Seria PV60

A&BFilm

New member
lewajek napisał:
i tu kolego bardzo sie mylisz chyba malo czytasz na tematy co do przyslosci tv lcd moim zdaniem to przyslosciowy telewizor tak wypowiadaja sie fachowcy i producenci :D

po pierwsze o jakich fachowcach mowisz? o jakich producentach? po piersze telewizorow LCD jest wiecej producentow i wiecej przekatnych i trzeba nakrecec temat, bo to robi kase a wszystkich po koncowego sprzedawce obrot sie liczy, pozatym co oznacza przyszlosciowy LCD? to chyba przystazaly troche slogan, przyslowiowa przyszlosc chyba tyczy sie raczej Full HD co niejest juz atutem tylko LCD
ponastepne: jezeli ja testuje 2 TV i widze ze na plazmie jest lepszy obraz, to nie musze sie "fachowca" pytac, gdzie jest lepszy obraz - ja tez jestem fachowcem, najlepszym dla siebie!
 
Ostatnia edycja:

maur

New member
A&BFilm napisał:
po pierwsze o jakich fachowcach mowisz? o jakich producentach? po piersze telewizorow LCD jest wiecej producentow i wiecej przekatnych i trzeba nakrecec temat, bo to robi kase a wszystkich po koncowego sprzedawce obrot sie liczy, pozatym co oznacza przyszlosciowy LCD? to chyba przystazaly troche slogan, przyslowiowa przyszlosc chyba tyczy sie raczej Full HD co niejest juz atutem tylko LCD
ponastepne: jezeli ja testuje 2 TV i widze ze na plazmie jest lepszy obraz, to nie musze sie "fachowca" pytac, gdzie jest lepszy obraz - ja tez jestem fachowcem, najlepszym dla siebie!

....a było tak miło i mądrze na tym forum..... :(
Ilekroć zaglądałem, wiele nowych dla mnie i niezwykle pouczajacych rzeczy mogłem sie dowiedzieć. Dzieki temu forum dokonałem jednego z najlepszych wyborów zakupowych w swoim zyciu (42PV60EH, pracuje u mnie już drugi miesiąc i z każdym dniem jestem nim coraz bardziej zachwycony - używam go z Cyfrą HD (Philips) oraz EH65).

Apeluję.... powróćmy do merytorycznej formy, chcę dalej "pasożytować" na Waszej wiedzy i doświadczeniu.
Pozdrawiam i dziekuję WSZYSTKIM, bo trudno by mi było wyliczyć tych, którzy mi pomogli.....
 

Kamyk

New member
Kolory bocznych pasow

Witam,

Mam nadzieje, ze nie powtarzam tematu, ale wybaczcie, ciezko przebic sie przez sto stron postow.

Czy ktos wie jak zmienic kolor bocznych pasow przy ustawieniu formatu obrazu na 4:3 lub 14:9. W tej chwili sa u mnie w jakims dziwnym jasnym kolorze a pragnalbym ich w kolorze czarnym.
Jak narazie tryb 14:9 wydaje sie najlepszy do ogladania TV, tryb rozszerzony takze nie jest zly ale w pewnych filmach/programach jednak twarze sa za bardzo rozciagniete.

Generalnie po 4 dniach uzytkowania:
Pakiet cyfrowy w Aster robi swoje. Stacje nawet o takim slabym sygnale jak MTV Polska daja sie spokojnie ogladac. TVP wyglada calkiem ladnie na trybi rozszerzonym. TVN, Disco to oczywiscie norma.

DVD w trybie 480p czy 720p - ja nie widze roznicy :)
W weekend porobie troche testow na roznych kablach, roznych trybach i sie podziele uwagami.
Filoteowych wezy nadal brak :))))):cool:


Zadowolony uzytkownik 42PV60 :)
Pozdrawiam
P.
 

Grigorij

New member
Kamyk napisał:
...Czy ktos wie jak zmienic kolor bocznych pasow przy ustawieniu formatu obrazu na 4:3 lub 14:9. W tej chwili sa u mnie w jakims dziwnym jasnym kolorze a pragnalbym ich w kolorze czarnym...
Menu / Konfiguracja / Jasność panela
pozdr.
 

dany

New member
Kamyk napisał:
Jak narazie tryb 14:9 wydaje sie najlepszy do ogladania TV, tryb rozszerzony takze nie jest zly ale w pewnych filmach/programach jednak twarze sa za bardzo rozciagniete.

"rozszerzony" nie jest taki zły, rozciąga nieliniowo, środek mniej boki bardziej, liniowe rozciąganie ma tryb "16:9" i tu rzeczywiście facjaty wszystkie lepperowate jakieś :)
 

Kamyk

New member
Grigorij napisał:
Menu / Konfiguracja / Jasność panela
pozdr.

Dzieki.
Sprawa rozwiazana.

Co do trybow "rozciagniety" i 16:9 faktycznie "rozsciagniety" prezentuje sie duzo lepiej.
Jednak majacna uwadze, ze tv ogladam glownie wieczorami po powrocie z pracy, tryb 14:9 z czarnymi pasami po bokach wypada najlepiej. Prawie wszystko trzyma proporcje a tylko kilka milimetrow na dole i u gory ekranu jest obciete.


P.
 

kredek

New member
Kamyk napisał:
Dzieki.
Sprawa rozwiazana.

Co do trybow "rozciagniety" i 16:9 faktycznie "rozsciagniety" prezentuje sie duzo lepiej.
Jednak majacna uwadze, ze tv ogladam glownie wieczorami po powrocie z pracy, tryb 14:9 z czarnymi pasami po bokach wypada najlepiej. Prawie wszystko trzyma proporcje a tylko kilka milimetrow na dole i u gory ekranu jest obciete.
P.

Zależy co komu pasuje - ja przez pewien czas miałem tryb rozciągnięty. Zaczął mi przeszkadzać, jak twarze zaczynały się przesuwać w bok i nagle z boku... rozciągać, podczas gdy na środku były okrągłe, to z boku te same robiły się jajowate.
Osobiście jak już wolę mieć cały czas jajowate - ale to rzecz gustu.:D
 

dab9

New member
awaria

no i się nie nacieszyłem długo,bo jakieś trzy miesiące.W zeszłym tygodniu podczas oglądania nagle wybiło korki,po włączeniu już niestety plazma nie działała.serwis był,zabrał i postraszył że prąd zewnętrzny spalił zasilanie a ja oczy jak pingpongi,bo mam listwe,zabezpieczenie na domie przeciw przepięciowe.wszystko działa ,tuner sat,dvd,amplituner,drugi tv tylko plazma padła.zobaczymy jak wróci czy zostanę obciążony:(
 

dnc

Moderator
VIP
No to współczuję.
Przynam, tak po za tematem, że brak porządnych zabezpieczeń przeciwko zwarciom i przepięciom w systemach zasilania urządzeń elektronicznych jest teraz normą. Pamiętam jak jeszcze w latach 80 każdy, nawet najmniejszy i najprostszy TV czy radioodbiornik miał conajmniej 1 bezpiecznik na wejściu zasilacza, tak by odizolowac sieć od niego.
Teraz pobór prądu jest czasami kilkakrotnie większy, a żadnych bezpieczników nie uświadczysz.
Takim doskonałym przykładem jest zasilacz do PC. Tam nie ma żadnych bezpieczników. Jak coś walnie w środku, to w najgorszym przypadku spali elektronikę na płycie wraz z CPU i RAMem.
Pracuję w takiej firmie i widziałem masę takich komputerów, gdzie przez awarie zasilacza spalił się cały PC. Poszło wszystko łącznie z HDD. Po za tym czasami to właśnie elektronika robi zwarcie na połączeniach zasilania i powinien być bezpiecznik, który odseparuje go od reszty. Przeciez tam pobór prądu przekracza 40A co przy niskim napięciu 12V może doprowadzć nawet do pożaru!!!
To samo dotyczy TV. Przecież np. w plazmach stosowane są wysokowydajne zasilacze impulsowe, które zasilają matrycę. Pobór prądu jest spory (co widać po mocy pobieranej), a żadnych zabezpieczeń nie uświadczysz. Może są jakieś w środku, ale skoro u Ciebie drogi Dab9 spalił się TV to oznacza, że nie ma zabezpieczeń zewnętrznych i wewnętrznych!!!
 
J

Judash

Guest
Wystarczy zwykla listwa antyprzepieciowa kupina do komputera?.Sa w niej jakies filtry i bezpiecznik chyba?
 

Kamyk

New member
Listwa

Judash napisał:
Wystarczy zwykla listwa antyprzepieciowa kupina do komputera?.Sa w niej jakies filtry i bezpiecznik chyba?

Ja 2 dni po podlaczeniu plazmy zakupilem listwe.
ACAR X Protector ULTRA RJ

Zwyciezca testu Komputer Swiat. Pracuje z kazdym sprzetem.
Wyniki testu mozna pobrac z ponizszego linka:

http://www.darekk95.csd.pl/Allegro/str1.zip


Podaje tez linka do aukcji na allegro z ta listwa, naprade tanio:
http://allegro.pl/item162525515_acar_x_protector_ultra_rj_kabel_1_5m_warszawa.html

Dzien wczesniej bylem w OBI po kilka rzeczy do mieszkania i poszedlem sprawdzic listwy. Byly tam o gorszych parametrach o 100% drozsze.


Pozdrawiam
P.
 

dnc

Moderator
VIP
Listwa zabezpiecza z zewnątrz. A co w środku?
Bywa i tak, że "zło" czai się w środku. A wtedy katastrofa gotowa.
Listwa ma także bardzo zbawienne funkcje antyzakłóceniowe. W przypadku urządzeń RTV to bardzo istotne. Widziałe mswego czasu nawet specjalne kondycjonery napięcia które bardzo dokładnie odfiltrowują nie tylko zakłócenia powodujące urządzenia już podłączone, ale także te, które powodują zakłocenia zewnętrzne np. lodówki, pralki, suszarki, itp. sprzęt.
Jeśli się nie mylę temat tego typu zabezpieczeń był już kiedyś poruszany w którymś z wątków.
 

dab9

New member
gość z servisu powiedział ,że te listwy nic nie dają,ja mam i co?moim zdaniem to wina sprzętu,wszystkie inne urządzenia podłączone pod tą samą listwe działają bez zarzutu.a co gdy będzie burza?sorki ale rodzice mają panasa 10 lat i nic się nie dzieje,moim zdaniem wina była w urządzeniu,a Panowie z serwisu tak mówią,no bo co innego powiedzieć.
 

kredek

New member
dab9 napisał:
gość z servisu powiedział ,że te listwy nic nie dają,ja mam i co?moim zdaniem to wina sprzętu,wszystkie inne urządzenia podłączone pod tą samą listwe działają bez zarzutu.a co gdy będzie burza?sorki ale rodzice mają panasa 10 lat i nic się nie dzieje,moim zdaniem wina była w urządzeniu,a Panowie z serwisu tak mówią,no bo co innego powiedzieć.

Zależy - są listwy i listwy.
Jak widzę "listwę", gdzie jedynym urządzeniem poza gniazdami (i kablem) jest... wyłącznik to mnie krew zalewa.:x
Osobiście do kompa mam UPSa APC, ale to plazmy "tylko" (i aż!) listwę - markową, dobrą, też z APC: taką -> http://www.apc.com/products/family/index.cfm?id=220&tab=features#anchor1
 

m-k

New member
Kiedys zjaralo mi sie DVD, bylo podlaczone do listwy tak jak caly sprzęt. Gwarancja nie obejmuje takich rzeczy, mozesz sądzic sie z energretyką. U mnie tez zjaralo sie tylko DVD a tv i cala reszta działa do dzisiaj :)

Co do listw - 100% pewnosci nie dają nawet te drogie. Najlepszym wyjsciem jest UPS.
 

dab9

New member
listwa jest ever,i nie załamujcie mnie że mnie obciążą tą naprawą chyba się pochlastam,a co do sądu z energetyką to wydaje mi się że marne szanse.oni mają prawników i pienądze.:(
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie jest to wielki problem...

dab9 napisał:
listwa jest ever,i nie załamujcie mnie że mnie obciążą tą naprawą chyba się pochlastam,a co do sądu z energetyką to wydaje mi się że marne szanse.oni mają prawników i pienądze.:(

....nie jest tak źle są oni również ubezpieczeni od przepięć, tak, że im to nie robi. Nie powinieneś mieć problemów i nie powinno się to skończyć w sądzie. Pod warunkiem oczywiście, że to wina energrtyki. Dowiedz się np. w PZU jak załatwić taką sprawę. Na przyszłość warto się samemu ubezpieczyć od przepięć. W PZU kosztuje to około 10 złotych na rok. PZDR
 

kredek

New member
dab9 napisał:
listwa jest ever,i nie załamujcie mnie że mnie obciążą tą naprawą chyba się pochlastam,a co do sądu z energetyką to wydaje mi się że marne szanse.oni mają prawników i pienądze.:(

Słuchaj, a czytasz instrukcje, reklamy i takie inne rzeczy - co dostajesz jak coś kupujesz...???
Bo jak masz Evera to oni ubezpieczają sprzęt podłączony przez ich listwę, tylko trzeba doczytać na jakich warunkach - przecież to dostałeś! Chyba że listwa jakaś stara....:confused:
 
Do góry