Seria PV45

Dru

Moderator
(Cy)Gorg napisał:
Dru: ;) Modele bez węży są specjalnie oznaczone, czarna wielkości jednego milimetra kropką, w lewym dolnym rogu przedniej obudowy, tam gdzie miała być czarna ramka. Producent świadomie zrezygnował z czarnej ramki gdyż modele z wężami i bez w 45PV były nie do rozróżnienia. Także spokojnie nie musisz na mnie czekać bym przyjechał, kupuj w ciemno. Informacja od dobrze poinformowanych na grupie którzy maja kontakt z producentami z Japonii, nie mogę ujawnić ale jest to osobistość. Czesi sie zastanawiali stąd te kropki ale nawet oni nie zostali dopuszczeni do tajemnicy, tłoczą je i wysyłaja do Polski. Tak, dzięki wysiłkowi uczestników grupy możemy jako pierwsi w Europie cieszyć się modelami bez węży.;)

tylko kurka ja będę kupował 37PV45 i to właśnie chciałbym z czarną ramką, ale przy kupnie odegnę ją i sprawdzę czy nie ma pod spodem tejże kropki :cool:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: ;) Nie martw się, już otrzymałem sms (od zaprzyjaźniego uczestnika grupy, ktory nie chce się ujawnić). Rosjanie pracują nad detektorami do wykrywania węży niezależnie od modelu i oznaczeń producenta. Koszt urządzenia ma być niewielki (10$), zapewniają, że przez USB będzie możliwość dokonać wymiany oprogramowania w urządzeniu, soft będzie na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej (która jest w budowie), kiedy kolejne modele Panasonica w tym G10 będą już w sprzedaży.;)
 

Dru

Moderator
(Cy)Gorg napisał:
Dru: ;) Nie martw się, już otrzymałem sms (od zaprzyjaźniego uczestnika grupy, ktory nie chce się ujawnić). Rosjanie pracują nad detektorami do wykrywania węży niezależnie od modelu i oznaczeń producenta. Koszt urządzenia ma być niewielki (10$), zapewniają, że przez USB będzie możliwość dokonać wymiany oprogramowania w urządzeniu, soft będzie na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej (która jest w budowie), kiedy kolejne modele Panasonica w tym G10 będą już w sprzedaży.;)

no to mnie uspokoiłeś. Zawsze wiedziałem, że na Ruskach można liczyć w każdym przypadku ;)

no, chyba starczy tego off-topic`u, bo nas wyklną :cool:
 

rojam

New member
witam wszystkich plazmowców :)
Prosze o podanie w jaki sposób po symbolu można się zorientowac który model PV45 jest z ramką a który nie?
Interesuje mnie model PV45 z czarna ramką wokół wyświetlacza.
Dziekuje za odpowiedx (jesli taka będzie)
 

Dru

Moderator
rojam napisał:
witam wszystkich plazmowców :)
Prosze o podanie w jaki sposób po symbolu można się zorientowac który model PV45 jest z ramką a który nie?
Interesuje mnie model PV45 z czarna ramką wokół wyświetlacza.
Dziekuje za odpowiedx (jesli taka będzie)

raczej z tego, co się orientuję nie ma takiego oznaczenia. Najlepiej się pytać w sklepie, w którym zamierza się kupić.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Do modeli 42" pisałem o tym (post #69 w wątku).

Chociaż tych modeli w Polsce jeszcze nie dostaniesz. Jak na razie modele 42" są tylko srebne. Modele 37" są z czarną ramką, są jednak też całe srebne, jako takich dodatkowych oznaczeń nie znalazłem (może ktoś dopomoże). Co jest oczywiste warto się dowiedzieć przed zakupem, jak sprawa wygląda.
 
Ostatnia edycja:

Golgota

New member
Witam
Już tyle się naczytałem o tych wstrętnych gadach, czy w końcu zrobi ktoś zdjęcie tej ‘’przyrodzie’’ i uświadomi nas o nowym gatunku
Pozdrawiam:smile:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Golgota: Jak na razie nikt z posiadaczy nie potwierdzil istnienia gadów (może zmowa milczenia lub fotomontaze). Na przyszlość proponuje jeszcze wiekszą czcionką pisac, na pewno wtedy każdy zauważy Twoja wypowiedz.

Zamieszanie wywołali posiadacze modeli 60PV, nie umniejszajac im, z miłą chęcią zdjęcia na potwierdzenie ich słów zobaczył. Jak na razie są zdjęcia potwierdzające, że w rzeczowym modelu 45PV problem jak na razie nie istnieje (probka Emily). Wątek już jest na te temat i nie ma chyba takiej potrzeby by pisać o tym w każdym wątku.

Sianie fermentu i chaosu niczemu w sumie nie sluzy. Tylko wiekszej konsternacji przyszlych nabywcow telewizorow plazmowych, którzy i tak maja metlik czytajac co niektore wypowiedzi na forum.

Sam bylem w podobniej sytuacji, w wielu przypadkach rzeczowosci i konkretow w wypowiedzi brak, duzo domnienan, przypuszczen, chociaz nie jest to powszechnosc. Z bardzo wielu wypowiedzi i testow skorzystalem, za co jestem wdzieczny uzytkownikom forum.

Do gadow, watek juz sam w sobie stal sie duzym wezem (tasiemcem) ;) . Czytajac borykanie sie z wymiana modulu, jaka maja (jak na razie) posiadacze 60PV rece opadaja do serwisu.

Za wypowiedzia z grupy dyskusyjnej pl.rec.kino.domowe polecam próbki HD do pobrania ze strony http://hd24.com. Jest z czego wybierać i co oglądać :).
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
Tak mnie przekonaliście że zdeccydowałem zrezygnowac z LCD 32" I właśnie zamówiłem telewizorek pv45 w sklepie internetowym -Cena 3900 zł -transport gratis , płatne u kuriera. Oczywiście sprawdze jak przyjdzie czy jest czarna ramka :p najwyżej odesle
Pozdrawiam plazmowców Panasa!!!
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
rojam: Serdecznie gratuluje wyboru, wierząc że będziesz zadowolony zakupu, imho w tej cenie (przyzwoita, z dowozem) niczego lepszego nie znajdziesz. Generowany obraz jest bardzo dobry, dobrze to widać na zdjęciach zamieszczonych przez kret'a (post #81 w wątku). Czekamy na wieści z "frontu", może jakieś fotki, testy (może teścik Emily, na obecność węży), zawsze to konkretna pomoc dla innych, którzy są jeszcze przez zakupem. Pozdrawiam (Cy)Gorg
 

Dru

Moderator
rojam napisał:
Tak mnie przekonaliście że zdeccydowałem zrezygnowac z LCD 32" I właśnie zamówiłem telewizorek pv45 w sklepie internetowym -Cena 3900 zł -transport gratis , płatne u kuriera. Oczywiście sprawdze jak przyjdzie czy jest czarna ramka :p najwyżej odesle
Pozdrawiam plazmowców Panasa!!!

rojam, w którym sklepie taka dobra cena?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
rojam napisał:
może Panas sie kopnął

Nie kopnął się, na niemieckim jest tak samo. Podobnie jak po sklepach (niemieckich), są modele i srebne i czarno-srebne. U nas jak zawsze duża dezorientacja. Myślę, że jeszcze poszukaj, pewnie znajdziesz, nie wiem czy w tak dobrej cenie ale więcej niż 4000zł za model 37" nie zapłacisz. Za 4100zł masz już 42", niestety tylko srebny.

(C)G
 

Dru

Moderator
ja tam i tak będę wybierał 37PV45, także raczej nie będzie problemu ze znalezieniem z czarną ramkę. A właśnie ten sam sklep sobie upatrzyłem na mój przyszły ;) TV, czyli www.mojecyfrowe.pl. Mają tam 37PV45 za 3900 razem z przesyłką. Wychodzi to najtaniej w necie, bo inni może i mają tą cenę, ale trzeba doliczyć do tego koszt przesyłki.
 

rojam

New member
Dru napisał:
ja tam i tak będę wybierał 37PV45, także raczej nie będzie problemu ze znalezieniem z czarną ramkę. A właśnie ten sam sklep sobie upatrzyłem na mój przyszły ;) TV, czyli www.mojecyfrowe.pl. Mają tam 37PV45 za 3900 razem z przesyłką. Wychodzi to najtaniej w necie, bo inni może i mają tą cenę, ale trzeba doliczyć do tego koszt przesyłki.

hehehe właśnie pisałem wyżej że nie dostaniesz tam w tym sklepie z czarna ramką --NIE MA !!!
są tylko całe srebrne--dzwoniłem do 4 hurtowni wszedzie tylko srebrne
 

slimak

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
Golgota:
Zamieszanie wywołali posiadacze modeli 60PV, nie umniejszajac im, z miłą chęcią zdjęcia na potwierdzenie ich słów zobaczył. Jak na razie są zdjęcia potwierdzające, że w rzeczowym modelu 45PV problem jak na razie nie istnieje (probka Emily). Wątek już jest na te temat i nie ma chyba takiej potrzeby by pisać o tym w każdym wątku.


Jako posiadacz 42pv60 muszę przyznać, że posiadam węże;) . Ale oglądając przykład z pv45 muszę stwierdzić, że na tym zdjęciu (list #81 „Emili Roose” są też węże;) . I tu dochodzimy do sedna:
Po pierwsze te węże są w 99.8% bardzo mało szkodliwe.
Na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości.
Oto moje węże z „Emili Roose” których z większej odległości niż metr nie widzę. A siedzę zawszę w odległości 2,5 m od tv.
1.jpg
2.jpg
Oraz z „Zabójczy numer” (pierwsze sekundy filmu), które widać nawet z 5 metrów.
3.jpg

I na koniec definicja węży według ortodoksyjnych użytkowników pv60:
Jakiekolwiek purpurowe kropki na obrazie, który oryginalnie nie ma w tym miejscu koloru purpurowego.:smile:


Ślimak
 

Dru

Moderator
rojam napisał:
hehehe właśnie pisałem wyżej że nie dostaniesz tam w tym sklepie z czarna ramką --NIE MA !!!
są tylko całe srebrne--dzwoniłem do 4 hurtowni wszedzie tylko srebrne

sorrki, ale kiedy czytałem Twoją wcześniejszą wypowiedź, wydawało mi się, że kupiłeś model 42-calowy. Ja będę kupował plazmę za około 1,5 miesiąca, a wtedy możliwe, że już będą mieli 37` z czarną ramką :)
 

jc96

New member
węże?

Też wybieram plazmę pv60 vs pv45, czytam wszystkie wypowiedzi i nadal nic nie wiem. Co to są te węże. Na zdjęciu zał.303 widać i duże czerwone plamy i drobną sitkę równoległych pionowych linii. Takie pionowe linie widziałem na pv60 w EuroAgd. To rzeczywiście może irytować bo widać praktycznie cały czas - tylko, że brałem to za wadę sygnału (pojawiały się też na niektórych LCD obok).

Wracając do pv 45 (cy)borg pisze, że ten model nie ma sub-piksel. Rozmawiałem dziś z doradcą na infolini Panasonica i twierdził, że jednak jest sub-pixel, a 45 różni się od pv60 tylko kontrastem co tak naprawdę przez przeciętniego użytkownika jest niezauważalne. Potwierdził to sprzedawca w jednym ze sklepów internetowych. I komu tu naprawdę wierzyć? :confused:
Myślę, ze sub-pixel jednak poprawia obraz, mniejsza ilość odcieni szarości raczej mnie nie przeraża. Co Wy na to?
Różnica około 500 zł to dokładnie tyle ile potrzeba na dekoder n-ki z dyskiem. I co tu wybrać?:sad:

slimak napisał:
Jako posiadacz 42pv60 muszę przyznać, że posiadam węże;) . Ale oglądając przykład z pv45 muszę stwierdzić, że na tym zdjęciu (list #81 „Emili Roose” są też węże;) . I tu dochodzimy do sedna:
Po pierwsze te węże są w 99.8% bardzo mało szkodliwe.
Na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości.
Oto moje węże z „Emili Roose” których z większej odległości niż metr nie widzę. A siedzę zawszę w odległości 2,5 m od tv.
View attachment 301
View attachment 302
Oraz z „Zabójczy numer” (pierwsze sekundy filmu), które widać nawet z 5 metrów.
View attachment 303

I na koniec definicja węży według ortodoksyjnych użytkowników pv60:
Jakiekolwiek purpurowe kropki na obrazie, który oryginalnie nie ma w tym miejscu koloru purpurowego.:smile:


Ślimak
 

slimak

New member
Bez reklam
jc96 napisał:
Też wybieram plazmę pv60 vs pv45, czytam wszystkie wypowiedzi i nadal nic nie wiem. Co to są te węże. Na zdjęciu zał.303 widać i duże czerwone plamy i drobną sitkę równoległych pionowych linii.


Pionowe paski występują na wszystkich moich zdjęciach pv60. Z całą pewnością ich nie widać w rzeczywistości (są prawdopodobnie morą powstałą w wyniku nałożenia się rozdzielczości ekranu i aparatu). Na zdjęciu zał.303 w rzeczywistości widać coś takiego (zdjęcie spreparowane Paintem)
3a.jpg

I jest to najgorszy wąż, jakiego widziałem na pv60
 
J

Judash

Guest
jc96 napisał:
Też wybieram plazmę pv60 vs pv45, czytam wszystkie wypowiedzi i nadal nic nie wiem. Co to są te węże. Na zdjęciu zał.303 widać i duże czerwone plamy i drobną sitkę równoległych pionowych linii. Takie pionowe linie widziałem na pv60 w EuroAgd. To rzeczywiście może irytować bo widać praktycznie cały czas - tylko, że brałem to za wadę sygnału (pojawiały się też na niektórych LCD obok).

Wracając do pv 45 (cy)borg pisze, że ten model nie ma sub-piksel. Rozmawiałem dziś z doradcą na infolini Panasonica i twierdził, że jednak jest sub-pixel, a 45 różni się od pv60 tylko kontrastem co tak naprawdę przez przeciętniego użytkownika jest niezauważalne. Potwierdził to sprzedawca w jednym ze sklepów internetowych. I komu tu naprawdę wierzyć? :confused:
Myślę, ze sub-pixel jednak poprawia obraz, mniejsza ilość odcieni szarości raczej mnie nie przeraża. Co Wy na to?
Różnica około 500 zł to dokładnie tyle ile potrzeba na dekoder n-ki z dyskiem. I co tu wybrać?:sad:

Skoro Pan Panasonic powiedzial, ze jest, to chyba wie co mowi?.
 
Do góry