Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

rysiog

New member
Koledzy a jak wygląda sprawa z matrycami w tym modelu, czy wszystkie są Samsunga, czy też zbieranina z różnych fabryk?
Pozdrawiam
 

magicdurkey

New member
Czy ktoś z Was miał problem z odpaleniem MKV? Wczoraj testowałem działanie USB i DLNA, 2 pliki nie chciałby mi się uruchomić na TV. Na jednym wyskakiwał komunikat, że format nie jest obsługiwany, drugi zawieszał telewizor (wyłączył się i włączył). Dodam, że na komputerze chodzą bez zająknięcia. Pobrałem jakieś sample w formacie mkv z sieci i ruszyły bez problemu. Wina plików czy jednak coś nie tak z softem od TV (soft zaktualizowany)?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
tak np MK260 logitecha polecam >> zestaw klawiatura + mysz, wykrywa się od razu i wszystko ładnie działa cena od 69zł
 

cezary1020

New member
1.Codziennie po włączeniu telewizora wyskakuje mi informacja o zaktualizowaniu Smart Hub.Da się to jakoś wyłączyć?
2.Czy da się odinstalować niechciane aplikacje w Smart Hub ?
 

ozojaf

New member
Nie wiem czy już padła odpowiedź na udostępnianie ale mnie pomogło Samsung PC Share Manager 4.2:
No wreszcie sobie poradziłem z tym udostępnianiem :smile:. Też mi pomógł ten samsungowski PC share manager, dzięki za podpowiedź. Aczkolwiek jak go zainstalowałem to i allshare też zaczął się łączyć z tv. Nie wiem czy to nie jest wina gubienia sieci z routera, bo dzisiaj jak znowu nie mogłem sie połączyć zrobiłem ponowny test sieci i od razu wszystko zaczęło działać ;).
 

ozojaf

New member
Nadal mam problem z polskimi znakami w napisach do filmów z plików .txt.Zamiast polskich liter robi jakieś dziwne znaczki typu znak zapytania odwrócony. Nie wie ktoś, czy da się coś z tym zrobić?
 

Xander

New member
Witam.
Ostatnio zauważyłem , że w ciemnym pokoju podczas ciemnych scen ( np. napisy końcowe) , z okolic lewych górnych otworów wentylacyjnych wydobywa się smuga swiatła - zapewne podświetlenie matrycy. Wygląda to tak jakby się latarka świeciła.
Czy też zauważyliście taką przypadłość. Oczywiście telewizor jest sprawny ale irytuje takie światło i oko ucieka w to miejsce.

pozdrawiam
 

kaban15

New member
Nie wiem, sprawdź;) Nie próbowałem jeszcze takiej kombinacji. Ja od razu przygotowałem TV jedna partycję NTFS a drugą XFS.
Jeśli przygotujesz dwie partycje NTFS, to - jak słusznie zauważyłeś - TV będzie musiał coś sformatować. Pytanie tylko, czy on potrafi formatować konkretną partycję, czy idzie na łatwiznę, kasuje wszystkie partycje i tworzy jedną, dużą, własną partycję formatowaną do XFS.
Przetestuj i podziel się wiedzą, co się stanie. Tylko, dla bezpieczeństwa, nie miej wtedy na dysku żadnych ważnych danych, bo przypadkiem mógłbyś je stracić;)


Potrafi sformatować wybraną partycję bez problemu.
ja tak właśnie przygotowałem dysk z dwiema partycjami NTFS i tv z jednej wybranej zrobił XFS
 

magicdurkey

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu może potwierdzić wspomniane przeze mnie problemy z niektórymi plikami .mkv? Czy jak na razie nie udało się Wam znaleźć takiego, który by nie zadziałał?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu może potwierdzić wspomniane przeze mnie problemy z niektórymi plikami .mkv? Czy jak na razie nie udało się Wam znaleźć takiego, który by nie zadziałał?

Mam non stop podpięte do tego TV dysk z filmami i 95% mkv 720p/1080p i SBS śmigają.
Ale oczywiście zdarzyło mi się że na TV film nie poszedł. Po sprawdzeniu LG i Philipsa było to samo więc pewnie jakiś dziwny kodek :)
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Co do odinstalowania - wchodzisz w samsung apps i tam sobie dodajesz i usuwasz co chcesz.
Aktualizacja fakt chyba codziennie jest nowa - tylko sie cieszyc, ze dbaja o nas :)
 
Do góry