Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

Duris

New member
al12: prosze Cie przestań i nie p.i.e.r._._.l głupot, że ktoś coś wspiera. Ja również porównałem moj 47LM660s do Samsunga bo po blisko 6 miesiacach uzytkowania tego LG widze jaki blad zrobilem decydujac sie na niego. Jak go kupowalem to byly same pochwalne recenzje, byla to "nowość" a dopiero w praniu wyszlo jaki to bubel i ze od 6 miesiecy prawie nic nie zmieniono w aktualizacjach a czesc rzeczy po prostu zje___o. Załozony przeze mnie wątek o ustawieniach 660s (670s) odwiedzilo x osob 36,144 razy szukajac pomocy w ustawieniu tego badziewia. I gdyby nie pomoc RHJG i jego EKSPERCKA (!!!) porada jedna czy druga to w zyciu bym nie ustawil obrazu aby byl normalny. Bo na ustawieniach fabrycznych byla kiszka. I prosze Cie nie porownuj swojego 42LS570S do naszych z serii LM od 660s wzwyż bo to nie ta klasa. Twoj TV jak podaja na Ceneo w opiniach mozna bylo kupic w MM za 1350zł lub w Auchan za 1550. Ja za swoj wyrąbałem ponad 4k i wierz mi, tego modelu w Auchan nigdy nie spotkasz. Nie ten target. W Twoim super hiper modelu nie ma wogole SMART wiec co sie udzielasz w temacie, o ktorym nie mozesz nic powiedziac ani do niczego porownac. Wymienilismy x aplikacji podstawowocych ktorych w LG nie ma i nie bedzie. W tym temacie po prostu nic sie nie dzieje. W reklamach LG pyta "jaki SMART jest Twój TV". Odpowiadam, bo mam LG: gównia_y. Nie byloby tygodnia gdyby na media2 nie bylo newsa o nowych aplikacjach SMART do Samsunga. Tylko wczoraj dodatno POLSKASTACJA. W LG od 6 miesiecy ECHO. Prosze Cie nie pisz mi, abym sobie podlaczyl pod TV laptopa lub tablet i bede mial lepsze SMART. Nie po to kupowałem TV z tą funkcja, aby podlaczac do niego tone rzeczy aby uzyskac co miec powinienem. LG totalnie olało rynek w Polsce to ja teraz bede olewał LG. Nikomu nie polece tego badziewia, sam sie przemecze do nastepnej wymiany i mi przejdzie. TV to nie cale moje zycie. Sa jeszcze inne przyjemnosci. I kto chce niech słucha Twoich wywodów, kto chce moich. I przestan gadac, abysmy sobie przeszli na temat Samsunga. Mam tez LG i pisze o LG.

PS. O ile i Tobie i mi jest wiadomo, piszemy w watku: "Seria LM ... kolejne aktualizacje softu" wiec sio do serii LS jak taki mądry jesteś i innych wyganiasz.
 
Ostatnia edycja:

hot

New member
Nawet w Panamie mają TVN...
Video Tutorial LG TV, Cinema 3D y Smart TV - Contenidos Premium Globales y Locales - YouTube

Co do opinii o funkcjonalności tego TV na stronach zakupowych typu Ceneo: jeśli nie macie czasu/chęci opisywać swoich doświadczeń to przynajmniej oceńcie istniejące wpisy. W ten sposób laurki wystawione przez wynajętych ludzi zostaną zdemaskowane.

Mój faworyt: "Telewizor jest świetny, nie miałem jeszcze takiego dużego ekranu w chałupie na ścianie8)."
 

al12

New member
al12: prosze Cie przestań i nie p.i.e.r._._.l głupot, że ktoś coś wspiera. Ja również porównałem moj 47LM660s do Samsunga bo po blisko 6 miesiacach uzytkowania tego LG widze jaki blad zrobilem decydujac sie na niego. Jak go kupowalem to byly same pochwalne recenzje, byla to "nowość" a dopiero w praniu wyszlo jaki to bubel i ze od 6 miesiecy prawie nic nie zmieniono w aktualizacjach a czesc rzeczy po prostu zje___o. Załozony przeze mnie wątek o ustawieniach 660s (670s) odwiedzilo x osob 36,144 razy szukajac pomocy w ustawieniu tego badziewia. I gdyby nie pomoc RHJG i jego EKSPERCKA (!!!) porada jedna czy druga to w zyciu bym nie ustawil obrazu aby byl normalny. Bo na ustawieniach fabrycznych byla kiszka. I prosze Cie nie porownuj swojego 42LS570S do naszych z serii LM od 660s wzwyż bo to nie ta klasa. Twoj TV jak podaja na Ceneo w opiniach mozna bylo kupic w MM za 1350zł lub w Auchan za 1550. Ja za swoj wyrąbałem ponad 4k i wierz mi, tego modelu w Auchan nigdy nie spotkasz. Nie ten target. W Twoim super hiper modelu nie ma wogole SMART wiec co sie udzielasz w temacie, o ktorym nie mozesz nic powiedziac ani do niczego porownac. Wymienilismy x aplikacji podstawowocych ktorych w LG nie ma i nie bedzie. W tym temacie po prostu nic sie nie dzieje. W reklamach LG pyta "jaki SMART jest Twój TV". Odpowiadam, bo mam LG: gównia_y. Nie byloby tygodnia gdyby na media2 nie bylo newsa o nowych aplikacjach SMART do Samsunga. Tylko wczoraj dodatno POLSKASTACJA. W LG od 6 miesiecy ECHO. Prosze Cie nie pisz mi, abym sobie podlaczyl pod TV laptopa lub tablet i bede mial lepsze SMART. Nie po to kupowałem TV z tą funkcja, aby podlaczac do niego tone rzeczy aby uzyskac co miec powinienem. LG totalnie olało rynek w Polsce to ja teraz bede olewał LG. Nikomu nie polece tego badziewia, sam sie przemecze do nastepnej wymiany i mi przejdzie. TV to nie cale moje zycie. Sa jeszcze inne przyjemnosci. I kto chce niech słucha Twoich wywodów, kto chce moich. I przestan gadac, abysmy sobie przeszli na temat Samsunga. Mam tez LG i pisze o LG.

PS. O ile i Tobie i mi jest wiadomo, piszemy w watku: "Seria LM ... kolejne aktualizacje softu" wiec sio do serii LS jak taki mądry jesteś i innych wyganiasz.



widać jaki z ciebie specjalista od pijaru 42LS570S posiada smart i jeszcze żeby było śmieszniej ma ten sam soft co seria LM takim szpecom jak ty wystarczy że zmienią podstawkę i już jest lepszy żeby doradzać i oceniać to trzeba wiedzieć o czym się mówi

z ceną też przesadziłeś i nie o tym piszesz w MM w zeszłym tygodniu 1990 ale nie o to chodzi trzeba wiedzieć co w środku siedzi a nie przepisywać reklamy
niektórzy myślą jak kupią drogi to już super

pa pa:niewiem:
 

andreas2012

New member
a orientuje sie ktos czy poprawiono obsluge mp4 w najnowszym oprogramowaniu? (h264) bo w oprogramowaniu zainstalowanym aktualnie w tv sa problemy z odtwarzaniem tych plikow, tzn odtwarza ale albo po jakims czasie sie zatnie i nie pojdzie dalej albo straci synchronizacje, a przyznam ze mp4 to obecnie najlepszy kodek gdyz ma najlepsza kompresje w sensie jakosc-kompresja (najlepszy obraz przy najmniejszym pliku) i obecnie jest to wraz z mkv standard udostepniania plikow (to dla sciagajacych) a co za tym idzie jesli chcesz ogladac w hd i w przyszlosci nie chcesz pudelek dodatkowych to 60% plikow w przyszlosci bedzie w mp4!!!
Jednak w przyszlosci wybieram sprawdzone marki Panasonic Philips Toshiba.... za duze ryzysko kupujac urzadzenie na lata.
 

rysiak

New member
Gdzie się podział najnowszy soft 04.10.37,taki mam zainstalowany i to dość dawno.Na stronie LG jest 04.10.23 i to z 27.11.2012r.
 

kazoom

New member
oddajm swój "cudny" lg 42lm620 firmie LG...

Witam,
Ja proponuje wszystkim na poważnie stworzyć petycje z podpisami choćby 1000 oszukanych osób :) to może wtedy nas posłuchają.
Tak w ogóle napisałem do LG reklamacje dot. mojego tv o tym że:

- nie ma tego co miało być mimo zapowiedzi ( lista jest długa ale niezbyt konkretna ale tvn player jest zdecydowanie na 1 miejscu)
- nie działa to co powinno działać od samego początku ( lista jest długa wymienię min. nie działające przewijanie w filmach po dlna)
- nie działa to coś co działało 3(wtedy kupiłem tv) miesiące temu ( lista jest długa wymienię jedynie brak możliwości wyboru ścieżki dzwiękowej oraz napisów w kontenerze mkv)
- ciągłe problemy po każdej aktualizacji ( lista jest długa wymienię tylko problemy z pilotem, tv nie reagował na pierwsze naciśnięcie przycisku na pilocie)

Na pewno każdy z Was mógłby dodać coś jeszcze...
Nie dostałem odpowiedzi od LG... w ogóle.

Dla mnie krótka piłka "CZUJE SIĘ OSZUKANY PRZEZ LG I CHCE ODDAĆ TV DO LG I NIECH LG ODDA MI KASĘ"
Jeżeli jest wśród Nas choć jeden prawnik niech doradzi co robić dalej.
Ja dzisiaj wystawiłem ten "złom" na allegro ale jeżeli zrobimy coś wspólnie to zostawię go na dłużej.
Jak mawia mój kolega "To przestało być śmieszne"
Pozdrawiam
Sebastian
 

stanptr

New member
Hmm tak czytam sobie i czytam. I się zniechęcam do zakupionego telewizora (42lm640). Choć nie widzę tyle wad co Wy. Tvn player nie jest jakimś wyznacznikiem że bardzo cierpie z powodu jego braku. Co po za smartem uważacie że jest do nie zaakceptowania od Lg?
Szczerze myślałem że Lg ma większe wsparcie w Polsce pełno tego przecież wszędzie. Choć mój model nawet na stronie nie jest wykrywany dopiero po wprowadzeniu w opcji szukaj.


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
Co poza smart tv? Trochę się by tego zebrało... Na początek praktycznie nieużyteczną edycja kanałów, bez możliwości zapisu na usb i kasowania poszczególnych pozycji. Wolne przełączanie kanałów dvb-t i ekstremalnie wolne przełączanie kanałów sat dla modułu polsatu ci+. brak nagrywania wielu ścieżek audio (jest wybór tylko dźwięku nie ma) więcej może napiszę jak będę przy jakimś sprzęcie normalnego producenta, bo telefon po 8 godzinach niezbyt intensywnego użytkowania kończy właśnie baterię!

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

gasior55

New member
Witam, mam takie pytanie od dłuższego czasu tzn. od 5 listopada po wejściu do HOME mam powiadomienie żeby zarejestrować swój TV, który już dawno zarejestrowałem model 42LM640s. Wie ktoś jak to zlikwidować, po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal to jest.
 

stanptr

New member
Kurcze może bym widział te wszystkie wady ale programów nie zapisuje, korzystam z dekodera upc, satelity nie mam. Nagrywać nie nagrywam bo mam od tego dekoder upc. Obraz jest jaki jest moje oko nie wykrywa jakiś strasznych zjawisk. Choć ustawiłem mimo wszystko według ustawień któregoś z forumowiczów. 3d też jest słabe? Nie wiem może szału nie ma ale jest widoczne wzroku nie męczy więc jestem w miare zadowolony. Jaki film w hd ściągnę to działa. Dla zwykłego użytkownika jak ja wystarczy, tylko nasuwa się pytanie. Skoro tych funkcji nie używam to trzeba było sobie może kupić jakiś tv nie smart, hmm. Polak mądry po szkodzie:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

al12

New member
Kurcze może bym widział te wszystkie wady ale programów nie zapisuje, korzystam z dekodera upc, satelity nie mam. Nagrywać nie nagrywam bo mam od tego dekoder upc. Obraz jest jaki jest moje oko nie wykrywa jakiś strasznych zjawisk. Choć ustawiłem mimo wszystko według ustawień któregoś z forumowiczów. 3d też jest słabe? Nie wiem może szału nie ma ale jest widoczne wzroku nie męczy więc jestem w miare zadowolony. Jaki film w hd ściągnę to działa. Dla zwykłego użytkownika jak ja wystarczy, tylko nasuwa się pytanie. Skoro tych funkcji nie używam to trzeba było sobie może kupić jakiś tv nie smart, hmm. Polak mądry po szkodzie:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

czy tobiepłacą za te puste posty ?:lol:
 

tadgra

New member
Witam, mam takie pytanie od dłuższego czasu tzn. od 5 listopada po wejściu do HOME mam powiadomienie żeby zarejestrować swój TV, który już dawno zarejestrowałem model 42LM640s. Wie ktoś jak to zlikwidować, po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal to jest.

To jest komunikat systemowy, którego chyba nie da się usunąć.Związany jest z ponowną rejestracją, gdzie należy podać szczegółowe dane wraz z adresem e-mail na który przyjdzie Ci kod do 3 miesięcznego darmowego korzystania z pakietu FilmBox Live. Ta opcja właśnie pojawiła się po ostatniej aktualizacji softu LG.
 

gasior55

New member
Ten komunikat pojawił się znacznie wcześniej dużo wcześniej niż ostatnia aktualizacja, to tej właśnie wiadomości zarejestrowałem Tv, dostałem kod do FilmBox , ale komunikat nadal wisi.
 

andreas2012

New member
Nawet w Panamie mają TVN...
Video Tutorial LG TV, Cinema 3D y Smart TV - Contenidos Premium Globales y Locales - YouTube

Co do opinii o funkcjonalności tego TV na stronach zakupowych typu Ceneo: jeśli nie macie czasu/chęci opisywać swoich doświadczeń to przynajmniej oceńcie istniejące wpisy. W ten sposób laurki wystawione przez wynajętych ludzi zostaną zdemaskowane.

Mój faworyt: "Telewizor jest świetny, nie miałem jeszcze takiego dużego ekranu w chałupie na ścianie8)."

mysle ze w takim wypadku warto by bylo zglosic problem do glownej siedzieby lg bo z tego jasno wynika ze brak tvnplayer to po prostu wina polskiego wsparcia, po prostu trzeba wymienic zarzad a zeby to zrobic to glowna siedziba lg musi wiedziec ze obecne wsparcie w PL nie radzi sobie
 

stanptr

New member
Może ktoś mądry z tego forum napisał coś takiego po angielsku i byśmy zebrali jakieś podpisy pod tym dokumentem. Albo po polsku tekst to ja poproszę koleżanke to by nam to ładnie przetłumaczy i prześlemy. Próbujemy coś?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

aenime

New member
?toś może jeszcze to potwierdzić że w całej serii LM po aktualizacji nie można tego wybrać? Przecież to podstawowa opcja przy oglądaniu filmów mkv....

Witam i śpieszę donieść, że problemy które wystąpiły po aktualizacji softu, ustały po zresetowaniu ustawień fabrycznych. Znowu mogę się cieszyć zawartością dysków twardych które mam podłączone do telewizora J

Biorąc pod uwagę, że sporo tu ostatnio piszecie o wyższości produktów samsung nad lg poczułam potrzebę podzielenia się własnymi doświadczeniami w tej materii.

Odniosę się jedynie do funkcji, które są istotne z mojej perspektywy i wymagają
dopracowania, naprawy bądź wdrożenia. Z żalem przyjmuję, że lg 42lm620s
nie odtwarza filmów w formacie rmvb oraz nie czyta napisów srt przy odtwarzaniu plików avi (chociaż może czyta a ja za głupia jestem by je włączyć?????). Ubolewam również, nad brakiem możliwości wybrania ścieżki napisów przy odtwarzaniu ww. plików, niestety ich nazwa musi być tożsama z nazwą napisów, co jest dość upierdliwe gdy np. polskie tłumaczenie mam ochotę zastąpić hiszpańskim. Przydatna natomiast okazała się funkcja zmiany wielkości napisów, ich położenia oraz koloru, co przy oglądaniu czarno – białych produkcji, jest wręcz niezastąpione. Samsung D5500, którego posiadaczką jest moja mama, nie daje takich możliwości J

Dodatkowo zaznaczę, że mój telewizor bezzwłocznie otwiera zawartość podłączonych doń dysków zewnętrznych o pojemności 2TB, gdy tymczasem telewizor mamy dość długo ”mieli” ich zawartość przed otwarciem i na domiar złego, z niewiadomych przyczyn nie odtwarza około 50% zapisanych na nim filmów. Statystycznie do tematu podchodząc samsung odtwarza jakieś 200 z 400 filmów nagranych na dysku, gdy tymczasem mój lg ma problemy jedynie z około 20 nagraniami avi. Pozostałe formaty video, które bez problemu odtwarzam to mp4, mkv oraz flash video,

Żałuje jeszcze, że przy odtwarzaniu filmów mp4 nie mam możliwości wczytania napisów ale ten sam problem dotyczy ww. samsunga. Nie podoba mi się również sposób wyświetlania zawartości poszczególnych folderów na dysku twardym, zdecydowanie bardziej wolałabym przejrzystą listę, niż te wielkie foldery, jednak biorąc pod uwagę, że telewizor bez zastrzeżeń odtwarza prawie wszystkie pliki video to powyższe stanowi jedynie drobiazg.

Trochę szkoda, że funkcja nagrywania na usb działa jedynie po sformatowaniu dysku na który
nagrywam program, a odtworzenie zapisanych plików na komputerze jest niemożliwe, z drugiej jednak strony jest to i tak bonus, którego świadomy nie był nawet sprzedawca telewizoraJ

Poza powyższym, cała reszta mi się podoba, a jak sobie coś jeszcze przypomnę, to nie omieszkam Wam pomarudzić, chociaż moje narzekanie przy Waszej kategorycznie negatywnej ocenie produktów lg, zabrzmiało raczej jak propaganda czy wręcz reklam produktu który kupiłam J Cóż widocznie jestem mniej wymagającą użytkowniczką.

Pozdrawiam
Kasia
 

andreas2012

New member
Witam i śpieszę donieść, że problemy które wystąpiły po aktualizacji softu, ustały po zresetowaniu ustawień fabrycznych. Znowu mogę się cieszyć zawartością dysków twardych które mam podłączone do telewizora J

Biorąc pod uwagę, że sporo tu ostatnio piszecie o wyższości produktów samsung nad lg poczułam potrzebę podzielenia się własnymi doświadczeniami w tej materii.

Odniosę się jedynie do funkcji, które są istotne z mojej perspektywy i wymagają
dopracowania, naprawy bądź wdrożenia. Z żalem przyjmuję, że lg 42lm620s
nie odtwarza filmów w formacie rmvb oraz nie czyta napisów srt przy odtwarzaniu plików avi (chociaż może czyta a ja za głupia jestem by je włączyć?????). Ubolewam również, nad brakiem możliwości wybrania ścieżki napisów przy odtwarzaniu ww. plików, niestety ich nazwa musi być tożsama z nazwą napisów, co jest dość upierdliwe gdy np. polskie tłumaczenie mam ochotę zastąpić hiszpańskim. Przydatna natomiast okazała się funkcja zmiany wielkości napisów, ich położenia oraz koloru, co przy oglądaniu czarno – białych produkcji, jest wręcz niezastąpione. Samsung D5500, którego posiadaczką jest moja mama, nie daje takich możliwości J

Dodatkowo zaznaczę, że mój telewizor bezzwłocznie otwiera zawartość podłączonych doń dysków zewnętrznych o pojemności 2TB, gdy tymczasem telewizor mamy dość długo ”mieli” ich zawartość przed otwarciem i na domiar złego, z niewiadomych przyczyn nie odtwarza około 50% zapisanych na nim filmów. Statystycznie do tematu podchodząc samsung odtwarza jakieś 200 z 400 filmów nagranych na dysku, gdy tymczasem mój lg ma problemy jedynie z około 20 nagraniami avi. Pozostałe formaty video, które bez problemu odtwarzam to mp4, mkv oraz flash video,

Żałuje jeszcze, że przy odtwarzaniu filmów mp4 nie mam możliwości wczytania napisów ale ten sam problem dotyczy ww. samsunga. Nie podoba mi się również sposób wyświetlania zawartości poszczególnych folderów na dysku twardym, zdecydowanie bardziej wolałabym przejrzystą listę, niż te wielkie foldery, jednak biorąc pod uwagę, że telewizor bez zastrzeżeń odtwarza prawie wszystkie pliki video to powyższe stanowi jedynie drobiazg.

Trochę szkoda, że funkcja nagrywania na usb działa jedynie po sformatowaniu dysku na który
nagrywam program, a odtworzenie zapisanych plików na komputerze jest niemożliwe, z drugiej jednak strony jest to i tak bonus, którego świadomy nie był nawet sprzedawca telewizoraJ

Poza powyższym, cała reszta mi się podoba, a jak sobie coś jeszcze przypomnę, to nie omieszkam Wam pomarudzić, chociaż moje narzekanie przy Waszej kategorycznie negatywnej ocenie produktów lg, zabrzmiało raczej jak propaganda czy wręcz reklam produktu który kupiłam J Cóż widocznie jestem mniej wymagającą użytkowniczką.

Pozdrawiam
Kasia

no w rzeczywistosci jesli trafimy na egzemplarz ktory nie ma zadnych problemow technicznych i odpowiednio go skonfigurujemy i dostosujemy sie do jego wymogow (np jak piszesz do filmow dajemy napisy z ta sama nazwa nie uzytkujemy filmow rmvb ustawimy odbraz itd) to tv jest ok, zauwazylem ze po kilkunastu dniach ogladania jakby zmniejszyl sie u mnie ten problem z plynnoscia,
jeszcze jak uda mi sie rozwiazac problemy z mp4 to juz zostawie go w spokoju i bede po prostu ogladal, reset fabrycznych i aktualizacja oprogramowania i ponowna konfiguracja mnie czeka i srawdzenie czy dziala wszystko jak nalezy w najblizszym czasie
 

mlodzian

New member
Reset do fabrycznych i parę godzin ustawiania kanałów.... Poza tym co z tego, że na ustawieniu ekspert mam dobrze skonfigurowany obraz, jeśli nie mogę zastosować tego trybu dla materiału nagranego na tym tv?

Nie jestem całkowicie negatywnie nastawiony do telewizorów serii lm, ale nikomu ich nie polecę.

Zresztą w pierwszych dniach użytkowania też mi się prawie wszystko podobało i pewnie wtedy wystawił bym równie entuzjastyczną opinię.
Mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry