Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Ale to tylko teoria ...

Potwierdzona praktyką, brak miejscami systemu control sub-pixel. Nie widać tego od razu, miejscami - w wyselekcjonowanych scenach filmowych - namacalnie. W HD oba modele praktycznie niczym się nie różnią i brak control sub-pixel jest w ogóle nie obserwowalny. O wężach: PV45 test emily przechodzi bezboleśnie, nie widać tego defektu, w PV60 niestety jest to bardzo (lub mniej) ale jednak widoczne. Coś za coś. Ten defekt powstrzymał mnie przed kupnem PV60 i nie żaluję. Chociaż patrząc na obecne ceny, trochę w sercu ściska, że za różnicę można byłoby nabyć porządny odtwarzacz DVD (chociażby s53).

Pzdr. (C)G
 

Grigorij

New member
majron napisał:
...A tak właściwie to mam pytanko. Ponieważ czekam na kabel hdmi profogolda i znając problemy na linii pv70 - hdmi nbox ,to może domówić dobry kabel component i tak podłączyć plazmę z nboxem?Różnicy chyba nie będzie?
Moje czysto teoretyczne rozważania są następujące:
HDMI jest złączem cyfrowym. Sygnał cyfrowy wędruje sobie do TV i tam pomija wszystkie "polepszacze" wędrując najkrótszą drogą na matrycę. Moim zdaniem jakieś drogie kable to swego rodzaju placebo. Ktoś kto wybuli kilkaset PLN na kabel od razu widzi różnicę na korzyść...:D Jakie mogą być wady złego (np. zbyt długiego) połączenia po HDMI? Jedynie takie, że obraz może się zacinać i mieć tendencję do "makroblokowania" a w żadnym wypadku tani kabel nie moż wpływać na takie parametry jak ostrość, wyrazistość i nasycenie kolorów. Inaczej się ma ze złączem Component. Tam sygnał cyfrowy jest dwukrotnie przetwarzany, najpierw w nboxie z postaci cyfrowej na analogową a później w TV z analogu na cyfrowy. Dwukrotna konwersja sygnału musi powodować utratę jakości! To, że niektórzy twierdzą, że sygnał po componencie jest lepszy niż po HDMI wynika z faktu, że sygnał ten przechodzi przez różne "polepszacze" w TV a one oprócz "podrasowania" zubożałego sygnału wprowadzają w nim też niestety różne szumy. Np. dość często widoczne w plazmach "nienadążanie" koloru za poruszającym się obiektem występuje tylko po złączu analogowym, nigdy cyfrowym. Ponieważ złącze component jest analogowe to kabel musi być solidnie zrobiony a szczególnie- solidnie ekranowany aby wyeliminować wpływ zakłóceń zewnętrznych na tor wizyjny. Podsumowując:
1. Kupno drogiego (czyli zazwyczaj dobrego) kabla component - OK!
2. Kupno drogiego kabla HDMI - głupota.
 

jawer1

New member
JaW napisał:
I jeszcze scenka z TVN24


Zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie, ale niepokoi mnie zdjęcie z TVN24.
Chodzi mi konkretnie o szaroniebieskie paseczki na twarzach Pana Wierzejskiego i Pani Jarugi-Nowackiej.
Czy to efekt pomniejszenia i wyostrzenia, czy tak jest w oryginale?
Zamieść gdzieś (np. fotosik.pl ) zdięcia bez obróbki.
 
Ostatnia edycja:

JaW

New member
jawer1 napisał:
Zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie, ale niepokoi mnie zdjęcie z TVN24.
Chodzi mi konkretnie o szaroniebieskie paseczki na twarzach Pana Wierzbickiego i Pani Jarugi-Nowackiej?
Czy to efekt pomniejszenia i wyostrzenia, czy tak jest w oryginale?
Zamieść gdzieś (np. fotosik.pl ) zdięcia bez obróbki.

Ale tych pasków nie ma w rzeczywistosci, to efekt specjalny, dokładany przez obiektyw aparatu :) To wlasnie takie problemy sprawiają, ze zdjecie nie odda tego, co widac na ekranie, dlatego nie ma sensu zamieszczac oryginałów. Fotki zmniejszone w PS z 3000x2000 na 600xileśtam, potem wyostrzone Smart Sharpen 50 punktów wyglądają i tak gorzej, niż obraz na TV :) Chciałem tylko tak poglądowo zaprezentować szczegółowość obrazu i kontrast.
Sygnał z n-ki, stacja Anixe HD, kabelek HDMI.
 

jawer1

New member
JaW napisał:
Ale tych pasków nie ma w rzeczywistosci, to efekt specjalny, dokładany przez obiektyw aparatu :) To wlasnie takie problemy sprawiają, ze zdjecie nie odda tego, co widac na ekranie.

Jeśli tak to super (uspokoiłeś mnie :) ).
Planuję zakup na przełomie czerwca i lipca, tak więc albo będzie to 42PV70,albo... nowy Samsung, może 50". Zobaczymy jak wypadną testy w porównaniu z PV70.
 

kaszpir

New member
No to cudownie :(

Ponownie zostałem wydymany :(

Jak tu się nie wkurzyć :(

Wczoraj zamawiałem Tv i mieli. Wieczorem dostałem potwierdzenie że jest rrealizowane zamówienie a dziś emaila że już towaru nie ma i że został wyprzedany ...

Poprostu mozna się załamać :(
 

kaszpir

New member
ArtS007 napisał:
Właśnie, cena czyni cuda. Nie proponowali Ci jakiegoś zamiennika za już mniej atrakcyjną cenę?

ArtS :)
Zaproponowali ...

LG 42PC1R (1024x768 8) za ponad 3700zł ...

Oczywiście zrezygnowałem ...

Teraz w zamówieniu jest że klient zrezygnował ...

Sądzę że była zagrywka aby ludzie zamówili , a potem oczywiście towaru nie ma ale proponują ... zamiennik ...
I niektórzy na tą propozycję napewno się "skusili" ...

No cóż :-<

Czekam do premiery nowej plazmy Samsunga. Jak okaże się niewypałem to zapewne zamówię Panasonica 42PV70 , ale no cóż wolałbym jednak kupić plazmę do 4000zł , tyle ile max na to miałem/mam pieniędzy ...

No chyba że w ostateczności PV45 , ale trochę odstrasza mnie wygląd :(
 

Golgota

New member
:D
Servisko napisał:
Jaka jest rzywotnosc tego tv?
chodzi mi oto jak go bende urzywal dzienie 8 godzin to ile lat wytrzyma?

Witam,
Pytanie trochę śmieszne, acz kolwiek może i nie, tak samo można zapytać ile wytrzyma moja wątroba jak będę pił 8 piw dziennie?
Jeden wytrzyma tyle a inny już mniej, ale nie przejmuj się na pewno wcześniej będziesz chciał kupić cos nowego- za te 7-8-9-10 lat!!
Pozdrawiam
 

goldi69

New member
pete2 napisał:
kaszpir, pv45 nie różni sie wyglądem od pv60!!!

Rozni sie, PV60 ma czarna obwodke a 45 nie ma (i jest jeszcze brzydszy)

Nie wiem co wy macie z tymi sklepami ze ciagle u Was nie ma, wchodzisz na Ceneo czy Skapca i masz z 30 sklepow jak na dloni, ja kupilem z DvTech (na allegro tez sie oglaszaja) cena za 42pv70 4590zl (nizszej nigdzie nie znalazlem) do tego za 20zl mi dowoz zrobili do domu i nawet pomogli skrecic.
Wczesniej dzwonilem do mediamax24 tam tez maja tylko 30zl drozej wychodzi, wiec nie wiem why macie problem z dostepnoscia.
Wczoraj widzialem PV60 na allegro nowy za 3999zl co tez jest dobra cena
 

kaszpir

New member
goldi69 napisał:
Rozni sie, PV60 ma czarna obwodke a 45 nie ma (i jest jeszcze brzydszy)

Nie wiem co wy macie z tymi sklepami ze ciagle u Was nie ma, wchodzisz na Ceneo czy Skapca i masz z 30 sklepow jak na dloni, ja kupilem z DvTech (na allegro tez sie oglaszaja) cena za 42pv70 4590zl (nizszej nigdzie nie znalazlem) do tego za 20zl mi dowoz zrobili do domu i nawet pomogli skrecic.
Wczesniej dzwonilem do mediamax24 tam tez maja tylko 30zl drozej wychodzi, wiec nie wiem why macie problem z dostepnoscia.
Wczoraj widzialem PV60 na allegro nowy za 3999zl co tez jest dobra cena
U DVtecha kupowałem niemalże 4 lata temu TV (Panasonic 32PS11). Gościu jechał do Włocławka i przywiózł mi osobiście (transport gratis). Teraz niestety zażądał sobie 180zł za przywiezienie TV ... Gdyby nie to to bym kupił ... Jednakże na plazmę miałem przeznaczone 4000zł i tyle chcialbym wydac max. Czekam na nowego Samsunga (za kilka dni premiera). Z zapowiadanych nowinek i zastosowanych "bajerów" może byc to naprawdę niezła plazma za nieduże pieniądze ...
 

malin_f1

New member
Ja dziś 3 godziny śledziłem ten wątek i doszedłem do wniosku że PV70 jednak wstrzymam się do pierwszych ocen nowych samsungów jak nie będą migotać i będzie synchronizacja audio-video przez amplituner to wezmę szajsunga bo 1 tyś w kieszeni zostanie w stosunku do PV 70 a planuję 50 cali :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nie wiem czego oczekujecie od nowych samsungow, cudow. Nie da sie upchac dobrej elektroniki z bardzo dobra matryca z niska cena, czemu sie tutaj oszukiwac. Juz bardziej mozna oczekiwac dobrych modeli od LG, weszli w kooperacje Matshushita celem nowych rozwiazan, technologi w produkcji plazm i elektroniki. A czekac mozna w nieskonczonosc, wiele osob jak czekalo na PV70 tak w dalszym ciagu czeka, byc moze teraz na samsungi. Trend z pewnoscia ogolnie bedzie spadkowy do ceny, beda to wymuszac producencji TV LCD a tam sie juz dzieje coraz to wiecej i ciekawiej. Moim typem na przyszlosc jest pelne HD (modele PY i PZ) i tylko w wydaniu Panasonica, ktory jest wstanie zaoferowac zrownowazona cene do jakosci. Za dwa lata, wiekszosc z nas jak przypuszczam oczy beda mialy zwrocone na OLED'y, tez juz sie dzieje dosc duzo, zwiekszaja rozmiary, moze z trwalosci kiepsko ale przeciez nic nie stoi w miejscu.

Pzdr. (C)G
 

ArtS007

New member
Bez reklam
[...] szajsunga [...]
Zobaczycie, że się Admin po kimś przejedzie...

Proszę nie używać pejoratywnych zamienników nazw firm.

Wracając do tematu, gdy zobaczyłem na zdjęciu PV60, to pomyślałem sobie, to będzie to: cienka czarna ramka. Ale gdy zobaczyłem na żywo te hektary blachy pod spodem... Gdyby choć dodali jakąś perforację w stylu PA60...

ArtS :)
 

kaszpir

New member
(Cy)Gorg napisał:
Nie wiem czego oczekujecie od nowych samsungow, cudow. Nie da sie upchac dobrej elektroniki z bardzo dobra matryca z niska cena, czemu sie tutaj oszukiwac. Juz bardziej mozna oczekiwac dobrych modeli od LG, weszli w kooperacje Matshushita celem nowych rozwiazan, technologi w produkcji plazm i elektroniki. A czekac mozna w nieskonczonosc, wiele osob jak czekalo na PV70 tak w dalszym ciagu czeka, byc moze teraz na samsungi. Trend z pewnoscia ogolnie bedzie spadkowy do ceny, beda to wymuszac producencji TV LCD a tam sie juz dzieje coraz to wiecej i ciekawiej. Moim typem na przyszlosc jest pelne HD (modele PY i PZ) i tylko w wydaniu Panasonica, ktory jest wstanie zaoferowac zrownowazona cene do jakosci. Za dwa lata, wiekszosc z nas jak przypuszczam oczy beda mialy zwrocone na OLED'y, tez juz sie dzieje dosc duzo, zwiekszaja rozmiary, moze z trwalosci kiepsko ale przeciez nic nie stoi w miejscu.

Pzdr. (C)G
Hmm ... Samsung zapewne sam produkuje panele plazmowe (tak i panele LCD). Elektronikę także w większości sam robi. Może więc sam "decydować" o cenie ... Jednak patrząc na inowacje wprowadzone w tym modelu jak i na parametry widać że Samsungowi bardzo zależy aby zrobić dobrą plazmę ... Cudów nie oczekuję , bo cudów nie ma ... Panasonic to także nie cud. Też ma swoje wady. Z tego co czytałem plazma Samsunga c7H (jesli dobrze pamiętam) była bardzo udaną plazmą ale ... no właśnie miała wady które powodowały że ludzie rezygnowali z zakupu lub atakowali serwisy (migotanie obrazu). Sądzę że tą wadę usuną i nowy model tego nie będzie miał (tym bardziej że w starym modelu wystarczyło wgrac nową wersję oprogramowania) ... Mi w Samsungu podoba się wygląd i zastosowana filtr dzięki któremu można oglądać obraz nawet przy sporym nasłonecznieniu ... Dla mnie to dwie spore zalety ... Bo mam tak ułożony pokój że nawet jak zasłonię żaluzje to idealnie w pokoju ciemno nie jest .. Jak już pisałem. Mam tak naprawdę na plazmę 4000zł i tyle max chciałbym wydać. Co do LG to jakoś nie lubię tej marki. Kojarzy mi się z tandetnymi monitorami LCD (mam kilka takich w pracy) i wszystkie oferują kiepską jakość obrazu. Z Samsungami jest sporo lepiej już :) Ja poczekam chwilę , nie zbawi mnie poczekanie tygodnia. Nowe plazmy Samsunga będą dostępne już w tym tygodniu. A co do ceny , to no cóż wszystko tanieje ...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Z tego co czytałem plazma Samsunga c7H (jesli dobrze pamiętam) była bardzo udaną plazmą

Gdybys widzial obok siebie dwa modele, nawet ten bardzo brzydki ;) PV45 i c7H, zmienilbys zdanie o udanym modelu. Nie twierdze ze Samsung wypusci nowa kiepska linie, uczulam, moze nie koniecznie akurat Ciebie, by sie za wiele nie spodziewac. Ogolnie w segmencie plazm, dwie firmy chce przejac wiekszosc rynku, wlasnie Panasonic i Samsung, jak na razie zapowiada sie konkurencja cena, czy pojdzie za tym tez jakosc, zobaczymy. Zycze Tobie kaszpir udanego zakupu, moze nawet Samsunga, ktory spelni Twoje oczekiwania.

Pzdr. (C)G
 
Do góry