Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

stanptr

New member
Tak ja miałem problem z pobraniem pliku zatrzymało się na 37% i stało w miejscu kilka razy. Wyłączałem i włączałem telewizor i na nowo pobieranie ustawiałem. Potem jezzcze zawiesiło się na 97% i znów ta sama procedura. Zaktualizowało się poprawnie bez zwiechy już.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

michal77

New member
Dokładnie tak. Tracisz wszystkie swoje ustawienia obrazu i aplikacji ze smart tv, tracisz listę kanałów. Operacja ta może według supportu LG rozwiązać wiele dziwnych problemów, które pojawiły się w tv po wgraniu nowego firmware. I czytając posty na tym forum można wywnioskować, że często rzeczywiście pomaga.
Ja miałem problem z jednym transponderem na sat, po resecie jest ok, tylko znowu z listą trzeba się bawić pół dnia.
 

Raminad

New member
Jeśli chodzi o TVN Playera, to widzę pewną alternatywę, gdyby LG nie raczyło tego dodać w kolejnych aktualizacjach. Otóż dzięki temu, że LG Medialink to tak naprawdę klient Plex'a obsługujący kanały, to jest możliwość napisania wtyczki w Pythonie umożliwiającej strumieniowanie z Plex Media Server. Jest to o tyle ułatwione, że jest dostępna wtyczka do XBMC właśnie w tym języku. Mogę spróbować przeportować ją do Plex'a jak będę miał czas, ale niestety ostatnio nie mam go za wiele. Poza tym nie znam na chwilę obecną na tyle Pythona, by sprawnie to zrobić. Może jest tutaj ktoś, kto zna dobrze Pythona i nie ma co robić z wolnym czasem? :)
 

Raminad

New member
No niestety nie jest jeszcze dostępna z poziomu TV. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni i że wnosi ona jakieś pozytywne zmiany.
 

CzarnaPłyta

New member
Wrzuciłem najnowszą aktualizację i jak zwykle nie zauważyłem żadnych zmian :). Tak z ciekawości, czemu te aktualizacje aż tyle ważą (niemal 350mb) jeśli wnoszą niezauważalne zmiany? heh
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
czemu te aktualizacje aż tyle ważą (niemal 350mb) jeśli wnoszą niezauważalne zmiany? heh
Ty wgrywasz wszystkie aktualizacje, które się pokazują na stronie LG. "X" wgrywa co drugą, "Y" co trzecią, a "Z" właśnie kupił telewizor i ma soft sprzed pól roku. Gdyby udostępniane pliki zawierały tylko poprawki, to trzeba byłoby zamieszczać na stronie dla każdego z was osobną wersję - z poprawkami, których każdemu z was brakuje. A tak wrzucają jeden plik zawierający cały obraz systemu i pasuje każdemu, niezależnie jaką wersję softu ma aktualnie, bo po prostu ją podmienia.

Pozdrawiam
 

monds

New member
w tv 47lm765s flash player na stronie ekino.tv działa można oglądać filmy pojawia się monit o aktualizacji flasha ale wystarczy wcisnąć pełny ekran i cieszyć się oglądanym filmem.
 

aklys

New member
Dla wszystkich, którzy tak jak ja czekają na przywrócenie możliwości wyboru ścieżki audio przy odtwarzaniu przez DLNA mam nieciekawe wieści - właśnie znalazłem na forum Plex Media Server taki wątek: Update 04.10.23 - Plex Forums.

Są tam narzekania użytkowników z różnych krajów na ten właśnie problem i odpowiedzi, które dostali od lokalnego supportu LG. Na początku były to odpowiedzi w stylu "będzie poprawione w następnym firmware", ale po jakimś czasie zmieniło się to na "w zasadzie nigdzie oficjalnie nie twierdziliśmy że nasze tv mają taką funkcję, więc nie będziemy nic z tym robić". Najnowsze wieści są takie, że raczej nie ma szans na przywrócenie tej funkcji, ludzie są nieźle wkurzeni i wcale im się nie dziwię. LG coraz bardziej traci w moich oczach jeśli chodzi o support dla użytkowników swoich tv.......
 

Raminad

New member
Jeśli tak jak piszą na forum Plexa, LG zamierza przestać go wspierać w następnych aktualizacjach, to dla mnie to już będzie skandal. Spotykałem się już z aktualizacjami wprowadzającymi błędy, ale jeszcze nie spotkałem się z aktualizacjami usuwającymi istniejące funkcjonalności. Z tego, co widzę, to LG ma głęboko w d***e klienta. Od tej pory nie zainstaluje żadnej aktualizacji nie wiedząc wcześniej jakie zmiany wnosi.
 

gasior55

New member
W nowej wersji, znikneły ipla film i sport ale za to pojawiła się pogoda która kiedyś była. Nie działa u mnie HBO w poprzedniej aktualizacji juz działałało i ni ewiem gdzie sie podział 3D world.
 
Do góry