Seria PV70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie obraz jest za blady.
Aż 82% osób które głosowało nawątku też nie akceptowało takiego obrazu - jak podaje hdtvtest.

slaww - też spróbowałbym najpierw Euro / tylko nie za 5 zł/

Faworyzowanie Pioneera - a co to dokładnie oznacza ?
Prawie wszyscy którzy byli na pokazach ostatnich Pioneera - też nie mieli wątpliwości że Pioneer jest lepszy / choż wszyscy podkreślają że za drogi/ . Widzę że upatrujesz szpiegowskiej teorii spiskowej. Ze nie jest dobrze gdy dobre jest wrogiem lepszego. Nie dobrze gdy Pioneer jest lepszy - bo masz Panasonica.
Najważniejsze że jesteś zadowolony.
To że Panasonic dostawał Eisa - fakt, ale starych modeli nieporównywaliśmy.
Wystarczy że zrobisz sobie wieczorem ustawienia z niemieckich testów / naprawdę nie wiele trzeba/ i sam zmienisz zdanie.

jjb- napisy GUT na załączonym skanie z gazety - nie są zachwytem na rynku elektronicznym. Tym bardziej nie jest to wzór dla mnie .
Ale ocena - 4 - jest całkowicie zgodna z moim odczuciem jakości.
 

jjb

New member
@KIKI

Mysle ze ocene trzeba rozpatrywac w kontekscie calego testu, a jesli nie bylo sprzetu ktory mial sehr gut ? a jesli ci powiem ze pionki tez dostawaly tam "tylko" gut ?

Zadziwiajace jest dla mnie tylko ze juz w paru testach panasonic byl testowany obok pionka i mimo to byl bardzo chwalony za czern (w niektorych pisze sie ze byla najlepsza posrod testowanych egzemplarzy) pozatym jakosc szarosci i odwzorowania detali w ciemnych scenach tez jest jego mocna strona.


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to pamietam - ale powiem Ci że z ciekawości zapytałem Japończyka na wczorajszych pokazach nowej serii Pioneera.
Jak oni w Japonii porównują modele - wiesz co mi odpowiedział - że wyłącznie na ustawieniach fabrycznych .
Na dowód tego sprawdziłem sam modele które stały. Zgadza się tak były ustawione. I czerń Panasonica PV 700 zostawiała /wg osób które rozmawiały miedzy sobą / wiele do życzenia.
 

Dru

Moderator
witam
wczoraj wreszcie dotarł upragniony 37PV70 :). Na razie mogłem go porządnie przetestować jedynie na DVD, bo jeszcze nie mam podłączonej kablówki (podziękowania dla profesjonalnej firmy Multimedia). Ale obraz, który ujrzałem gdy włączyłem Star Wars III na DVD wgniótł mnie w kanapę. Naprawdę tak było. Zresztą żona miała bardzo podobną reakcję. Divx-y, które puszczałem - zależało od jakości filmu, były takie które wyglądały jakby były w formacie DVD, ale były też takie, na których widać było słabszą kompresję. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, czekam tylko do środy na podłączenie sygnału kablówki i wtedy będę mógł napisać trochę więcej.

A teraz pytanko - tryb "Automatyczny" w Aspect Ratio oznacza, że przy trybie nadawania obrazu 4/3 telewizor przełącza się w Rozszerzony, a przy 16/9 przełącza się na 16/9?
 

jjb

New member
No coz, na ustawieniach fabrycznych telewizor ma przyciagnac wzrok klientow w sklepie. Warunki panujace w sklepie roznia sie diametralnie od tych w zaciszu domowym i tutaj mysle kazdy sie zgodzi (no chyba ze tylko ja jedyny ogladam TV w ciemnym pomieszczeniu). To ze ustawienia TV to sprawa indywidualna tez sprawa nie podlegajaca dyskusji. Gdyby bylo inaczej producenci nie dawaliby mozliwosci ustawienia czegokolwiek.. w koncu ustawiliby ten jeden idealny dla wszytskich obraz (hehe). Z powyzszego wynika zatem ze testowanie TV przy ustawieniach fabrycznych jest... no wlasnie...

Spytaj kogokolwiek o czern w PV70 albo PV71 bo o tym traktuje ten temat.
Nie wyciagalbym tez karkolowmnych wnioskow ze wiekszosc z nas wybrala swoj tv biorac tylko pod uwage koszty...
Jak juz ktos tutaj napisal, kupujac tv za pare tysiecy kwestia dolozenia kolejnego tysiaca zeby miec lepszy obraz jest bezdyskusyjna... tylko po co dokladac skoro nic sie nie zmieni ?
 
Ostatnia edycja:

iw1

New member
Cieszę się Dru że już masz tę plazmę i zaczniesz pisać o swoich wrażeniach o użytkowaniu jej. To że wgniotło Cię w kanapę niech będzie Twoją subiektywną oceną dla innych którzy na tym forum być może "obrzydzili" wielu ten TV lub nieustannie porównywali go z inną plazmą z zupełnie innego (wyższego) przedziału cenowego. Mam nadzieję że będzie Ci dobrze służył. Jeżeli będziesz miał dobrą kablówkę to powinieneś byś też zadowolony z jakości obrazu, u mnie niestety kablówka jest byle jaka więc pozostaje cyfrowy tuner.

Sprawa ustawień aspect ratio była już poruszana i pewnie czytałeś. Ja używam zawsze trybu 4/3 bo obraz jest naturalny bez rozciagnięć a jak przełączam na kanał nadający 16/9 (np. pakiet Premiere) to obraz automatycznie się przełącza z 4/3 na "szeroki"
 

Piotrbim

New member
....> Faworyzowanie Pioneera - a co to dokładnie oznacza ?
Prawie wszyscy którzy byli na pokazach ostatnich Pioneera - też nie mieli wątpliwości że Pioneer jest lepszy / choż wszyscy podkreślają że za drogi/ . Widzę że upatrujesz szpiegowskiej teorii spiskowej. Ze nie jest dobrze gdy dobre jest wrogiem lepszego. Nie dobrze gdy Pioneer jest lepszy - bo masz Panasonica.<......

Faworyzowanie czyli umieszczanie w każdym poście dotyczącym preferencji treści z góry wskazujących na wyjątkową przewagę technologiczną i jakościową modeli Pioneer'a oraz udowadnianie jak niską klasę reprezentują modele Panasonic'a.
Moje uwagi dotyczą różnic w ocenach dotychczas sprzedawanych modeli i przy porównaniach serii 42PV70 oraz 407XA spotkałem się z opiniami że Panasonic względem Pioneer'a "to nie ta liga", "to nie ta klasa", "Dacia przy Mercedesie", " obraz nie do przyjęcia","co wybrać ?......tylko Pioneer", itp. Chodzi mi tylko o to że według mnie należy obektywnie przyznać że to chyba jednak "ta liga" i są to porównywalne serie zarówno pod względem oferowanej jakości a ostatnio nawet cen. Dlatego trudno nie zacząć doszukiwać się ukrytych treści w wynikach testów i skrajnych ocenach ( może lepsze,wyższe marże dla sprzedawców, może dodatkowe bonusy za sprzedany wolumen, ??? ) skoro większość portali o podobnej tematyce może nie stawia znaku równości ale też nie deprecjonuje w tak znaczący sposób Panasonic'a względem Pioneer'a.
Uważam że byłoby fair stwierdzenie że modele PV70 w pełni zasługują na miano bardzo dobrych TV plazmowych i co najmniej dorównują klasą modelom 407 Pioneer'a.
Co do ostatniego akapitu -może i "dobrze" a może nie że Pioneer jest lepszy ale ja "niestety" pozostaną przy Panasonic'u.
Wczoraj miałem okazję porównać w/w modele w Makro w Opolu -stoją obok siebie - cóż, hmm, jak by to powiedzieć ......przemilczę.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
czyli jeśli masz 4/3 to i tak gdy kanał nadaje w formacie 16/9 to telewizor sam się dostosuje do 16/9?
a jeśli ustawiasz na stałe 4/3 to czy boki masz na Max?
 

_lEszEk_

New member
Dru napisał:
witam
wczoraj wreszcie dotarł upragniony 37PV70 :).
Gratulacje! będę wdzięczny za dalsze komentarze (szczególnie dot. jakości obrazu przy sygnale SD z kabla), bo też się mocno zastanawiam nad wyborem tego modelu...
 

Dru

Moderator
musisz troszkę poczekać bo dopiero w środę będą mi przyłączać sygnał - analogową kablówkę i cyfrową kablówkę. Wtedy też nie omieszkam opisać wrażeń z obcowania z tymi sygnałami :)

aha mam jeszcze jedno pytanko - gdy oglądam film Divx/DVD z czarnymi pasami u góry i dołu to czy nie wpływa to negatywnie na telewizor?
 
Ostatnia edycja:

iw1

New member
Dru napisał:
czyli jeśli masz 4/3 to i tak gdy kanał nadaje w formacie 16/9 to telewizor sam się dostosuje do 16/9?
tak, jeżeli program nadaje w formacie 16/9 (np. ARD/ZDF/NRJ/C+Film itp)

Dru napisał:
a jeśli ustawiasz na stałe 4/3 to czy boki masz na Max?
w dzień ustawiam na "średni"
w nocy wyłączam panel boczny
...ale to nie znaczy że robię dobrze, tak mi odpowiada

poza tym dużo (i coraz więcej) programów/filmów nadających 4/3 jest z pasami u góry i na dole więc stosując zoom obraz wypełnia cały ekran
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
chyba najlepiej stosować ZOOM1, no nie? Bo wg mnie najmniej ucina górę i dół. Ale czy na pewno ZOOM1 nie rozciąga na boki?
 

Jasiek_31

New member
Dru napisał:
musisz troszkę poczekać bo dopiero w środę będą mi przyłączać sygnał - analogową kablówkę i cyfrową kablówkę. Wtedy też nie omieszkam opisać wrażeń z obcowania z tymi sygnałami :)

Współczuje Multimediów, miałem kiedyś tą kablówkę i szybko z nich zrezygnowałem, poza podnoszeniem ceny nie prezentowali sobą nic.
Za to chętnie usłyszę jak jakość ich cyfrowej wersji, podobno nadają coś HD ale oczywiście tylko w paru miejscach.
Sam narazie mam Cyfre i chociaż też można im wiele zarzucić to od Multimediów są o niebo lepsi.
 

slaww

New member
Witam no i Panasonic 37PV70 juz jest u mnie. Co do wielkości a stoi w 22m2 pokoju myśle ze jest ok nie za dużo nie za mało.
Co do jakosci obrazu jestem zaskoczony pozytywnie a dodam ze narazie tv jest podłączony do tunera polasatu cyfrowego jakis 5 letni model Sagema i tylko po złączu Euro. Tak jak radziliście zakupiłem scarta Techlinka za 69 zl myśle ze starczy bo za 2 miesiące zmieniam na N -ke.
Pomimo nieciekawego tunera i podłączeniu po scarcie obraz miło mnie zaskoczył a miałem przedtem crt sony , 10 lat temu był to jeden z wyzszych modeli soniacza.
Najlepszy obraz jest na TVN i Polsatach, TVP1 i 2 juz troche gorzej ale ogólnie bardzo dobrze.
Podłączyłem też dvd componentem tez Techlinka za 50 zl nie mieli nic lepszego i obraz to juz naprawde rewelka.

Jak narazie jestem bardzo zadowolony zobaczymy jak sie bedzie dalej sprawował czuje ze dopiero skrzydła rozwinie gdy podłącze N- ke po dobrym kablu. Ale po podłączeniu tego tv i ustawieniu wszystkiego naprawde robi wrażnie nie ma co porownywć gdy stoi w sklepie .

PO przeczytaniu wielu postow na forach o tym TV i oglądaniu, porównywaniu go w sklepach z innymi modelami myśle ze za cenę 3.700 to naprawdę super TV .
 

skylab

New member
Pomocy!

Powinienem się ładnie przywitać (bo to mój pierwszy post) i pochwalić, że właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 37pv70p. Sęk w tym, że szczęśliwym posiadaczem byłem przez jakąś godzinę. Tyle mniej więcej zajęło mi rozpakowanie pudełka, skręcenie stojaka, podłączenie całości i zabawa z sygnałem SD z Cyfry+. Wreszcie stwierdziłem, że czas nasycić oczy pięknym obrazem z DVD. Niestety po włączeniu odtwarzacza (KODA 638B) okazało się, że mam wszystko nienaturalnie zielone (plansza startowa w Kodzie jest niebieska). DVD z Tv mam podłączone scart'em RGB, bo jeszcze nie zaopatrzyłem sie w component. Dopiero jak przestawiłem w DVD sygnał na S-Video pojawiły sie normalne kolory. Podobnie było na YuV. Problem w tym, ze dotychczas (na starym CRT) znacznie lepszy obraz miałem przez RGB.
Sytuacja jest taka sama zarówno na AV1, jak i AV2.
Prosze o pomoc. Czy ja coś zle ustawiłem? Mam padnięty TV juz od poczatku? Dodam jeszcze, ze gdy podłączyłem DVD z TV zwykłym kablem EURO (nie wiem jak on sie fachowo nazywa, ten z mniejsza iloscią kabelków w środku) obraz był w porzadku na wszystkich ustawieniach, tyle że był to obraz tej samej jakości.

Co mam teraz zrobić? Jak się żona dowie o konieczności oddania nowego sprzętu do serwisu, to już nie żyje.

Aha, dostaliście gwarancję w formie pisemnej?

Pozdrawiam.
 

Jasiek_31

New member
Ja mam podłączony tunerek cyfrowy RGB przez Scarta i wszystko jest OK, DVD też tak miałem podłączone ale lepszy obraz jest po Componencie więc Scart wyleciał.
Kabel o którym piszesz z mniejszą ilością pinów to taki przez którego nie przechodzi RGB tylko Pal i dlatego wszystko było OK, ja bym spróbował podłączyć jeszcze innym pełnożyłowym Scartem do obu wejść Euro, z tym że pamiętaj że na Euro 2 masz do wyboru albo RGB/PAL albo S-Video.
YuV idzie tylko przez złącze typu Component.
A z Cyfry podajesz sygnał typu PAL czy RGB? Bo może problem nie leży w telewizorze tylko w odtwarzaczu?
Jeżeli to nic nie da to niestety tylko serwis.

Pozdrawiam.
PS.
SVideo można podać tylko na drugie Euro i to też należy przełączyć w menu że ma być SVideo.
 

skylab

New member
Jasiek_31 napisał:
Ja mam podłączony tunerek cyfrowy RGB przez Scarta i wszystko jest OK, DVD też tak miałem podłączone ale lepszy obraz jest po Componencie więc Scart wyleciał.
.

Sęk w tym, że na razie nie mam Componentu. Z resztą wolałbym, żeby wszystko było sprawne, nawet jeśli nie będę tego używał.
Cyfrę mam podłączoną kablem RGB, co potwierdza komunikat (ramka) na TV wyświetlana w momencie włączenia. Ten sam kabel podłączony pomiedzy DVD i TV daje rezultaty jakie opisywałem.
DVD jeszcze dzien wczesniej, na tym samym kablu swietnie współpracowało z CRT Philips'a.

Głupieje już od tego.
 

Jasiek_31

New member
skylab napisał:
Sęk w tym, że na razie nie mam Componentu. Z resztą wolałbym, żeby wszystko było sprawne, nawet jeśli nie będę tego używał.
Cyfrę mam podłączoną kablem RGB, co potwierdza komunikat (ramka) na TV wyświetlana w momencie włączenia. Ten sam kabel podłączony pomiedzy DVD i TV daje rezultaty jakie opisywałem.
DVD jeszcze dzien wczesniej, na tym samym kablu swietnie współpracowało z CRT Philips'a.

Głupieje już od tego.
NO ok, tylko co podaje w info telewizor gdy podajesz sygnał z DVD (RGB, SVideo czy może PAL) ?
Bo jeżeli z Cyfry podajesz sygnał tym samym kablem na to samo wejście i wszystko jest OK to raczej nie jest to wina telewizora tylko DVD.
No i pytanie skąd masz pewność że stary TV wyświetlał Ci sygnał RGB, praktycznie każdy sprzęt z którym miałem do czynienia wysyła na SCART jednocześnie sygnał RGB i zwykły PAL, dopiero w telewizorze można wybrać co chcesz.
Miałem do niedawna Thomsona który właśnie tak miał, jak w menu ustawiłem że na SCARCIE ma być RGB to tylko taki sygnał brał, jak podałem coś w zwykłym Palu to nic nie wyświetlał, ale jak ustawiłem AUTO to już wyświetlał różnie, dużo zależało od tego jaki sygnał dostawał wcześniej (jak na drugim SCARCIE był to PAL to wtedy na pierwszyn też brał PAL).
Może pożyczysz od kogoś DVD i zobaczysz czy będzie tak samo.
Owocnej walki.
 

pamil68

New member
info o sklepie

Mam gorącą prośbę, czy ktoś zna sklep z Wrocławia o nazwie Media-Max ul. Krucza 79, na Allegro zaoferowali 3499 za 37pv70p, ciekawe czy to nie jakaś podpucha. Proszę kolegów którzy mieli do czynienia z tym sklepem o opinie. Jest też coś co się nazywa Wega TV i tam jest 3444.
Pozdrawiam
 
Do góry