Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

jmahorow

New member
Ok, zainstalowalem wczoraj, ale nie wykrywa tv..uzywam routera do ktorego po lan podpiety jest tv. Smartfon z lg remote laczy sie z routerem po wifi.
Czy powinny byc odblokowane jakies porty, zeby aplikacja mogla sie polaczyc z tv? Na samsung w takiej samej konfiguracji tyle, ze innym routerze pilot w.wersji samsung dziala ok.


W info w markecie nie ma wymienionych modeli np. Lm620 czy lm670. Czyta moj lm620s na bank jest obslugiwany. Jakie macie Panowie modele?
 
Ostatnia edycja:

dajaha

New member
Ok, zainstalowalem wczoraj, ale nie wykrywa tv..uzywam routera do ktorego po lan podpiety jest tv. Smartfon z lg remote laczy sie z routerem po wifi.
Czy powinny byc odblokowane jakies porty, zeby aplikacja mogla sie polaczyc z tv? Na samsung w takiej samej konfiguracji tyle, ze innym routerze pilot w.wersji samsung dziala ok.


W info w markecie nie ma wymienionych modeli np. Lm620 czy lm670. Czyta moj lm620s na bank jest obslugiwany. Jakie macie Panowie modele?

U mnie jest taka sama konfiguracja, tv lm620 po lan natomiast smartphone po wifi, żadnych portów nie odblokowywałem, router ma stanadardowe ustawienia.

Tutaj masz link do programu w markecie, ten u mnie działa na bank
https://play.google.com/store/apps/...1bGwsMSwxLDEsImNvbS5sZ2UudHYucmVtb3RlYXBwcyJd
 

rychu

New member
Tak się zastanawiam, dlaczego jeśli puszczam sprawdzenie aktualizacji softu, telewizor sprawdza kanały TV SAT?
Umieszczają soft również na satelicie ASTRA? Tak jak oprogramowanie do tunerów satelitarnych?
 

jmahorow

New member
A masz nastrojone programy z platformy dvb? U mnie sprawdzal jedynie kanaly cyfrowe, bo tylko je mam nastrojone. Wiec podejrzewam, ze skanuje wszystkie mozliwe opcje. Oczywiscie na polskiej dvb nie znajduje aktualizcji, wiec na chwile obecna opcja jest po nic.
 

banker_2

New member
nie wiem czy ktoś to zaobserwował, ale ja mam wrażenie, że po wgraniu najnowszego firmware w moim lm670s poprawiła się płynność obrazu. Ustawień nie zmianiam w zasadzie od dawna (truemotion w trybie "gładki", wyłaczone poprawiacze typu super kontrast i poprawianie krawędzi), a jest jakby wieksze "masło" :)
 

rychu

New member
Mam zaprogramowane kanały z DVB-T i z DVB-S tylko ASTRA i właśnie zatrzymał się na dwóch kanałach z Astry (na chwilę je wyświetlił) i poleciał dalej. Dlatego się zastanawiam czego on na tej Astrze szukał :)
 

roratoga

Member
W sumie trzeba spróbować, bo napisów też mi nie czyta. Tylko nie chce mi się na nowo ustawień obrazu wklepywać....

Daj znać co z tą aktualizacją poprzez kanały bo ja też tak mam tyle że robiłem już restart( zgodnie z zaleceniami na tym forum czyli dwa razy ) i zarówno przed jak i po jest tak samo wiec możliwe że szuka aktualizacji z każdego dostępnego źródła i tak ma być
 

PLANETA

New member
Ja próbowałem aktualizować dziś ,i na kartę pamięci dałem plik z folderem ,do tl i nic nie aktualizowało ,co za porażka mała ,exstra pendriva kupować żeby zadziałało.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Daj znać co z tą aktualizacją poprzez kanały bo ja też tak mam tyle że robiłem już restart( zgodnie z zaleceniami na tym forum czyli dwa razy ) i zarówno przed jak i po jest tak samo wiec możliwe że szuka aktualizacji z każdego dostępnego źródła i tak ma być
W takim przypadku musisz grać aktualizację z pendrive'a.

szuka aktualizacji z każdego dostępnego źródła i tak ma być
Tak ma być.
Bzdura. To jest błąd.

Czyli jest jak przypuszczalem. Czy znalazl wam kiedys jakis update po OTA?
Niczego nigdy nie znajdzie. Jedynie aktualizacja nowszej wersji z pendraka może tu pomóc.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Podłącz satelitke i naziemną to się przekonasz?.A jak nie idzie robisz aktualizacje z pena i po sprawie.
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Ostatnią aktualizację sobie ściągnął z neta przez WiFi bez problemów.
Jak wyjdzie coś nowego to dam znać, czy dalej świruje z satelitą, czy po prostu normalnie zaktualizuje się przez net.
 

jmahorow

New member
Ale jak widać skoro jest taka opcja wyszukiwania.aktualizacji po.dvb, to pewnie w.innych krajach dziala. Mi tv samsung po OTA zaktualizowal kiedys aplikacje Guide do wersji brytyjskiej brandowanej jakas nazwa sieci telewizyjnej z.UK (nie pamietam nazwy teraz), wiec w Polskim DVB musza byc tez nadawane updatey. Moze trzeba zapytac lg czy aktualizacja.ota bedzie dzialac w PL?
 

aenime

New member
A jak wygląda ergonomia pracy z YT przy pomocy klawiatury bezprzewodowej lub samej myszki. Jak na razie nie znalazłem aplikacji na smartphone do sterowania tv, więc chyba podepne mysz lub klawiaturę. Pilotem się dennie steruje. Czy po podłączeniu myszki pojawia się kursor jak w komputerze?


Ja do lm 620s mam jednocześnie podłączone bezprzewodową:
mysz logitech m305
klawiaturę logitech k230
i na płynność funkcjonowania powyższych urządzeń z telewizorem nie narzekam, wkurzający jest jedynie brak polskich znaków diakretycznych ;-/ Ciekawe, że klawiatury przewodowej podłączonej do usb telewizor wogóle nie wykrywa ;-/
 

webes

Member
... wkurzający jest jedynie brak polskich znaków diakretycznych ;-/ Ciekawe, że klawiatury przewodowej podłączonej do usb telewizor wogóle nie wykrywa ;-/

lewy Alt = Polskie znaki diakretyczne
prawy Alt = zmiana języka klawiatury, działa z każdą jaką podpiąłem, nawet z klawiaturą za 8 zł przewodową
 
Do góry