Seria LA - aktualizacje softu

edi730

New member
Kolejna super zagrywka z strony LG :) Jest nowy soft na stronce oznaczony 04.04.05 z datą 06.12.13 ... Z tym że najnowszy z automatycznej aktualizacji to 04.04.07. Kto miał włączony tryb automatycznej aktualizacji może tylko sobie popatrzeć :))) Może soft z stronki to ten który usuwa wszystkie nasze bolączki? A następny może być spierdzielony... ;)
 
Ostatnia edycja:

harry.wesoly

New member
U mnie też zdziwienie bo podczas próby aktualizacji z pena na wersję 04.04.05 okazało się, że mam już zainstalowaną nowszą wersję 04.04.07. Zapomniałem, że ostatnio zaznaczyłem sobie w opcjach auto aktualizację. Szkoda bo mam Lte i ograniczony transfer miesięczny. Co do softu to wciąż nie działa uniwersalny pilot z dekoderem polsatu hd6000. Nie ma tvn playera. Po włączeniu tv i kliknięciu smart opcja ta startuje szybciej niż poprzednio. Innych zmian nie zaobserwowałem.
 

dylan80

New member
to se strzelili w stopę .... sprzedaję LG i nigdy już nie kupię ,(jedynie z nagrywarki LG jestem zadowolony) chciałem jeszcze telefon LG kupić, ale po przebojach jakie mam z TV to zmieniłem zdanie...
mój tv dalej wydziwia przy współpracy z modułem CI, szybkość reakcji uczy cierpliwości, tak samo Smart...
 

kamson

New member
Śmigam na 04.04.07 i faktycznie, po WIFI smart uczy cierpliwości. Ile przekleństw poleciało w stronę telewizora... Przepiąłem na kabel i różnica jest powalająca. Po włączeniu trzeba mu dać tak z minutę (nic nie wciskać, niech do końca wystartuje) i potem śmiga jak zły, żadnych przycięć czy zwiech, no może poza YT - potrafi się dość często przymulić.
 

equerdo

New member
Śmigam na 04.04.07 i faktycznie, po WIFI smart uczy cierpliwości. Ile przekleństw poleciało w stronę telewizora... Przepiąłem na kabel i różnica jest powalająca. Po włączeniu trzeba mu dać tak z minutę (nic nie wciskać, niech do końca wystartuje) i potem śmiga jak zły, żadnych przycięć czy zwiech, no może poza YT - potrafi się dość często przymulić.


A jak z puszczaniem filmow na LA740S (np. MKV 720/1080/3D) przez Wifi/DLNA z kompa?

dzieki za info

eq.
 

kamson

New member
A jak z puszczaniem filmow na LA740S (np. MKV 720/1080/3D) przez Wifi/DLNA z kompa?

dzieki za info

eq.

LA690S + Lapek na WIFI + Serviio i nie mam żadnych problemów z plikami *.mkv 1080p 3D. Tak jak wcześniej pisałem tylko YT mnie denerwuje. Pena nawet nie chce mi się podpinać bo TV wisi na ścianie :p
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Witam,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem LG 55LA740S, zauważyłem jednak pewną przypadłość, otóż czasem (dosyć rzadko), gdy wybiorę w menu Smart zakładkę "lista wejść" podziwiam czarny ekran przez kilka/kilkanaście sekund - mogę jedynie bawić się kursorem pilota. Dodam, że zwykle wybór wejść wskakuje normalnie, jednak czasami lekko zamuli. Jestem się czym przejmować, czy takie sporadyczne zwolnienia w "Smart TV" to chleb powszedni? (pytam, bo dotychczas korzystałem z normalnych TV)

Pozdrawiam.

PS: Dodam, że soft mam najnowszy.
 
Ostatnia edycja:

Chmiel05

New member
Witam,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem LG 55LA740S, zauważyłem jednak pewną przypadłość, otóż czasem (dosyć rzadko), gdy wybiorę w menu Smart zakładkę "lista wejść" podziwiam czarny ekran przez kilka/kilkanaście sekund - mogę jedynie bawić się kursorem pilota. Dodam, że zwykle wybór wejść wskakuje normalnie, jednak czasami lekko zamuli. Jestem się czym przejmować, czy takie sporadyczne zwolnienia w "Smart TV" to chleb powszedni? (pytam, bo dotychczas korzystałem z normalnych TV)

Pozdrawiam.

PS: Dodam, że soft mam najnowszy.

W swoim 660s nie spotkałem się z czymś takim.

Tak ogólnie smart mnie nie zachwycił ale też nie spodziewałem się czegoś super szybkiego w tv. YT działa lepiej i jest wygodniejszy w przeglądarce niż jako aplikacja. Co jest takiego super w tym TVN Player, że wszyscy tak o tym piszą? Brak jednej aplikacji i tyle krzyku.
 

equerdo

New member
Pigway,

A jak u ciebie filmy 720/1080/3D przez wifi/dlna.

Zastanawiam sie dosc intensywnie nad zakupem 740-tki.

dzieki,

Eq.

PS. Ogolnie jestes zadowolony?
 

Pigway

New member
@Chmiel05

Zjawisko jest na tyle rzadkie, że można tego nie zauważyć... sam zauważyłem jakoś po tygodniu i to przypadkowo, klikając kilkakrotnie wybór " listy wejść". Internet leci po WiFi i naczytałem się również o sporadycznych spowolnieniach w Smarcie, więc to może być z tym związane. Jakby ktoś mógł mniej-więcej opisać na czym polegają te "spowolnienia" o których czytam chociażby w tym temacie oraz w wątkach dotyczących TV innych firm, to byłoby super.

Spróbuj zaraz po włączeniu TV wchodzić kilkakrotnie do "listy wejść" poprzez Smart, być może zauważysz o co mi chodzi.

@equerdo

Tak, jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie lepszego wyboru. Co do pytania, za krótko się tym bawiłem, odpaliłem jedynie trailer w HD poprzez media-server i nie zauważyłem żadnych problemów.
 

neron3

New member
Teraz telewizor to komputer. Jak w każdym komputerze musi się uruchomić system do końca aby wszystko działało. W LG jest Linux.

Wysłane za pomocą Tapatalk
 

piotreek88

New member
Dokładnie tak, dla własnego spokoju warto po włączeniu tv, a szczególnie, gdy jest odpięty od prądu poprzez listwę, dać mu trochę czasu nie włączając smarta, a najlepiej nie tykając pilota. Wtedy szybko się załaduje co ma się załadować do pamięci i jest ok. Jak od razu się chce przełączyć wejście, odpalić smarta itp, to trwa to dłużej niż sposobem wyżej, a często tv potrafi się zawiesić.

Chwilę cierpliwości po wystartowaniu i jest ok.

Odnośnie dlna to wszystko u mnie śmigało sprawnie, ale wygodniej mi jest podpiąć dysk zewnętrzny na którym mam wszystko, niż robić stream z laptopa, aczkolwiek jak testowałem, to działało wszystko ok.
 

Pigway

New member
Czyli to sporadyczne dłuższe oczekiwanie na wskoczenie listy wejść lub inne tego typu opóźnienia to nic, czym należałoby się przejmować?

Pozdrawiam.
 

piotreek88

New member
Olać,

tv to komputer o jakichśtam parametrach, ale kiepsko zrobionym systemie, zamiast nastawionym na szybkość, nastawiony jest na wygląd,

osobiście wolałbym, żeby międzymordzie (interfejs) był brzydszy, ale działał szybciej.
 

dylan80

New member
co prawda posiadam model LN ale numer softu ten sam, czy u was także Ipla nie chce działać oraz tv się zawiesza i sam restartuje (rzadko) ?

potwierdzam... kiedyś pare razy sam sie restartnął nawet bez zawieszania, ale ostatnio nie zauwazyłem podobnego czegoś.... zaś zawieszanie często się zdarza, moze u mnie przez to , że do tv wciśnięty dekodujący moduł CI i przez to zamula..... jak złapie zwiechę (często w smarcie) to na nic nie reaguje, tylko power go uspokaja ...... czyli restart i od nowa... ten tv nauczył mnie cierpliwości, nie wyleciał jeszcze przez okno tylko dlatego że w końcu kiedyś zrezygnuję z kablówki i może mu sie polepszy, bo z naziemną tv zauwazyłem chodzi o niebo lepiej.... nie wiem jak smart działa u was na LA albo na innych markach, ale u mnie na LN575 czasem jest w miare, ale czesciej po prostu działa tak, że już słów brak....po prostu tv ma widocznie swoje dni.....
 
Do góry