Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

andreas2012

New member
Gwarancję traci się w momencie wejścia samowolnego w tryb serwisowy ogólnie (wspomniane menu). Telewizor zapisuje logi co do tego, które z tego co słyszałem bezproblemu może odczytać serwis. Dlatego ja tego menu nie dotykam.

A co do telewizora to mimo braku wielu aplikacji i drobnego bandingu jestem z niego zadowolony. Miałem wcześniej D6500 i powiem tylko tyle, że wole mieć juz mniej aplikacji i wspomniany drobny banding niż fatalny wręcz nie do zniesienia clouding, smużenie i tonę aplikacji abym przymknął oko na owe wady. Wybaczcie za oft.

w pewnym sensie nie ma co sobie tak tym smarttv zawracac glowy kupujac tv na lata gdyz sama techbologia jest niedopracowana obecnie w tv, co innego gdyby dali chociazby androida to by to bylo przyszlosciowe rozwiazanie a tak za jakis czas i tak was czekaja przystawki bo wsparcie bedzie przez pare miesiecy a pozniej juz staniecie w miejscu (=zaczniecie sie cofac), pomijajac fakt ze to wsparcie tylko czesciowe

ja sie zastanawiam czy mozna jakos podpiac tablet z androidem czy iosen i wykorzystac go jako smarttv (w przyszlosci)?
 

aenime

New member
problem z audio i napisami w filmach mkv i avi

Witam,

po aktualizacji oprogramowania na wersję: 04.10.37, wersja pakietu SDK : 02.02
telewizor 42lm620s stracił możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej oraz napisów podczas odtwarzania filmów z rozszerzeniem mkv z dysku przenośnego.

Ze smutkiem znajduje również fakt, że po instalacji powyższego softu napisy (txt) do filmów w formacie avi nie synchronizują się z filmami lub w ogóle się nie wyświetlają. Co ciekawe w funkcjach odtwarzania wideo mam aktywny wybór ścieżki napisów, jednakowoż zmiana języka napisów, wielkości czcionki itp. w żaden sposób nie zmienia parametrów odtwarzania ;-/

Proszę o informację, czy i ewentualnie jak można przywrócić stare oprogramowanie lub wsparcie w zakresie naprawy powyższych problemów.
Może powinnam coś pozmieniać w ustawieniach? Ale gdzie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

dawram

New member
co mam dokładnie podać liczby obok ostrości poziomej i pionowej i pozostałych parametrów??

Podaj, przepisz dokładne parametry ustawień w tym trybie:bober: Aha! miałeś opisać sposób wejścia w tryb serwisowy czym się posiłkowałeś(pilot,telefon) kody!
 
Ostatnia edycja:

Grinch

New member
A co do telewizora to mimo braku wielu aplikacji i drobnego bandingu jestem z niego zadowolony. Miałem wcześniej D6500 i powiem tylko tyle, że wole mieć juz mniej aplikacji i wspomniany drobny banding niż fatalny wręcz nie do zniesienia clouding, smużenie i tonę aplikacji abym przymknął oko na owe wady. Wybaczcie za oft.
Jesteś posiadaczem jakiego modelu? Co u ciebie oznacza drobny banding? Kiedy jesteś w stanie go zauważyć?
 

orzech85

New member
Witam,
po aktualizacji oprogramowania na wersję: 04.10.37, wersja pakietu SDK : 02.02
telewizor 42lm620s stracił możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej oraz napisów podczas odtwarzania filmów z rozszerzeniem mkv z dysku przenośnego.
?toś może jeszcze to potwierdzić że w całej serii LM po aktualizacji nie można tego wybrać? Przecież to podstawowa opcja przy oglądaniu filmów mkv....
 

tlx

Member
Podaj, przepisz dokładne parametry ustawień w tym trybie:bober: Aha! miałeś opisać sposób wejścia w tryb serwisowy czym się posiłkowałeś(pilot,telefon) kody!

Pilot Legitech Harmony (moze byc takze komorka z symbianem i irda) oraz kod 0413

a co do wartości to sprawdzę wieczorem, ale wydaje mi się że były nieaktywne/przyciemnione?
 

mlodzian

New member
....
ja sie zastanawiam czy mozna jakos podpiac tablet z androidem czy iosen i wykorzystac go jako smarttv (w przyszlosci)?

Oczywiście, że można - pod warunkiem posiadania wyjścia HDMI, ja przetestowałem Mediadroida i prawie jest OK, finalnie zakończyłem z Nettopem opartym na platformie Brazos z Windows 7 i XBMC i wszystko co potrzeba działa dobrze....

Smart TV w telewizorze LM620S to jest pomyłka od samego początku, a co gorsze LG zwyczajnie nas okłamało. Do tego faktycznie soft jest strasznie niedopracowany, a zgłaszanie usterek jest dosyć kłopotliwe... do tego można dostać odpowiedź, że coś nie działa bo.... nie działa.

Niemalże taką wiadomość dostałem jak zapytałem o zmianę ścieżek audio w nagranych z TV materiałach.
Nasze wspaniałe TV odtwarzają tylko ścieżkę która byłą aktywna podczas nagrywania.... ale daje opcje wyboru, najlepsza jest sytuacja gdy coś nagrywamy i zmienimy ścieżkę dźwiękową w trakcie nagrywania (np. oglądając w tym czasie TV), na nagraniu oczywiście w tym miejscu znika nam dźwięk... i trzeba też przełączyć audio na właściwą ścieżkę....
Ciekawe co za mędrek to wymyślił.
 

dajaha

New member
Witam,

po aktualizacji oprogramowania na wersję: 04.10.37, wersja pakietu SDK : 02.02
telewizor 42lm620s stracił możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej oraz napisów podczas odtwarzania filmów z rozszerzeniem mkv z dysku przenośnego.

Ze smutkiem znajduje również fakt, że po instalacji powyższego softu napisy (txt) do filmów w formacie avi nie synchronizują się z filmami lub w ogóle się nie wyświetlają. Co ciekawe w funkcjach odtwarzania wideo mam aktywny wybór ścieżki napisów, jednakowoż zmiana języka napisów, wielkości czcionki itp. w żaden sposób nie zmienia parametrów odtwarzania ;-/

Proszę o informację, czy i ewentualnie jak można przywrócić stare oprogramowanie lub wsparcie w zakresie naprawy powyższych problemów.
Może powinnam coś pozmieniać w ustawieniach? Ale gdzie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Niestety nie potwierdzam. U mnie 42lm620s na filmie Avatar.mkv mam możliwość wyboru jednej z dwóch ścieżek dzwiękowych. Oprogramowania starszego nie można wgrać, niestety.
 

banker_2

New member
w pewnym sensie nie ma co sobie tak tym smarttv zawracac glowy kupujac tv na lata gdyz sama techbologia jest niedopracowana obecnie w tv, co innego gdyby dali chociazby androida to by to bylo przyszlosciowe rozwiazanie a tak za jakis czas i tak was czekaja przystawki bo wsparcie bedzie przez pare miesiecy a pozniej juz staniecie w miejscu (=zaczniecie sie cofac), pomijajac fakt ze to wsparcie tylko czesciowe

ja sie zastanawiam czy mozna jakos podpiac tablet z androidem czy iosen i wykorzystac go jako smarttv (w przyszlosci)?

Osobiście się dziwię bo jednak w TV najistotniejsza jest jakość obrazu i dźwięku, w końcu kupuje się to do oglądania filmów. Do korzystania z internetu są inne wygodniejsze urządzenia i z tego co widzę każdy je w domu ma ale woli kruszyć kopie zmagając się z telewizorem... :). Tracicie kupę energii na utyskiwanie nad gadzetami które z założenia są dodatkiem, do tego raczej marketingowym.
Jeśli komuś zależy bardzo na smart TV to niech raczej poszuka informacji o czymś takim jak np. cabletech Android Dongle. Po podłączeniu do USB można z każdego TV zrobić smart TV i to podobno całkiem sprawnie działające. Owszem to dodatkowe 250 zł ale wtedy jak zmieniacie TV to macie to już kupione...
 

banker_2

New member
Po najnowszej aktualizacji do 47LM615S (03.41.05) można odblokować z menu serwisowego tryby THX

sprawdziłem od razu u siebie na lm670s - niestety... najnowsza dostępna wersja 4.10.37 nadal nie umożliwia aktywacji THX. Opcje są w menu widoczne, ale niestety nie da się tego aktywować...
 

mlodzian

New member
[...]
Jeśli komuś zależy bardzo na smart TV to niech raczej poszuka informacji o czymś takim jak np. cabletech Android Dongle. Po podłączeniu do USB można z każdego TV zrobić smart TV i to podobno całkiem sprawnie działające....
[...]

Tylko zawsze to dodatkowa skrzynka, pudełko lub coś wystającego z TV, kolejny pilot, klawiatura, lub myszka. Do tego Android nie jest taki Smart jak się wydaje.... zresztą ciągle jest to soft do telefonów.... i jeszcze nie widziałem media boxa z Androidem w którym nie byłoby to mniej lub bardziej widoczne.

Poza tym te TV mają w sobie coraz mocniejszy sprzęt i naturalne jest by oferowały coraz więcej funkcji nazywanych potocznie SMART.
 

janusz58

New member
Może aby wymóc na nich dodanie nowych aplikacji typu TVN player , czy vod TVP trzeba by się skrzyknąć i zarzucić ich mailami. To jakie mają powarzanie dla polskiego klienta widać po stronie www_lgappstv_com na której są wersje dla różnych krajów tylko nie dla Polski, a jak zadałem im pytanie kiedy pojawi się polska wersja strony dostałem odpowiedź, że nie ma takiej wersji w planach czyli np. rosyjski klient jest lepszym klientem niż polski.
Proponuje raczej umieszać negatywne komentarze i oceny na stronie LG do określonego modelu , ja już tak zrobiłem
 

gasior55

New member
witam,jakiś czas temu do menu premium dołożyli aplikacje ipla film i sport, po tej operacji zniknęła mi aplikacja Accu Weather.com(pogoda) i nigdzie tego już niemogę znaleść, natomiast po inicjacji premium na kilka min. pojawia mi się znowu ta aplikacja po czym znika i dochodzą iple film i sport. Gdzie mogę odszukać i dodać tą aplikację.
 

mlodzian

New member
Proponuje raczej umieszać negatywne komentarze i oceny na stronie LG do określonego modelu , ja już tak zrobiłem

Ja dałem uczciwą - w sumie niezbyt pochlebną. Brak smart tv mogę wybaczyć, ale błędy przy podstawowym użytkowaniu już nie (problemy z lista kanałów, ścieżkami dźwiękowymi, napisami itd.)

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

mlodzian

New member
Nie ważne co kto wspiera. Ważne jest by potencjalny kupujący miał świadomość co dostanie. Teraz to większość opinii wygląda jak laurki... można też znaleźć teksty które już wśród wielkiego bogactwa treści w smart tv umieściły już tvn player. Potencjalny klient powinien wiedzieć jak niedopracowany jest ten tv i ze mimo sporego potencjału nigdy nie rozwinie skrzydeł, a w Polsce nie powinien nazywać się Smart.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

al12

New member
Nie ważne co kto wspiera. Ważne jest by potencjalny kupujący miał świadomość co dostanie. Teraz to większość opinii wygląda jak laurki... można też znaleźć teksty które już wśród wielkiego bogactwa treści w smart tv umieściły już tvn player. Potencjalny klient powinien wiedzieć jak niedopracowany jest ten tv i ze mimo sporego potencjału nigdy nie rozwinie skrzydeł, a w Polsce nie powinien nazywać się Smart.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

to forum o lg a jak chce wypisywać pochwały o samsungach to niech pisze na innym forum proszę o rzetelną ocenę a nie to dobre a to be

wystarczy przeczytać kilka postów do tyłu i widać co kto robina tym forum

nawet w Polsce ludzie nie dają się ogłupiać

oj prawda zabolała
 

mlodzian

New member
Jaka prawda? Nie ważne bzy ktoś daje laurki samsungowi, rangę, że ma racje co do pytania opinii. Nie wiem jak się spisuje smart tv w samsungach, ale nie ulega wątpliwości, że udostępnia on znacznie więcej aplikacji na polski rynek.

Co do opinii na stronie lg zdziwiło mnie trochę, że moja się pojawiła po weryfikacji na ich stronie. Pozdrawiam Mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry