Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

aenime

New member
lewy Alt = Polskie znaki diakretyczne
prawy Alt = zmiana języka klawiatury, działa z każdą jaką podpiąłem, nawet z klawiaturą za 8 zł przewodową

No i wyszło, nie dość, że stara to jeszcze głupia, ale grunt, że polskie znaki diakretyczne działają J Pozdrawiam, dziękuję i życzę samych przyjemności w nadchodzącym 2013 r.
 

stanptr

New member
Jednej rzeczy brakuje mi w TV LG. Jest to opcja dzięki której po naciśnięciu odpowiedniego przycisku oglądamy film w momencie gdy został on przerwany. W starym Samsung tak mam, naprawdę przydatna funkcja. Oczywiście mowa tu o filmach nagranych na pamięci przenośnych.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

michal77

New member
Przecież w LG też tak jest. Tylko musisz wybrać film poprzez MyAPPS>>Wideo.
Jak uruchomisz film przyciskiem INPUT>> to zawsze zaczyna się od początku.
 
Ostatnia edycja:

stanptr

New member
A to widzisz nie wiedziałem. Choć obstawiałem że zaraz po ktoś taki jak Ty mi to uzmysłowić. Nie używam myapps i dlatego nie odkryłem tej opcji.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

banker_2

New member
moim zdaniem czerń jest ogólnie OK. Zrobiłem sobie test - w zupełnej ciemność zatrzymałem czarny kadr. I wtedy ewidentnie widac, że czerń swieci, ale też wile zalezy od ustawień, mocno pomaga uaktywnienie local dimming. Moim zdaniem to nie tyle wada LG co w ogóle matryc IPS i w ogle całej technologii LED krawedziowego.
Ale co ważne - wystarczy na czarnym tle nawet jeden jasny element, by słaba czerń była niedostrzegalna. Tak po prostu pracuje ludzkie oko - w praktyce nawet w ciemnym pokoju, o ile na ekranie w ogóle cos się dzieje czerń ogólnie okresliłbym jako dobrą
 

Adamson_PL_

New member
moim zdaniem czerń jest ogólnie OK. Zrobiłem sobie test - w zupełnej ciemność zatrzymałem czarny kadr. I wtedy ewidentnie widac, że czerń swieci, ale też wile zalezy od ustawień, mocno pomaga uaktywnienie local dimming. Moim zdaniem to nie tyle wada LG co w ogóle matryc IPS i w ogle całej technologii LED krawedziowego.
Ale co ważne - wystarczy na czarnym tle nawet jeden jasny element, by słaba czerń była niedostrzegalna. Tak po prostu pracuje ludzkie oko - w praktyce nawet w ciemnym pokoju, o ile na ekranie w ogóle cos się dzieje czerń ogólnie okresliłbym jako dobrą

Zgoda z tą ułomnością wzroku, ale warto dodać że problemem nie jest sama czerń jako taka. Seria LM gubi sporo detali na granicy ciemnych i czarnych odcieni. Widać to doskonale w chwili gdy spróbujesz wyciągnąć detale ustawieniami gammy. Detale się pojawią, ale czerń będzie już "wyprana". Konkurencja w tym aspekcie wygląda zauważalnie lepiej (problem ten wytykają w każdym większym teście telewizorów z tej serii).
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Dla mnie największym problemem jest równomierność podświetlenia tej czerni, która waha się w przedziale od 10%-50% szarości.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
moim zdaniem czerń jest ogólnie OK. Zrobiłem sobie test - w zupełnej ciemność zatrzymałem czarny kadr. I wtedy ewidentnie widac, że czerń swieci, ale też wile zalezy od ustawień, mocno pomaga uaktywnienie local dimming. Moim zdaniem to nie tyle wada LG co w ogóle matryc IPS i w ogle całej technologii LED krawedziowego.
Ale co ważne - wystarczy na czarnym tle nawet jeden jasny element, by słaba czerń była niedostrzegalna. Tak po prostu pracuje ludzkie oko - w praktyce nawet w ciemnym pokoju, o ile na ekranie w ogóle cos się dzieje czerń ogólnie okresliłbym jako dobrą
Toshiba VL963 - ta sama matryca, bez "local dimming" - a czerń genialna, bez cloudingu. Jak widać - chcieć do móc, wystarczy tylko dopracować swój sprzęt i można go rzucić na rynek. LG to niestety budżetówka - nie wiem czemu w sumie ludzie to kupują, skoro są już alternatywy od Philipsa, Panasia i Tośki z pasywnym 3d :)
 

Grinch

New member
Tak cena z kosmosu.
Takie samo urządzenie o lepszych parametrach można kupić za mniej niż 200zł. A kupując z ebaya można kupić 2 razy mocniejszy za mniej niż 200zł. Dlatego piszę, że ceny z kosmosu.
 
Tak cena z kosmosu.
Takie samo urządzenie o lepszych parametrach można kupić za mniej niż 200zł. A kupując z ebaya można kupić 2 razy mocniejszy za mniej niż 200zł. Dlatego piszę, że ceny z kosmosu.
Podaj Link gdzie niby mają aż tak tanio w Polsce.
A i jeszcze żeby ta osoba wystawiała Fakturę Vat 23%. Bo na east-import.pl wszystkie ceny sa Brutto Czyli do każdego przedmiotu masz Fakturę Vat 23% więc odlicz te 23% od ceny zakupu i wyjdzie ci 198zł :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry