Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

solti

New member
Problem jest z telewizją DVB-t . Znalazł kanały i część z nich telewizor wyświetla a przy innych mam komunikat "sygnał zakodowany" i tu moje zdziwienie :-(
A ja się dziwię, że Ty się dziwisz;) Znaczy, że nie jesteś na bieżąco z nowinkami dvb-t. Te zakodowane kanały to oferta cyfrowego polsatu - tv mobilna, do której odbioru potrzebny jest dedykowany dekoder. Google prawdę Ci powiedzą;)
 

jakenda

New member
"solti" dziwię się bo z multiplexu MUX 2 nie odbieram np. TVN; Polsatu TVN7 a one nie powinny być kodowane ...chyba , że się aż tak pozmieniało. Prawda DVB-T do tej pory sie nie interesowałem.
 

MMAC

New member
"solti" dziwię się bo z multiplexu MUX 2 nie odbieram np. TVN; Polsatu TVN7 a one nie powinny być kodowane ...chyba , że się aż tak pozmieniało. Prawda DVB-T do tej pory sie nie interesowałem.


kanały na MUX-ach:
MUX1 - TVP 1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM ROZRYWKA TV, TTV
MUX2 - Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN Siedem, Polsat Sport News, TV6, TV Puls 2
MUX3 - TVP1, TVP2 HD, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia (oraz INFO)
 

webpiotr

New member
Wszystko ok z tym, że minusem (oczywistym) jest to, że jak będzie podłączony inny sprzęt po HDMI to już wtedy dźwięku nie będzie. Jak się zachowa TV jak będę odtwarzał coś z USB (pendrive lub dysk)? Dźwięk pójdzie przez SCART?

Zgodnie ze specyfikacją standardu HDMI dźwięk zostanie przekazany do TV kablem HDMI z dowolnego urządzenia. Jeśli podłączysz do TV sprzęt audio stereo optykiem lub przejściówka SCART-cinch to dźwięk pojawi się również w głośnikach sprzętu audio. Podobnie będzie z odtwarzaniem multimediów z portów USB.
 

mamba4

New member
Witam mam pytanie co do podlaczenia dysku 3,5 cala do TV.
Dysk ma 1TB. Chcialbym z niego odtwarzac filmy i móc podlaczac do komputera zeby wiadomo cos przerzucic.
Z 200GB chcialbym zostawic na Time Shifting i mozliwosc nagrywania programow z telewizji N.
I zeby to zrobic to na komputrze musze dysk podzielic na dwie partycje NTFS ?
Samsung ES6800 wtedy tą ktora bede chcial sam sformatuje na swoje potrzeby tj do formatu przez niego obslugujacego ?

Dzieki z góry za odpowiedz.
 

inuictus

Member
Witam,

Wiecie może jaka jest różnica między poniższymi modelami:

Samsung UE46ES6570
Samsung UE46ES6800

Z tego co wyczytałem model 6800 jest dual core, natomiast nie wiem jak to jest w przypadku 6570. Czy jeszcze są jakieś inne różnice (nie mam tutaj na myśli wyglądu).

Z góry dzięki za informację.

PS. Czy ustawienia które tutaj kilka osób podawało dla modelu 6800 sprawdzą się dla modelu 6570 - czy będą one wyglądać zupełnie inaczej na obydwu tv?
 
Ostatnia edycja:

ozojaf

New member
Witam, również zakupiłem 2 dni temu ten TV. Wszystko fajnie hula oprócz allshare. Raz udało mi się na początku połączyć z kompem i faktycznie to działało ale od tej pory już jakoś nie chce. Te pliki co wrzuciło na serwer nadal są dostępne w TV ale już nic nowego się nie da bo nie widzi kompa.
Czy to kwestia jakichś ustawień, bo już nie wiem o co chodzi, Wi-fi na pewno działa bo wszystki iple itp. chodzą...Dodam, że również telefon też nie widzi TV (samsung ace), ale w tym wypadku tak było od początku, może wina tel...Z komputerem natomiast na pewno się łączył dlatego trochę teraz zgłupiałem...
 

xnoz

New member
Witam, również zakupiłem 2 dni temu ten TV. Wszystko fajnie hula oprócz allshare. Raz udało mi się na początku połączyć z kompem i faktycznie to działało ale od tej pory już jakoś nie chce. Te pliki co wrzuciło na serwer nadal są dostępne w TV ale już nic nowego się nie da bo nie widzi kompa.
Czy to kwestia jakichś ustawień, bo już nie wiem o co chodzi, Wi-fi na pewno działa bo wszystki iple itp. chodzą...Dodam, że również telefon też nie widzi TV (samsung ace), ale w tym wypadku tak było od początku, może wina tel...Z komputerem natomiast na pewno się łączył dlatego trochę teraz zgłupiałem...


Zamiast samsung allshare zainstaluj sobie. PS3 media serwer, jest dużo stabilniejszy i nie muli tak kompa. Testowałem również serviio, ale ten nie odtwarza napisów z filmami. Wszystko inne od softu samsunga będzie działać dużo lepiej :)
 

Perez1

New member
Witam mam pytanie na temat nagrywania na tym modelu,czy ktoś może mi po polsku napisać jak mam to zrobić, mam pena 32G , z góry dziękuję.
 

solti

New member
I zeby to zrobic to na komputrze musze dysk podzielic na dwie partycje NTFS ?
Samsung ES6800 wtedy tą ktora bede chcial sam sformatuje na swoje potrzeby tj do formatu przez niego obslugujacego ?
Nie wiem, sprawdź;) Nie próbowałem jeszcze takiej kombinacji. Ja od razu przygotowałem TV jedna partycję NTFS a drugą XFS.
Jeśli przygotujesz dwie partycje NTFS, to - jak słusznie zauważyłeś - TV będzie musiał coś sformatować. Pytanie tylko, czy on potrafi formatować konkretną partycję, czy idzie na łatwiznę, kasuje wszystkie partycje i tworzy jedną, dużą, własną partycję formatowaną do XFS.
Przetestuj i podziel się wiedzą, co się stanie. Tylko, dla bezpieczeństwa, nie miej wtedy na dysku żadnych ważnych danych, bo przypadkiem mógłbyś je stracić;)
 

ozojaf

New member
Zainstalowałem ten PS3 media server ale kompletnie nic to nie dało...nadal nie widzi tv...
A tak jeszcze przy okazji..oglądałem ostatnio z pendriva jakiś film z napisami i nie było polskich znaków, zamieniał je na jakieś znaki zapytania itp. Czy da się coś z tym zrobić żeby wyświetlał polskie napisy?
 
Ostatnia edycja:

xnoz

New member
Może jakiś FW blokuje Ci dostęp. U mnie NOD wykrywa TV jako scan flood atack TCP :) - wystarczyło dodać ip tv do wyjątku i już bangla. Co do napisów to nie była ogonków, aczkolwiek PS3MS ma opcje transkodowania, nie wiem jak to się sprawuje w praktyce.
 
Do góry