Seria PV60

adamosak

New member
PANAS 42PV60 + CYFROWY POLSAT HDMI czy to mozliwe??

To mój pierwszy post, wiec witam wszystkich szanownych forumowiczów. Jeśli moje pytania wydadzą sie głupie i bezsensowne proszę o cierpliwość i o wyrozumiałość. Moje pytanie to:

"Telewizorek" 42PV60 posiada rozdzielczosc 1024 x 768 jesli dostarczymu mu sygnał 720p badz 1080p to przeskaluje sobie do wlasnej rozdzielczosci matrycy, jesli dostarczymy sygnał np: z DVD-s52(przykładowo) które to posiada skaler i ten sygnał bedzie przykładowo zeskalowany do 720p to teoretycznie "TELEWIZOREK" i tak przeskaluje nam to do 1024 x 768 a jak sprawa bedzie sie przedstawiała i czy to wogóle możliwe aby do tegoż DVD dostarczyć po EURO sygnał z tunera np: Polsatu a nastepnie użyć skalera w DVD, skalować ten sygnał do 720p a nastepnie puscic to na "Telewizorek" przez hdmi badz komponent ? Czy to poroniony pomysł? Jesli ktos wykonywał takie kombinacje alpejskie moze cos o tym napisze. Wiem ze to próba skojarzenia sygnału analogowego z cyfrowym, pytanie brzmi , czy to możliwe?, czy bedzie leprza jakość? Interesuje mnie to szczególnie w przypadku Plazmy 42pv60, ponieważ jak czytałem w pokrewnych wątkach ten "telewizorek" wyjątkowo dobrze radzi sobie z sygnałem SD. Generalnie recenja tego TV jest świetna.

LEbo jeszcze lepiej użyc tego---->-http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/58/products_id/349?osCsid=57d70572470d59e793603a0150f845a7

Ktoś coś o tym wie?
 
Ostatnia edycja:

mjak

New member
To moj pierwsz post na tym forum,

witam zatem wszystkich.

czy moze ktos z szanownych posiadaczy telewizora 42pv60 przymocowal go do sciany przy pomocy uchwytu vivanco 750? jezeli tak to jakich srub uzyl do tego celu ( chodzi o dlugosc i srednice)? sprzedawca uchwytu powiedzial mi , ze standartowe sruby z zestawu sa za krotkie, i ze musze dokupic dluzsze. Ja mam jeszcze budowe w domu wiec nie chce rozpakowywac sprzetu by przymierzyc uchwyt do telewizora wiec koze ktorys z kolegow moglby pomoc?

pozdrawiam
 

kredek

New member
mjak napisał:
To moj pierwsz post na tym forum,

witam zatem wszystkich.

czy moze ktos z szanownych posiadaczy telewizora 42pv60 przymocowal go do sciany przy pomocy uchwytu vivanco 750? jezeli tak to jakich srub uzyl do tego celu ( chodzi o dlugosc i srednice)? sprzedawca uchwytu powiedzial mi , ze standartowe sruby z zestawu sa za krotkie, i ze musze dokupic dluzsze. Ja mam jeszcze budowe w domu wiec nie chce rozpakowywac sprzetu by przymierzyc uchwyt do telewizora wiec koze ktorys z kolegow moglby pomoc?

pozdrawiam

Ja:D Dokładnie to model chyba 751 - i zacznijmy od tego, ze mi też sprzedawca mówił, że śruby.... są w komplecie: to nieprawda! I w sumie to logiczne, bo by musieli jakiś zestaw śrub dać: do różnych rodzajów ścian.
Uchwyt przymocowałem na 8 śrubach 2 rodzajów: 4 szt. 10x100 plus 4 szt. 12x120 (średnica dot. kołków rzecz jasna). Z tym że... ja to montowałem do mięciutkiego Ytong'a: taki miękki, że wierciłem (blok, a nie dom jednorodzinny) coś około północy - kto ma Ytong'a to wie o czym mówię. Trochę wydaje mi się, że przesadziłem - ale wolę żeby zbyt mocno niż zbyt słabo trzymało.:D
W każdym razie obserwuję: od kilku dni wisi i... nadal nie spadło.:D
 

mjak

New member
No tak,

u mnie tez nie jest latwo bo dom to kanadyjczyk, od wewnatrz plyta k-g przykrecona do plyty osb (2 cm), paroizolacja i welna 15 cm kolejna plyta osb.

wydaje mi sie, ze 6 wkretow powinno jednak starczyc. a jakimi srubami mocowales tv to uchwytu?
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
mjak napisał:
No tak,

u mnie tez nie jest latwo bo dom to kanadyjczyk, plyta k-g przykrecona do plyy osb 2 cm, paroizolacja i welna 15 cm.

wydaje mi sie, ze 6 wkretow powinno starczyc. a jakimi srubami mocowales tv to uchwytu?

Śrubami z zestawu vivanco: tymi najgrubszymi, bo one pasowały. Wpierw zmierzyłem głębokość otworów na śruby w TV i samych śrub -> bałem się coś uszkodzić. Ale wyszło na to, że śruby są o jakieś ok. 3-4 mm krótsze, więc dokręciłem ile sił.;)
Z tym że u Ciebie to nie wiem czy bym się kogoś nie poradził - w końcu szkoda jakby miał spaść.:cry:
 

mjak

New member
taaa,

jak mi dom stawiali to prosilem o plan gdzie mam belki konstrukcyjne w scianach ( aby sie do nich przykrecic z tv). Powiedzieli, ze mi to nie jest potrzebne, bo na tych plytach osb to wszystko sie utrzyma, ale jak w piatek chcialem wybrac kolki do montazu, to zadzwonilem i zapytalem o ich rodzaj. Pierwsza odpowiedz, ze nie bedzie problemu z montazem. Jak im powiedzialem, iz w takim razie niech podaza konkretny model kolka i wezma odpowiedzialnosc za to ze utrzyma , to zmienili zdanie i poprosili troche czasu do namyslu...

obaczymy
 

dany

New member
kredek napisał:
Ad. 2) Różnie: czasem kilka sekund, czasem kilka minut lub dłużej. Nie ma zasady, że np. "do xx sekund się przełączy".

Kilka minut lub dłużej ? to chyba niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

Mam teraz takie małe LCD od LG, program TV (przyciskami góra-dół) przełącza w 2 sek, przyciskami 1-9: 4sek, przełaczanie zrodła: 3sek, i bardzo mnie to wkurza, bo za długo, tu piszesz ze moze to trwać kilka minut to chyba podziękuję.
 

dnc

Moderator
VIP
JA akurat nie miałem problemów z przykręceniem. Twarda ceglana ściana. Mam tylko 4 śruby. 2x10 i 2x8mm (średnica śruby). Długość trzeba dobrać taką, żeby z jednej strony dobrze trzymała (to w końcu ponad 35kg) a z drugiej by nie przebić się na wylot. Myślę, że 120mm powinno wystarczyć do ściany ceglanej. Do delikatniejszych ścian jednak stosujcie dłuższe, np. 180mm.
 

kamcyk26

New member
dany napisał:
Kilka minut lub dłużej ? to chyba niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

Mam teraz takie małe LCD od LG, program TV (przyciskami góra-dół) przełącza w 2 sek, przyciskami 1-9: 4sek, przełaczanie zrodła: 3sek, i bardzo mnie to wkurza, bo za długo, tu piszesz ze moze to trwać kilka minut to chyba podziękuję.

Jakie kilka minut ?! Mam ten telewizor (37") i przelaczanie programow z tunera dziala hmm nie powiem jak szybko bo po prostu nie zwrocilem uwagi. Tzn naciskasz i masz, nie sprawia to zadnych problemow.
 

kredek

New member
kamcyk26 napisał:
Jakie kilka minut ?! Mam ten telewizor (37") i przelaczanie programow z tunera dziala hmm nie powiem jak szybko bo po prostu nie zwrocilem uwagi. Tzn naciskasz i masz, nie sprawia to zadnych problemow.

Kilka minut jak masz AUTO włączone! A po drugie jak jednocześnie np. logo masz częściowo na pasach czarnych, a częściowo niżej - wtedy dodatkowo może wariować.
A na guziku to rzeczywiście przełącza od razu. Ale to nie jest AUTO.

Natomiast z tunera SAT, jeśli ustawię forma w tunerze 16:9 to mi NIE przełącza - jak sądzę jest to prawidłowe....?
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
dany napisał:
3 proste pytania:

1. Czy format "auto" rozciąga nieliniowo, tzn. srodek mniej a boki bardziej ?
2. Ile trwa przełączanie kanału (tuner tv) a ile przełaczenie źródla, czy jest to denerwujące, z LG zrezygnowałem właśnie z tego powodu
3. Ponieważ nie ma PIP, czy ma chociaż przycisk powrotu do poprzednio oglądanego kanału (Q.VIEW w LG)
4. W kategori "marzenia": Czy ma cyfrowe wyjście dźwięku ?
z tego pytania nr 2 to ja wnioskuje ze kolega "Dany" sie pyta ile czasu trwa przelaczanie kanalow a nie przelaczanie programu na auto

jezeli chodzi o przelaczanie kanalow(programow) to trwa moment-sekunda , to samo wybor zrodla , a jezeli chodzi o dopasowanie sie programu podczas funkcji autoformat to faktycznie czasem trwa chwile a czasem kilka minut
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
robboj napisał:
z tego pytania nr 2 to ja wnioskuje ze kolega "Dany" sie pyta ile czasu trwa przelaczanie kanalow a nie przelaczanie programu na auto

jezeli chodzi o przelaczanie kanalow(programow) to trwa moment-sekunda , to samo wybor zrodla , a jezeli chodzi o przelaczanie sie programu podczas funkcji auto to faktycznie czasem trwa chwile a czasem kilka minut

Jeśli chodzi o przełączanie kanałów to zgadza się - błyskawicznie to robi. Jeśli o to chodziło, to przepraszam, nie doczytałem.:cry:
 

kamcyk26

New member
Jesli chodzi o funkcje AUTO to czas od wlaczenia kanalu do zrobienia ZOOM w celu wyciecia czarnych pasow zalezy od jasnosci obrazu ktory jest nadawany. Jesli mamy jasny , kontrastowy program to moze to potrwac 2-3s, jesli nadawane jest cos ciemnego to rzeczywiscie kilka minut.

PS od soboty uzytkuje ten TV z nboxem. Pozniej wysle kilka uwag ale ogolnie wszystko jest super.
 

dany

New member
kredek napisał:
Jeśli chodzi o przełączanie kanałów to zgadza się - błyskawicznie to robi. Jeśli o to chodziło, to przepraszam, nie doczytałem.:cry:

Tak, dokładnie o to mi chodziło, o przełączanie np. między TVP1 a TVP2, niby rzeczywiście powinno być to niezauważalne no a w takim LG jest wkurzające na maksa, w dodatku tam trzeba wprowadzać dwucyfrowo, wiec jesli chcemy przełączyć między 1 a 5 kanałem, to po wciśnieciu 5 czeka 2 sekundy na druga cyfrę i dopiero przełacza, załamka.

No i jeszcze tylko to pozostało:

dany napisał:
1. Czy format "auto" rozciąga nieliniowo, tzn. srodek mniej a boki bardziej ?

Pytam dlatego, że widziałem Panasonica CRT 32'' który właśnie rozciąga nieliniowo, działa to bardzo fajnie (twarze, któe są pokazywane głównie w środku kadru nie są tak mocno rozciągnięte), jedynie z oglądaniem sportu są problemy (linie boiska są zakrzywione) i trzeba przełączać w tryb "ręczny"
 

kredek

New member
dany napisał:
Tak, dokładnie o to mi chodziło, o przełączanie np. między TVP1 a TVP2, niby rzeczywiście powinno być to niezauważalne no a w takim LG jest wkurzające na maksa, w dodatku tam trzeba wprowadzać dwucyfrowo, wiec jesli chcemy przełączyć między 1 a 5 kanałem, to po wciśnieciu 5 czeka 2 sekundy na druga cyfrę i dopiero przełacza, załamka.

Tutaj dość szybko to się odbywa - czeka się coś pomiędzy 1-2 sekund: w poprzednim moim TV wyraźnie dłużej to trwało. Ogólnie IMHO czas jest akceptowalny.
 
Ostatnia edycja:

Warko

New member
Przelaczanie miedzy kanalami trwa ok 1-2 sekundy jesli uzywamy klawiszy numerycznych. W przypadku przelaczania za pomoca strzalek gora/dol odbywa sie to jeszcze szybciej.
Mam takie pytanie do wlascicieli tego TV jak ogladacie filmy z DVD, niestety duzo filmow nie jest w proporcjach 16:9 i przy standardowym ustawieniu bez zooma na ekranie sa pasy. Ogladacie z pasami, bo w koncu to tez nieruchomy obraz (zainteresowani wiedza o co chodzi), czy moze zoomujecie na pelny ekran?

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kamcyk26

New member
Z opisu w instrukcji wynika ze przy formacie "rozszerzonym" obraz rozciagany jest tylko po bokach. Chyba wiec robione jest to nieliniowo. Oczywiscie widac ze proporcje nie sa zachowane ale nie przeszkadz to az tak strasznie. Na szczescie coraz wiecej programow (TVP1,TVP2,TVN,TVN turbo) pokazywanych jest w letterboxie. Wiem ze nie jest to prawdziwe 16:9 ale przynajmniej widzimy caly obraz i nie tracimy proporcji. Zreszta w przypadku TVN jakosc jest tak dobra (np ostatnio Kryminalni i Superniania) ze nawet przy ZOOMie obraz jest porownywalny do DVD (zrodlo Nbox przez HDMI).
 

Kyniol_73

New member
Nowy użytkownik 42pv60

Po 2 miesiącach czytania o róznych TV LCD i plazmach + ogladanie w MM, Saturnach itp. stałem się szczesliwym posiadaczem tego modelu. Dziekuje serdecznie za porady i wasz opinie. Na razie do UPC podpiete ale za 2 dni bede miał N iti.
Przesiadłem sie z 21 calowego...panasonica :) ktory juz ma z 12 lat...Cholerstwo mi sie nie chiało zmiescić do samochodu...musiałem z pudełka wyjąc ale juz jest potwór stoi i pieknie gra :)

Pozdrowienia
 

Mario

New member
Warko napisał:
Przelaczanie miedzy kanalami trwa ok 1-2 sekundy jesli uzywamy klawiszy numerycznych. W przypadku przelaczania za pomoca strzalek gora/dol odbywa sie to jeszcze szybciej.
Mam takie pytanie do wlascicieli tego TV jak ogladacie filmy z DVD, niestety duzo filmow nie jest w proporcjach 16:9 i przy standardowym ustawieniu bez zooma na ekranie sa pasy. Ogladacie z pasami, bo w koncu to tez nieruchomy obraz (zainteresowani wiedza o co chodzi), czy moze zoomujecie na pelny ekran?

pzdr.
Ja oglądam na auto formacie i generalnie jest ok rozciga obraz w góre iw dół tylko czasami jak są ciemniejsze sceny to obraz skacze z 4:3 na 16:9 i odwrotnie.
 

Flapu

New member
Czy też macie takie odczucie

Mam podłącząną nagrywarkę Panasonica EH65 po HDMI - obraz po prostu rewelka, ale jest jedno "ale" - (moje ustawienia z racji docoerania plazmy tzn jasność i kontrast nie przekraczaja 50%), poza jednym szczegółem - wydaje mi się że obraz jest ieco przyciemny tzn. jak np gość jest w czarnym garniturze to bardzo trudno zauważyć np. kieszenie na marynarce i załamania materiału. W uproszczeniu wygląda to tak jak jedna wielka ciemna plama (zarówno na TV jak i DVD). Tez tak macie ???


PS: Niedawno pytałem czy da radę zassać ustawienia kanałów z nagrywarki Panasonica do TV po Q'linak'u: Mam potwierdzoną (niestety) informację z serwisu Panasonica:
"Jak już wspomniałem przez telefon,Q-link jest dla przesłania danych o kanałach operacją "jednostronną" mimo iż w założeniu Q-link jest "dwustronny".Otoz dla funkcji przesyłania danych działa w strone "od telewizora (dowolnego rodzaju) do urządzenia nagrywającego".Funkcje działające dwustronnie są wymienione na stronie 20 instrukcji obslugi (wersja angielska).
Instrukcję obsługi można opatrznie zrozumieć (choćby str.8 eng.ver.),ale nie zmienia to faktu że dane o kanałach przesyłane są jedynie w sposób opisany wyżej."
 
Do góry