Seria PV60

dab9

New member
listwa nie jest nowa,ma jakieś dwa lata,kupowałem do ampli.panowie,sorki ubezpieczenia itd. płace energetyce i to jest ich robota,nie było burzy więc nie widzę problemu od strony energetyki.Pan z serwisu powiedział żeby się nie przejmować bo raczej panasonic jest do klienta nastwiony pozytywnie,telewizor ma trzy miesiące,może w czechach coś sknocili.mam kupe sprzętu,zresztą jak każdy ,lodówki,pralki itd.i nigdy nic mi się nie spaliło,zresztą widziałem tą płytę zasilającą i nie wyglądała na spaloną,zwłaszcza że są tam dwa bezpieczniki.Byłem dziś w sklepie i mówiłem co się stało,że mam listwe,układ zabezpieczający na domu i powiedzieli że jestem wygrany jakby co.zobaczymy w poniedziałek zadzwonie do nich
 
Ostatnia edycja:

dab9

New member
dziś dzwoniłem do servisu,miła pani powiedziała iż moduł zasilający idzie już z hamburga,i jak przyjdzie to plazma do mnie szybko wróci.chyba jednak nie będzie tak źle,jednak panas dba o klienta i nie robi problemów.:D
 

kredek

New member
dab9 napisał:
dziś dzwoniłem do servisu,miła pani powiedziała iż moduł zasilający idzie już z hamburga,i jak przyjdzie to plazma do mnie szybko wróci.chyba jednak nie będzie tak źle,jednak panas dba o klienta i nie robi problemów.:D

Do mnie już 3-ci tydzień idzie.:p
A tak swoją drogą - dowiedz się, czy ten moduł zasilający jest Z NOWYM softem (bez węży) czy stary. Bo to ten sam moduł jest...
 
J

Judash

Guest
solo1972 napisał:
powiedzcie czy i na co zwrocic uwage przy zakupie panasonica? te weze to wina zasilaczy? czy nowe wersje z nowym zasilaczem sa ,jak tak to jak je rozpoznac?

Ja bym rozkrecil tv i zobaczyl nr seryjny zasilacza.
 

zaz

Member
Odszkodowanie od energetyki

dab9 napisał:
listwa jest ever,i nie załamujcie mnie że mnie obciążą tą naprawą chyba się pochlastam,a co do sądu z energetyką to wydaje mi się że marne szanse.oni mają prawników i pienądze.:(
Moje doświadczenie w sprawie uzyskania odszkodowania od energetyki - za spalonego switcha - jest jak najbardziej pozytywne. Switch padł od przepięcia w sieci, zadzwoniłem do energetyki gdzie podali mi namiary na firmę ubezpieczeniową (PZU w Poznaniu), która działa w ich imieniu. Po wysłaniu kserokopii faktury zakupu urządzenia i zaświadczenia z firmy naprawczej o całkowitym zniszczeniu switcha przysłali na konto kasę - co prawda odliczyli wartość amortyzacji (switch był użytkowany przez ok. rok), ale spadek cen na rynku spowodował, że pieniędzy wystarczyło na nowe urządzenie. Dodam, że ani razu energetyka nie próbowała kwestionować swojej winy ani udowadniać, że przepięcia nie było.
Śmiało walcie po odszkodowanie.:bober:
 

drJohn

New member
Niech mi będzie dane dołączyć do grona zadowolonych uzytkowników 42PV60:)
telewizor kupiłem jakieś 3 tygodnie temu via i-net w mediamax24 (polecam z czystym sumieniem ten sklep) i poki co wszystko jest super. Nie mam żadnych węży, nie wiesza się pilot, a i duszków nie widać. Fakt, że zgodnie z rekomendacjami forumowymi docieram plazmę w trybie kinowym (ze wszystkimi ustawieniami na 50%) ale nie zmieniam trybow na zoom by wyrzucać poza ekran znaczki stacji tv - ot oglądam (a raczej oglądamy) programy zupełnie nie przejmując się ew. duszkami - na razie nie ma po nich ani sladu nawet po kilkugodzinnym ogladaniu tego samego programu.

Dodam jeszcze, że zaskoczony jestem bardzo dobrym obrazem nie tylko z C+ ale i z ziemi - nastawiałem się na badziewie a jest super:)
 

Zubik_2006

New member
TH-PV60EH - a miał się nie wypalać :)

Witam !
TH-PV60EH miał sie nie wypalać hi hi
TV ma równy miesiąc i 300h pracy, a zlapał już powidoki :(

Powidoki widać dość dobrze przy zgaszonym świetle w pokoju i np. po wylączeniu tunera SAT - zostaje wtedy ciemny obraz lekko podświetlony.
Powidoki są od logo TVN24 (dolny lewy róg). Odrazu dodam, że TV ma i zawsze miał wszystko w menu ustawione poniżej 50% - obraz na normal - nie oszczędzam - taki obraz po prostu mi się podoba.
TVN24 raczej oglądam nie więcej niż 2 godziny dziennie, a przez ostatnie dni nie więcej jak godzinkę. Oczywiście "puściłem Wojnę Mrówek" na 30 minut, ale efekt równy ZERO. Zresztą ostatnie 5 godzin pracy TV to filmy z DVD, więc jak by powidok miał się zatrzeć to by się już zatarł.

A tak na marginesie -->> może ktoś wie co to jest ten biały kwadracik w górnym lewym rogu w TVN24, który sobie skutecznie wypala w tym miejscu ekrany plazmowe ??

Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
Zubik_2006 napisał:
Witam !
TH-PV60EH miał sie nie wypalać hi hi
TV ma równy miesiąc i 300h pracy, a zlapał już powidoki :(

Powidoki widać dość dobrze przy zgaszonym świetle w pokoju i np. po wylączeniu tunera SAT - zostaje wtedy ciemny obraz lekko podświetlony.
Powidoki są od logo TVN24 (dolny lewy róg). Odrazu dodam, że TV ma i zawsze miał wszystko w menu ustawione poniżej 50% - obraz na normal - nie oszczędzam - taki obraz po prostu mi się podoba.
TVN24 raczej oglądam nie więcej niż 2 godziny dziennie, a przez ostatnie dni nie więcej jak godzinkę. Oczywiście "puściłem Wojnę Mrówek" na 30 minut, ale efekt równy ZERO. Zresztą ostatnie 5 godzin pracy TV to filmy z DVD, więc jak by powidok miał się zatrzeć to by się już zatarł.

A tak na marginesie -->> może ktoś wie co to jest ten biały kwadracik w górnym lewym rogu w TVN24, który sobie skutecznie wypala w tym miejscu ekrany plazmowe ??

Pozdrawiam
Moj tv chodzi 12h na dobe od miesiaca z tego 5h to tvn24, ale powidokow nie widze ;).ustawienia nonstop normalne a ten kwadracik to cholera wie skad ;)mimo to nic sie nie wypala.
 

Zubik_2006

New member
Judash napisał:
Moj tv chodzi 12h na dobe od miesiaca z tego 5h to tvn24, ale powidokow nie widze ;).ustawienia nonstop normalne a ten kwadracik to cholera wie skad ;)mimo to nic sie nie wypala.

Ja bym tego nie zauważył bo oglądam TV z 3.8m, ale akurat wczoraj oglądałem DVD - film się skończył i podszedłem do sprzętu wyjąć płytkę nie zapalając światła (zazwyczaj zapalam), a tuuuuu logoTVN24 i informacja coś o naszym Premierze (może jakaś ważna, ale żeby odrazu na stałe w moim TV). Film trwał 2h więc powidoczek mnie troszku zaskoczył. W dzień żeby go zobaczyć (bo dziś rano sobie jeszcze tam był :)) trzeba się wpatrzyć i wiedzieć czego się szuka.

PS. A ten kwadracik to może ..... dziecko KROPKA :) z akcji promocyjnej TVN z przed paru lat (dobrze, że nie rośnie bo by zajął już pół ekranu).

A tak na marginesie MGM u mnie gra czasami 4-5 godzin i znaczek się nie wypala.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Judash napisał:
Moj tv chodzi 12h na dobe od miesiaca z tego 5h to tvn24, ale powidokow nie widze ;).ustawienia nonstop normalne a ten kwadracik to cholera wie skad ;)mimo to nic sie nie wypala.
zgas swiatlo , przelacz tv w tryb av i wtedy zobaczysz
wszystkie plazmy to maja nawet te z zabezpieczeniami
stwierdzenie ze sie nie wypala jest zalezne od punktu widzenia danej osoby
tak samo jak z glosna praca
jedni widza powidoki drudzy nie , jedni slysza glosna prace a inni nie
w czasie normalnej pracy tv nie widac powidokow dopiero przelaczenie na ciemne tlo staja sie widoczne - oczywiscie przelaczenie na inny kanal albo zmiana kolorow w danym polu gdzie wystepuje powidok pomaga go usunac
w swoim tv widzialem powidoki w czasie tzw docierania , po okolo 300h pracy sa ,ale mniej widoczne i znikaja szybko
to co napisalem opieram na obserwacji swojego tv 42pv60 ,ktory pracuje 8h dziennie na sygnale z kablowki i dodatkowo katuje go podczas grania na konsoli od polowy pazdziernika 2006
kupujac ten tv liczylem sie z tym wiec mi to nie przeszkadza
gorzej jakby te powidoki wypalaly sie na stale - a slyszalem ze niektore plazmy to maja wtedy to juz zero przyjemnosci z ogladania
 
J

Judash

Guest
A teraz tego kwadracika nie ma ;).Szczerze mowiac mam w nosie jakies powidoki ;) oby nie przeszkadzaly tylko w ogladaniu tv ;).W koncu nie wzialem slubu z tym urzadzeniem ;) 3-4 latka i zmiana o ile bedzie taka potrzeba ;)
 

dnc

Moderator
VIP
Wyjaśnijmy sobie Panowie jedno.
Co to jest poświata, która powstaje w wyniku pracy matrycy z jasnymi stałymi polami, a powidokami, które są widoczne przy włączonym i grającym TV. Powidok, to "następca" poświaty.
To co widzicie to poświata, która znika, gdy normalnie użytkuje się TV. Poświata wynika z tego jak pracuje plazma. Powidoki zaś powstają gdy jasność panelu jest ustawiona na maksimum i na ekranie wyświetlane są jasne stałe elementy.
Jeśli zatem używacie TV normalnie poświata znika po kilku godzinach.
Zresztą przerabiałem i pisałem o tym w zeszłorocznych postach, ale rozumiem, że to zbyt dawno by zaznajomić się z tamtymi posty!!!
 

Zubik_2006

New member
dnc napisał:
... pisałem o tym w zeszłorocznych postach, ale rozumiem, że to zbyt dawno by zaznajomić się z tamtymi posty!!!

:blagam: Oczywiście temat jest mi znajomy. To, że tego typu rzeczy wystepują w tego typu matrycach nie jest żadną tajemnicą (widziały gały co brały). Zaintrygowało mnie tylko same zjawisko w funkcji czasu, ponieważ jak pisałem powyżej praktycznie nie ogladałem TVN24, a ustawienia TV mam około: jasność 30%, kontrast 45%, kolor 40%, a powidok i tak się wytworzył. Nie jest za bardzo widoczny wiec mi nie przeszkadza. Ot ciekawostka przyrodnicza.
Pozdro
 

kojot

New member
Witam
ja tam zadnych znaczkow nie widze oczywiscie jak tv gra dluzej na jednym kanale to cos tam widac ale zaraz to znika ale nic mi sie nie wypalilo trwale i bardzo sie ciesze ja mam juz od poczatku czerwca najechane 3100 godzin wiec troche juz chodzi i jak by sie mialo cos wypalic to napewno juz by to bylo
pozdro
 

AdaMo71

New member
dnc napisał:
Wyjaśnijmy sobie Panowie jedno.
Co to jest poświata, która powstaje w wyniku pracy matrycy z jasnymi stałymi polami, a powidokami, które są widoczne przy włączonym i grającym TV. Powidok, to "następca" poświaty.
To co widzicie to poświata, która znika, gdy normalnie użytkuje się TV. Poświata wynika z tego jak pracuje plazma. Powidoki zaś powstają gdy jasność panelu jest ustawiona na maksimum i na ekranie wyświetlane są jasne stałe elementy.
Jeśli zatem używacie TV normalnie poświata znika po kilku godzinach.
Zresztą przerabiałem i pisałem o tym w zeszłorocznych postach, ale rozumiem, że to zbyt dawno by zaznajomić się z tamtymi posty!!!

Witam
Czytając ten post (chyle czoło dla dnc) że się wtrące w ten wątek, ale czytając instrukcje ustawień przypominam sobie że, zalecanym ustawieniem
jest wysoka, co zapobiega powstawaniu "powidoków" na pnelu.
Taka mała moja uwaga;)
 

Zubik_2006

New member
AdaMo71 napisał:
Witam
Czytając ten post (chyle czoło dla dnc) że się wtrące w ten wątek, ale czytając instrukcje ustawień przypominam sobie że, zalecanym ustawieniem jest wysoka, co zapobiega powstawaniu "powidoków" na pnelu.

Miałem już nie pisać, ale napiszę ... :)
Powidok musiał się zrobić jakoś ostatnio, a ostatnio .... jasność panelu przestawiłem na ... WYŁĄCZONY przy okazji oglądania zdjęć z kompa :( i zapomniałem wrócić na MAX. Ot skleroza, ale przynajmniej wiadomo, że zalecenie producenta słuszne.
Pozdro

Dopisane: Eee chyba to nie to - bo przecież jasność panelu tylko ma znaczenie przy obrazie 4:3 (i pochodnym). Przy oglądaniu w trybie pełnoekranowym nie widać żadnej różnicy. Przy trybie niepełno ekranowym ta funkcja dodaje szare pasy wypełnienia. I to chyba wszystko co się dzieje z panelem przy tych ustawieniach, ale pewny nie jestem. Poza tym Panel wyłaczyłem na wejściu PC, a powidok powstał na obrazie z TV SAT (HDMI).
PS. Chyba po 2 dniach zaczął powoli zanikać :)
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
AdaMo71 napisał:
Witam
Czytając ten post (chyle czoło dla dnc) że się wtrące w ten wątek, ale czytając instrukcje ustawień przypominam sobie że, zalecanym ustawieniem
jest wysoka, co zapobiega powstawaniu "powidoków" na pnelu.
Taka mała moja uwaga;)

Ale tu chodzi o jasność panelu bocznego, a nie jasność panelu w całości regulowana płynnie w menu. To są dwie różne rzeczy i dotyczą dwóch różnych elementów obrazu.
 
Do góry