Seria PV45

jacasp

New member
Judash napisał:
Ja sobie z tego zdaje sprawe, a pytanie zadalem poniewaz przeczytalem je na watku PV60.Tam ktos sugeruje,ze ten model tanieje, bo jest z "wezami";). Tylko dlaczego tanieje PV45, skoro to swiezy model?
Ale skoro PV60 był bardziej udanym modelem do dlaczego przestali go robić?... Ja myślę, że spadek cen nowych modeli jest podyktowany przede wszystkim tańszą produkcją.
Ja zamówiłem - nie bez obaw - PV45 i zobaczymy. Zawsze można kupić coś lepszego, ale w tej cenie chyba nie.
 
J

Judash

Guest
jacasp napisał:
Ale skoro PV60 był bardziej udanym modelem do dlaczego przestali go robić?... Ja myślę, że spadek cen nowych modeli jest podyktowany przede wszystkim tańszą produkcją.
Ja zamówiłem - nie bez obaw - PV45 i zobaczymy. Zawsze można kupić coś lepszego, ale w tej cenie chyba nie.
Badz spokojny i o.....ej gady ;).Ja kupilem tv wiedzac, ze sa, bardziej wkurza mnie zlej jakosci sygnal TVP niz czasem "waz" ;), ktorego jeszcze nie widzialem.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
slimak: Gratulacje, widać moża pisać w wątku o innym modelu jak tylko się postara, ale czy warto zaśmiecać wątek. Nie wiem gdzieś się dopatrzył tego węża z postu 81. IMHO ta plama jest na ścianie i zostala przeniesiona z ceuloidem poźniej do postaci cyfrowej. Reasumując tak w rzeczywistości wyglada ta ściana.

jc96: Nie wiem czemu jednak bardziej mi jest bliżej temu co mam na papierze niż to co uslyszę z ust nawet pracownika firmy Panasonic. Polecam poczytać specyfikację modelów: PV60 i PV45 tu masz link.

http://www.sharebigfile.com/file/96884/specyfikacja-rar.html​


Czy myślisz, że celowo jej nie zamieścili, a pan z panasonic Polska i zaprzyjazniony sklep wie lepiej. Przy okazji mnie nie musisz wierzyć, jednak swoją rzetelność wypowiedzi staram się pokryć w FAKTACH, nie jak to ma miejsce wiele razy w domniemaniach.

Kłaniam się nisko (Cy)Gorg
 

rojam

New member
dzis zrobiłem drugie podejscie do 37 " PV45
Wczoraj okazało sie że jednak tam gdzie zamówiłem 37" PV45 ta wersja jest bez czarnej ramki więc zrezygnowałem--ale dzis nastepne zamówienie w PlazmaCenter w łodzi --cena 3850 plus wysyłka-i tam są modele z czarna ramką (mam nadzieje bo jak przyjdzie bez to odeśle :p )
 
J

Judash

Guest
rojam napisał:
dzis zrobiłem drugie podejscie do 37 " PV45
Wczoraj okazało sie że jednak tam gdzie zamówiłem 37" PV45 ta wersja jest bez czarnej ramki więc zrezygnowałem--ale dzis nastepne zamówienie w PlazmaCenter w łodzi --cena 3850 plus wysyłka-i tam są modele z czarna ramką (mam nadzieje bo jak przyjdzie bez to odeśle :p )

Panowie, jesli ktos ma obawy przed zakupem PV45 lub PV60 przez slawetne( weze), to moge was uspokoic ;). Prosze przeczytac watek kol.Kredka.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10509&page=46
 

rojam

New member
wężami sie nie przejmuje :cool: --raczej czarna ramka mi nie daje spokoju --ale to chyba pikus mały w porównaniu do ceny i jakości tego tv, w każdym razie jak można z ramka to biore z czarna ramka i tyle
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Judash: Naprawdę czuję się uspokojony. Gdyby nie Ty nie spałbym po nocach, trochę się wystraszyłem jak zacząłeś pisać o wężach w tym wątku, czy mnie ten z filmu Emily w nocy nie ukąsi, mimo, że go PV45 nie ma. Na wszelki wypadek, wyrzuciłem próbkę z nagraną płytą z napisem niebezpieczne.

Do Kredka kolegi (jak go nazywasz), wykonał kawał dobrej roboty. Nie zajmował się w tym czasie, cytowaniem innych, chodząc jakby w ich trud. Przetarł drogę dla wszystkich, którzy mają problemy z wężami. Niewątpliwie należą mu się pkt. reputacji. Dla innych forumowiczów może poczytajcie polemikę Judash'a z Kredkiem. I inne posty Judasha.

Tak sobie myślę, szkoda, że nie ma punktów anty-reputacji (a'la allegro), być może niektórzy formumowicze pod ich ciężarem zmieniliby może swoje wypowiedzi, które wiele, bardzo wiele razy nic kompletnie nie wnoszą, a może i dobrze, że tak jest.
 
Ostatnia edycja:

jc96

New member
pv45 i sub-pixel

Dzięki (Cy)Gorg za linka. Trochę czasu zajęło mi otwarcie pliku bo nie jestem taki biegły w sieci.
Jest co prawda ciągle pewien element niepewności bo te niemieckie modele mają oznaczenie 42pv45ehk (gościu w Panasonicu mówił, że może być różnica w modelach) ale generalnie bardzo mało prawdopodobne jest aby akurat do Polski przysyłali coś lepszego, raczej gorsze :lol::lol:. Skoro ty masz ten model i w instrukcji nie stoi, że ma sub-pixel'a to nie ma się co łudzić. Tylko czy na pewno ten system jest taki istotny?

Szacunek
jc96
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
jc96: Końcowa literka K informuje że jest to model z czarną ramką. Podkreślam w Polsce ten 42" model (jak na razie jest niedostępny). W całej linii PV45, z podstawkami, bez, z ramkami czarnymi, czy całe srebne, nie ma tego modułu. Czy jest widoczny brak tego modułu? Potrafi być w statycznych scenach i dużo zależy od kąta nachylenia krzywych do płaszczyzny, muszą one być też wystarczająco długie i ciągłe na ekranie TV. W normalnym oglądaniu, gdy się ogląda film (nie szuka efektu "schodkowania") w ogóle nie przeszkadza (imho). Co ciekawe w materiałach HD, efekt "schodkowania" jakby nie występował, chociaż za dużo tego materiału jeszcze się nie naoglądałem ;-) . Może - mimo wszystko brak czasu - jeszcze jakiś update do wcześniejszych moich wypowiedzi dodam, obrazując (zdjęcia) jak to wygląda w real'u

Sorki, nie pomyślałem, pliki mogłem spakować czymś innym lub dać w SFX (samo się rozpakowujące exe).

pete2: mimo wszystko zdecydowanie wolę polegać na fachowości niemieckich pracowników siedziby Panasonic niż na polskich przedstawicielach. Jak porównasz strony de i pl zauważysz że tam ktoś o wiele bardziej dba o informacje dla klienta. Pliki, które umieściłem są własnie z stamtad. Ale to jest moje podejście do wiarygodności informacji, które czytam.

Być świadomym co się czyta i nie mówiąc, co się pisze to naprawde nie jest grzech :).


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
Potwierdzam nieścisłości co do opisu na stronie Panasonica - przy wymiarach plazmy 37PV45 podane są wymiary 42PV45. Na stronie niemieckiej jest oczywiście prawidłowo to podane.
 

slimak

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
slimak: Gratulacje, widać moża pisać w wątku o innym modelu jak tylko się postara, ale czy warto zaśmiecać wątek.
(Cy)Gorg

????????????????


9Cy)Gorg napisał:
Nie wiem gdzieś się dopatrzył tego węża z postu 81.
(Cy)Gorg

Wąż z postu 81
weze45a.jpg


Skoro na tamtym zdjęciu nie ma węży to i na moim z pv60 też nie ma.:p
1ajpg.jpg

9Cy)Gorg napisał:
IMHO ta plama jest na ścianie i zostala przeniesiona z ceuloidem poźniej do postaci cyfrowej. Reasumując tak w rzeczywistości wyglada ta ściana.
(Cy)Gorg

W rzeczywistości ta ściana jest brudno-zielona, ale brud z całą pewnością nie jest purpurowy tak jak na zdjęciu z postu #81.


Ślimak
 

Attachments

  • 3a.jpg
    3a.jpg
    27,1 KB · Wyś: 110
  • 1.jpg
    1.jpg
    34,4 KB · Wyś: 95

rojam

New member
mam pytanko czy ktos mi powie jak wejść w menu serwisowe aby sprawdzic czy plasma była wczesniej używana np w sklepie? bo jak dostane mysle ze we wtorek to chciałbym sprawdzic czy jest nowa czy nie jakas wystawowa.
pozdro
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
slimak: ;) Tego sie obawiałem, że węże przejdą. Moja płytka z Emily, leżala zbyt blisko monitora 21" Samsung SyncMaster1100P+ z którego jest ten screen i jak byk widać taki sam wąż;) .

Chwila, czemu on jest identyczny jak Twój i kreta, do kształtu i wielkości, czy jest to możliwe, czy może jest to już w materiale źrodłowym. Jak bedziesz przegladał różne zdjęcia z próbki tą skazę zobaczysz zawsze i prócz tego prawdziwe różne węże.
http://img338.imageshack.us/my.php?image=wezeur1.jpg

Jeżeli to jest wąż, monitory CRT są też temu poddane. W takim razie czemu wymieniają moduły w panasonicach, dla świętego spokoju i ku zadowoleniu rozpaczonych klientów.

Wrzuciłem inną próbkę (dzięki RED5 z Włoch) na obecność węży, po niej jak myślę nie będzie wątpliwości czy ma się węże czy nie. Uwaga próbka trochę waży (7,37MB).

http://www.sharebigfile.com/file/97695/weze-iso.html

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
slimak: ;) Tego sie obawiałem, że węże przejdą. Moja płytka z Emily, leżala zbyt blisko monitora 21" Samsung SyncMaster1100P+ z którego jest ten screen i jak byk widać taki sam wąż;) .

Chwila, czemu on jest identyczny jak Twój i kreta, do kształtu i wielkości, czy jest to możliwe, czy może jest to już w materiale źrodłowym. Jak bedziesz przegladał różne zdjęcia z próbki tą skazę zobaczysz zawsze i prócz tego prawdziwe różne węże.
http://img338.imageshack.us/my.php?image=wezeur1.jpg




Jeżeli to jest wąż, monitory CRT są też temu poddane. W takim razie czemu wymieniają moduły w panasonicach, dla świętego spokoju i ku zadowoleniu rozpaczonych klientów.
(Cy)Gorg

Na moim 17” LCD też są węże, tylko w zależności czy puszczę Emily za pomocą PowerDVD czy VLC węże mają nasilenie odpowiednio 8 albo 1 w skali do 10. I tu masz odpowiedź, dlaczego wymieniają moduły w panasonicach. Moduł PDROM 41.01 prawdopodobnie ma coś wspólnego z 3072 stopniami odcieni szarości lub z 29 miliardami kolorów.

9Cy)Gorg napisał:
Wrzuciłem inną próbkę (dzięki RED5 z Włoch) na obecność węży, po niej jak myślę nie będzie wątpliwości czy ma się węże czy nie. Uwaga próbka trochę waży (7,37MB).

http://www.sharebigfile.com/file/97695/weze-iso.html

Pzdr. (C)G

Ta próbka jest bardzo dobra, bo poza specyficznym kolorem zielonym o różnej jasności nic innego nie zawiera. Węże z tej próbki występują zarówno na pv60 jak i minimalnym stopniu na 17” LCD Philipsa. Jeżeli teraz ktoś puści ten fragment i nie zobaczy lub nie będą mu przeszkadzać węże, może spokojnie zapomnieć o GADACH.


Pozdrawiam
Ślimak
 

Golgota

New member
:( Witam
Coś widzę ze ten Pan45 to kiszka
Pozdrawiam
A szczególnie to, co do nas jest ex. , czyli Polaków idzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BADZIEW
Qwa
Pozdrawiam
Dla tych co nas tak szanują
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
O!. Czyzby PV45 tez mialy ( weze );)...a takie byly niby poprawione, lepsze bo PV60 zostal wycofany ;), bo niby mial (weze);)
 
Do góry