Seria PV70

allabahal

New member
Czy ktoś może wie, jak w 42PV70P wejść do menu serwisowego?
Standardowy sposób nie działa :-(
Wyświetla się tylko tblica inormacyjna i nic nie można zrobić.
W dodatku po takiej zabawie TV należy znów programować.
 

jarzak

New member
Kiki
serdeczna prośba o podanie dokładnych wymiarów opakowania transportowego (dł. x wys. x szer.) 37PV70

Jerzyk


Jeżeli możesz, to to 42PV70 również. :smile:

J.Z.
 

lele

New member
Cześć.
Czytam te wasze posty i czytam i niewiele mi one pomagają.
Widzę, że generalnie trzeba ten TV zobaczyć na własne oczy.
Więc dzisiaj poszedłem do wspaniałego sklepu EuroAgdRtv gdzie PV70 42” był wystawiony za jedyne 5999 zł. Hmmm promocja. No ale stał obok PV45 42” i tak się wpatrywałem w to MTV które było akurat włączone i nie mogłem uwierzyć. Problem z brakiem ostrości był wyraźnie widoczny. No ale mówię sobie pewnie jest różnica w ustawieniach. Więc poszedłem po pana sprzedawcę/specjalistę który przed ustawieniem czegokolwiek na Panasonicach zaproponował mi plasmę samsunga z magazynu w super cenie. Jak mu powiedziałem że mnie interesuje tylko Panasonic i nie chcę jakiegoś samsunga powystawowego to dopiero zmienił ustawienia na Panasonicach na identyczne. PV 70 był ustawiony na minimalną ostrość wiec się ucieszyłem ponieważ zdecydowanie wygląd tego TV jest lepszy od PV45 i PV60 ALE. No właśnie zawsze jest jakieś ale!? Po ustawieniu parametru ostrości na PV70 na maxa nadal miał ostrość gorszą od PV45!!!!!!!!. Ja to widziałem a nie mam sokolego wzroku (okulary -2) i PAN SUPER ZNAWCA SPRZEDAWCA to widział. Jednak stwierdził że to nawet dobrze, bo na kablówce rozmyty obraz się lepiej ogląda .
W związku z dzisiejszą przygodą w w/w sklepie stwierdziłem:
- po pierwsze, że trzeba się ujawnić na tym forum J
- po drugie że trzeba to opisać.
- po trzecie, że nie wiem w takim razie jaki TV kupić L
 

jtd

New member
Bez reklam
Jakby obraz nie byl rozmyty, to widzialbys latajace kwadraciki na kablowce, a tak to masz bardziej rozmyty obraz ale bez kwadracikow ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
Mam dla Was cos ciekawego.
Moze zamiast na siłę przekonywać się, że PV70 jest OK, lepiej kupic Samsunga.
Właśnie wchodzą nowe modele.

http://www.e-zagiel.pl/go/_info/?id=4803#Scene_1

Telewizor plazmowy Samsung PS50C91H 6499.00 PLN

50 cali za 6500 pln ??
Warto ??

Pozdrawiam

Ale nam bardziej chodzi o jakosc, a nie o cene;)

A jesli te Samsungi okaza sie lepsze od PV70 to kupimy je, poki co obecne Samsungi to ostatni szajs jaki mogl ktokolwiek wymyslic.
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
Jedno pytanko do posiadaczy PV70. Z opisu ??? wynika że plazma ta sygnały SD konwertuje (skaluje) do rozdzielczości 1080p ??? i ponownie skaluje do 1024x768 ... Czy ktoś może to potwierdzić ??? Czy to oznacza że podłączając tuner sat (ferguson 6318) poprzez euro zostanie sygnał PAL przeskalowany do 1080p i tak samo z odtwarzacza DVD - Pioneer DV-370 podłączonego poprzez złącze component sygnał PAL zostanie przeskalowany do 1080p ? Czy ktoś z Was posiada jakieś DVD ze skalerem do 1080i lub 1080p mógłby porównać skalowanie samego TV i skalowanie DVD ? Narazie nie chce wymieniać DVD , bo dopiero co je kupilem ;) Szkoda by mi było pozbywać się Pioneerka mimo że nie ma HDMi ani skalera , ale jesli TV miałby skaler to chyba wymiana tylko i wyłącznie ze względu na HDMi nie miała by sensu ...
 
Jaka może być przyczyna ???
42PV70 + "n" podłączona kablem HDMI, w n-box ustawione na DVI (na ustawieniu HDMI brak obrazu i dźwięku) i po chwili od włączenia n-boxa obraz dwukrotnie znika, dźwięk pozostaje. Muszę przełączyć źródło na TV i powtórnie na HDMI. Kabel mam zwykły (35,-zł), jakość sygnału - ok.90 %.
Czy ktoś ma podobny problem ? i Czy jest to wina kabla, n-boxa czy też może TV ?
 
Witam :) mam ten sam problem mam ,,n'' z nbox recorderem i 42PV70p i po hdmi nic nie chodzi ani dzwięk ani sygnał. Jedyna nadzieja w componencie bo po euro z zestawu ,,n'' jest - TRAGEDIA !!!
 

JaW

New member
Jaśnie Panicz napisał:
Witam :) mam ten sam problem mam ,,n'' z nbox recorderem i 42PV70p i po hdmi nic nie chodzi ani dzwięk ani sygnał. Jedyna nadzieja w componencie bo po euro z zestawu ,,n'' jest - TRAGEDIA !!!
Było juz wiele razy: przełącz HDMI na DVI (przycisk RES na kilka sekund). Obraz będzie, dźwięk musisz puscic analogiem 2xRCA.
 

adrianes

New member
jtd napisał:
Ale nam bardziej chodzi o jakosc, a nie o cene;)

A jesli te Samsungi okaza sie lepsze od PV70 to kupimy je, poki co obecne Samsungi to ostatni szajs jaki mogl ktokolwiek wymyslic.

Rozbawiłeś mnie bardzo.

Jesteś jedną z wielu osób tego forum, które mają najwięcej do powiedzenia w temacie produktu, którego na oczy nie widziały i snują opowieści niesamowite na podstawie zdjęć lub opinii tych, którzy napisali coś sensownego.

W zasadzie masz trochę racji w temacie PV60 vs C7 ale jeżeli chodzi o PV70 vs C9 nic nie wiadomo. Jeżeli Samsung poprawił swoje produkty w takim stopniu jak Panasonic swoje popsuł to może byc ciekawie.
Ja sam nie mam problemu z wydaniem 10 tys pln na model 50 cali i gdyby Pioneer'y się nie wypalały już dawno kupiłbym plazmę właśnie tej marki. W tej kwocie chcę wybrać jak najlepszy telewizor i marka jest sprawą wtórną. Pisząc cenę chciałem zwrócić uwagę na ogólny spadek cen. Rozumiem (a raczej nie rozumiem), że niektórzy oddaliby swoje życie za Panasonic'a i twierdzą, że panasonic najlepszy jest i basta, ja do nich nie należę. Jeżeli najlepiej wypadnie Samsung to stanie u mnie w salonie.
Czekałem na Panasonic'a PV70 ale jakość mnie rozczarowała. Kilkakrotnie osobiście porównywałem je z PV60 jak i z innymi markami i wiem jaki ma obraz na różnych źródłach.

Jeżeli okaże się, że nowy Samsung gra jak C7 wtedy przyznam Ci rację ale na razie nic nie wiadomo.

Pozdrawiam.
 

Servisko

New member
adrianes napisał:
Rozbawiłeś mnie bardzo.

Jesteś jedną z wielu osób tego forum, które mają najwięcej do powiedzenia w temacie produktu, którego na oczy nie widziały i snują opowieści niesamowite na podstawie zdjęć lub opinii tych, którzy napisali coś sensownego.

W zasadzie masz trochę racji w temacie PV60 vs C7 ale jeżeli chodzi o PV70 vs C9 nic nie wiadomo. Jeżeli Samsung poprawił swoje produkty w takim stopniu jak Panasonic swoje popsuł to może byc ciekawie.
Ja sam nie mam problemu z wydaniem 10 tys pln na model 50 cali i gdyby Pioneer'y się nie wypalały już dawno kupiłbym plazmę właśnie tej marki. W tej kwocie chcę wybrać jak najlepszy telewizor i marka jest sprawą wtórną. Pisząc cenę chciałem zwrócić uwagę na ogólny spadek cen. Rozumiem (a raczej nie rozumiem), że niektórzy oddaliby swoje życie za Panasonic'a i twierdzą, że panasonic najlepszy jest i basta, ja do nich nie należę. Jeżeli najlepiej wypadnie Samsung to stanie u mnie w salonie.
Czekałem na Panasonic'a PV70 ale jakość mnie rozczarowała. Kilkakrotnie osobiście porównywałem je z PV60 jak i z innymi markami i wiem jaki ma obraz na różnych źródłach.

Jeżeli okaże się, że nowy Samsung gra jak C7 wtedy przyznam Ci rację ale na razie nic nie wiadomo.

Pozdrawiam.

Niewiem oco ci chodzi ale napewno niczego nie popsul, ja mam od 4 dni Panasonica 37" PV71F i jestem z niego bardzo zadowolony niewidze rzadnych rozmyc obraz jest super mam podlaczone DVD Panasonic DVD-S99EG-S przez HDMI i obraz jest ok tak samo mam podlaczona Satke Philipsa [SIZE=-1]DSR 9005 przez HDMI i obraz tez jest OK niewidze rzadny rozmyc morze ci co widza rozmycia maja problemy z oczami[/SIZE]
 

Golgota

New member
lele napisał:
Cześć.
Czytam te wasze posty i czytam i niewiele mi one pomagają.
Widzę, że generalnie trzeba ten TV zobaczyć na własne oczy.
Więc dzisiaj poszedłem do wspaniałego sklepu EuroAgdRtv gdzie PV70 42” był wystawiony za jedyne 5999 zł. Hmmm promocja. No ale stał obok PV45 42” i tak się wpatrywałem w to MTV które było akurat włączone i nie mogłem uwierzyć. Problem z brakiem ostrości był wyraźnie widoczny. No ale mówię sobie pewnie jest różnica w ustawieniach. Więc poszedłem po pana sprzedawcę/specjalistę który przed ustawieniem czegokolwiek na Panasonicach zaproponował mi plasmę samsunga z magazynu w super cenie. Jak mu powiedziałem że mnie interesuje tylko Panasonic i nie chcę jakiegoś samsunga powystawowego to dopiero zmienił ustawienia na Panasonicach na identyczne. PV 70 był ustawiony na minimalną ostrość wiec się ucieszyłem ponieważ zdecydowanie wygląd tego TV jest lepszy od PV45 i PV60 ALE. No właśnie zawsze jest jakieś ale!? Po ustawieniu parametru ostrości na PV70 na maxa nadal miał ostrość gorszą od PV45!!!!!!!!. Ja to widziałem a nie mam sokolego wzroku (okulary -2) i PAN SUPER ZNAWCA SPRZEDAWCA to widział. Jednak stwierdził że to nawet dobrze, bo na kablówce rozmyty obraz się lepiej ogląda .
W związku z dzisiejszą przygodą w w/w sklepie stwierdziłem:
- po pierwsze, że trzeba się ujawnić na tym forum J
- po drugie że trzeba to opisać.
- po trzecie, że nie wiem w takim razie jaki TV kupić L

Witam
Jak pisałem jestem z tego TV bardzo zadowolony, i nie kupuję się takiego TV po to żeby oglądać jakieś programy z badziewiarskiej kablówki, sygnał z DivX, DVD, I HD jest powalający, pewnie nie widziałeś?(Tak tak nawet na DivX)
Takie porównanie na kablowce i to jeszcze sprzężonej z 50TV, to samo jak by kupić BMW 7 i nalać 50%wody + 50% benzyny na pewno by tez dobrze ‘’śmigał’’
Pozdrawiam
 

Sauron

New member
Witam,

Dolaczajac sie do serii pytan - czy sa dostepne informacje o systemie montowania v70 do uchwytow plazmowych? Na stonie nie ma nic o standardzie mocowania tych plazm (albo nie znalazlem :)) - czyli jakas VESA MIS-F lub 700x450mm etc?

Pozdrawiam
--
Adrian
 

jarzak

New member
wymiary!!!

Jeszcze raz zwracam się do Was, szanowni forumowicze, właściciele modelów PV70 (37` - Jerzyk, 42` - ja), jeżeli posiadacie wymiary opakowania do ww. plazm dajcie znać!!!

KIKI z pewnością posiada, ale w weekendy odpoczywa. KIKI wymierz pudła, prosimy!!!

J.Z.
 

adrianes

New member
Servisko napisał:
Niewiem oco ci chodzi ale napewno niczego nie popsul, ja mam od 4 dni Panasonica 37" PV71F i jestem z niego bardzo zadowolony niewidze rzadnych rozmyc obraz jest super mam podlaczone DVD Panasonic DVD-S99EG-S przez HDMI i obraz jest ok tak samo mam podlaczona Satke Philipsa [SIZE=-1]DSR 9005 przez HDMI i obraz tez jest OK niewidze rzadny rozmyc morze ci co widza rozmycia maja problemy z oczami[/SIZE]

Porównywałeś go z innym modelem ? Twierdząc, że coś jest dobre warto to porówać z czymś innym, bo po porównaniu może się okazać, że jest jednak gorsze.

P.S. przepraszam za podkreślenie błędów ale nie mogę na to patrzeć.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
JaW napisał:
Było juz wiele razy: przełącz HDMI na DVI (przycisk RES na kilka sekund). Obraz będzie, dźwięk musisz puscic analogiem 2xRCA.


dzieki bardzo zobacze czy bedzei chodzic :) a nie lepiej component i np optycznym? albo component i rca? albo hdmi i optyk :D kombinacji wiecej niz wlosow na glowie;D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
coś jest dobre ale inne jest lepsze i tyle.
Pudła zmierzę w poniedziałek - tylko sie przypomnij na gg 2868228.
pozdrawiam
 

Robmr

New member
Ad wymiary 37PV70

jarzak napisał:
Jeszcze raz zwracam się do Was, szanowni forumowicze, właściciele modelów PV70 (37` - Jerzyk, 42` - ja), jeżeli posiadacie wymiary opakowania do ww. plazm dajcie znać!!!

KIKI z pewnością posiada, ale w weekendy odpoczywa. KIKI wymierz pudła, prosimy!!!

J.Z.
Wymiary tejże plazmy - opakowania oczywiście (TH-37PV70):
Szerokość: 127cm
Wysokość: 77cm
Głębokość: 40cm
Pozdrawiam
 
Do góry