Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
wydma8 napisał:
pod uwage samsunga...
Pozdrawiam!!

Z szacunkiem ale czy przez przypadek zle nie trafiles, akurat tutaj masz posiadaczy plazm pod znakiem Panasonica. Do uzycia pradu, zebys sie nie zdziwil ze bedzie to 3-4zl miesiecznie (chyba ze bedziesz ogladal dwa filmy tygodniowo, w niedziele).

Druga kwestia, nie koniecznie widze potrzebe umieszczania dwoch postow, jeden po drugim, chyba ze pracujesz na ilosc. Jak czegos zapomiales napisac zawsze masz edycje.

Do odleglosci, mam 2,5m i 42" PV45 i nie wydaje sie za duzy a po jego zakupie 37" jest juz zdecydownie za maly (pomoglem?).

Pzdr. (C)G
 

wydma8

New member
Troszke pomogles:)dzieki!!

Jest ktos na tym forum, ktory jest w stanie obliczyc ile pradu zre plazma dzialajaca 8h dziennie, co daje 240h w miesiacu, przyjmijmy srednio 300kW.

Pozdrawiam
 

wydma8

New member
Nie no domyslam sie ze bedzie to zużycie ok 720kW miesiecznie, ale nie mam pojecia ile kosztuje energia:)

Gdzies znalazlem==>> 1 kWh = 0,3901 zł, co daje ok 280zł, kuzde cos namieszalem:)

Nie no jakas paranoja:):) wyszlo mi rocznie 8640kW, co daje przy stawce 0,39 ok 3400 zł na rok, nie no kurde niemozliwe...

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

pasterz81

New member
Witam!
Coś tu chłopcy namieszaliście z tym szacunkowym zużyciem pradu przez TV plazmowy a wiec jeszcze raz :
TV ma moc 281 W = 0.28 kW
0.28 kW * 8h (dziennie)* 30 (dni) = 67,2 kWh
67,2kWh * 0.39 groszy =26 zl miesiecznie w przyblizeniu
 

Grigorij

New member
Do kolegi IAH, który ma kłopoty z połączeniem PV70 z nbox po HDMI:
Spróbuj przy włączonym TV "gruntownego" resetu nboxa a nie takiego z wyciągnięciem wtyczki z gniazdka- to nie jest żaden reset. Oto przepis:
Reset nbox-a
sposób 1
naciskamy kolejno:
menu,
res i potem
na około 5 sec prawy kursor na panelu dekodera. (ustawienia fabryczne , chyba),
start dekodera
diseq trzeba ponownie ustawić na ON jeżeli jest.

sposób 2- naciskamy jednocześnie menu, res, prwy kursor i trzymamy ok. 5 sek.
 

doc38

New member
Sensacja, widziałem dziś w Suwałkach 42PV70! :D Niestety mogłem go porównać jedynie do 42PV45, w sklepie nie było PV60. Od razu zaznaczam, że byłem bardzo zmęczony - po 30 godzinach pracy (dwie godziny snu), nie wykluczam, że mogło to mieć negatywny wpływ na moją percepcję. Oba telewizory nadawały sygnał SD z Cyfry, przez chwilę były także podłączone do DVD (chyba przez HDMI). W menu ustawione na tryb normalny. Obraz był w zasadzie prawie porównywalny. Kolory w PV70 wydawały się jakby nieco żywsze. Niestety odniosłem wrażenie, że na dużych, jasnych fragmentach obrazu PV70 był nieznacznie mniej szczegółowy (?). Być może obniżenie kontrastu zniwelowałoby te różnice (?). Gorzej, że w pewnym momencie w PV70 zauważyłem na ukośnych liniach wyraźne ząbkowanie. Niestety nie zdążyłem zuważyć, czy w tym samym momencie w PV45 występował ów problem.
Zaznaczam ponownie, że "test" był bardzo "doraźny" i amatorski (nie jestem "opatrzony" w plazmach), oba telewizory zapewne nieskalibrowane, a ja ledwo trzymałem się na nogach. :) Być może prawidłowa kalibracja poprawiłaby zdecydowanie obraz na PV70. Niepewność sprzedawcy sugerowała, że ma w tym względzie ograniczone umiejętności.
Tak, czy inaczej, nadal skłaniam się ku PV70.

Wielka prośba do posiadaczy PV70 - rozwiejcie moje wątpliwości w kwestii tego ząbkowania linii ukośnych.

Pozdrawiam
 

doc38

New member
Sklep na ul. 1-go Maja (z reklamą "Panasonic"), niedaleko Domaxu.

P.S. Ależ ten świat jest mały... :) Liczę na Twoją pomoc, Robboj.
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
dzisiaj w końcu zobaczyłem PV70 w akcji :). A w szczegółach: 42PV70 stał zaraz obok 37PV45 i obraz na prezentacji Panasonica lepszy na PV70 - kolory żywsze i bardziej nasycone. Natomiast mam pytanie co do SD, obraz puszczony na kilkadziesiąt telewizorów w MediaMarkcie. Na 37PV45 obraz gładszy, natomiast na 42PV70 obraz bardziej ziarnisty. I tu się zastanawiam dlaczego tak jest. Czy główną przyczyną jest różnica w rozmiarze ekranu. Możliwe jest, że na mniejszej przekątnej obraz z SD ma lepszą jakość, pozbawioną ziarna? Bo już trochę zgłupiałem.
 

1gregorius

New member
Witam wszystkich i pozdrawiam. To mój pierwszy wpis na szacownym forum. Mniej więcej tydzień temu "KIKI" na sąsiednim forum napisał, że przymierzają się do porównania Panasonica 42PV70P z LG 42PC1R. Ja skłaniam się ku Panasonicowi ze względu na dobrą opinię o modelu poprzednim (seria 60), zaś LG bardziej mi się podoba (obudowa) i jest o 900 zł tańszy. Czy ktoś wie jak wypadł ten test? Zamierzam kupić w najbliższym czasie telewizor w sklepie internetowym. Mój wybór pada na Agito. Czy ktoś kupował za posrednictwem tego sklepu plazmę? Czy wszystko było OK.? Najwięcej obaw mam względem transportu przez firmy kurierskie. Czy zdarzyło się komuś otrzymać plazmę uszkodzoną w czasie transportu? Mieszkam na wsi. Do najbliższego sklepu z plazmami mam w obie strony 140 km, a do mego samochodu i tak nie wejdzie. Praktycznie pozostaje Sklep internetowy i Kurier. Plusem jest cena o 700 zł niższa, niż w sklepie w Białymstoku. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.
 

dread

New member
Bez reklam
Kolejny posiadacz 42PV70 wita.
Juz kilka miesiecy temu bylem zdecydowany na 60-tke, ale odstraszyly mnie slawne weze i postanowilem zaczekac. Jak juz znalazlo sie lekarstwo na te gady to i nowy model sie pojawil, w dodatku zdecydowanie bardziej podchodzacy mi pod wzgledem designu. Krytyczne opinie co niektorych porownujacych ten model do prawie 2x drozszego Pionka traktowalem z przymruzeniem oka i teraz uwazam, ze bardzo dobrze zrobilem :)

Przesiadka z Sony 32FX66 CRT, pierwsze testy odbywaly sie na tunerze Topfielda 7700, kabel hdmi dopiero w drodze wiec plazma zostala poki co polaczona dolaczonym do tunera, z wygladu zgaduje marnej jakosci kablu component. Plazma ogladana z odleglosci 3.5-4m.
Na Cyfrze+ liczylem sie z pogorszeniem jakosci niektorych kanalow w porownaniu do poprzedniego TV, ale jesli chodzi o obraz to mimo sporo wiekszego ekranu pod kazdym wzgledem jest lepiej lub zdecydowanie lepiej, nawet na kanalach naszej publicznej. Rowniez mile zaskoczyla mnie czern i jednolite powierzchnie w HBO (bardzo sie tego obawialem). Naprawde nie spodziewalem sie tak dobrej jakosci na kanalach SD, a Multivisiony to juz istna bajka. Zadnego zauwazalnego zabkowania krawedzi poki co nie stwierdzilem. Jesli chodzi o HD to akurat lecialo Miasto Gniewu na C+ i musze przyznac, ze porownujac ten film do reszty filmow lecacych na Cyfrze to nie bylo jakiejs wyraznej roznicy, wrecz jakosc tego filmu miescila sie raczej w dolnej czesci wszystkich lecacych filmow, ale moze to specyfika tego filmu, z tego co pamietam to i na DVD nie grzeszyl jakoscia. Na dniach bede uruchamial u siebie Astre i mam nadzieje, ze jak w koncu obejrze prawdziwe HD to nie bedzie czego zbierac z podlogi ;)


Dobra, koniec tego slodzenia, teraz czas na kilka minusow.
1. Jesli chodzi o jakosc dzwieku to nie mam porownania do innych plazm, ale jesli porownac do mojego poprzedniego Soniaczka czy juz prawie 10 letniego Thompsona to jakosc dzwieku jest bardzo przecietna. Na szczescie mam amplituner z glosnikami 5.1, ale jesli ktos zamierza pozostac na tych glosniczkach 42PV70 to niech raczej nie liczy na cuda.
2. Pilotem trzeba bardzo precyzyjnie celowac w czujnik aby reagowal na nasze polecenia, poki co mnie to troche drazni, ale licze, ze sie przyzwyczaje :)
3. Funkcja Auto w proporcjach obrazu czasami sporo za duzo wycina z obrazu, a czasami w ogole nic nie wycina gdy sytuacja akurat tego wymaga wiec trzeba sie wspomagac recznie.

Jakosc obrazu jednak niweluje wszystkie te male minusy :)
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
dread napisał:
...Pilotem trzeba bardzo precyzyjnie celowac w czujnik aby reagowal na nasze polecenia, poki co mnie to troche drazni, ale licze, ze sie przyzwyczaje :)...
Polecam pilota Logitech Harmony, najtańsza wersja 525 kosztuje około 250 PLN ale naprawdę warto!!! Cykasz sobie obojętnie w jakim kierunku (np. w bok) a TV reaguje bezbłędnie na wszystkie komendy. Całą noc spędziłem aby rozgryźć programowanie pilota ale jak to już opanujesz to istna bajka. Jednym przyciskiem uruchamiasz całą furę niezbędnych urządzeń, np. chcąc oglądać TV SAT naciskasz jeden przycisk a on za ciebie robi całą resztę, np. włącza TV, przestawia go na odpowiednie wejście, uruchamia tuner SAT, uruchamia zestaw AV i przełącza go na odpowiednie wejście itd, potem chcesz słuchać np radia to też naciskasz tylko jeden przycisk a pilot robi resztę za ciebie tzn. wyłącza TV, wyłącza tuner SAT, przestawia wyjście systemu AV na wyjście "tuner FM" itd, na końcu jednym przyciskiem wyłączasz wszystkie urządzenia... SUPER SPRAWA!!!:)
 
Do góry