Seria PV60

tytus02

New member
Kyniol_73 napisał:
A próbowałeś innych odtwarzaczy jak Crystal player, windows media player?
Jak rozumiem normalnie na monitorze ten firlm widać?
Może ten allplayer zmienia w locie rozdzielczość na jakąś dziwną, której nie akceptuje Pv60

Tak na monitorze widac obraz a na TV nie probowałem Media Playerem i to sam jest hmm.
 

Cassius31

New member
Podstawka

Bardzo proszę nie smiać się z debiutanta, ale mam pytanie czy podstawka do tego Panasa ma możliwość obrotu na boki?
Dzięki
 

kredek

New member
Odnośnie ZWISÓW - dzwoniłem do miejscowego serwisu.
Oczywiście serwis wyśmiał "pomysły Warszawki" (z pełnym szacunkiem dla Kolegów Warszawiaków!) odnośnie świetlówek i halogenów. Ale do rzeczy:
Nie spotkali się z tym - a przynajmniej tak mówią. Proponują:
1) Wyłączyć wtyczkę z gniazdka na parę godzin i obserwować potem czy się znowu powtórzy. Jeśli tak, to
2) Poślą technika i zrobią reset z ustawień serwisowych. Jeśli nie pomoże, to
3) Wyślą oficjalne zapytanie do centrali.

A może już ktoś się czegoś dowiedział w powyższym temacie więcej?
 

kredek

New member
Cassius31 napisał:
Bardzo proszę nie smiać się z debiutanta, ale mam pytanie czy podstawka do tego Panasa ma możliwość obrotu na boki?
Dzięki

Nie - NIC się nie da z nią zrobić poza ewentualnie przykręceniem do półki.
 

Kyniol_73

New member
cm812 napisał:
-
- @Kyniol_73 ta literka to rocznik - bardzo dobry rocznik zresztą;)
a jak siię sprawuje "n" myślałem nad przejściem, czy tvp1 z np. C+ jest taki sam jak z "n" ? Bo jeśli dla 2kanałów mam sie przesiadać to może nie warto a cierpliwy to i palcem.... i Polsat i Cyfra ruszają tematem

@cm812 dokładnie rocznik...oczywiscie uwazam że najlepszy hehe (ach ta skromność).
Nie odpowiem ci czy obraz jest taki sam, ponieważ nie posiadam C+. Moge porównać najwyżej do sygnału z kablówki UPC. Obraz o niebo lepszy mimo ze jakość sygnału mam 30-60% przy sile 60-85%. N mam podłączoną do PV60 przez HDMI.

Czy ktos sie orientuje nad róznicą miedzy HDMI1 oraz HDMI2 ?? W instrukcji jest ze HDMI2 jest wyłącznie dla sygnału cyfrowego. Więc co HDMI1 to mieszany sygnał...bez sensu. Zamierzam jeszcze dokupić do PV60 odtwarzacz Panasonica S52. Wtedy jak podłaczyć? Do HDMI1 czy 2 ?:)
 

Smartek

New member
kamcyk26 napisał:
DO tego modelu dostepne sa 2 rodzaje podstawek i stolik. Drozsza podstawka (ok 700zl) to podstawka obrotowa.
Zgadza sie.
Mam wlasnie ta podstawke - jest obrotowa i metalowa.

Ogolnie bardzo ladnie prezentuje sie z PV60, w przeciwienstwie do designu z ta "zwykla" podstawka..


Co do wylaczania/wlaczania - to wciaz sie dziwie, bo od 2,5 miesiaca nic takiego mi sie nie przytrafilo, ani razu! i mam nadzieje, ze nie przytrafi ;-). Plazma gra jak w dzien po pierwszym uruchomieniu, nic nie piszczy, nie swiszczy, wentylatorow nie slychac.
Zero problemow i na dzien dzisiejszy nadal ja polecam, teraz sporo staniala, wiec nawet nie ma sie co zastanawiac jesli ktos mysli o zmianie TV :).

Pozdrawiam.
 

Warko

New member
Podobno na N-ce jakos obrazu wszystkich programow jest lepsza od tej oferowanej przez C+, nie wiem na ile bo nie widzialem obrazu na N. Jak dla mnie platforma ta narazie raczkuje i oprocz dwoch kanalow w HD nic nie oferuje, dlatego narazie pozostaje w cyfrze, mam tylko nadzieje z ITI szybko zmieni oferte programowa i wprowadzi jakies kanaly filmowe za rozsadna cene, wiec moze wtedy...

Chcialbym was rowniez zapytac o jedna sprawe posiadam DVD Panasonica podpiety do 42PV60 przez HDMI i moge sobie wybrac czy obraz ma byc w 720p lub 1080i, ktory z tych trybow polecacie do ogladania? ja jakos nie moge zauwazyc roznicy?

Pozdrawiam
 

Negocjator07

New member
Panasonic TH 42/37 PV60 a Panasonic TH 42/37 PA60

Witam,
Przez ostatnie kilka tygodni śledzę różne wątki i dyskusje na temat plazm Panasonica. Interesują mnie konkretnie dwa modele, niezależnie od przekątnej (37-42)a mianowicie TH37/42 PV60 i TH37/42 PA60. Mam podstawowe pytanie czy MODEL TH 37/42 PA60 jest HD READY. Wszystkie sklepy internetowe przy palźmie PV60 wskazują logo HD READY. Natomaist przy PA60 cisza. Wiem że matryce obu tv są takie same - panel progresywny G9 (choć przy PA 60 pojawia się symbol "SD"!?). PV ma dodatkowo system C.A.T.S czego brakuje w PA 60 oraz występują różnice roździelczości 1027x768 w PV a PA 852x488.Oba mają HDMI. Czy są zatem jakieś inne różnice króre powodują że PV można nazwać HD READY a PA nie. Co więcej panel PA jest często droższy od PV.Czekam na odpowiedzi.
 

dnc

Moderator
VIP
Zastanawiałem się nad tymi zwisami Panasów. Ciekawe czy macie taki sam firmware swoich TV jak np. Ja.
Sprawdźcie sobie jaką macie wersję (wejdźcie do menu serwisowego). Możliwe, że nowsze TV mają jakąś nowszą wersję, która sprawia takie problemy.
U mnie jest tak:
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 02.01
EEPROM: 41.01
FPGA: 41.01
PDPROM: 41.00
Jeśli macie jakieś różnice, tzn, że uaktualniono oprogramowanie lub coś w środku.
 

kredek

New member
dnc napisał:
Zastanawiałem się nad tymi zwisami Panasów. Ciekawe czy macie taki sam firmware swoich TV jak np. Ja.
Sprawdźcie sobie jaką macie wersję (wejdźcie do menu serwisowego). Możliwe, że nowsze TV mają jakąś nowszą wersję, która sprawia takie problemy.
U mnie jest tak:
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 02.01
EEPROM: 41.01
FPGA: 41.01
PDPROM: 41.00
Jeśli macie jakieś różnice, tzn, że uaktualniono oprogramowanie lub coś w środku.

U mnie jest co innego, z wyjątkiem pierwszej linijki:
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDPROM: 41.01

No i nie wiem czy się cieszyć, że "mam nowsze" czy martwić, że może "mam gorsze"?:shock:
Ciekawe czy inni co im się TV zwiesza - czy mają tak samo jak ja... Plazma zakupiona w zeszłym tygodniu, zamawiana bezpośrednio w Panasonicu (bez żadnych "przestojów" w sklepie).
 

dany

New member
A słyszeliście może w radio reklamę MM, w której coś mówią o: "plaźmie Panasonic 42'' kontrast 10000:1, wejście HDMI, 3999zł", domyslam się że raczej nie chodzi o PV60 tylko o PA60 lub jeszcze coś innego, czy ktoś to sprawdzał ? W gazetce (http://www.mediamarkt.pl/spot.html) tego nie ma
 

kredek

New member
dnc
a czy wiesz jak się robi reset z poziomu menu serwisowego i czy to jest bezpieczne?
Choć szczerze mówiąc, byłbym zaskoczony gdyby to pomogło...
 

robboj

New member
kredek napisał:
U mnie jest co innego, z wyjątkiem pierwszej linijki:
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDPROM: 41.01

No i nie wiem czy się cieszyć, że "mam nowsze" czy martwić, że może "mam gorsze"?:shock:
Ciekawe czy inni co im się TV zwiesza - czy mają tak samo jak ja... Plazma zakupiona w zeszłym tygodniu, zamawiana bezpośrednio w Panasonicu (bez żadnych "przestojów" w sklepie).

U mnie to samo co u "kredka" czyli :
Panasonic 2006PDP V 1.010
MCU: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDROM: 41.01

Zastanawia mnie po jaka cholere uaktualniono oprogramowanie skoro te starsze nie sprawia problemu:|
 

kredek

New member
robboj napisał:
U mnie to samo co u "kredka" czyli :
Panasonic 2006PDP V 1.010
MCU: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDROM: 41.01

Zastanawia mnie po jaka cholere uaktualniono oprogramowanie skoro te starsze nie sprawia problemu:|

Mnie się wydaje, że albo jak pisał dnc - bo coś zmienili w środku, albo... albo były jakieś problemy o których nie wiemy; ze wskazaniem na to pierwsze: ale czy to dobrze czy źle, to nie mam pojęcia - na pierwszy rzut oka wydaje się, że (niby) źle, no ale... nie wiemy czym się kierowali.:confused:
 

dnc

Moderator
VIP
kredek napisał:
dnc
a czy wiesz jak się robi reset z poziomu menu serwisowego i czy to jest bezpieczne?
Choć szczerze mówiąc, byłbym zaskoczony gdyby to pomogło...

Przyznam, że nie wiem. Nie było na razie potrzeby wykonywania takiej operacji u mnie. Reset ustawień powinno się robić z poziomu menu serwisowego, i wydaje mi się, że to tak jak w BIOSie PC'ta. Przywraca ustawienia domyślne kasując "nasze" ustawienia.
Prosiłbym by osoby, które kupiły w okresie 1-2 kwartał 2006 też sprawdziły. Dowiemy się wtedy czy zaszły jakieś różnice w TV.
 
Do góry