Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
sluchajcie nie wiem co wy macie z tym tv ale wyglada na to ze cos nie tak
6710 jest procek jednordzeniowy ! nie ma zadnych problemow ze zrywaniem sieci itd
brak jakiegokolwiek smuzenia
jedynie jeden format nie odczytany z usb
reszta dziala bez problemu.

mimo wszystko zaluje zakupu bo lepiej wziac lg lub sony ewentualnie plazme..kanaly sd maja za slaba jakosc na 50 calach powinno byc skalowanie
 

Bogdan 1980

New member
Zgadzam się z z przedmówcami,wcześniej nie było takiego smużenia jak jest teraz.Wczoraj na tvn leciał Wróg u bram i obraz był po prostu katastrofalny,próbowałem pozmieniać w ustawieniach jednak nic to nie dało.
 

bart000000

New member
Czesc, przy wifi rwie odtwarzanie m.in. Youtube, z watku wywnioskowalem, ze polaczenie bezposrednio kablem rozwiaze problem, jednak nie mogę go przeciagnac przez cale mieszkanie. Stad moje pytanie, jeśli kupie drugi router, polacze go bezprzewodowo z pierwszym, a nastepnie bezposrednio kablem polacze ten nowy router z tv, to czy problem również ustapi? Czy ten router ma byc jakis konkretny? Pozdrawiam

jaki masz internet?
jaki masz router?

obawiam się, że takie rozwiązanie nic nie zmieni...
 

kaxczy

New member
słuchajcie podajcie jakieś przykłady ustawienia obrazu dla tego TV bo nie mogę ustawić idealnego dla siebie obrazu.
Również prosiłbym pod kino 3D :)
 

bart000000

New member
Czesc,

Router linksys WRT54G2 v1.
Internet 8 mb z netii planuje powiekszyc do 20 mb, nie wiem czy to pomoze?

Pozdrawiam

Najpierw powiększ do 20 o ile masz taką możliwość, a potem możesz kombinować dalej. Jak daleko ten router od tv? Gdzieś wyczytałem że przy 16 Mbitach dopiero ten internet w tv ma jakiś sens...
 

Jawor86

New member
Najpierw powiększ do 20 o ile masz taką możliwość, a potem możesz kombinować dalej. Jak daleko ten router od tv? Gdzieś wyczytałem że przy 16 Mbitach dopiero ten internet w tv ma jakiś sens...


Odleglosc okolo 8 m (do pokonania pokoj i przedpokoj).

Ok, w takim razie najpierw powieksze szybkosc internetu. Ale ewentualnie kombinowanie z drugim routerem ma jakis sens? Czy teoretycznie pomoze to wyeliminowac rwanie streamingu serwisow takich jak youtube?
Pozdrawiam


Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
 

dekoder

New member
Ok, w takim razie najpierw powieksze szybkosc internetu.

Najpierw sprawdź czy te 8Mb co masz działa Ci dobrze bo bywa z tym różnie
Ja mam neo 10Mb ale z reguły jest max 6 bo mam kijową linie i nic mi nie tnie na youtube
ale tv stoi 0,5m od routera :)
Do youtube nie potrzeba 20Mb
 
Ostatnia edycja:

cezary1020

New member
sluchajcie nie wiem co wy macie z tym tv ale wyglada na to ze cos nie tak
6710 jest procek jednordzeniowy ! nie ma zadnych problemow ze zrywaniem sieci itd
brak jakiegokolwiek smuzenia
jedynie jeden format nie odczytany z usb
reszta dziala bez problemu.

mimo wszystko zaluje zakupu bo lepiej wziac lg lub sony ewentualnie plazme..kanaly sd maja za slaba jakosc na 50 calach powinno byc skalowanie

W moim ES6800 nic nie tnie,internet chodzi znakomicie,a mam 10 mega (i taką minimalną prędkość zaleca Samsung).Obraz również żyleta,bez smużenia na sofcie 1029.
 

dareka

New member
Router linksys WRT54G2 v1.
Internet 8 mb z netii planuje powiekszyc do 20 mb, nie wiem czy to pomoze?

Posiadam routerTL-WR543G, internet 25 Mb/s (choć zdarza się od 15 do 20 - uroki UPC), odległośc od TV około 9 - 10 metrów (bloki żelbeton). Po wi-fi nie mam problemów z odbiorem ilpi, iplexa czy youtube, z komputera przez PS3 Media Server też ok! Jedyny problem z odbiorem po wi-fi to programy 3D, częste buforowanie jest wkurzające, pozostaje pendrive.
Jawor86 myślę, że podniesienie prędkości pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Jawor86

New member
Posiadam routerTL-WR543G, internet 25 Mb/s (choć zdarza się od 15 do 20 - uroki UPC), odległośc od TV około 9 - 10 metrów (bloki żelbeton). Po wi-fi nie mam problemów z odbiorem ilpi, iplexa czy youtube, z komputera przez PS3 Media Server też ok! Jedyny problem z odbiorem po wi-fi to programy 3D, częste buforowanie jest wkurzające, pozostaje pendrive.
Jawor86 myślę, że podniesienie prędkości pomoże.


Ok, i tak planowalem podniesc predkosc, więc zobacze wtedy, jak bedzie spisywal się internet po wifi w Tv :)


Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
 

ozojaf

New member
Witam, wczoraj próbowałem podłączyć do mojego tv dysk zewnętrzny i problem jest taki, że nie wiem czemu ale tv go nie widzi. Próbowałem podłączyć drugi dyski i również nic. Dziwne to bo jak podłączam pendriva jakiegokolwiek to zawsze go widzi, czy to NTFS czy FAT, dodam, że jeden z dysków był w całości chyba FAT a drugi był podzielony po połowie na FAT i NTFS. Powiedzcie czy dysk powinien się pojawiać w ten sam sposów jak pendrive, czy to jest jakos inaczej no i gdzie tkwi problem?
 

slawex1983

New member
Dysk powinien być widoczny dokładnie na tej samej zasadzie co pendrive. Jaki to dysk? 2.5" 3.5"? Czy połączyłeś go do gniazda opisanego USB HDD? Czy po podłączeniu wyczuwalna jest praca dysku? Wibracje?
 

ozojaf

New member
Dysk powinien być widoczny dokładnie na tej samej zasadzie co pendrive. Jaki to dysk? 2.5" 3.5"? Czy połączyłeś go do gniazda opisanego USB HDD? Czy po podłączeniu wyczuwalna jest praca dysku? Wibracje?
Dysk to Seagate GoFlex 250GB, już myślelem, że to faktycznie przez to że wpinalem pod gniazdo USb a nie USB HDD, ale jednak nie bo pod tym drugim również tv sobie z nim nie radzi. Dysk dziala normalnie po wpięciu, kręci się w środku, diody świecą ale nic poza tym. Na kompie normalnie działa, nie ma problemu z nim, podejrzewam, że to wina jakichś jego sterowników bo pamietam ze jak go wpialem 1 raz pod kompa to instalowal sterowniki, a pewnie tv ich nie ma po prostu. Ale jak sobie z tym poradzić???
 

mareczek30

New member
Co kupic?

Witam wiem ze to moze nieodpowiednie miejsce ale od dluzszego czasu zastanawiam sie co kupic ?samsung 40es6800?-2999pln Lg 42lm640s -2699pln lub nizej moze nie warto inwestowac?
moze cos z tych? samsung 40es6100-2399pln Lg 42lm615s -2199pln a moze macie inny naprawde sprawdzony i do polecenia od 2000-3000pln
Krotko powiem ze chce miec 3d LADNE! Ladny obraz bez smuzen i zacinania realistyczne kolory czern-czarna! wifi,dlna,usb, najlepiej jak by w smart tv byl tvn player ,nie ogranczona przegladarka ale to chyba tylko w samsungach? prosze o rady bo w sklepach kazdy co innego mowi a niektorzy to nawet nie wiedza co mowia!takie bzdury... z gory dziekuje...
 

real2

New member
Witam,
U mnie na wifi też rwało na kablu jest ok.
Podłącz kabel
Sieć > Uruchom > OK jak dynamiczne IP
lub Ustaw IP jak statyczne
wpisz ades ip maske podsieci oraz brame no i dnsy i to wsio.

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwośc instalacji innej przeglądarki.


Internet mam w kablówce. Nie posiadam routera. Podłączam kabel do gniazda lan w TV jest komunikat, że podłączono kabel sieciowy dalej przejście do konfigurowania i tu pojawia się problem. "Nie można automat. ustawić adresu IP. Spróbuj poniż.sposobu lub ustaw adres IP ręcznie, wybierając opcję ustawienia protokołu IP.
- sprawdź, czy serwer DHCP jest włączony w routerze a nast.odłącz i ponownie podłącz router.
- by uzyskać więcej inf. skontaktuj się z usługodawcą internet."

Czy ktoś może pomóc co z tym zrobić gdyż ja jestem ciemny jeśli o to chodzi.

Nie wiem skąd mam wziąć adres IP, Maske podsieci, Brame oraz serwer DNS?
 

bart000000

New member
dwie kwestie mnie nurtują:

1. Można włączyć gdzies wyświetlanie info o programie który aktualnie "leci" (takie jak po naciśnięciu info) przy przełączaniu kanałów

2. Można jakoś wyłączyć dźwięk występujący przy smart tv i menu i ogólnie prawie wszędzie?
 
Do góry