Seria LA - aktualizacje softu

mateusiak22

New member
u mnie menu smart działa dobrze z wyjątkiem ipla. Teraz zauważyłem że jak włączam udostępnianie wifi to się zawiesił. Co do moduł cam to się okaże bo zamówiłem tv Sat z cam. Ogólnie tv fajny tylko ten soft, raz lepszy raz gorszy:( trzeba zgłaszać wszystkie problemy, Co będzie jak LG nie ulepszy softu? Nie zamierzam zmieniać tv
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Olać,

tv to komputer o jakichśtam parametrach, ale kiepsko zrobionym systemie, zamiast nastawionym na szybkość, nastawiony jest na wygląd,

osobiście wolałbym, żeby międzymordzie (interfejs) był brzydszy, ale działał szybciej.

Dzięki za odpowiedź.

Jednak z moim "problemem" nie ma reguły. Przykładowo dzisiaj dłuższe wczytywanie "listy wejść" dopadło mnie po ponad dwugodzinnym seansie. Czyli Smart może przymulić menu kiedy mu się podoba i trzeba z tym żyć, tak?
 

piotreek88

New member
Tak, czasem przymuli, normalka,

to jest tak, jak byś na starym komputerze zainstalował jakiś nowy program, jakieś tam proste jego funkcje mogą działać stabilnie, ale jak klikniesz za szybko, cofniesz, nie dasz się załadować, to zacznie mulić.

Cierpliwość to podstawa :)

Dla tego ja ze smart nie korzystam, no może poza odpaleniem filmów z hdd zewnętrznego, ale to tak średnio do smart się zalicza. Jak mam coś zrobić w necie, to wolę odpalić laptopa, a nawet podpiąć go przez hdmi do tv, jest szybciej i wygodniej.
 

Pigway

New member
Mimo wszystko z wejść korzystać często trzeba ;)

No ale uspokoiłeś mnie - dziękuję. Zwykle "lista wejść" wskakuje mi zaraz po wybraniu tej zakładki, jednak raz na dzień lub dwa czekam ponad 10 sekund aż wskoczy i mogę tylko poruszać kursorem po ekranie. Nie wiem od czego to zależy, zapewne wówczas Smart postanawia sobie trochę przymulić. No ale lepsze coś takiego, niż żeby wszystkie zakładki wczytywały się zbyt długo.

Pozdrawiam.
 

mateusiak22

New member
Wlaśnie pojawiła sie aktualizacja seria ln575s wersja 04.20.29 aktualizuje z pozycj tv zobaczymy co będzie i co nowego


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

mateusiak22

New member
Może troszke szybciej działa poza tym nic więcej mi się nie rzuca w oczy. Potestuje i zobacze czy moje zawiechy i restarty to byla wina softu a no i ciekawe czy nadal będzie wywalać iple. Cos wiecej dam znac jutro wieczorem :)
PS. Większą czcionka w menu info (opis programu)

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Huricane

New member
Witam wszystkich i mam pytanie do posiadaczy tv lg z serii LA 6xx nie wiem czy wszystkie są takie same ale do rzeczy po ostatniej aktualizacji tj. 04.04.07 w moim telewizorze zauważyłem pogorszenie odbioru z naziemnej cyfrowej obraz zarywa czy jakoś tak jak by trumotion się nie włączał obraz jest nie płynny, z dekodera jest ok z serwera dlna też czy ktoś mógłby u siebie to sprawdzić czy też tak ma. Pozdrawiam, mój tv to dokładnie 42LA660
 

edwinek

New member
lg la660s trochę zostałem z softem 04.00.02 (aktualizacje automatyczna wyłączona) i jak widzę chyba dobrze smartschare śmiga ąż miło youtube z smart tak sobie, przez przeglądarke bez problemów ipla tak samo vod też plex media ,serviio dlna zadnych zwiech na razie zostaję przy starym sofcie
 

D2mian

New member
U mnie po aktualizacji smart tv przyspieszył i to wyraźnie, youtube również. Po za stabilnością i szybkością nic nie dodali :)
 

kamson

New member
Na 04.20.29 ały smart przyspieszył, znacząco - polecam zrobienie inicjalizacji aplikacji. W końcu jestem w stanie normalnie korzystać z wbudowanej apki YT. IPLI nie sprawdzałem. Poza tym sporo bardzo drobnych zmian w interfejsie (ledwo zauważalnych).

P.S.
Jak chcecie zobaczyć, jak potrafi wyglądać 3D na tym TV, to polecam 95 minut animacji "3D Masterpieces: San Base - Function of Reality" w wersji OU.
 

knopiczka

Member
już mnie to LG wkurza z tymi aktualizacjami znowu IPLA i HBOGO nie działa komunikat ...Unidentified error..... to samo co przedtem dwa tygodnie nie działało nim IPLA to opanowała
 

januszprz

New member
Potwierdzam, że filmy na IPLA znowu przestały działać filmy i pojawiają się słynne komunikaty w stylu "unidentified error". To samo było chyba prze cały październik 2013 r.
 

dylan80

New member
powiem tak ...... odkąd kupiłem televizor LG to znienawidziłem go bardziej niż cokolwiek w życiu, bardziej niż teściową.... przez to jaki był, jak działał...
dziś po aktualizacji do nowego softu normalnie przywrócono mi wiarę w ludzi i nieludzi... tv w końcu chodzi tak jak ja chcę, narazie sie nie wiesza, literki w końcu są takie, że można je przeczytać z odległości kilku metrów( nikt nie kupuje ponad 40calowego tv,by oglądać go z metra, a powyżej tej miary nie było widac opisu programu...)... po raz pierwszy odkąd mam LG to VODONET uruchamia mi normalnie filmy bez żadnego wieszania ani ponownego uruchamiania i błędów...YOUTUBE aż przeraża szybkością i w ogóle Smart tym razem wymiata...
poza jedną porażką... tak zauważyliście już, ja też zauważyłem u mnie darmowe filmy z IPLA.PL wywalają błąd, zaś seriale itp daja się uruchomić, jednakże co kilkanaście serkund wtrajają mi się reklamy.... nie dość że te reklamy ogladam na początku odtwarzania jak na polsat przystało prze kilka minut, to zdziwiło mnie jak se "pamiętniki z..." puściłem i już w trakcie trwania serialu znowu mnie reklamy dopadły...
innych rzeczy nie sprawdzałem, ale ogólnie szybkość działania wszystkiego jest na plus kinomaniak i zalukaj działa, silverlight i tvnplayer nie, no ale nie można miec wszystkiego po takiej dawce dobrych rzeczy od LG...
polecam aktualizować i wyłączyc potem autoupdate, bo to chyba ewenement jest że LG nas takim softem uraczyło...
39LN575S
 

ManiuS_tM

New member
IPLA sie zawiesza , że trzeba wyłączyć/włączyć TV, Tuba.fm mi nie dziala : aplikacja sie otwiera jednakże brak jakichkolwiek utworów , stacji itp.
Wczesniej mialem soft 04.04.07 i wszystko śmigało. A po tej aktualizacji , którą zrobiłem dzisiaj to już nie bardzo ;/
 

marsuc

New member
U mnie Ipla o dziwo działa ale HBO GO już nie :(. Świeżo wykupiony abonament szlag trafi.
Coraz bardziej jestem skłonny oddać ten TV,
 
Do góry