Seria PV60

Pansłonic

New member
kredek napisał:
No to ja wolę stówkę dorzucić i mieć i uchylny, i śruby (do ekranu) w komplecie i pewnie - jak sądzę - lepszy wygląd wieszaka.
I firmę konkretną, światową, która za tym stoi.:p
Jak to już kiedyś pisałem... jeden woli córkę a drugi teściową. Co do wyglądu nie mam zastrzeżeń (przecież i tak nikt się na niego nie gapi, chyba że kupujemy wieszak dla niego samego i wieszmy na nim np. kapelusze, a nie plazme:p), a co do tych światowych firm to nie kiedy można by nad tym polemizować - ja tam wolę w tym przypadku "made in hand" niż "made in China";)
 

lzientek

New member
Pv60 i podlaczenie do niej laptopa - jak?

Hej,

TV
W zasadzie co do TV, to już jestem praktycznie zdecydowany - Panasonic PV60 42'', chyba, że może przekonacie mnie czymś zdecydowanie lepszym w tym zakresie/cenie?
- Odległość od TV ok 3m,
- sygnał z kablówki Aster no i plus nowoplanowane kino domowe.
- Chcę także mieć możliwość podłączenia laptopa do TV do celu: np nawigacji internetu albo puszczania filmu. W laptopie mam wyjście S-video i chyba vga (15 pin). Budżet do 5000 pln. Czy ten TV jest przystosowany do podłączenia laptopa w ten sposób i rozdzielczość obrazu np przy nawigacji po internecie będzie dobra? Na laptopie mam rozdz. 1024x768. CZy jest jakakolwiek i jaka możliwość podłączenia laptopa z TV, bo juz widziałem na forum coś takiego i czytalem juz problemy kolegi ktory juz kupil i teraz ma problem...

Dziekuje z gory za info jakim kablem to podlaczyc, w jakie mniej wiecej gniazdo, itp

dziekuje z gory
Lukasz
 

ThYX

New member
lzientek napisał:
Hej,

TV
W zasadzie co do TV, to już jestem praktycznie zdecydowany - Panasonic PV60 42'', chyba, że może przekonacie mnie czymś zdecydowanie lepszym w tym zakresie/cenie?
- Odległość od TV ok 3m,
- sygnał z kablówki Aster no i plus nowoplanowane kino domowe.
- Chcę także mieć możliwość podłączenia laptopa do TV do celu: np nawigacji internetu albo puszczania filmu. W laptopie mam wyjście S-video i chyba vga (15 pin). Budżet do 5000 pln. Czy ten TV jest przystosowany do podłączenia laptopa w ten sposób i rozdzielczość obrazu np przy nawigacji po internecie będzie dobra? Na laptopie mam rozdz. 1024x768. CZy jest jakakolwiek i jaka możliwość podłączenia laptopa z TV, bo juz widziałem na forum coś takiego i czytalem juz problemy kolegi ktory juz kupil i teraz ma problem...

Dziekuje z gory za info jakim kablem to podlaczyc, w jakie mniej wiecej gniazdo, itp

dziekuje z gory
Lukasz

Ja mam kabel VGA-VGA i nie ma żadnego problemu. Do filmów jest to dobre połączenie. Co do stron internetowych nie wiem bo nie uzywam gdyż mam 37'' a tam jest rozdziałka x720. No a gry wyglądają super.... myślałem że lcd na laptopie prezentuje dobre kolory i jakość ale na plazmie każda gra wygląda 100 razy lepiej.
 

Kazziu

New member
Niedawno zakupiłem model 42PV60, co do węży to owe zaobserwowałem, ale tylko przy podłączeniu przez s-video, przy hdmi obraz wyglądał cudownie i żadnych węży, odblaskowa szyba wogóle nie przeszkadza, śmiem twierdzić że dodaje uroku :p. Testowałem również dwa filmy HD(pod dvi->HDMI), star wars ep3 1080 oraz terminatora3 w 780. Oba fiimy prezentowały się znakomicie, szczególnie scena na początku terminatora gdy mamy wizję przyszłości i robot patrzy się w stronę widza przyprawia o mocniejsze bicie serca. Star Wars wyglądał znacznie lepiej przy 1080 szczegóły oraz kolory były nadwyraz soczyste, po prostu przepiękne, szczególnie sceny w komnatach senatora gdzie wspaniale plazma prezentuje swoje możliwości wyświetlania czerni, pierwszy raz w życiu widziałem tak fantastyczne miecze świetlne . Największym rozczarowaniem przy tym TV było umiejscowienie złącz. Po powieszeniu na ściane nie mogłem w żaden sposób dotrzeć do złącz, tak więc konieczne jest podłączenie kabli przed powieszeniem. Niektóre osoby pewnie zapomną ale w nview trzeba zmieniać tryby z 780,1080... odpowiednio do formatu filmu, nie zrobiłem tak na początku i obraz nie był doskonały.
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Kazziu napisał:
Niedawno zakupiłem model 42PV60, Największym rozczarowaniem przy tym TV było umiejscowienie złącz. Po powieszeniu na ściane nie mogłem w żaden sposób dotrzeć do złącz, tak więc konieczne jest podłączenie kabli przed powieszeniem.

Ja już doszedłem do wprawy i zarówno euro jak i komponent czy hdmi namacalnie wkładam i wyjmuję bez zdejmowania ze ściany - mimo to, że w sposób widoczny plazma jest nachylona do dołu.:D
 

vov3

New member
Witam.
Od okolo miesiaca jestem posiadaczem 37pv60 kupiłem go z tak zwanej wystawki 2800h w sklepie jakie mialem obawy i jak dokladnie go ogladalem nie musze pisac.Ile czasu spedzilem na forach sklaniajac sie raz to do lcd raz to do plazmy mysle teraz ze to jakies szalenstwo w koncu to tylko tv.Presiadlem sie z grundiga 29 panorama na wlasnie to cacko ktore wczesniej wchodzilo w gre ale gdzies na dalsszej pozycji ze wzgledu na cene.Juz w sklepie ialem dwa przed oczami nowka lg 42 3rv/chyba tak / i ten panasonic z wystawki.rozerki byly do konca ale mysle ze zrobilem super.Mam upc jakosc zalezna od programu niektore wygladaja taj jak wyswietlane testy w sklepie niektore slabo albo wrecz zle 1,2 tvn polsat sportowe oraz przyrodnicze -pieknie style tele5 i tp. tragicznie.nie zauwazylem ..wypalonych pikseli , log programow czy czego tam jeszcze.Ciemne sceny w- weze- sa ale raczej w tych slabo wyswietlanych programach.Naprawde niektore reklamy w tvn lub jedynce zwalaja z nog/przynajmniej mnie:)Jest to model hiszpanski fr1.1.Puszczalem divixy przez karta dvi i w tv wejscie monitorowe zdaje sie rgb hym takie jak w monitorze:) piekne obrazy .przerabialem te filmy divixy na dvd specjalnej roznicy nie zauwazylem.Wlasnie zamowilem kabel hdmi -dvi probuje przerabiac filmy na rozne formaty ale to dluga historia.narazie tyle.
pozdrawiam leon
 

robboj

New member
vov3 napisał:
Witam.
Od okolo miesiaca jestem posiadaczem 37pv60 kupiłem go z tak zwanej wystawki 2800h w sklepie

2800 godzin :confused: to wychodzi na to ze stala 11 miechow po 8 godzin dziennie - to niezly desperat jestes - powinni z ceny zejsc i to sporo
 

vov3

New member
:D Byc moze ale podobno ma to chodzic 60 000h co daje ok 20 lat powiem ci ze nie przypuszczam ze bede go mial tak dlugo .a jak ma sie sfajtolic to nich to robi jak najszybciej jezeli te 11miecjow mialoby decydowac o zywotnosci tego tv -- to nie nalezaloby kupowac nawet nowki:)
 

Pansłonic

New member
przemoos7 napisał:
pansłonic, mogę gdzieś zobaczyc ten uchwyt?
Proszę bardzo; http://img260.imageshack.us/my.php?image=wieszakpanasonicby0.jpg

Bardzo proste i praktyczne mocowanie, a przede wszystkim tanie (100 pln), polega na wkręceniu czterech odpowiedniej średnicy śrub, długości 6 cm w plazme Panasonic'a i następnie osadzeniu ich w otworach stojaka, nie wymaga to pracochłonnego przykręcania, wystarczy tylko włożyc wystające łebki śrub w otwory, gdzie następnie opadają one ok 1,5cm w dół. Natomiast jeśli chcemy aby nasz TV był delikatnie pochylony ku dołowi to wkręcamy dwie dłuższe śruby w górne otory. Oczywiście wcześniej mocujemy wieszak do ściany przy pomocy czterech kołków '10-12. Mocowanie to jest bardzo stabilne. Osobiście używam takiego samego wieszaka (kolor czarny) od ponad roku. Wieszak dopasowany do wszystkich plazm Panasonic'a '37-42 serii PA i PV - ten sam rozstaw otworów (pozostałych modeli nie sprawdzałem)
W razie zainteresowania proszę o kontakt.
 

AdaMo71

New member
Witam.
Od około miesiąca jestem posiadaczem plazmy 42pv60 i z ciekawości wszedłem do menu aby sprawdzić ilość przepracowanych godzin. Pokazało 00444 nie wiem jak jak się do tego odnieść, czy mógłby ktoś mi pomóc, ponieważ nie wiem czy to są przepracowane minuty , czy też 00444 godzin :(.
 

dnc

Moderator
VIP
To ilośc godzin. Jeśli oglądałeś po 14 godzin dziennie TV to masz tyle godzin ile widzisz. A jeśli mniej to oznacza, że przed Tobą ktoś jeszcze z niej korzystał. A to oznacza, że juz ktoś "docierał" Twoją plazmę. W pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu.
 

AdaMo71

New member
Wielkie dzięki dnc za odpowiedź, ale chyba tyle plazma docierana byla przeze mnie.Zakup dokonałem na początku grudnia, wiec przez dwa miesiące wyjdzie tyle godzin.Cóż jak widze to żona oraz dzieciaki jadą z ogladaniem, no po to jest tv. Nie pokoi mnie natomiast purpur jaki wychodzi na filmach. Wczorajszy king kong na c+ to był szok, normalnie tragedia. Nie ma na to rady:confused:??????????
 

Kamyk

New member
Pierwsze wrazenia

JEST !!!
W czwartek w zeszlym tygodniu zjechaly mi wszystkie sprzety (TV, ampli, glosniki, DVD) do nowego mieszkania, jednak dopiero po pelnej przeprowadzce w sobote moglem odpalic sprzet.

Pierwsze wrazenia: WOW !
Obraz na kablu HDMI Tech+link z serii Wires jest powalajacy.

1. Poniewaz Aster nie aktywowal mi jeszcze cyfrowej tv nie pisze nic na ten temat, analogu na razie nie podpinam.
2. Wlaczylem Armageddon na DVD - film wg mnie idealny do testowania jakosci obrazu - duzo czerni (sceny w kosmosie), duzo efektow specjalnych (kolorowych), wybuchow etc. Obraz PIEKNY. Czern jest czarna. Kontrast super. Obraz idealnie ostry. Zadnego smuzenia, zadnych pikseli, zadnych niewyrazistosci.
3. Kolejny zapuszczony film to Rekrut. Duzo ciemnych scen, obraz super.

4. ZADNYCH fioletowych wezy nie uswiadczylem, a przy Rekrucie (ku swojemu smutkowi) zamiast ogladac film szukalem wezy przez pol godziny.


Podsumowujac:
TV jest rewelacyjny. Wart swojej ceny.
Polecam.


Pozdrawiam
Piotrek
 

kaytek

New member
Panasonic TH-42PX600EN

POMOCY !!!!!!!!

Jak wejść w menu serwisowe Panasonica TH-42PX600EN
Bardzo mnie to interesuje bo mozna podobno tam zobaczyc ilosc przepracowanych godzin.

Zaznaczam ze pilot jest inny jak w modelu TH-42PV60E

Zgory dziekuje i pozdrawiam

 

AdaMo71

New member
Panowie czy głośniki mają wpływ na plazme.W instrukcji nic nie ma na ten temat, jaka powinna być odległość.Może ktoś z szacownych panów podzieli się taką informacją.
Dziwi mnie czytając te posty, że niektóre panasy mają te snaki a inne nie.Ja je mam i będę to reklamował. Powiem krótko, wdepnąłem w wielkie g.w.o, mam tylko nadzieje, że da się je wytrzeć:x.
 

kredek

New member
Judash napisał:
A te niby "specyficzne" sceny to tylko na tych filmach ktore tu podowales?.A co z milonem innych pozycji i programow tv?.A jesli ktos nie lubi takich filmow ja Egzorcysta i nigdy go nie obejrzy, to co ma zrobic?.Wydaje mi sie, ze te "speczyficzne" sceny to norma jest, nic specjalnego.Poprostu macie walniete TV i tyle.Wymiencie i po problemie.

Mnie tylko zastanawia, czemu Cię tak drażnią inni - skoro nie masz (lub UWAŻASZ że nie masz) snaków, to zamilcz i ciesz się. Albo napisz, że nie masz. I tyle.
A jak masz odwagę, to zapuść którykolwiek Z WIELU filmów tutaj przytaczanych i... sam zobaczysz.:p
 

lewajek

New member
jabo napisał:
Witam !
Dzisiaj i ja dołączłem do grona posiadaczy tej Plazmy. Miałem przez kilka dni Panasonica LCD. No i na szczęście wymieniłem tego LCD-ka. LCD-ki jeszcze długo, moim zdaniem nie dorównają Plaźmie. Widziałem wiele w akcji i wszcędzie te same problemy. Teraz jestem już zadowolony. Jest OK ! Te wszystkie problemy Plazmy (duszki itp.) to nic w porównaniu z nienaturalnym obrazem na LCD-ku.
Pozdrawiam.
i tu kolego bardzo sie mylisz chyba malo czytasz na tematy co do przyslosci tv lcd moim zdaniem to przyslosciowy telewizor tak wypowiadaja sie fachowcy i producenci :D
 

Mabri

New member
lewajek napisał:
i tu kolego bardzo sie mylisz chyba malo czytasz na tematy co do przyslosci tv lcd moim zdaniem to przyslosciowy telewizor tak wypowiadaja sie fachowcy i producenci :D

Przepraszam - ostatni raz zabieram głos, nie wytrzymałem - musiałem.

lewajek - super wejście. Ode mnie masz 10 punktów :D
 

dnc

Moderator
VIP
Pisanie Nie W Temacie - Ogłoszenie

Bardzo proszę wszystkich, którzy chcą pisać swoje opinie i wywody w temacie "węży" by nie pisali ich tutaj, ale w temacie bezpośrednio poruszającym ten problem. http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10509

Wszelkie próby pisania o tym problemie w tym temacie będą przenoszone lub kasowane, a piszący zostaną stosownie nagrodzeni.
PROSZĘ NIE ZAŚMIECAĆ WĄTKU!
 
Do góry