Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

slawex1983

New member
Możecie podać jakieś przykłady ustawienia dla tego TV bo nie mogę ustawić idealnego dla siebie obrazu.
Również prosiłbym pod kino 3D

Bezsensowna prosba. Jezeli obraz ma byc idealny dla ciebie to sam musisz go ustawic. Gdyby istnialy jedne, jedyne perfekcyjne ustawienia, to producent ustawilby je w fabryce i nie pozwolil na zmiane. Nawiasem mowiac jak mozna nie pojac do czego sluzy tych kilka suwakow w opcjach?
 

Jawor86

New member
Co mam w opcjach ustawione nie tak, że co kilka godzin wyłącza mi sie telewizor automatycznie... jak tą opcję wyłączyć ??
Możecie podać jakieś przykłady ustawienia dla tego TV bo nie mogę ustawić idealnego dla siebie obrazu.
Również prosiłbym pod kino 3D

Dla obrazu 2D podam moje ustawienia, które są dla mnie optymalne na dzień dzisiejszy:) (ale ciągle coś zmieniam)
podświetlenie 16
kontrast 80
ostrość 45
jasność 40
kolor 40

Co do opcji obrazu wymienię tylko te, w których dokonywałem zmian, pozostałe wybrane takie jak w trybie standardowym.
Red cyfr-WYŁ
Red MPEG (Maksimum)
Motion WYŁ
Motion LED WYŁ
Tryb 16:9
Kontrast dyn:WYŁ
Oświetl dyn: WYŁ

Nie wiem, czy te ustawienia Ci się przydadzą, bo nie ma jednych właściwych standardowych dla wszystkich użytkowników.

Powiedzcie mi, w jaki sposób zaobserwować wpływ parametru ostrość? Mam wrażenie, że nie ma znaczenia, czy ma wartość 0 czy 100, nie widzę wielkich różnic w odbiorze.
 
Ostatnia edycja:

cezary1020

New member
Potrzebuję instrukcji w jaki sposób posortować kanały w tym tv. Wcześniej miałem dekoder z cyfry,który zastąpiłem modułem cam i nie mam pojęcia jak utworzyć własną listę programów.
 

dekoder

New member
menu/system/rozwiązanie eco/automatyczne wyłaczanie zasilania daj na wyłączone bo po 4h jak nic nie będziesz grzebał pilotem tv się wyłaczy
 

baasior

New member
Witam
Wczoraj zakupiłem ue40es6800. Cały wieczór i od samego rana próbuję go ustawić żeby było fajnie i dupa. Dodam że przesiadłem się c650 i zamiast krok na przód to jest gorzej. Najbardziej brakuje Ultra clear panel. Moja żona mi mówi co ja za badziewie jej do domu przyniosłem:) Odrazu zauważyła że obraz jest matowy, blady. Podejrzewam że jak ktoś nie miał wcześniej b651 lub c650 bez UCP to będzie zadowolony bo niby nie ma źle. Ale ogólnie obraz jest też jakiś za różowy. Wydaje mi się również że słabo świeci jak na leda. Moje ustawienia to:
Tryb standardowy:
Podswietlenie 17 - inaczej ciemno i blado
Kontrast 90
Jasnosc 43
Kolor 45
Ostrosc 50
kontrast dyn. - średni
tonacja czerni- najciemniejsza (a i tak jakoś blado)
odcien skóry -3
przestrzen kolorów- auto
gamma -0 zmiana nic nia daje albo blado sie robi albo ciemno
Ośw. dynamiczne - wyłączone
Poziom czerni HDMI - niska
Led motion plus - wył.

Podałem ustawienia bo może ktoś coś podpowie. Ale jak widziałem wcześniej to nie moge pojąć jak na tym tv ktoś może mieć ustawienia podświetlenia na 14:)
Wydaje mi się że głównym problemem jest ten brak UCP.

Filmy mkv z usb też wyglądają gorzej niż w c650.

Co mi się podoba to jakość 3d naprawdę miło się ogląda i wygląd

Jeszcze mam pytanie czy mogę taki tv dziś zwrócić, czy się nie da? Wczoraj został kupiony w sieci media expert.

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

jeln

New member
Do 10 dni można zwrócić każdy sprzęt. Tak samo jest z podpisanymi umowami.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Duch23

New member
Witam ostatnio kupiłem Tv Samsung UE40ES6800 i Tablet Shiru shogun 10, chodzi mi głównie o korzystanie ze Smart Tv w telewizorze(ale i w tablecie też ) i do tego potrzebuję jakieś klawiatury bezprzewodowej z touchpadem na allegro znalazłem kilka klawiatur ale sprzedawcy nie wiedzą czy będą działać więc chciałbym się dowiedzieć która jest najlepsza do TV i tableta.

Klawiatura bezprzewodowa Logitech K400 Touchpad ,
Klawiatura Bezprzewodo. MINI TRACKBALL
Bezprzewodowa Klawiatura MEASY SMART + AIR MOUSE,
NOWA MINI KLAWIATURA BEZPRZEWODOWA RII BLUETOOTH,
QUER KOMO331 KLAWIATURA 2,4GHz DO TABLETA LAPTOPA PC SONY PS3
 

Lesi1

New member
Na Mikołaja kupiłem synowi UE40ES6800. Po podłączeniu, w domu okazało się, że cloudingu nie ma, ale świeci z mocą 1/3, starej plazmy, 7- letniej Fujttsu-Simens. Potem przeniosłem go do sypialni, piętro wyżej, postawiłem na desce do prasowania, aby był jeden obok drugiego, tam mam podwieszony, roczny UE40D6750 (clouding nie istnieje w ogóle, tak, że długo nie wiedziałem o co chodzi ?), ustawiłem parametry obrazu tak samo w dwóch na maxa. Roczny mój UE40D6750 z sypialni świeci, że oczy bolą, w nocy trzeba zmniejszać podświetlenie o 3 stopnie w Tools, z wyłączonego na wysoki. Nowy ES6800 świeci z mocą połowy starego. Wymieniłem w sklepie na inny egzemplarz. Przyjechałem do domu podłączyłem. A tu to samo i dodatkowo jeszcze bardzo, bardzo duży clouding, czyli chmury jak cholera, a po zbliżeniu się do tv i zaglądnięciu trochę z góry widać jedną z diod podświetlania krawędziowego.
Kto to robi Słowak, czy Madziar, pewnie czikosz, albo koniokrad.
Jak mówił generał w C.K. Dezerterzy „Słowiańska banda niezdolna do samodzielnego myślenia”
Czy Państwo moglibyście coś doradzić ? Co robić ? Prosić kolejny raz o wymianę, czy od razu na UE40ES7000 ? Ale nie mam tysiąca na dopłatę.
P.s. A Cała nowa seria ES nie ma bezpośrednio pod przyciskiem Tools możliwości zmiany jasności. Seria D z r. 2011 ma z 5 możliwości od maxa do wyłączenia obrazu. W ES trzeba grzebać głęboko w menu.
 
Ostatnia edycja:

Lesi1

New member
Odpowiada mi tylko obraz FILM, pozostałe są zbyt na niebiesko.
Reset UE40D6750 i UE40ES6800 do ustawień fabrycznych pokazuje różnicę paneli UCP i pół-mat.
Przeczytałem z 5 tys. postów o UE40D6500 i z 1,5tys. o UE40ES6800 na tym forum.

Stary mam wg dobrego wzorca:
Film
Podświetlenie:
20
Kontrast:
100
Jasność:
55
Ostrość:
55 [lub inna wartość, w zależności od preferencji]
Kolor:
47
Odcień
(Z/C): G50/R50

Tonacja
czerni: wył.***
Kontrast
dynamiczny: wył.
Gamma:
-1
Wzorce
zaawansowane: wył
Tylko
tryb RGB: wył.
Przestrzeń
kolorów: Użytkownika [patrz niżje]***
Balans
bieli: [patrz niżej]
Balans
bieli 10p: wł.
Odcień
skóry: 0
Uwydatnienie
krawędzi: wył.
Oświetl.
dynamiczne: wył.
xvYCC:
wył.
LED
Motion Plus: wł.***

Przestrzeń
kolorów:
Czerwony:
czerwony 59, zielony 0, niebieski 0
Zielony:
czerwony 10, zielony 55, niebieski 10
Niebieski:
czerwony 0, zielony 6, niebieski 61
Żółty:
czerwony 53, zielony 50, niebieski 0
Cyjan:
czerwony 4, zielony 49, niebieski 50
Purpurowy:
czerwony 37, zielony 4, niebieski 41

Balans
bieli:
Przes.
C: 19
Przes.
Z: 18
Przes.
N: 20
Wzm.
C: 31
Wzm.
Z: 29
Wzm.
N: 24

Balans
bieli 10p:
1:
C 2, Z 2, N 2
2:
C -1, Z -1, N -1
3:
C 1, Z 1, N 0
4:
C 3, Z 3, N 2
5:
C 6, Z 4, N 3
6:
C 7, Z 6, N 4
7:
C 5, Z 6, N 4
8:
C 3, Z 3, N 2
9:
C 1, Z 1, N 0
10:
C -2, Z 0, N -1


Ton
kolorów: ciepły2
Filtr
zakłóceń cyfr.: wył.
Red.
zakłóceń MPEG: wył.
Poziom
czerni HDMI: n/a [lub Normalny]
Tryb
film: n/a
Motion
plus: Płynny [lub użytkownika, w zależności od upodobania]




 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Wrzucilem folder img na pendrive ale tv dalej nie widzi softu.

Wczoraj aktualizowałem dwa tv samsunga, jeden ES5500 a drugi D5000. W obu przypadkach musiałem dwa lub trzy razy ponawiać wyszukanie firmware na penie gdyż zwyczajnie nie chciał go odnaleźć. Potem najnormalniej w świecie nagle go zobaczył. Identycznie było w oby tv. Dodam że na penie nie może być absolutnie nic oprócz w/w folderu. Miałem jakieś zdjęćia oprócz tego folderu i firmware nie zobaczył, dopiero gdy wyczyściłem wszystko i zostawiłem tylko sam img wtedy dopiero poszło.
 

baasior

New member
Ja właśnie oddałem do sklepu ue40es6800 i w przypadku kupna nie przez internet nie mają obowiązku przyjąć towaru ale jakoś się udało:) Odradzam w 100% ten tv poza dobrze działającym 3d oraz smart nic poza tym.
 

Lesi1

New member
Ja też zauważyłem, że obraz jest matowy, blady. Wydaje mi się również że słabo świeci jak na leda. Nie mam różowej poświaty. Przy przełączaniu kanałów widać cztery wielkie jasnoniebieskie chmury w rogach. Na różowo świeci piąta chmura, na dole, po środku a po lewej od niej widać na ekranie, gdyby zaglądnąć trochę o góry diodę podświetlenia krawędziowego. Kupiony w Expercie. Matryca A - Samsung. Może tak być, że cała seria jest wadliwa.


Tryb FILM jest ok, pozostałe tryby mają, jak dla mnie zbyt niebieską poświatę. Nowy TV odstawiłem do kartonu, do piwnicy, nie chcę, żeby w święta skończyły mi się nerwy. Clouding, który nie podlega reklamacji w nim jest nie do zniesienia, a czy można ustawić go, żeby świecił jak seria D z ub. roku ? (sąsiad ma 2 szt. UE40D6500 i UE32D6500, ja mam UE40D6750 - wszystkie z panelem UCP - ustawienie wyświetlania na maksa w każdym z nich może popsuć oczy). Nowy UE40ES6800 w porównaniu do nich świeci tak pół gwizdka.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
Nie wiem może to zależy od wersji ale na moim na bank się nie dało. Powie mi ktoś czy es7000 z UPC daje już fajny obraz czy też nie do końca? Bawił się ktoś tym tv? Jeszcze proszę o podpowiedź jakiego Soniaka byście polecili do 3tyś 40 cali, żeby miał właśnie podobną matryce jak samsungi z UPC jak to się u nich nazywa?:)
 

Lesi1

New member
Nie wiem może to zależy od wersji ale na moim na bank się nie dało. Powie mi ktoś czy es7000 z UPC daje już fajny obraz czy też nie do końca? Bawił się ktoś tym tv? Jeszcze proszę o podpowiedź jakiego Soniaka byście polecili do 3tyś 40 cali, żeby miał właśnie podobną matryce jak samsungi z UPC jak to się u nich nazywa?:)
Jutro będę w sklepie, będę pstrykał własnym pilotem w es7000, ale tam tyle świetlówek... a pilot przełącza jeszcze obok z 5 szt. innych. Dla mnie 3. egz. na wymianę nie mają, bo w grudniu mieli tylko 3 szt. Czy trzeba dodać 1 tyś. do ES7000 ? Kto ma ES7000?
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
No dokładnie, ciężko sprawdzać tv w marketach. Co do tej poświaty różowej to może ja się źle wyraziłem. Chodzi mi o to że barwy twarzy lub nawet bieli na niektórych kanałach mają delikatny odcień różu. A tyle ile korekt robiłem to masakra:) Zresztą we wcześniejszych postach już natknąłem się na ten problem ale mówię a pewnie nie umie ustawić:)No i ten blady ekran (czernie na maxa) ale to już wina matowej matrycy podejrzewam chociaż sony jakoś z tymi matrycami lepiej wygląda. Jak ten es7000 by miał się różnić tylko UPC dodanym to też może nie być do końca dobrze gdyby te barwy zostały.
 
Do góry