MPEG 2- czyli spokojnie odbierasz ten sygnał ze Skrzycznego.
Oledy jak coś ruszy , to 10 lat - a lasery i Sedy to juz historia.
pozdrawiam
 

zbyniek7

New member
zakup

imek10 napisał:
Również chciałbym powitać wszystkich na forum.
Po wnikliwym przeczytaniu większości postów na forum zdecydowałem się około dwa miesiące temu na zakup telewizorka LC-42XD1E. Co do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Mam pod niego podpięty tuner Cyfry+ i komputer, na którym uzyskuje 1080p. Jakość z Cyfry jest zadowalająca, natomiast filmy w full HD to poezja. Jak na razie jedyny problem jaki się pojawił to dość głośne bzyczenie (buczenie) po wyłączeniu telewizora pilotem. Było to na tyle denerwujące że postanowiłem zadzwonić do serwisu Sharpa. Pan stwierdził, że znany jest im ten problem i od razu zgadł model telewizora który mam wraz z wielkością matrycy!!! Po około tygodniu przyjechała do mnie ekipa serwisowa, wymieniła jakąś płytę i problem zniknął.
Mam natomiast do was pytanie. W jaki sposób objawia się u was „buczenie” podczas oglądania TV? U mnie słychać raczej nie „buczenie” ale delikatny pisk wysokich tonów. Nasila się on tym bardziej im bielszy jest wyświetlany obraz na matrycy, natomiast nie zależy on od ustawienia natężenia podświetlania lamp. Cały czas zastanawiam się czy ten pisk to to słynne „buczenie” i czy dzwonić w tej sprawie do serwisu? Pozdrawiam.



witam !
własnie kilka dni temu kupilem sharpa lcd 42 xd1e no i po przeczytaniu waszych uwag o buczeniu podczas pracy tv nasłuchiwałem czy bu....czy słucham i nic nie buczy . mam n-ke i smiga na niej az miło .wiec obejrzalem mecz ligi mistrzow w hd . ale jaki ebylo moje zdziwienie jak wylaczylem pilotem tv usłyszalem pisk ...................................... myslalem ze to u sasiada ale nie -------kiedy wylaczylem tv z sieci pisk ustał. nie jest to uciazliwe w dzien ale w nocy przy tym nie usnę bo w uszy kłuje . zadzwonilem do servisu w białymstoku maja za tydzien przyjechac i zabrac tv. jak macie ten problem to piszcie moze wiecie co to jest ? numer mojego tv 703.................. wiec jest z marca 2007.
 

zbyniek7

New member
aha co do sklepow internetowych to tv nabylaem w takim sklepie i z gwarancją sharp polska.
specjalnie pojechalem osobiscie po odbior tv zeby nie wcisneli mi kitu i oczywiscie wczesniej uprzedzilem ich ze jezeli bedzie gwarancja inna niz sharp polska to nie biore tv.
 

zbyniek7

New member
mam jeszcze pytanie do was zawodowcy ! poniewaz nie znam sie bardzo mocno na tym wszystkim!
1.jak najlepiej podlaczyc tv sharp 42xd1e do kina domowego (mam samsunga ht-tp 75) aby to co jest w tv smigalo w audio w kinie domowym ???
2. co to jest ten tryb dtv i kiedy sie go wlacza oraz jakie musza byc spelnione warunki aby dzialal . z tego co zrozumialem jest to wewnetrzny dekoder ale nie moge w nim zainstalowac zadnych programow !

sory za banalne pytania ale nie moge dojsc a instrukcja jest napisana raczej dla tych co z tym juz obcowali !
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@zbyniek7

ad.1 - najlepszy efekt a/HDMI b/component
ad.2 - dtv - musisz mieć u siebie nadawcę nadającego w DVB-T - inaczej tuner nie wyłapie żadnego kanału.W polsce jest mało takich miejsc ,ale są.W większości przypadków DTV jest niestety nie do wykorzystania.
 

lollypop

New member
Ja jestem z Poznania, dzisiaj byłem osobiście w fizycznej placówce tego sklepu > http://www.audiostrefa.pl.
Nikt nie ukrywał, że towar pochodzi z prywatnego importu z Niemiec. Cena jaką mi zaoferowali za 42" to:
- 7.000 do negocjacji (wersja z importu)
- 7.800 gwarancja sharp Polska.

Myślę, że oferty godne uwagi, sam z pewnością skorzystam z ich usług już niedługo.

PS. Zaoferowali mi również to, że zadzwonią żeby się dowiedzieć jaki nr. seryjny będzie miał lcd, który nabędę.

PS2. Czas realizacji zamówienia 2 dni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z gwarancją - Sharp Polska 42 Xd1 kosztuje 7250 zł , faktura vat i opłaconymi opłatami recyklingowymi 3%.
Telewizory w dużych ilościach dostępne są od ręki.

Kino podłączysz tak jak podał Jarwisz - i jakość będzie extra.
pozdrawiam
 

jso

New member
Witam !

Czy w 42 gniazda HDMI oba sa takie same, bo w instrukcji są opisane inaczej
EXT 6 - HDMI, EXT 5 - HDMI/AUDIO , co to znaczy ?

Pozdrawim !
 

hernu

New member
Od wczoraj jestem właścicielem 46XD1.
Nr seryjny 702xxx, brzęczenia brak (sprawdzałem o 5 rano, kiedy jeszcze domownicy spali), smużenia też nie ma :D
Sygnał SD z n-boxa recordera po HDMI da się oglądać z 3,5/4 m (może nie komfortowo, ale jest ok), niemieckie programy SD to mistrzostwo świata - kiedy nasze będą tak nadawane ???
Zaskoczyła mnie doskonała jakość obrazu z DVD (film "Szybcy i wściekli - Tokio drift") - głębia obrazu (prawie 3-D), ostrość. Może kiedyś n-kowe programy HD będą tak wyglądały...

Dla niezdecydowanych - POLECAM !!!
Szególnie w takiej cenie, w jakiej ja nabyłem ten model - 9100 z polską gwarancją
http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p19592

Uważnie przyglądam się konsolom : na sąsiednim forum wyczytałem, że (być może) nowy firmware do PS3 sprawi, że otrzymamy oprócz kombajnu do gier także upscaler do 1080p, z kolei na HD-DVD pojawił się pierwszy film z polskimi napisami, a w zapowiedziach następne :D
I co tu kupić ?;)
 
Ostatnia edycja:

kzawisza

New member
37 Xd1e

Witam,
Posiadam w/w TV od 3 tygodni, cicho i bez smug i zawieszeń.

Jak na razie tylko DVD i TV zwykła, ogólnpdpstępna, ale obraz i tak rozwala, szczególnie jak się przełączy na DTV (1, 2, 3) obraz świetny znacznie lepszy niż na tych samych kanałach analogowych.
Poza tym, chyba POLSAT i TVN zainwestowali sporo w sprzęt bo u nich obraz (analogowo) też jest bardzo dobry.

A jak zassałem z netu trailera Epoki Lodowcowej 2 w HD i puściłem z laptopa przez analogowy kabel to... Wiewióra i jej ogon spowodowały opad mojej szczęki.
Jak najszybciej kupuję N-ke!!!
Jednym słowem polecam, tylko głośniczki kiepskie, ale po podłączeniu małej wieży jest cool.

Polecam.
Pzdr.
Krz.
 
Do góry