Seria PV70

jarzak

New member
Może lepiej to określiłeś, ale 70 miała obraz nie najlepszy, linie ukośne były jakby ząbkowane lub coś w tym rodzaju. Natomiast obraz 45 był moim zdaniem nieco lepszy, choć nasycenie kolorów lepsze w 70. 60-tka - OK (poza pionkiem).
Czy również czekasz na testy nowych szajsungów?
 

Dru

Moderator
ja na Samsungi nie czekam bo będę kupował tylko i wyłącznie 37 cali, a takich Samsung raczej nagle nie wprowadzi. Także zostaje mi Panasonic, a niektóre wypowiedzi nieźle dezorientują potencjalnych przyszłych użytkowników tychże plazm :cool:

Proszę nie przekręcać świadomie nazw firm. ArtS :)
 

goldi69

New member
Witam

Ja sprzedalem 2 dni temu swojego 42pv60 (2 miesieczny) ktory poprostu mnie odrzucal wygladem.

Wczoraj dokladajac 300zl kupilem 42pv70.
duzo sie jeszcze nie bawilem, narazie tylko nbox nki mnie wkrurzyl po hdmi (wiadomy prooblem, ktory jednak jest dosc denerwujacy), dzis lekko ustawieniami sie pobawie i sprzwdze jak sie sprawuje (mam nboxa, x360, ps3, laptop, aster city, dvd) wiec wsio moge sprawdzic.

jutro napisze spostrzezena.

moze ktos podac jakie sa idealne parametry ustawienia TV tak zeby najlepiej chodzil?
 

Gregorio

New member
moze ktos podac jakie sa idealne parametry ustawienia TV tak zeby najlepiej chodzil? :(

każdy ma inne oczy, inną percepcję np. kolorów, różne jest oświetlenie.
Wątpię, by ktoś potrafił udzielic na takie pytanie
 

kaszpir

New member
Dru napisał:
ja na Samsungi nie czekam bo będę kupował tylko i wyłącznie 37 cali, a takich Samsung raczej nagle nie wprowadzi. Także zostaje mi Panasonic, a niektóre wypowiedzi nieźle dezorientują potencjalnych przyszłych użytkowników tychże plazm :cool:

Proszę nie przekręcać świadomie nazw firm. ArtS :)

Ja też już nie czekam :)

Dostałem ciekawą ofertę cenową na Panasonica 42PV60 i po dogłębnej analizie (wyniki testów i recenzji) zdecydowałem się na ten model ...

Myślalem też nad plazmą LG i Samsunga , ale patrząc na wyniki testów zachodnich serwisów (jakośc obrazu) tych plazm niestety produkty tych marek nieco odbiegaja od jakości obrazu z plazm Panasonica ...

Dodatkowo cena mocno zachęcająca.

No cóż plazma ta nie będzie najpiękniejsza , ale trudno. Na szczęście jest delikatnie ładniejsza od PV45 :)

Wiem że ta plazma nie jest idealna , że ma swoje wady , ale niestety konkurencja wcale nie jest lepsza i ich produkty także mają swoje wady ...

Teraz czekam z niecierpliwością na dostawę plazmy :)
 

DeAlba

New member
majron nie rób zdjęć pod słoneczne okno bo nigdy nie wyjdą dobrze. Zdecydowanie lepiej zrobić fotki wieczorem albo w nocy z aparatem na statywie (lub czymś go zatępującym). Trochę trzeba pokombinować z ustawieniami aparatu ale efekty na pewno będą lepsze.

Pozdrawiam
 

atik70

New member
Witam serdecznie wszystkich od tygodnia bawie się 42PV70,wczesniej miałem PV60 i naprawde byłem z niej zadowolony no może poza wyglądem
nie było żadnych weży czy zwisów obrazu ,ale po zamianie na Pv70 naprawde jestem zadowolony ze swojej decyzji,kolory dużo lepsze ,bardziej plastyczne i lepiej nasycone barwy ,owszem ostrość obrazu nieco gorsza od 60 ale obraz bardziej stabilny funkcja 100Hz spisuje się wyśmienicie.Sygnał mam z kablówki zero migotania czy glinianych twarzy ,pozatym procesor kapitalnie sobie radzi z filmami ,czy programami z bardzo szybka akcją,w pv60 nie było tak dobrze widać było ze nie wyrabia "ciągnie za sobą postacie"Pozatym pv70 i to skalowanie świetna sprawa filmy z DVD mam panasa 870 to cos pięknego ,a z komputera po HDMI-DVI materiał HD to już całkowity odlot .To jest święta racja sygnał podany w domu ,a sygnał w sklepie to jak porównanie poldka do VW golfa 5
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Na szczęście jest delikatnie ładniejsza od PV45 :)

Nie wiem gdzie to szczescie widzisz, z Twoich pierwszych wypowiedzi ani wyglad Tobie w PV45 nie przeszkadzal a i Twoje zdecydowanie na ten model bylo bardzo duze, nie handluje ale dziwie sie. Zebys tak calkiem spokojnie nie spal, akurat w PV60 najmocniej uwidacznialy sie weze (i to w roznym ich nasileniu), moze zanim calkiem wezmiesz maly tescik na ich obecnosc, link do Emily-test jeszcze gdzies powinien na forum wisiec. W bardzo duzym ich nasileniu nie da sie po prostu, niektorych filmow ogladac.

Pzdr. (C)G
 

majron

New member
DeAlba napisał:
majron nie rób zdjęć pod słoneczne okno bo nigdy nie wyjdą dobrze. Zdecydowanie lepiej zrobić fotki wieczorem albo w nocy z aparatem na statywie (lub czymś go zatępującym). Trochę trzeba pokombinować z ustawieniami aparatu ale efekty na pewno będą lepsze.

Pozdrawiam

Dzięki za radę. Niestety zdjęcia mogę zrobić tylko do południa , gdyż do pózna pracuję , a jak wracam to raczej ciężko ... no chyba , że obudzę moją drugą połowę..:) , ale wolę nie ryzykować.

Wcześniej zle sprecyzowałem swoją wypowiedż. Chodziło mi , że sygnał dany na tv w przeróżnych sklepach jest o wiele gorszy niż w domu. Sam się o tym przekonałem. Ja jestem naprawdę zadowolony z tej plazmy , choć chwilowo muszę odbierać na beznadziejnym kablu. Ktoś kto przestawia się z CRT , praktycznie na nowo odkrywa uroki oglądania tv.

A tak właściwie to mam pytanko. Ponieważ czekam na kabel hdmi profogolda i znając problemy na linii pv70 - hdmi nbox ,to może domówić dobry kabel component i tak podłączyć plazmę z nboxem?Różnicy chyba nie będzie?
 
Ostatnia edycja:

adrianes

New member
atik70 napisał:
Witam serdecznie wszystkich od tygodnia bawie się 42PV70,wczesniej miałem PV60 i naprawde byłem z niej zadowolony no może poza wyglądem
nie było żadnych weży czy zwisów obrazu ,ale po zamianie na Pv70 naprawde jestem zadowolony ze swojej decyzji,kolory dużo lepsze ,bardziej plastyczne i lepiej nasycone barwy ,owszem ostrość obrazu nieco gorsza od 60 ale obraz bardziej stabilny funkcja 100Hz spisuje się wyśmienicie.


Jeżeli ostrość w PV60 była na 10 pkt to na ile ją oceniasz w PV70 ??
Napisz jeszcze proszę, czy coś się wypala.

Pozdrawiam.
 

JaW

New member
Zrobiłem kilka fotek obrazu z 37PV70. Co prawda żadna fotka nie odda wiernie tego, co widac na ekranie, zbyt wiele etapow posrednich. Jednak mozna zaobserwowac dużą szczegółowosc obrazu, a na fotce z fajerwerkami ładny kontrast, głęboką czerń.
1.
anixe1.jpg

2.
anixe2.jpg

3.
anixe3.jpg


I jeszcze scenka z TVN24 :D :D
4.
tvn.jpg


Zdjęcia zmniejszone i wyostrzone po zmniejszeniu, w celu przywrócenia straconej ostrości. Kto cokolwiek wie o obróbce grafiki, ten wie o co chodzi. Powiem tylko, że na ekranie telewizora wygląda to lepiej
:)
 

majron

New member
JaW napisał:
Zrobiłem kilka fotek obrazu z 37PV70. Co prawda żadna fotka nie odda wiernie tego, co widac na ekranie, ..... Powiem tylko, że na ekranie telewizora wygląda to lepiej


Nareszcie ktoś w miarę pokazał na co tą plazmę stać... a stać ją na wiele więcej. :cool:
 

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Nie wiem gdzie to szczescie widzisz, z Twoich pierwszych wypowiedzi ani wyglad Tobie w PV45 nie przeszkadzal a i Twoje zdecydowanie na ten model bylo bardzo duze, nie handluje ale dziwie sie. Zebys tak calkiem spokojnie nie spal, akurat w PV60 najmocniej uwidacznialy sie weze (i to w roznym ich nasileniu), moze zanim calkiem wezmiesz maly tescik na ich obecnosc, link do Emily-test jeszcze gdzies powinien na forum wisiec. W bardzo duzym ich nasileniu nie da sie po prostu, niektorych filmow ogladac.

Pzdr. (C)G

No cóż gdyby gościu mnie nie wykiwał miałbym PV45. Wygląd no cóż to napewno najbrzydsza plazma jaką widziałem , ale no cóż cena ...
Różnica by mnie pomiędzy PV70 a PV45 wyniosła minimum 900zł ...
A przy takiej kwocie brzydotę można wybaczyć ;)
W przypadku PV60 otrzymuje plazmę nie dużo ładniejszą od PV45 ale ta czarna ramka trochę pomaga (widziałem obok siebie obie plazmy).
Oczywiście różnicy kolosalnej nie ma ...

Dodatkowo cena. PV60 będe miał za niecałe 3500zł ...
Nówkę :)

Do tego modelu przekonało mnie mnóstwo rewelacyjnych ocen , nagród w zachodniej prasie ...
To naprawdę rewelacyjna plazma , mimo że ma wady.

Na temat węży naczytałem się i szczerze mówiąc wystepowanie tego "zjawiska" jest bardzo a to bardzo sporadyczne ...
Uważam że jest to problem zbyt mocno rozdmuchany i ludzie zamiast ekscytowac się świetnym obrazem i oglądać filmy na plaźmie szukają jakis wad i węży ...

Z forum wyczytałem że ten problem występuje także z PV45 , PV60 i PV70 ..

No cóż nie ma plazmy idealnej , wolę taką z wadami które nie są zbytnio denerwujące i żadko wystepują i trzeba się mocno wysilic aby je zobaczyć niż plazmę która ma o wiele więcej wad (nie mówię tu o PV45).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podoba mi się szczególnie ostatnie zdjęcie.

Atak Godzilli na panią poseł?

Fajnie byłoby, gdybyś mógł umieścić oryginalne zdjęcia na jakimś portalu z fotografiami i podał nam linki. Wyostrzanie po pomniejszaniu trudno jest odpowiednio dobrać. Ale rzeczywiście obraz z fotek robi wrażenie. Jakie było źródło sygnału?

ArtS :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Dodatkowo cena. PV60 będe miał za niecałe 3500zł ...
Nówkę

Tą ceną zamknąłeś mi usta :). Rozumiem, że teraz brzydkie nóżki już nie beda Ciebie tak mocno już razić jak wcześniej w PV45, które rzeczywiście nie wyglądają zbyt szczęśliwie obu modelach, bo są takie same.

kaszpir napisał:
(nie mówię tu o PV45).

I wyszło, że jestem obrońcą modelu PV45, pewnie i tak jest w odbiorze moich postów. Jednak przy sygnalach w HD (nie tylko) nie ma czym sie wstydzić przy PV70.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Tą ceną zamknąłeś mi usta :).

I wyszło, że jestem obrońcą modelu PV45, pewnie i tak jest w odbiorze moich postów.

Pzdr. (C)G
Hehe ...

Ja też się lekko zdziwiłem bo PV60 nie był w moim zasięgu finansowym.
Był w cenie zbliżonej do PV70 a w takim przypadku wolałbym juz PV70 ...

Jednak cena , czyni cuda ;-) i długo się nie zastanawiałem i zamówiłem ...
Teraz czekam na plazmę i mam nadziję że w tym tygodniu jeszcze dotrze ona do mnie :)

Nóżki mnie drażnia i to mocno :(
Ale tak jak pisałem dzięki cenie jestem w stanie zaakceptować brzydką nóżkę ;) tym bardziej że myślę nad zawieszeniem plazmy na ścianie ...

Za PV60 przemawia to że jest to model sprawdzony i model który otrzymywał najwyższe oceny jeśli chodzi o jakość obrazu ...

PV45 jest także napewno dobrą plazmą , ale nie zmienia to faktu że jest to "wykastrowana" PV60 więc teoretycznie PV60 powinien dawać lepszy obraz od PV45.
Ale to tylko teoria ...
 
Ostatnia edycja:

goldi69

New member
Wczoraj potestowalem PV70 z PS3, glownie Trilery filmow i kilka gier, musze powiedziec ze po ok 30min ustawiania parametrow i obejzeniu z 20 Trilera nowego Bonda, udalo mi sie ustawic Plasme do tego stopnia ze ziarnistosc (ktora mnie badzo denerwowala w PV60) praktycznie udalo sie wyeliminowac.
Niby podobne mozliwosci ustawiena obrazu jednak tutaj wyrazniej widac roznice.
Przyznam sie ze jestem coraz bardziej zadowolony, PV60 sprzedalem za 4300zl a tego za 4590 kupilem, nawet jak by gral tak samo to i tak byl bym zadowolony (caly sprzet mam czarny i srebrny mi wogle sie nie widzial)
dzis potestuje z Xbox'em tam mam wiecej Trilerow a i gier nieco wiecej.
Musze kabel do aparatu znalesc to i fotki bym porobil.

Wczoraj gralem ok 16 w Resistance na PS3, jako ze jestem swierzo po remoncie to jeszcze zaslon w oknach nie mam, musze powiedziec ze PV70 nieco bardziej podatny na odbicia promieni slonecznych (a dokladniej efekt lustra).
 
Do góry