Seria PV60

kredek

New member
Kyniol_73 napisał:
Ja równiez wyłączam na noc całkowicie TV. Zresztą UE podobno wymusi aby w łatwy sposób np z pilota możliwe było całkowite wyłaczenie TV (wiadomo...oszczędność prądu, ekologia itp. Zreszta jak policzyli ostatnio ile pradu w Europie zuzywają wszystkie urzadzenia w trybie standby to wyszła jakas kosmiczna wartość )
IMHO Bardziej twój tv jest narazony gdy przechodzisz ze stanu Standby do normalnej pracy niż z wyłaczenia w standby.
Ja mam bardzo wyczulone ucho na wysokie tony...reaguję wręcz alergicznie i dobrze je słysze ale w moim egzemplarzu nic nie piszczy jak równiez nie odczuwam dyskomfortu hałasu wentylatorków.
A po co ci wentylator nr 3 ?? Skoro zrezygnowali z niego to może był powód konstrukcyjny. Nie sadze aby było to spowodowane cieciem kosztów(taki wentylator kosztuje 20-40 zł, w hurcie jak sadzę 10 zł)
Ja też nie tęsknię za 3-cim wentylem - mam również dwa. A i tak nie zauważyłem nigdy, żeby jakieś gorące powietrze wywiewały.
Co do wyłączania całkowitego (a nie standby): technicznie raczej nie jest to możliwe - to jakaś plotka, że "UE każe". Żeby urządzenie (TV) reagowało na włączenie pilotem, musi być jakiś odbiornik podczerwieni i MUSI być on WŁĄCZONY (po to głównie standby).
To samo w komputerach: wyłącznik (ATX) daje IMPULS do płyty głównej a ta do zasilacza, żeby się włączył.
Żeby pilot całkowicie odcinał oraz włączał urządzenie musiałoby istnieć.... INNE urządzenie, któreby te impulsy łapało i przekazywało dalej.:D

Co do zwiechy przy włączaniu TV - ktoś już pytał w serwisie? Bo jakoś mi się nie uśmiecha (na razie), żeby brali TV na ileś tam?:-?
 

Mabri

New member
Panowie - coś jest na rzeczy z problemem odpalania z pilota. Wczoraj miałem okazję pobawić się w Saturnie 42pv60 i nie mogliśmy go załączyć z pilota. Po wył/zał na odbiorniku wszystko wróciło do normy. Stało się tak podobno pierwszy raz od kiedy tv stoi na półce?
 

A&BFilm

New member
Czyli jak już sie zdecyduje kupic PV60, to lepiej starego TV za daleko ne wynosic? Oj z takim nastawieniem trudno zecydować sie na zakup, moze lepiej wydać wiecej kasy na cos innego?

Odnosnie brzeczenia transformatora, to szwagier ma Panasonic TV 32" CRT, kilka lat temu kupil model z najwyzszej polki, nawet z dzwiekiem DD i itp i za ok 10.000zl i tez mu brzeczal, w serwisie powiedzieli, ze nic nie slysza. Machnal reka. Ale temat nie nowy w Panasonicu.
 

Kyniol_73

New member
kredek napisał:
Ja też nie tęsknię za 3-cim wentylem - mam również dwa. A i tak nie zauważyłem nigdy, żeby jakieś gorące powietrze wywiewały.
Co do wyłączania całkowitego (a nie standby): technicznie raczej nie jest to możliwe - to jakaś plotka, że "UE każe". Żeby urządzenie (TV) reagowało na włączenie pilotem, musi być jakiś odbiornik podczerwieni i MUSI być on WŁĄCZONY (po to głównie standby).
To samo w komputerach: wyłącznik (ATX) daje IMPULS do płyty głównej a ta do zasilacza, żeby się włączył.
Żeby pilot całkowicie odcinał oraz włączał urządzenie musiałoby istnieć.... INNE urządzenie, któreby te impulsy łapało i przekazywało dalej.:D

Co do zwiechy przy włączaniu TV - ktoś już pytał w serwisie? Bo jakoś mi się nie uśmiecha (na razie), żeby brali TV na ileś tam?:-?

Ale ja pisałem tylko o wyłączeniu TV :)).(np wyłacznik czasowy który całkowicie wyłacza tv. Właczać nalezy "osobiście" ;) ale dobrze to zrobi tzw. kanapowcom:) przynajmniej raz na dobe będą musieli się ruszyć na dzień dobry i właczyć TV. Na razie nie tyle każe co zaleca ale znając machine biurokratyczną UE to bym sie nie zdziwił konkretną dyrektywą.
A co do problemów pilota to nic nie wymyslimy jezeli ktos nie napisze do serwisu Panasonica
 

cm812

New member
hm...

- no będzie się trzeba zastanowić może nad tym wyłączaniem TV nawet na cały dzień, pracujemy i tylko wieczorami jest okazja na pooglądanie czegoś. Jeśli tylko potwierdzi się, że takie załączanie mniej szkodzi niż ciągła praca to chyba się "nawrócę" ;)

- co do buczenia to zaczynam się przyzwyczajać ale może spróbuję je nagrać na komurke i podesłać - sami ocenicie czy może nie mam słuchu absolutnego bo z tym to tylko zmiana kierunku w życiu (opera itp.)

- @Kyniol_73 ta literka to rocznik - bardzo dobry rocznik zresztą;)
a jak siię sprawuje "n" myślałem nad przejściem, czy tvp1 z np. C+ jest taki sam jak z "n" ? Bo jeśli dla 2kanałów mam sie przesiadać to może nie warto a cierpliwy to i palcem.... i Polsat i Cyfra ruszają tematem
 

saltom

New member
witam serdecznie,

ten watek i jego czytanie to jak sinusoida kupic czy nie kupic:) co jednak wazne to dnc uwagi i odpowiedzi trafiaja do czytelnika! Smialo i obiektywnie stwierdzam ze po przeczytaniu postow przegladam oferty i dopisalem Panasonic 42PV60 do listy godnych uwagi odbiornikow plazmowych! ( tylko ten wyglad taki jakis ...:(

napisze na co sie zdecydowalem gdyz w chwili obecnej zmuszony jestem dokonac zakupu TV ( nie moge pozwolic aby dziecko na swieta pozostawic bez bajek :)

serdecznie pozdrawiam

saltom
 

A&BFilm

New member
Ja sie czuje komfortowo, ze z zakupem musze poczekac najwczesniej do swiat, a zwiazku z tym, ze swieta spedze poza domem, to pewnie kupie po nowym roku, tylko nie wiem czy jest sie z czego cieszyc? Bedzie tanczy, ale pewnie wersja zimowa z jednym wentylatorem i byc moze bez pilota, wtedy nie bedzie podstaw do rekalamacji hehehe.

saltom napisał:
dopisalem Panasonic 42PV60 do listy godnych uwagi odbiornikow

co masz jeszcze na liscie?
 

kredek

New member
Dzwoniłem przed chwilą do centralnego serwisu Panasonica do W-wy do tzw. eksperta (albo "eksperta"?). Rozmowa - niestety - jak z (prawie) każdym innym serwisem.:evil:
Wiecie co powoduje "zwisy" TV podczas włączania (wg eksperta oczywiście)? Otóż... świetlówki energooszczędne.:cry: Na mój argument, że ja akurat NIE MAM takowych świetlówek (bo i nie mam - mam halogeny) usłyszałem, że... "nooo tooo właśniee haaaalogeeeeny to powodują również".:evil:
Gadaliśmy ok. 10 minut, Pan nie daje sobie wejść w słowo (musiałem na siłę), jedyną istotną rzeczą, którą wypróbuję przy najbliższym zwisie będzie próba włączenia TV z przycisków +/- na obudowie. I tyle. Pan skrytykował forum i to, że w ogóle człowiek pyta i szuka na forum - nieważne, że tutaj akurat w b.pozytywnym sensie o Panasonicu.:-?
No to pozostaje (miejscowy) serwis (nie warszawski), z tym że jeśli już to będę się starał, by przyjechali W CZASIE zwisu. Bo inaczej to z góry wiem co będzie: wezmą na ileś dni do serwisu, po czym oddadzą z adnotacją "sprawny" czyli "czego Pan chce? Wydaje się Panu i nie umie Pan obsługiwać" i takie tam.:evil:
Może niech ktoś jeszcze zadzwoni pod ten warszawski oficjalny do Panasonica (22)3381111, może się czegoś dowie, może inny "ekspert" odbierze telefon?:cry:
 

Flapu

New member
Dzwoniłem do serwisów...

Dzwoniłem do dwóch autoryzowanych łódzkich serwisów i niegdy nie mieli takiego zgłoszenia. Co do przypuszczalnego powodu nikt nie był wstanie sie wypowiedzieć.
Uprzedziłem lojalnie że pewnie niedługo sie zacznie "fala" niezadowolonych klientów.
 

tytus02

New member
Witam mam pytanie podłączyłem kompa pod pv60 i wszystko ok tylk o jak włanczam filmy w dvx to jest na monitorku ok a na TV czarny obrac co jest grane ??
 

Kyniol_73

New member
tytus02 napisał:
Witam mam pytanie podłączyłem kompa pod pv60 i wszystko ok tylk o jak włanczam filmy w dvx to jest na monitorku ok a na TV czarny obrac co jest grane ??

A mozna prosić o więcej szczegółów??
W jaki sposób podłaczyłec komputer z PV60?
Jaka kartę grafiki masz ?
Czy na pewno przełączyłeś obraz na tv ? (wczesniej robiłeś już taką operacje z innym TV)
Wreszcie czy ustawiłes dobrze na TV zródło pobierania obrazu-konretne wejscie ?
I co ma do tego divx?? :) to dvd juz chodzą ?:)

Pozdrawiam
 

grudzi

New member
Panowie o lekkim piszczeniu podczas ogladania tego TV już wcześniej pisałem, ale nie pozostałem bierny i poprosiłem serwis do siebie. Pan stwierdził, ze na dzisiaj nic nie może poradzić, ale powiedział też, że jeżeli będzie więcej zgłoszeń to firma będzie musiała coś zaradzić. Tak więc dzwońcie i zapraszajcie serwisantów do siebie, muszą przyjechać, a fakt odnotują.
Na marginesie mam 37pv60 i u mnie są 3 wentylatory, dwa mniejsze i jeden wiekszy (po prawej patrzac od przodu).
A poza tym to tv jest ok.

pozdrawiam
 

AproX D

New member
tak czytam i czytam Wasze posty odnośnie piszczenia i "zwisów" i muszę Wam powiedzieć że u siebie nic takiego nie zauważyłem. Panasa kupiłem właściwie dzięki temu forum jakiś miesiąc temu i nie mam jakichkolwiek pisków ani zwisów a wyłączam TV całkowicie raz na kilka dni. Owszem włączenie Panasa z pilota wymaga dłuższego przytrzymania przycisku ale u mnie w instrukcji jest nawet napisane że powinno to być ok 1 sek.
 

kredek

New member
AproX D napisał:
tak czytam i czytam Wasze posty odnośnie piszczenia i "zwisów" i muszę Wam powiedzieć że u siebie nic takiego nie zauważyłem. Panasa kupiłem właściwie dzięki temu forum jakiś miesiąc temu i nie mam jakichkolwiek pisków ani zwisów a wyłączam TV całkowicie raz na kilka dni. Owszem włączenie Panasa z pilota wymaga dłuższego przytrzymania przycisku ale u mnie w instrukcji jest nawet napisane że powinno to być ok 1 sek.

Ale to akurat to całkowicie INNA i NIEZALEŻNA sprawa - to przytrzymanie pilota dłużej. Żeby to zobrazować, powiem Ci, że jak się TV zwiesi, to nawet trzymanie wciśniętego pilota przez 2 minuty nie pomaga: nawet dioda na TV nie sygnalizuje nic miganiem.
A piszczeć u mnie też piszczy, tym głośniej im bielszy ekran - ale to naprawdę cichutko.
Wentyle mam 2: środkowy coś tam faktycznie ciepłego wydmuchuje po paru godzinach, ale lewy (prawy patrząc na ekran) ciągle zimne. Trzeciego nie mam - bo i tak w sumie częściowo wydmuch byłby utrudniony, bo jest on dokładnie nad uchwytem (miejscem na niego) do wieszania: u mnie uchwyt minimalnie go przysłania (w sensie, że otwór otwarty cały, ale powietrze byłoby kierowane po wyjściu trochę "na zakręt").
 

kaczy-k9

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Po lekturze tego wątku oraz po radach osób lepiej się orientujących ode mnie, od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem tej plazmy. Przede wszystkim dzięki dnc za wszystkie informacje :)
pzdr.
 

Ator

New member
Ja zakupiłem swój 42PV60 na początku czerwca i mój egzemplarz chodzi codziennie po pare godzin, ma wszsytkie 3 wentyle z tyłu, nie piszczy i nie spotkałem się ani razu z problemem z pilotem. Także może faktycznie jest jakaś nowa dostawa bardziej oszczędnościowa, ja z czystym sercem ten model polecam.

Jesli chodzi o kompa to ważne jest w jakim programie odtwarzasz te filmy. Spotkałem się u siebie z sytuacją kiedy faktycznie na monitorze był obraz a na tv nie było go. Ale to tylko gdy miałem je w dualu i tylko w Windows Media Playerze. Mam kartę nVidii i wydaje się, że jest to konsekwencja tego, że karta rozpoznaje który odbiornik jest primary i nakładkę z obrazem generuje tylko dla niego. Między innymi moreTV również nie działa mi na drugim monitorze w dualu. W momencie gdy zmienisz na single view bądź ustawisz tv jako primary i odpalisz program powinno być ok. Z wyżej wymienionymi problemami nie spotkałem się ani razu w subedicie, którego używam i w trybie dual tutaj wszystko śmiga jak należy. Jakkolwiek nie każdy materiał pójdzie w tym programie inp żeby pooglądać WMV czy MPEG muszę odpalać WMP i wtedy zmieniam te ustawienia żeby szło na tv.
Gwoli ściśłości mam LCD po DVI a Panasa po HDMI. Jakkolwiek opisane powyżej dolegliwości również występowały gdy miałem panasa podłaczonego po d-subie a wcześniej CRT na chinchach.
 

tytus02

New member
A wiec mam taki problem kompute jest podłączony do radeona 9600xt po przez kabel dvi-pc wszystko dziala pulpit jest na Tv gry działają ale jak odpalam DVx-a w allplayer to mam czarny obraz napisy widac ale obrazu nie co moze byc grane prosze o helpa.
 

kredek

New member
A że tak sobie pozwolę zapytać, skoro mówimy o pv60 i kompach: czy podłączając plazmę przez kabel DVI-HDMI z kompa np. film z DVD pójdzie lepiej niż przez Euro z DVD stacjonarnego?
Czy tylko jakość obrazu będzie tylko trochę lepsza od podłączenia kompa D-Sub (w TV) a filmy podobnie?
 

Kyniol_73

New member
tytus02 napisał:
A wiec mam taki problem kompute jest podłączony do radeona 9600xt po przez kabel dvi-pc wszystko dziala pulpit jest na Tv gry działają ale jak odpalam DVx-a w allplayer to mam czarny obraz napisy widac ale obrazu nie co moze byc grane prosze o helpa.

A próbowałeś innych odtwarzaczy jak Crystal player, windows media player?
Jak rozumiem normalnie na monitorze ten firlm widać?
Może ten allplayer zmienia w locie rozdzielczość na jakąś dziwną, której nie akceptuje Pv60
 
Do góry