Seria PV45

pablo1974

New member
Judash napisał:
Kupujac model TH42PV45EH zakładem ze jest on wolny od wad. Nie doczytałem sie aby ten model był wadliwy.
Wada dotyczy modeli PV60.
Chyba że się mylę

A kto ci napisze, ze ma jakas wade?;).Przy PV60 tez nie bylo napisane, ze ma "weze"


Sam już nie wiem. Wczesniej myślałem o LG ale kolor obudowy mi nie pasił.
Nie wiem już sam. Może jednak poczekam jeszcze trochę.:sad:
 
J

Judash

Guest
pablo1974 napisał:
Sam już nie wiem. Wczesniej myślałem o LG ale kolor obudowy mi nie pasił.
Nie wiem już sam. Może jednak poczekam jeszcze trochę.:sad:

Nie ma co panikowac, wszedzie jest jakies "ale".Bierz tego 45PV i sie nie zastanawiaj.
 

Dru

Moderator
przecież Cy(Gorg) testował swój PV45 na obecność węży filmem testowym "Egzorcyzmy Emily Rose" (jest nawet zdjęcie ze sławetnej sceny) i węży nie stwierdził. Więc z tego wychodzi, że ta seria pozbawiona jest wad serii PV60 :p
 

pablo1974

New member
xx

Judash napisał:
Nie ma co panikowac, wszedzie jest jakies "ale".Bierz tego 45PV i sie nie zastanawiaj.

Ha juz telewizor jest po 4090 dobrze ze wczoraj nie zakupiłem 110 zł taniej. Koleś w sklepie mówił że mają być w nastepnych dostawach po 3700. A zatem warto czekać.:bober:
 
J

Judash

Guest
Dru napisał:
przecież Cy(Gorg) testował swój PV45 na obecność węży filmem testowym "Egzorcyzmy Emily Rose" (jest nawet zdjęcie ze sławetnej sceny) i węży nie stwierdził. Więc z tego wychodzi, że ta seria pozbawiona jest wad serii PV60 :p

Tylko kilku forumowiczow tez testowalo PV60 tym flmem i "wezy" nie bylo ;)
 
J

Judash

Guest
pablo1974 napisał:
Ha juz telewizor jest po 4090 dobrze ze wczoraj nie zakupiłem 110 zł taniej. Koleś w sklepie mówił że mają być w nastepnych dostawach po 3700. A zatem warto czekać.:bober:

Tylko dlaczego on tak tanieje, czyzby tez mial jakis feler?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tak oficjalnie nikt z fimy panasonic nie napisał, że model 45PV ma wady ukryte i nikt też nie napisze do żadnego modelu. Szkoda, że nie ma jak za czasów procesorów Pentium (1), Intel zdecydował się na wymianę wszystkich wadliwych procesorów, inne czasy i inne podejście do klienta końcowego. Mimo wszystko coś się ruszyło w kierunku powstania tego modelu, kiedy te wady zaczeły sie pojawiać nagminnie, nie tylko z powodu napisania postu przez RoMI tu na formum w Polsce, ale całej fali która przeszła przez różne "fora" na całym świecie. Jak na razie nikt się nie kwapi do wymiany wadliwych modułów, problem jest znany i zawieszony w nieokreślonej przyszłości do rozwiązania. Chociaż imho, problem został właśnie rozwiązany przez usuniecie (po prostu ich nie ma) wadliwych modułów i wypuszczenia odchudzonej wersji modelu 45PV, którą ciężko uznać za nowocześniejszy niż 60PV.

pablo1974: Niestety nikt Ciebie nie zaznajomi jakie wady będzie miał 45PV (może nie będzie ich miał w ogóle), jak na razie nikt nie zgłasza problemu purpe snake na rzeczowym teście Emily, chociaż można zarzucić że tych wypowiedzi jest za mało. Może Twoja będzie kolejna jak zakupisz :).
 

Dru

Moderator
Judash napisał:
Tylko kilku forumowiczow tez testowalo PV60 tym flmem i "wezy" nie bylo ;)

ja jak będę kupował to zapewne kupię plazmę z serii PV45, bo jest większe prawdopodobieństwo, że nie osaczą ją purpurowe węże :D
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Judash: Chyba nie zauważasz, że w ogóle jest tendencja spadkowa na ceny modeli plazm z tzw. najniższej półki. Czy wszystkie mają jakiś feler, Samsungi, LG, czy Philipsy? I dobrze że tanieje, większa rzesza ludzi będzie się mogła cieszyć dobrym obrazem z dużym ekranem. Dla wymagających klientów jest pełne HD w cenie, hmm cóż, każdy ma inną szerokość portfela.
 
J

Judash

Guest
(Cy)Gorg napisał:
Judash: Chyba nie zauważasz, że w ogóle jest tendencja spadkowa na ceny modeli plazm z tzw. najniższej półki. Czy wszystkie mają jakiś feler, Samsungi, LG, czy Philipsy? I dobrze że tanieje, większa rzesza ludzi będzie się mogła cieszyć dobrym obrazem z dużym ekranem. Dla wymagających klientów jest pełne HD w cenie, hmm cóż, każdy ma inną szerokość portfela.

Ja sobie z tego zdaje sprawe, a pytanie zadalem poniewaz przeczytalem je na watku PV60.Tam ktos sugeruje,ze ten model tanieje, bo jest z "wezami";). Tylko dlaczego tanieje PV45, skoro to swiezy model?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@ Judash skoro nie korzystasz z tego modelu to nie wprowadzaj zamętu. Jak chcesz dyskutować o gadach i płazach jest od tego oddzielny wątek, na pewno jak ktoś wykryje wadę tą lub inną to napisze.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Judash: Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem (nie jest to zarzut). Sytuacja przedstawia się mniej więcej tak, chętnych na zakup nowego TV, np. plazmowego jest sporo, w tym uczestników chociażby tego forum to garsta. Zwykły rzeczowy klient przychodzi do sklepu, ma trzy modele w tym najdroższy 45PV, sygnał doprowadzony do wszystkich jest mierny, powstaje w nim pytanie czemu ma dokladać 400-500zł do 45PV jeżeli nie widzi żadnej różnicy i wybiera tańszego Samsunga. Cóż, wolny rynek i konkurencja narzuca, często obniżenie zysków ze sprzedaży, lepiej sprzedawać więcej, niż czekać na klienta który się skusi lub który przeczytał chociażby całe forum hdtv. Czysty marketing i ekonomia.
 

Pansłonic

New member
Judash napisał:
Ja sobie z tego zdaje sprawe, a pytanie zadalem poniewaz przeczytalem je na watku PV60.Tam ktos sugeruje,ze ten model tanieje, bo jest z "wezami";). Tylko dlaczego tanieje PV45, skoro to swiezy model?
Bo jest również z węzami:p (miałem okazje to sprawdzić), ale nie sadzę żeby był to jedyny powód do spadku ceny, poprostu idzie wiosna, niebawem pojawią się nowe modele których cena wyjściowa będzie niższa od poprzedniej... czyli poprostu sprzęt tanieje tak jak LCD, CRT, nowości HD itp... normalka:D
 
J

Judash

Guest
Pansłonic napisał:
Bo jest również z węzami:p (miałem okazje to sprawdzić), ale nie sadzę żeby był to jedyny powód do spadku ceny, poprostu idzie wiosna, niebawem pojawią się nowe modele których cena wyjściowa będzie niższa od poprzedniej... czyli poprostu sprzęt tanieje tak jak LCD, CRT, nowości HD itp... normalka:D

Sprawdziles model 45PV na obecnosc "wezy" i tez sa?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
No to mamy modele 45PV z wężami, cieszę się że Pansłonic to sprawdziłeś, szkoda, że nie poszły za tym zdjęcia, dowody rzeczowe ;), żartuję, reputację potrafię uszanować. Pozostaje więc chodzić z wypaloną wersją Emily i sprawdzać konkretny egzemplarz. Uff, mi się udało i wszystkim (jak na razie), którzy kupili i w tym wątku się wypowiedzieli, mogą spać spokojnie. Pozostałym którzy czekaja, pozostaje zdać się na zdrowy rozsądek lub czekać na coraz to nowe modele lub szukać modelu 60PV bez węży lub kupić z wężami i w "żyć w zgodzie z przyrodą".
 

Dru

Moderator
czyli w PV45 też jest możliwość natrafienia na model z wężami :sad:. W takim razie jak będę kupował to poproszę Cy (Gorg)`a żeby podjechał do skelpu, w którym będę kupował i wskazał model. Widać ma szczęście i kupił model bez węży, to i mi pomoże. Oczywiście żartowałem :p
 

ein

New member
Wszedzie sie te gady panosza... Panowie przypominam, ze jest watek nt temat i nawet PV45 z gadami mozna tam wladowac, jezeli takie okolicznosci przyrody wystepuja takze w "nowym" produkcie Pana. Naprawde to co sie ostatnio dzieje w watkach poswieconych plazmom Panasa to jakas parodia. Czy czesc osob produkujacych sie na okoliczosc gadow, glownie szuka na swoich plazmach wad obrazu i zarzucila po prostu ogladanie telewizji czy innych mediow? Bo tak to wyglada. Szczerze wspolczuje btw.

Ja juz nie moge sie doczekac V-real II i G10. Mam nadzieje ze produkt pozamiata wszystko co swieci do 10k z okladem.

A co do meritum, tzn PV45 to chce wszystkich potencjalnych nabywcow uspokoic, ze po face to face porownaniu mojego PV60 z PV45 znajomego mamy werdykt - to jest dokladnie ten sam, jakze przyjemny w odbiorze obraz, bez roznic. Na sygnale SD, HD z plyt, z kompa, po hdmi, po komponencie, SD po szczocie jest to jotka w jotke ten sam obraz. Oczywiscie nie wykluczam jakis absolutnie subtelnych roznic, ktore daja poprawiacze PV60, ktorych w 45 nie ma ale my, pomimo wpatrywania sie takze z lupka ;) w ekrany nie stwierdzilismy zadnych wiekszych roznic. To szczegolnie przyjemne dla kogos kto stoi przed zakupem sprzetu, bo ceny plazm leca nadal w dol i zaraz bedzie mozna kupic jeden z lepszych paneli na rynku za jakis smieszne 3,5-4 tysiace zlotych. Jeszcze nigdy tak wiele nie bylo za tak niewiele. Imho w rywalizacji jakosc, wielkosc a cena - Panas - ze swoimi plazmami jest nie do pobicia (owszem sa LG i Samsungi, nie zapominam o tych PDP, nawet nieco tansze, ale gorzej wyposazone). Nic tylko leciec do sklepu i kupowac :)
 
J

Judash

Guest
ein napisał:
Wszedzie sie te gady panosza... Panowie przypominam, ze jest watek nt temat i nawet PV45 z gadami mozna tam wladowac, jezeli takie okolicznosci przyrody wystepuja takze w "nowym" produkcie Pana. Naprawde to co sie ostatnio dzieje w watkach poswieconych plazmom Panasa to jakas parodia. Czy czesc osob produkujacych sie na okoliczosc gadow, glownie szuka na swoich plazmach wad obrazu i zarzucila po prostu ogladanie telewizji czy innych mediow? Bo tak to wyglada. Szczerze wspolczuje btw.

Ja juz nie moge sie doczekac V-real II i G10. Mam nadzieje ze produkt pozamiata wszystko co swieci do 10k z okladem.

A co do meritum, tzn PV45 to chce wszystkich potencjalnych nabywcow uspokoic, ze po face to face porownaniu mojego PV60 z PV45 znajomego mamy werdykt - to jest dokladnie ten sam, jakze przyjemny w odbiorze obraz, bez roznic. Na sygnale SD, HD z plyt, z kompa, po hdmi, po komponencie, SD po szczocie jest to jotka w jotke ten sam obraz. Oczywiscie nie wykluczam jakis absolutnie subtelnych roznic, ktore daja poprawiacze PV60, ktorych w 45 nie ma ale my, pomimo wpatrywania sie takze z lupka ;) w ekrany nie stwierdzilismy zadnych wiekszych roznic. To szczegolnie przyjemne dla kogos kto stoi przed zakupem sprzetu, bo ceny plazm leca nadal w dol i zaraz bedzie mozna kupic jeden z lepszych paneli na rynku za jakis smieszne 3,5-4 tysiace zlotych. Jeszcze nigdy tak wiele nie bylo za tak niewiele. Imho w rywalizacji jakosc, wielkosc a cena - Panas - ze swoimi plazmami jest nie do pobicia (owszem sa LG i Samsungi, nie zapominam o tych PDP, nawet nieco tansze, ale gorzej wyposazone). Nic tylko leciec do sklepu i kupowac :)

Ja nie narzekam, kupilem tv swiadomie po przeczytaniu forum wiedzac o "Wezach".Dzieki temu skomleniu wiemy, ze PV45 tez ma "weze" i tyle ;).
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: ;) Modele bez węży są specjalnie oznaczone, czarna wielkości jednego milimetra kropką, w lewym dolnym rogu przedniej obudowy, tam gdzie miała być czarna ramka. Producent świadomie zrezygnował z czarnej ramki gdyż modele z wężami i bez w 45PV były nie do rozróżnienia. Także spokojnie nie musisz na mnie czekać bym przyjechał, kupuj w ciemno. Informacja od dobrze poinformowanych na grupie którzy maja kontakt z producentami z Japonii, nie mogę ujawnić ale jest to osobistość. Czesi sie zastanawiali stąd te kropki ale nawet oni nie zostali dopuszczeni do tajemnicy, tłoczą je i wysyłaja do Polski. Tak, dzięki wysiłkowi uczestników grupy możemy jako pierwsi w Europie cieszyć się modelami bez węży.;)
 
Do góry